Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Όλα για βάφτιση στη Θεσσαλονίκη


Σοφία Τ.

Recommended Posts

κοριτσια ξερει καμια απο που μπορω να νοικιασω τεντες ?

 

θελω να το κανω σε παρεκκλησι και φοβαμαι μη μας πιασει καμια βροχη ...

 

http://www.anthimos.com.gr/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 718
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Άσε, δε λένε τίποτα. Πάντως να ξέρεις, πέρυσι κάποια στιγμή τέτοια εποχή έβαλαν 50% μόνο τα βαπτιστικά. (για λαμπάδες, λαδόπανα κτλ, αξίζει) Κατά τύχη το ανακάλυψα.

 

τι να πω ρε συ....λες και πανε στην τσεπη τους......τωρα με τα μωρα που τα βγαζω εξω πηγαινουμε τα σαββατα εκει και παντα μπαινω βλεπω αν μ'αρεσει κατι,αν δω τιποτα θα σας πω!

παντως λεω να μην τις χαρισω αυριο!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Για κομμωτή πείτε και σε μένα!

Αν βρείτε επώνυμα ρουχαλάκια πριν τα αγοράσετε, πάρτε τηλέφωνο στον Ναρλή στην Καβάλα και ρωτήστε αν έχει τα συγκεκριμένα. Αν τα έχει μπορεί να εκπλαγείτε με τη διαφορά στην τιμή! ΚΑι εφόσον τα έχετε δει μπορείτε να τα παραγγείλετε και να τα στείλει!

Για μπομπονιέρες αξίζει, έχει πολύ καλές τιμές.

jp0Lp3.pngA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σημερα πηγα στο mega outlet να παρω τα ρουχα που θα βαλει ο μεγαλος στην βαφτιση...στο mini raxevsky ειχε ολοκληρωμενα πακετα βαφτισης με 270 ευρω! Και ηταν πολυ ομορφα...κριμα που εμεις ψωνισαμε ηδη...αν καμια ειναι στο ψαξιμο ας ριξει και καμια ματια εκει! Για μεγαλυτερα παιδακια καλα ρουχα παντως δυσκολευτηκα να βρω...σε κοστουμακι καταληξαμε, δεν τρελαθηκα μα ειναι ομορφο...

Link to comment
Share on other sites

evita οταν λες ολοκληρωμενα πακετα τι εννοεις ?

 

ρουχακια, λαμπαδα, λαδοκουτι, κουτι, λαδοπανα ??

 

γιατι σκεφτηκα να μην παω σε μαγαζι με βαφτιστικα αλλα να αγορασω καποια ρουχα του γουστου μου ... μπομπο βρισκω ευκολα ομως κουτια κλπ που θα βρω ??

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

Eγω καταλαβα οτι εννουσε το κουτι,λαδοπανα,λαδοσετ και λαμπαδα...αυτα που ειδα ηταν πανεμορφα(και φανταζομαι αν παω στο αντιστοιχο μαγαζι στο κοσμος θα ειναι πανακριβα!). Μου αρεσαν και τα παπουτσια. Ειχε και ρουχα αλλα δεν τα κοιταξα πολυ...τα κουτια ειδα απο μακρυα και μου εκαναν καλη εντυπωση...για επωνυμο τα 270 ακομη και χωρις τα ρουχα ειναι καλα, οχι φθηνα μα καλα...πηγαινε αξιζει.Το τηλ ειναι 2310383460. Παρε και ρωτα! Εχει και πυζαμακια felicita(τετοια ειχε παρει και η κουμπαρα μου στο γιο μου).Εγω τα κουτια κτλ τα πηρα απο την Ροζαλινα. Καλα και εκει.Ρουχο πηραμε απο τα matou france. Δικιο εχεις ρουχα βρισκεις οπου θες...στο mega εχουν και τα lapin και τα marasil...

Link to comment
Share on other sites

evita thanks !

 

εχει τεραστια διαφορα στην τιμη ...

δες εδω, ο καταλογος mini raxevsky με τα βαπτιστικα

http://www.emultimedia.info/mmview/perm/RAXBAPTISTIKA2010.pdf/

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια στην Ροζαλινα που γραφετε, που παιζουν οι τιμες για το "πακετο" και ποσο για μπομπο ?

 

μηπως εχει σελιδα στο ιντερνετ ?

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια,ειμαι νεα στην παρεα,αλλα βρηκα πολυ χρησιμο το φορουμ αυτο!πολυ καλες τιμες για λαμπαδες,κουτια βαφτισης,ανθοστολισμο...εχουν στο μυροδημιουργιες.υπαρχει πακετο βαφτισης με λαμπαδα,κουτι,εσωρουχα,πετσετες..(δεν τα θυμαμαι ολα) νομιζω με 200Ε.

