Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΟΗΘΕΙΑ - ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΚΟΠΡΑΝΑ ΚΑΙ ΟΥΡΑ!!!!!!!!


Recommended Posts

Κορίτσια βοήθεια. Αν έχετε αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο ή αν υπάρχει κάποιος γιατρός στο φορουμ που να του έχει ξανατύχει. Η κόρη μου 2 χρ.και 8 μηνών από χθες κάνει πορτοκαλί σαν τη φλούδα του πορτοκαλιού κόπρανα και ούρα. Για την ακρίβεια νόμιζα και εγώ και η παιδογαστρεντερολόγος ότι ήταν από τα ούρα αλλά σήμερα (πήραμε δείγμα και ούρα και κόπρανα) είδα τα ούρα διαυγεί αλλά τα κόπρανα γύρω γύρω με πορτοκαλί υγρό και μετά καφέ. Ο παιδίατρος με τρόμαξε με πιθανή βλάβη στο ύπαρ ή ακόμη και υπαττιτιδά!!!!!!! Η παιδογαστρεντερολόγος υποστηρίζοντας ότι κατά πάσα πιθανότητα είναι από τα ούρα ίσως κρυστάλλους και κάμια ελαφριά ουρολοίμωξη αλλά δεν είναι όπως είδα από τα ούρα. Καμία γνώση πάνω στο θέμα???? Όσο για τις τροφές της αυτές τις μέρες τίποτα με χρωστικές. Ψαράκι, ψωμί με βούτηρο, ψαράκι πάλι το απόγευμα χθες και πορτοκαλάδα που όμως την πίνει κάθε μέρα γιατί τώρα να τα έκανε όλα πορτοκαλί από αυτό.... :confused: :confused: :confused::( :( :( :( Βοήθεια τις γνώσεις σας :-(

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κανένας δεν ξέρει κάτι???? :-( :-( :-( Σήμερα κοντεύω να τρελλαθώ από την αγωνία μου... Κανένας γιατρός στην παρέα μας????

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκι μου περαστικά σας ... δυστυχώς δεν ξέρω κάτι πάνω στο θέμα

 

σε καταλαβαίνω αλλά λίγο ψυχραιμία αφού η παιδογαστρεντερολόγος είναι πιο καθησυχαστική

 

από τις εξετάσεις που κάνετε πότε θα έχετε αποτελέσματα;;;

age.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λέγκω μου σε ευχάριστω πολύ. Να είστε καλά βρε κορίτσια. Είναι πολύ σημαντικό και γλυκό να σου απαντούν έστω και χωρίς γνώσεις επί του θέματος απλά για την ευχή τους. Να είστε καλά.

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι, το παιδί κατα τ' άλλα πως είναι;;;

θέλω να πω σου φαίνεται να έχει κάτι;;; ή είναι μια χαρά όπως πάντα;;;

 

και αν ήταν ηπατίτιδα τα κόπρανα θα ήταν μισά και μισά;;; δεν ξέρω και πολλά αλλά μου ακούγεται λίγο περίεργο ...

 

τέλος πάντων ψυχραιμία και όλα καλά θα πάνε

 

όλη μου την αγάπη για την κουκλίτσα σου ...

age.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσι μου περαστικα να ειναι...πατησε αναζητηση με ελληνικα,πορτοκαλι ουρα και θα σου βγαλει μια σελιδα..συνηθως λεει πορτοκαλι χρωμα ειναι οταν εχουμε παθει αφυδατωση..κανε μια αναζητηση και σιγουρα θα βρεις κατι..:P

Link to comment
Share on other sites

μηπως το παιδι ειναι αφυδατωμενο? μπορεις να του παρεις την πιεση να δεις? μακαρι να μην ειναι κατι σοβαροτερο... ευχομαι το καλυτερο για το μικρουλι σου και γρηγορα περαστικα!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου πω κάτι που θα ακουστεί χαζό, αλλά επειδή την έχω πατήσει θα σε ρωτήσω:

Μήπως του έδωσες του παιδιού πολλά καρότα;

 

Δεν σου κάνω πλάκα...Είχε γίνει πορτοκαλής ο γιος μου ολόκληρος...

