Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ?


irsa

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες σας,

 

όπως έγραψα και σε άλλο topic, προχθές και ενώ είχα μπει στην 12η εβδομάδα της 1ης μου εγκυμοσύνης, πήγα στον γυν/γο μου για την μηνιαία εξέταση. Στον υπέρηχο είδε οτι η καρδιά του εμβρύου είχε σταματήσει να κτυπά από την 8η-9η εβδομάδα....όταν μου το ανακοίνωσε σταμάτησε και η δική μου....

Την επόμενη ημέρα έκανα απόξεση ....

 

Διάφορες σκέψεις με βασανίζουν από εκείνη την ημέρα και ο φόβος ότι ίσως δεν θα μπορέσω να ξαναμείνω έγκυος έχει καρφωθεί για τα καλά στο κεφάλι μου....

 

Σας παρακαλώ πολύ θα ήθελα οι κοπέλες που έχουν περάσει την ίδια κατάσταση και έπειτα κατάφεραν να μείνουν πάλι εγκυούλες μετά από πόσο καιρό το κατάφεραν και επίσης θα ήθελα να μάθω αν μετά την απόξεση άλλαξε ο κύκλος τους (έφτιαξε ή χάλασε?)

 

Ευχαριστώ πολύ,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν έχω προσωπική εμπειρία, αλλά η αδελφή μου μετά απο παλίνδρομη έμεινε έγκυος στους 5 μήνες και η κουμπάρα μου στους 2! Ο κύκλος τους δεν επηρεάστηκε καθόλου και στις επόμενες εγκυμοσύνες τους (έχουν απο 2 παιδιά η κάθε μια) ήταν μια χαρά!

XO0jp3.png
Link to comment
Share on other sites

irsa πρωτα απο ολα λυπαμαι για την περιπετεια σου αλλα να ξερεις πως τιποτα δεν τελειωσε.δες το απλα σαν μια ατυχια και προχωρα μπροστα.εγω εκανα αποξεση τον οκτωβριο του 2007 και για προσωπικους λογους ξεκινησα προσπαθειες πολυ αργοτερα(τον αυγουστο του 2008).στην τεταρτη προσπαθεια εμεινα εγκυος.τωρα ειμαι στην ενδεκατη εβδομαδα και ολα πανε μια χαρα.ξερω κοπελες που ξεκινησαν πιο γρηγορα απο εμενα και επισης εχουν πολυ ομαλες εγκυμοσυνες.καταλαβαινω τη θλιψη σου αλλα σου λεω εκ πειρας να μην σταθεις εκει.προχωρα και την επομενη φορα ειμαι σιγουρη πως θα σταθεις πιο τυχερη.υπομονη κι επιμονη!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες σας,

 

όπως έγραψα και σε άλλο topic, προχθές και ενώ είχα μπει στην 12η εβδομάδα της 1ης μου εγκυμοσύνης, πήγα στον γυν/γο μου για την μηνιαία εξέταση. Στον υπέρηχο είδε οτι η καρδιά του εμβρύου είχε σταματήσει να κτυπά από την 8η-9η εβδομάδα....όταν μου το ανακοίνωσε σταμάτησε και η δική μου....

Την επόμενη ημέρα έκανα απόξεση ....

 

Διάφορες σκέψεις με βασανίζουν από εκείνη την ημέρα και ο φόβος ότι ίσως δεν θα μπορέσω να ξαναμείνω έγκυος έχει καρφωθεί για τα καλά στο κεφάλι μου....

 

Σας παρακαλώ πολύ θα ήθελα οι κοπέλες που έχουν περάσει την ίδια κατάσταση και έπειτα κατάφεραν να μείνουν πάλι εγκυούλες μετά από πόσο καιρό το κατάφεραν και επίσης θα ήθελα να μάθω αν μετά την απόξεση άλλαξε ο κύκλος τους (έφτιαξε ή χάλασε?)