εγω παντως θα βαφτισω τις δυο κορουλες μου μαζι.εχουμε διαλεξει το κτημα λικνο στο λευκοχωρι!αφου μας ρωτησε ο παππας τι δουλεια κανουμε,ζητησε και για τις δυο μαζι(κρατηθητε) 150Ε απο καθε νονα και 100Ε απο μας,δηλαδη συνολικα 400Ε!!!!!!!!μηπως να αλλαξω θρησκευμα?!:evil:

προβλημα υπαρχει τωρα δυστυχως με την νονα της μεγαλης,η οποια ειναι μολις 10 χρονων και παρα πολυ ανταγωνιστικη με την μητερα της.οταν ενημερωσα την μαμα της,πως ο πατερ θελει ενηλικο νονο,μου ειπε πως η μικρη δεν θα το ανεχτει και θα κανει σκηνη στην εκκλησια αν τυχων βοηθησει η μαμα της!και εγω τωρα τι να κανω που τα κανονισα ολα,εκλεισα ημερομηνια...΄?επεμενε πως δεν γινεται,οτι ειναι αδιανοητο,και ουτε καν κοντα της δεν την αφηνει να στεκεται!

εσεις τι αποψη εχετε?δεν θελω να κανω δυο ξεχωριστες βαφτισεις,διοτι δεν το αντεχει η τσεπη μας!κριμα δεν θα ηταν να βαφτισω την μεγαλη μου ετσι ξερα σε μια αλλη εκκλησια,χωρις στολισμο,καλεσμενους,μονο και μονο για να ζησει την φαντασιωση της η μικρη νονα?βοηθηστε με,εν ολιγης ψαχνουμε πατερ,ο οποιος θα δεχτει να βαφτισει 2 παιδια{3.5 χρονων και 1 χρονων),τα οποια θα εχουν 2 ονοματα το καθενα.ο οποιος θα δεχετε τους γονεις,που ειναι παντρεμενοι με πολιτικο,μια νονα 10 χρονων και μια νονα καθολικη!!!ευχαριστω που διαβασατε τον πονο μου,τουλαχιστον τα 'ξερασα' και ξελαφρωσα!!!!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καταρχην καλημερα! Σε διαβασα και αγχωθηκα και γω...προβληματα παντα υπαρχουν μην τρελαινεσαι.Για τον γαμο σας δεν νομιζω να το παρει κανεις χαμπαρι.Και στον γιο μου(βαπτιστηριο Λυδιας) και στην κορη μου(προφ.Ηλιας Πυλαια) δεν ρωρτησαν καν πως παντρευτηκαμε...ουτε για τις νονες(του γιου ειχε πολιτικο χωρις θρησκευτικο).Για τις ανηλικες νονες δεν ξερω μα δεν νομιζω να υπαρχει θεμα. Αρκει να λενε το Πιστευω και να μπορουν να παρουν αγκαλια το μωρο...σ αυτα δεν εχεις θεμα.Τωρα γιατι επελεξες ενα 10χρονο και οχι την μαμα του εσυ το ξερεις αυτο...Εννοειται θα βαφτισεις μαζι τα παιδακια σου ακου να κανεις 2 βαφτισεις..για τα 400 ευρω θα το αφησω ασχολιαστο! Εγω και μονο γι αυτο δεν θα τα βαφτιζα εκει και θα επαιρνα και ενα τηλεφωνακι στην μητροπολη! Μην ξεχνας το να ξεκανονισεις μια ημερομηνια(ειδικα αν δεν εχεις οικονομικο κοστος) δεν ειναι και το τελος του κοσμου...ψυχραιμια και ξανασκεψου το για την μικρη! Φιλικα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καταρχην καλημερα! Σε διαβασα και αγχωθηκα και γω...προβληματα παντα υπαρχουν μην τρελαινεσαι.Για τον γαμο σας δεν νομιζω να το παρει κανεις χαμπαρι.Και στον γιο μου(βαπτιστηριο Λυδιας) και στην κορη μου(προφ.Ηλιας Πυλαια) δεν ρωρτησαν καν πως παντρευτηκαμε...ουτε για τις νονες(του γιου ειχε πολιτικο χωρις θρησκευτικο).Για τις ανηλικες νονες δεν ξερω μα δεν νομιζω να υπαρχει θεμα. Αρκει να λενε το Πιστευω και να μπορουν να παρουν αγκαλια το μωρο...σ αυτα δεν εχεις θεμα.Τωρα γιατι επελεξες ενα 10χρονο και οχι την μαμα του εσυ το ξερεις αυτο...Εννοειται θα βαφτισεις μαζι τα παιδακια σου ακου να κανεις 2 βαφτισεις..για τα 400 ευρω θα το αφησω ασχολιαστο! Εγω και μονο γι αυτο δεν θα τα βαφτιζα εκει και θα επαιρνα και ενα τηλεφωνακι στην μητροπολη! Μην ξεχνας το να ξεκανονισεις μια ημερομηνια(ειδικα αν δεν εχεις οικονομικο κοστος) δεν ειναι και το τελος του κοσμου...ψυχραιμια και ξανασκεψου το για την μικρη! Φιλικα...

 

 

θα συμφωνησω με την εβιτα ενα τηλεφωνο στην μητροπολη θα ηταν καλο!!!!!!

επισης η νονα τους αδερφου οταν τον βαφτισε ηταν 7 χρονων!!!!!!