10/1/1998 Πρώτη φορά μαμά: Ο Ραφαήλ έρχεται στη ζωή μου!

TpqWp2.pngIgXop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω θα σου πω κάτι που θα ακουστεί χαζό, αλλά επειδή την έχω πατήσει θα σε ρωτήσω:

Μήπως του έδωσες του παιδιού πολλά καρότα;

 

Δεν σου κάνω πλάκα...Είχε γίνει πορτοκαλής ο γιος μου ολόκληρος...

 

Μόλις ξεκίνησα να διαβάζω το θέμα, αυτό μου ήρθε στο μυαλό να σε ρωτήσω... για τα καρότα. Γιατί και εγώ , όπως έγραψε η silmaril, μια φορά τα είδα καφέ-πορτοκαλί τα κακά του παιδιού (ήταν όμως περίπου 11 μηνών τότε) και είχα πάρει έντρομη τον γιατρό. Τελικά ήταν από τα καρότα που είχε φάει αρκετή ποσότητα την προηγούμενη μέρα. Εύχομαι να μην είναι τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, ευτυχώς η μικρή μου σταμάτησε τα πορτοκαλί κόπρανα και ξαναγυρίσαμε στη γνωστή μας δυσκοιλιότητα (δεν περίμενα μέχρι πριν λίγες μέρες ότι θα χαιρόμουνα που θα ήταν δυσκοίλια!!!!) Πήρα ξανά την παιδογαστρεντερολόγο την Παρασκευή και μου είπε να της σταματήσω το λάδι για τη δυσκοιλιότητα και το μουρουνέλαιο γιατί μπορεί επειδή είναι λιπαρά και τα δύο να φέραν αυτό το αποτέλεσμα. Και μάλλον είχε δίκιο γιατί ξαναγίναν σκληρά τα κακά μας και χωρίς πορτοκαλί χρώμα!!!! :P Αυτός ο γιατρός που μου είπε έτσι αβίαστα για υπατίτιδα είναι για πολύ ξύλο. Μου πήρε τη μισή ζωή μου εκείνη την ώρα!!!! Ρε κορίτσια κανένα καλό παιδίατρο στην ανατολική Θεσσαλονίκη ??? Κάποιον που να τον - την εμπιστεύεστε με κλειστά τα μάτια ???? Μέχρι τώρα έτσι ένοιωθα με τον παιδίατρό μας αλλά... με τρέλανε και εμένα και το μπαμπά μας που τη λατρεύει και δεν το συζητώ και για τους παπουδογιαγιάδες. Πάει χαζέψαμε οικογενειακός .... :evil: Τώρα περιμένω και τα αυριανά αποτελέσματα αλλά εδώ και 2 μέρες όλα είναι φυσιολογικά και το παιδί εξακολουθεί να είναι μέσα στο κέφι :P οπότε φαντάζομαι ότι δεν είναι τίποτα. Η γενική ούρων ήταν φυσιολογική (ήταν το πρώτο αποτέλεσμα) και η γαστρεντερολόγος είπε ότι αν ήταν υπατίτιδα θα έδειχνε κάτι έστω... Έφυγε ένα βάρος... Αλλά φυσικά περιμένω και τα αυριανά αποτελέσματα.. Σας ευχαριστώ όλες σας για τη βοήθειά σας. :-P:-P :-P

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

μπράβο !!!

άντε πάει πέρασε η μπόρα !!! το κοριτσάκι σας είναι μία χαρά και αυτό έχει σημασία

 

όσο για τον παιδίατρο δε του λες τα νεότερα ;;; θα ήθελα πολύ να δω τα μούτρα του

 

για άλλον παιδίατρο δε μπορώ να σε βοηθήσω καθώς η δική μας είναι στο κέντρο και αυτή την εποχή είναι σε άδεια εγκυμοσύνης

age.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πάτε στη δικιά μας την παιδίατρο, είναι εξαιρετική...

(αν και τώρα σκέφτομαι να το γυρίσω στην ομοιπαθητική να σου πω την αλήθεια....)

αν θες τα στοιχεία της πες μου!

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα θέλω. Σε ευχαριστώ πολύ. Αν έρθεις το βράδυ τα λέμε από κοντά. Αν όχι στείλτα μου με μήνυμα. Φιλιά πολλά κοριτσάρα.