 

Ευχαριστώ πολύ,

 

εγώ έμεινα έγκυος μετα απο 1 χρόνο και κάτι και ήταν καθαρά θέμα ψυχολογίας(γιαυτο προσπάθησε να μην σε πάρει απο κάτω) και το ξέρω γιατι όταν η κόρη μου έγινε ενός ,τον μήνα που είπαμε πάμε για το δεύτερο και δεν είχα άγχος έμεινα αμέσως,άσχετα αν κατέληξε πάλι σε αποβολή.όσον αφορά την απόξεση και της 2 φορές δεν επηρέασε καθόλου τον κύκλο μου αδιαθέτησα στο μήνα περίπου και έκτοτε κάθε 28 όπως πάντα.γιατι φοβάσε οτι δεν θα ξαναμείνεις έγκυος;

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην λυπαμαι για την απωλεια σου.Εγω ειχα μια αποβολη (2η εγκυμοσυνη) χωρις ομως να χρειαστω αποξεση.Εμεινα ξανα εγκυος τον επομενο μηνα ακριβως επειδη δεν ηλπιζα οτι θα γινοταν τοσο γρηγορα.Σου ευχομαι καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1η εγκυμοσυνη τον σεπτεμβριο του 2007, παλλινδρομησε τον νοεμβριο του 2007

2η εγκυμοσυνη τον φεβρουαριο του 2008, παλλινδρομησε τον απριλιο του 2008

εκτοτε απειρες εξετασεις

 

η περιοδος δεν διαφοροποιηθηκε σε καμια απο τις δυο παλλινδρομες

οπως καταλαβες, εμεινα ξανα σε λιγοτερο απο τριμηνο εγκυος αλλα δυστυχως δεν εκανα απο την 1η παλλινδρομη εξετασεις με αποτελεσμα να ξαναπαλλινδρομησει γιατι οι δικες μου παλλινδρομες δεν ηταν τυχαιες.

 

σου ευχομαι την καλυτερη επιτυχια και μη το βαζεις κατω

οι παλλινδρομες ειναι πια τοσο συχνο φαινομενο που αλιμονο αν ολες αυτες οι γυναικες δεν τα καταφερναν καποια στιγμη

και απο προσωπικη ερευνα ακομα και στον περιγυρο μου ξερω παρα πολλες κοπελες που τα καταφεραν ακομα και μετα απο δυο παλλινδρομες οπως εγω, απλα το θεμα αποτελει ταμπου και μονο αν φανερωσεις εσυ την δικη σου εμπειρια σου ξανοιγονται.

 

καλη επιτυχια στην επομενη εγκυμοσυνη σου!!

Link to comment
Share on other sites

1η εγκυμοσυνη τον σεπτεμβριο του 2007, παλλινδρομησε τον νοεμβριο του 2007

2η εγκυμοσυνη τον φεβρουαριο του 2008, παλλινδρομησε τον απριλιο του 2008

εκτοτε απειρες εξετασεις

 

η περιοδος δεν διαφοροποιηθηκε σε καμια απο τις δυο παλλινδρομες

οπως καταλαβες, εμεινα ξανα σε λιγοτερο απο τριμηνο εγκυος αλλα δυστυχως δεν εκανα απο την 1η παλλινδρομη εξετασεις με αποτελεσμα να ξαναπαλλινδρομησει γιατι οι δικες μου παλλινδρομες δεν ηταν τυχαιες.

 

σου ευχομαι την καλυτερη επιτυχια και μη το βαζεις κατω

οι παλλινδρομες ειναι πια τοσο συχνο φαινομενο που αλιμονο αν ολες αυτες οι γυναικες δεν τα καταφερναν καποια στιγμη

και απο προσωπικη ερευνα ακομα και στον περιγυρο μου ξερω παρα πολλες κοπελες που τα καταφεραν ακομα και μετα απο δυο παλλινδρομες οπως εγω, απλα το θεμα αποτελει ταμπου και μονο αν φανερωσεις εσυ την δικη σου εμπειρια σου ξανοιγονται.

 

καλη επιτυχια στην επομενη εγκυμοσυνη σου!!

