Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ-ΓΟΝΕΙΣ/ΠΑΙΔΙΑ


Recommended Posts

ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ.

ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΜΑΜΑ ΜΕ ΕΝΑ 3ΧΡΟΝΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ BABY-SITTING ΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΥΜΝΑΖΟΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΠΟΙΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ BABY-PARKING Η ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΖΗΤΑΕΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΓΙ ΑΥΤΟ...

ΕΧΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΥΠ'ΟΨΙΝ ΣΑΣ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν έχω ξαναακουσει για κάτι τέτοιο...

 

φαντάζομαι είναι λίγο δύσκολο γιατί για ενα παιδί 3 ετών δεν είναι απλώς babyparking.. για να απασχοληθεί πχ μιάμιση ώρα ένα παιδί 3 ετων χρειάζονται πολλά παιχνίδια..

..νομικά κιόλας δεν μπορεί να προσφέρει τέτοια υπηρεσία αν δεν εχει παιδαγωγό. ... Και ποιό γυμναστήριο θα προσλάβει παιδαγωγό, ειδικα για αυτό?

 

Έλπίζω να μήν σε απογοητεύσω, στην Γερμανία πάντως είχα δεί μαμάδες που πήγαιναν με το καρότσι για τζόγκινγκ,... αλλα εκεί είχε πάρκο με ίσιο δρόμο.

 

Έχει στο Άλσος συγγρού, ( αυτό που εχει την εισοδο απέναντι απο το φανάρι του ΚΑΤ) που έχει ένα γήπεδο μπάσκετ ποδοσφαιρο και στίβο, κάπου στη μέση.

Εκεί (στο στίβο) πηγαίνει μιά χαρά το καρότσι, αν δεν αισθάνεσαι ότι θα σε δούν περίεργα - ....

 

Εγώ θα το έκανα πάντως απο το να μή κάνω καθόλου.

Και σαν γυμναστική είναι πολύ καλό - είναι σαν να κάνεις στεπ ή τζόγκινγκ σε ανηφόρα μιάς και το σώμα είναι λίγο σκυφτό για να σπρώχνει το καρότσι.

 

Θέλεις απλώς απο αυτά τα καρότσια που έχουν τις μεγάλες ρόδες ..(για να μή χαλάσουν κιόλας)..

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εαν σε ενδιαφέρει, αλλά θα μπορούσες να βρεις κάποιο κολυμβητήριο για baby swimming (δες εδώ)

 

Δεν ξέρω μεχρι πια ηλικία δέχονται παιδιά σε αυτά τα προγράμματα, όμως σίγουρα κάποια κολυμβητήρια έχουν προγράμματα για παιδιά, άρα όση η ώρα η μικρή παρακολουθεί το πρόγραμμα, να γυμνάζεσαικαι εσύ ταυτόχρονα στην πισίνα.

Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ καλή ιδέα που μου 'ρθε στο μυαλό είναι η εύρεση άλλης μητέρας με παρόμοιες ανησυχίες , έτσι ώστε να μοιραστείται το babysiting εναλάξ.

Προσπάθησε και μπες σε ένα γυμναστήριο για κανένα μήνα , και πάντα τις ώρες που πάνε οι μανάδες.....γνωριμίες θα κάνεις , πρέπει να κάνεις :wink:

Έτσι μπορεί να προκήψει μια συνεργασία με κάποια άλλη μητέρα. :idea::idea::idea:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 χρόνια μετά...

Μπορείς επίσης να κάνεις και άλλες δραστηριότητες μαζί με το παιδί σου, όπως κολύμβηση και χορό. Εσύ θα είσαι στην τάξη των ενηλίκων και το παιδί σου με συνομίληκα παιδάκια. Έτσι θα είστε στον ίδιο χώρο και δεν θα ανησυχείς τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...