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

Και ελπίζω να έχω και τα αποτελέσματα τα καλά σήμερα. Όπως έλεγε κάποτε και μια... φίλη μου... δεν επιτρέπουμε και κάτι αντίθετο μόνο καλά!!!! :P

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

Nano μου το απόγευμα θα τα πάρω τα αποτελέσματα. Κρίμα που δεν θα έρθεις το βράδυ. Αλλά αύριο πρωί πρωί θα σας πω τα νεότερα. Φιλιά πολλά και καλό απόγευμα.:P

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

Αμ δεν τα πήρα Nano μου. Με πήραν τηλ. ότι θα είναι αύριο δηλ. σήμερα έτοιμα και ότι η κοπέλα μου είχε πει λάθος μέρα :?. Οπότε αύριο η ενημέρωση!!! Πάντος η μικρή δείχνει μια χαρά. Και ενεργείται κανονικά. Κοίτα να πω την αλήθεια χαλάρωσα που την βλέπω καλά. Φυσικά αύριο θα σιγουρευτώ αλλά ΔΕΝ θέλω να πιστεύω ότι θα είναι άσχημα...:rolleyes::P:rolleyes:

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Ακόμη μια μέρα χωρίς αποτελέσματα :evil:. Το μικροβιολογικό επιμόλυνε τα δείγματα .... Και πρέπει να ξαναπάρουμε ούρα και πάλι από την αρχή :evil: :evil: :evil:. Τα έχω πάρει στο κρανίο. Η καημένη μου άντε πάλι ταλαιπωρία το μωρό μου. :( :( :( Χθες ήμουν έτοιμη να τους δείρω γιατί όχι μόνο έκαναν λάθος αλλά δεν μου το είπαν κιόλας. Τα είχαν σε κλειστό φάκελο και δεν μου είπαν ότι πρέπει να γίνει λήψη ξανά. Πάω σπίτι τα διαβάζω και λέει "η καλλιέργεια πρέπει να επαναληφθεί κατόπιν εντολής γιατρού" !!!!! Τρομοκρατούμαι εγώ παίρνω τηλ. και δεν μου λένε ότι επιμολύνθηκε το δείγμα ... Μου λένε αφού έτσι είπε ο γιατρός πρέπει να φέρετε ούρα πάλι. Επιμένω γιατί... δεν λένε λεπτομέρειες από το τηλ.!!!! Παίρνω το αμάξι πάω εκεί και αφού πάτησα κάτι φωνές μα κάτι φωνές μου ξεφουρνήσαν ότι αυτοί επιμολύναν το δείγμα και ότι δεν είναι επειδή είδαν κάτι παθολογικό!!!! Εγώ ακόμη μια φορά τρελάθηκα από την αγωνία μου μέχρι να βγάλω άκρη. :evil::evil::evil: Τώρα αύριο πάλι άδεια από τη δουλειά για τα δείγματα. Α!!!! μου γράφουν και στην καλλιέργεια κοπράνων ότι βρέθηκαν και λίγοι μύκητες και δεν γράφουν οτί είναι φυσιολογική χλωρίδα εντέρου. Άντε και στη γαστρεντερολόγο τηλ. μέχρι τις 11 τη νύχτα ένα συνεχόμενο τρέξιμο και άγχος. Αυτή τη φορά τα ούρα αλλού!!!! Αμάν πια γιατροί πού λένε με ευκολία για υπαττίτιδες, μικροβιολογικά κάνουν λάθος επιμολύνουν δείγματα, γράφουν λάθος τα αποτελέσματα ή μάλλον ξεχνούν να συμπληρώσουν δίπλα φυσιολογική χλωρίδα. Όλα σε εμένα ????? :evil: Αυτά. Οπότε πάλι από την αρχή αύριο και βλέπουμε από εβδομάδα!!!! Αλλά η γαστρεντερολόγος μου είπε ότι αφού το παιδί είναι καλά και η γενική είναι καλά αυτά τα κάνουμε για προληπτικούς λόγους. Απλά ήμουν άτυχη :confused: και η μικρούλα μου μαζί που θα ξαναταλαιπωρηθεί :-(.

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...