 

 

 

Καλημέρα,

 

ευχαριστώ πολύ όλες σας για τις απαντήσεις,

 

θα ήθελα να ρωτήσω εσένα Andro για το ποιες εξετάσεις έκανες μετά από την 2η παλινδρόμη κύηση που είχες.

 

Ευχαριστώ πολύ,

Link to comment
Share on other sites

εκανα παρα πολλες εξετασεις

τις εχω γραψει και εδω

αρχισα με ορμονικες και μετα πηγα στο ελενα και εκανα πληρη ελεγχο καθεξιν αποβολων

 

εχω ψαξει και αλλη φορα το φορουμ να δω που πηγε το τοπικ αλλα δεν το βρισκω :(

Link to comment
Share on other sites

Ιδου οι εξετασεις:

 

Ανοσοβιολογικές:

αντισώματα αντιπυρηνικά

αντιθυριοειδικά αντισώματα με ανοσοφθορισμο

αντιμικροσωμιακά αντισώματα με ανοσοφθορισμο

αντισώματα έναντι καρδιολιπίνης IgG - IgM

αντισώματα αντιφωσφολιπιδικά β2-gpi IgG - IgM

αντισώματα έναντι φωσφατιδυλσερίνης IgG - IgM

αντισώματα αιθαλοναμίνης IgG - IgM

υποπλ/σμος λεμφοκυττάρων με μονοκλ. αστυσ. 8CD

τυποποίηση κυτταρ. με μονοκλ αντισ. 1CD

ανοσοσφαιρίνη ποσοτικός προσδιορισμός IGE (ELISA)

ανοσοσφαιρίνη ποσοτικός προσδιορισμός IGM

ανοσοσφαιρίνη ποσοτικός προσδιορισμός IGG

ανοσοσφαιρίνη ποσοτικός προσδιορισμός IGA

 

Αιματολογικές:

γενική αίματος μετά αιματοκρίτη και λοιπων

thrombofaj (APTT)

χρόνος προθρομβίνης

ινωδογόνο

προσδιορισμός αντιθρομβίνης III (AT III) (ΧΡΩΜ/ΚΑ)

ομοκυστείνη

αντιπηκτικό λύκου (LA)

αντίσταση στην ενεργοποιημένη Prc (APC.R)

προσδιορισμός πρωτείνης S

προσδιορισμός πρωτείνης C

 

Ενδοκρινολογικές:

Τ3 ελεύθερη

Τ4 ελεύθερη

TSH

υπερηχο θυροειδους

 

Κολπική καλλιέργεια:

αερόβια Κ/Α κολπικού υγρού

εναερόβια Κ/Α κολποτραχηλικού

μυκόπλασμα τραχηλικού υγρού (Κ/Α)

χλαμύδια trachomatis τραχηλικού

ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ

 

ΤΗΝ 2Η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ:

Ορμονικες

fsh

LH

TSH

Οιστραδιόλη E2

Προλακτίνη

 

6-10 μέρα μετά την 1η ημέρα περιόδου:

σαλπιγγογραφία

 

ο άντρας κάνει από ορμονικές τις : TSH, FSH, TESTO και σπερμοδιάγραμμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ιδου οι εξετασεις:

 

Ανοσοβιολογικές:

αντισώματα αντιπυρηνικά

αντιθυριοειδικά αντισώματα με ανοσοφθορισμο

αντιμικροσωμιακά αντισώματα με ανοσοφθορισμο

αντισώματα έναντι καρδιολιπίνης IgG - IgM

αντισώματα αντιφωσφολιπιδικά β2-gpi IgG - IgM

αντισώματα έναντι φωσφατιδυλσερίνης IgG - IgM

αντισώματα αιθαλοναμίνης IgG - IgM

υποπλ/σμος λεμφοκυττάρων με μονοκλ. αστυσ. 8CD

τυποποίηση κυτταρ. με μονοκλ αντισ. 1CD

ανοσοσφαιρίνη ποσοτικός προσδιορισμός IGE (ELISA)

ανοσοσφαιρίνη ποσοτικός προσδιορισμός IGM

ανοσοσφαιρίνη ποσοτικός προσδιορισμός IGG

ανοσοσφαιρίνη ποσοτικός προσδιορισμός IGA

 

Αιματολογικές:

γενική αίματος μετά αιματοκρίτη και λοιπων

thrombofaj (APTT)

χρόνος προθρομβίνης

ινωδογόνο

προσδιορισμός αντιθρομβίνης III (AT III) (ΧΡΩΜ/ΚΑ)

ομοκυστείνη

αντιπηκτικό λύκου (LA)

αντίσταση στην ενεργοποιημένη Prc (APC.R)

προσδιορισμός πρωτείνης S

προσδιορισμός πρωτείνης C

 

Ενδοκρινολογικές:

Τ3 ελεύθερη

Τ4 ελεύθερη

TSH

υπερηχο θυροειδους

 

Κολπική καλλιέργεια:

αερόβια Κ/Α κολπικού υγρού

εναερόβια Κ/Α κολποτραχηλικού

μυκόπλασμα τραχηλικού υγρού (Κ/Α)

χλαμύδια trachomatis τραχηλικού

ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ

 

ΤΗΝ 2Η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ:

Ορμονικες

fsh

LH

TSH

Οιστραδιόλη E2

Προλακτίνη

 

6-10 μέρα μετά την 1η ημέρα περιόδου:

σαλπιγγογραφία

 

ο άντρας κάνει από ορμονικές τις : TSH, FSH, TESTO και σπερμοδιάγραμμα

 

 

Andro σε ευχαριστώ πάρα πολύ,

 

 

εύχομαι σύντομα να αποκτήσεις το μωράκι σου!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα :) σήμερα με πήρε η γιατρός τηλέφωνο για να μου πει οτι τα αποτελέσματα της ιστολογικής ήταν πολύ καλά,άρα ήταν μια ατυχία η παλίνδρομη και αφού μου έρθει η περίοδος(μετά απο 30-40 μέρες) θα αφήσω δυο κύκλους και θα ξεκινήσουμε την προσπάθεια. Έχω όμως δυο απορίες. Μπορώ πριν το διάστημα αυτό να έχω επαφή με τον άντρα μου χρησιμοποιώντας προφυλακτικό η απαγορεύεται η επαφή και μόνο?(ρωτώ θεωρητικά γιατί ακόμη δεν είμαι και σε τέλεια κατάσταση).

Η δεύτερη απορία μου είναι αν το διάστημα των δυο μηνών που ορίζει η γιατρός πως πρέπει να μεσολαβήσει πρέπει να τηρηθεί αυστηρά, εννοώ δηλαδή οτι αισθάνομαι ένα φόβο για ενδεχόμενη εγκυμοσύνη(όχι πως ξέρω οτι θα έρθει αμέσως αλλά αν δεν το επιδιώκεις...)και θα ήθελα να μου πείτε όσες κοπέλες ξέρετε αν πειράζει να ξαναπροσπαθήσω μετά απο,ας πούμε, 5 μήνες. Διάβασα σε παλαιότερα θέματα ότι αρκετές συνέλαβαν μετά απο μικρό διάστημα και φοβάμαι μήπως αφήνοντας να περάσει ο καιρός ΄γίνει πιο δύσκολο- πριν λίγους μήνες μπήκα στα 35! :? ευχαριστώ που με ακούσατε, πολλά φιλιά σε όλες και δύναμη πολλή σε όσες περάσαμε πρόσφατα παλλίνδρομη-δεν ξέρω αν βοηθάει, πάντως ήδη νιώθω πολύ καλύτερα κι έχω πεισμώσει :)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι και απο την κολλητη μου που γεννησε προσφατα και απο την κουμπαρα μου που ειχαν και οι δυο παλλινδρομη κυηση εκαναν το ιδιο...

2 μηνες περιμεναν και μετα που ξεκινησαν προσπαθεια η μια εμεινε αμεσως και η αλλη στον τριτο μηνα...ειχαν επαφες αυτους τους 2 μηνες αλλα οχι ελευθερα...δεν χρειαζεται να περιμενεις ομως 5 μηνες,αυτο το διαστημα των 2 μηνων το οριζουν οι γιατροι αν θυμαμαι καλα για να επανελθει το ενδομητριο....οποτε χαλαρωσε και ξεκουρασου και θα το τσακωσεις πασχαλιατικο το μπεμπακι :P:P

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites

Dinaki σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Τόσο γρήγορα έγινε η σύλληψη; το ίδιο είχε γίνει και πριν την παλλίνδρομη; δεν αγχώνομαι, ίσα ίσα που θέλω να περάσει κάποιο διάστημα γιατί φοβάμαι. Φυσικά αν αισθανθώ έτοιμη θα κάνω όπως μου είπες -άσχετο, αυτό το κουκλάκι δικό σου είναι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ειναι δικο μου αλλα ενα τετοιο θελωωωωωω :P:P:P:P:P

οσοι γνωστοι το ειδαν νομιζουν οτι ειμαι εγω σε μικρη ηλικια :lol::lol::lol:

τοσο ομοιοτητα λεμε....πριν την παλλινδρομη κοριτσακι και οι δυο προσπαθουσαν καιρο περιπου χρονο..θα δεις που θα μεινεις πολυ γρηγορα τωρα κοριτσακι.... :P:P

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχ dinaki μου, να ήξερες πόσο κουράγιο μου δίνεις! συγγνώμη που απαντάω κάθε μια ώρα αλλά με ΄πέταγε έξω το δίκτυο :evil: και ...στις αρχές ψιλοχάζευα :oops: σε παλιά θέματα. Κι εμείς 7 μήνες προσπαθούσαμε, άρα μάλλον είναι σαν να "παίρνει μπρος" ο οργανισμός-είχα την απορία αυτή και μάλιστα πίστευα οτι για να συλλάβουν σε τόσο μικρό διάστημα θα πει πως και την πρώτη φορά έμειναν έγκυες άμέσως.

Σου εύχομαι να αποκτήσεις ένα τόσο γλυκό μωράκι,άσε που σίγουρα έτσι θα είναι αφού μου λες οτι μοιάζετε! καλέ μην παρεξηγηθώ, τι ματάρες είναι αυτές; πολλά πολλά φιλάκια!!! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Κορίτσια τα φώτα σας!

Χθες πήγα στην γιατρό μου να βεβαιωθώ ότι είναι όλα οκ(δεν χρειάστηκα απόξεση).

Μου είπε όμως να περιμένω 2-3 κύκλους πριν το ξαναπροσπαθήσω, καθώς μάλλον οφειλόταν σε προβληματικό DNA και πιθανόν και επόμενα ωάρια να έχουν πρόβλημα. Επειδή δεν μπορώ να μπω αυτή τη στιγμή στη διαδικασία να πάρω δεύτερη επιστημονική άποψη, ιδίως αν αυτή συνοδέυεται από 50ευρώ, τι σας είπε ο δικός σας γιατρός σε αντίστοιχη περίπτωση? Πόσο καιρό μετά μείνατε πάλι έγκυες και πώς προχώρησαν τα πράγματα? Με έχει πιάσει ένας φόβος να ξαναπροσπαθήσω, από την άλλη το θέλω πολύ.

Link to comment
Share on other sites

ειχα μια αποβολη μαρτιο 2004 εμεινα εγκυος σεπτ 2004 αλλα απεβαλα παλι μετα απο 1 μηνα.ο γιατρος μου ειπε 3 μηνεςμετα να ξαναπροσπαθησω κ ιανουαριο 2005 εμεινα στην κορη μου.κ φυσικα ολα πηγαν μια χαρα:)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΡΧΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2009( ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΠΟ ΙΟΥΝΙΟ 2009) ΑΛΛΑ 2 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ 3 ΜΗΝΕΣ.ΠΗΓΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΡΙΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΞΑΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ. ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΛΙ . ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΗ ΝΕΑ ΓΡΙΠΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΡΧΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2009( ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΠΟ ΙΟΥΝΙΟ 2009) ΑΛΛΑ 2 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ 3 ΜΗΝΕΣ.ΠΗΓΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΡΙΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΞΑΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ. ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΛΙ . ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΗ ΝΕΑ ΓΡΙΠΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ!!!

Καλά κανεις και δεν φοβάσαι!

ο φοβος μπορει να σε οδηγησει σε αγχος και ολοι γνωρίζουμε πόσο κακο κανει!

και εγω αποξεση εκανα στις 06/10 τώρα ειμαι αδιάθετη και περιμενω να κανω εξετασεις καλλιεργειας κολπου μητρας κτλ γιατι μαλλον εχω μικρόβιο!μετα την αγωγη θα ξεκινησω αμέσως εννοείται!

ΕΦΗ 20/12/2004

Ο ΠΙΠΙΛΑΣ ΜΟΥ 11/12/2010 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα και απο μένα. σας διαβάζω απο το 2006 που επαθα παλλινδρομη κυηση και τώρα εγινα μέλος.

Δυστιχός δεν εχω καταφέρει μέχρι τώρα να μείνω εγκυος.

εχω κάνει σχεδόν ολες τις εξετάσεις χωρίς ομως αποτέλεσμα.

Δυστιχος ο γιατρός μου που με γνώριζε απο παιδί μετά την απόξιρση...πεθανε!!! Με αποτέλεσμα να μην εχω εμπιστοσύνη σε κανέναν αφου στο πρώτο γιατρο που πήγα για να ζητησω βοηθεια(γιατι περναγε ο καιρος και δεν εμενα εγκυος)μου ειπε να κανω λαπαροσκόπηση με τη δικαιολογια οτι ειναι η μονη εγκυρη εξέταση.και βεβαια εγινα λουης!!!!

Μου προτιναν ενα γιατρο και κανω αυτες τις μερες κατι εξετασεις για να δουν μηπως εχω προβλημα με τα χρωμοσωματα!!!

Αχ σας κουρασα αλλα και εγω εχω απελπιστει!!!νομίζω οτι ολα μου πάνε στραβα σε αυτο το θέμα!!!:-(

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα και απο μένα. σας διαβάζω απο το 2006 που επαθα παλλινδρομη κυηση και τώρα εγινα μέλος.

Δυστιχός δεν εχω καταφέρει μέχρι τώρα να μείνω εγκυος.

εχω κάνει σχεδόν ολες τις εξετάσεις χωρίς ομως αποτέλεσμα.

Δυστιχος ο γιατρός μου που με γνώριζε απο παιδί μετά την απόξιρση...πεθανε!!! Με αποτέλεσμα να μην εχω εμπιστοσύνη σε κανέναν αφου στο πρώτο γιατρο που πήγα για να ζητησω βοηθεια(γιατι περναγε ο καιρος και δεν εμενα εγκυος)μου ειπε να κανω λαπαροσκόπηση με τη δικαιολογια οτι ειναι η μονη εγκυρη εξέταση.και βεβαια εγινα λουης!!!!

Μου προτιναν ενα γιατρο και κανω αυτες τις μερες κατι εξετασεις για να δουν μηπως εχω προβλημα με τα χρωμοσωματα!!!

Αχ σας κουρασα αλλα και εγω εχω απελπιστει!!!νομίζω οτι ολα μου πάνε στραβα σε αυτο το θέμα!!!:-(

μην απελπίζεσαι!!

καποια φίλη ή συγγενής σου μπορει να σε βοηθησει απο ανάλογη εμπειρία στο να βρείς εναν σωστο γιατρο!

Που μένεις?Επαρχια ή Αθηνα?υπάρχουν έμπειροι γιατροι και θα βρεις καποιον που να εμπιστευτεις!

Μην εχεις αγχος ομως γιατι ειναι κακός σύμβουλος!!

ΕΦΗ 20/12/2004

Ο ΠΙΠΙΛΑΣ ΜΟΥ 11/12/2010 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...