το πως ειναι παντρεμενοι δεν αφορα κανεναν και ουτε χρειαζεται να το πειτε!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και παλι!ευχαριστω για τις απαντησεις σας.την μικρη νονα δεν την διαλεξα εγω,την μητερα της ρωτησα και εκεινη επεμενε να γινει η κορη της αντι για την ιδια για να αποφυγει αντιζηλιες μαζι της(τι προβλημα και αυτο!).οσο για τον ακριβο παπα μου κακοφανηκε και εμενα πολυ!πως παει,παιρνω τηλ στην μητροπολη και τι λεω,τι θα συμβει μετα?μπορω λετε να ρωτησω καποιον αλλο παπα να μας βαφτισει στο κτημα λικνο?λετε να γινεται?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

melydia καλημερα !

 

η μικρη νονα σιγουρα θα χρειαστει βοηθεια απο την μαμα της ή εναλλακτικα τον μπαμπα της ... πως ενα δεκαχρονο θα κρατησει αγκαλια για τοση ωρα ενα 3,5 χρονων !!!!

εξηγηστε το αυτο στο κοριτσακι και πιστευω θα καταλαβει, πειτε της οτι πχ ο μπαμπας της θα εχει αγκαλια την κορη σου αλλα αυτη θα πει το πιστευω, αυτη θα λαδωσει κλπ

 

με την καθολικη νονα φοβαμαι μηπως εχεις προβλημα ...

υποτιθεται ο νονος καθοδηγει το βρεφος στους κολπους της εκκλησιας μας ...

 

το οτι ειστε παντρεμενοι με πολιτικο γαμο δεν το ξερει κανεις και δεν θα το πειτε πουθενα !

 

τελος για το λικνο: αν σου αρεσε τοσο πολυ τοτε μην το χαλασεις για τα λεφτα ... ολα τα "δημοφιλη" μερη σε χτυπανε στην τιμη ... αν τα "βρεις' με τον παπα και στα βαφτιζει τα παιδια οπως θελεις τοτε δωστε τα λεφτα να ξεμπερδευετε

 

αν τελικα δεν πανε τα πραγματα οπως τα σχεδιαζεις .... τοτε παρε βαθια ανασα κουκλα και οργανωσε τα ολα απο την αρχη ... οπως ειπαν και τα κοριτσια δεν χαλασε και ο κοσμος να αλλαξεις ημερομηνια ... "καθε μεποδιο για καλο" λέει και η παροιμια ...

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κοριτσια!αποφασισαμε να μιλησουμε με την μικρη και να της εξηγησουμε,οτι θα χρειαστει σιγουρα την βοηθεια της μαμας της(ειναι χωρισμενη,δεν υπαρχει μπαμπας)διοτι ειναι μεγαλη η μικρη μου και βαρια,θα πρεπει να την κραταει αγκαλια,θα γλυστραει απο το λαδι και μπορει και η μικρη να ειναι εκτος εαυτου λογω των βουτιων που θα φαει,και οτι οι παπαδες επειδη τα ζουν και τα βλεπουν αυτα δεν επιτρεπουν να βαφτιζει ενα παιδακι μονο του.θα του πουμε την αληθεια χωρις να του τριψουμε στην μουρη οτι ουσιαστικα ο παπας θελει ενηλικο νονο.ειναι 10,νομιζω δεν ξερει και καταλαβαινει ολα τα εθιμα,και πιστευω ειναι ομορφος τροπος.και ετσι δεινεις την ευκαιρια να αποφασισουν τι θελουν να κανουν,θα προσπαθησουν η προτιμουν οχι?αλλωστε οπου και να βρεθουμε,και να της επιτρεπουν να βαφτισει,βοηθεια δεν θα χρειαστει?τι σε αυτην τι σε αλλη εκκλησια επομενως,σωστα?:cool:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ευχαριστω πολυ που μου μαθατε την ροζαλινα γιατι εκανα το χρεος μου ως νονα με πολυ ωραια πραματα και σε πολυ καλη τιμη

φορεμα ζακετακι κ καπελακι κιτεν με παπουτσακια και τα σχετικα λαδοπανα κουτι λαμπαδα ολα στολισμενα οπως τα θελουμε (πολυ εξυπηρετικη) πιτζαμακι κ εσωρουχακια για το μπανιο 470 θεωρω οτι ειναι πολυ καλα στα μαραζιλ το καπελακι το χρεωναν ξεχωριστα 70 ευρω και το φορεμα εβγαινε 40 ευρω παραπανω

μου εμεινε ο σταυρος και η εκκλησια και τελειωσα

μαρτυρικα η αδερφη μου δεν θελει ουτε και δευτερο φορεμα εσεις τα πηρατε?

μενει τωρα να βγω με τις δικες μας τις νονες για την βαπτιση των κοριτσιων μου ανυπομονω να τελειωνω και με αυτο οπως και με τις μπομπο

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι ειναι πολυ εξυπηρετικη η κυρια στη Ροζαλινα και δεν κοιταει μονο να σου παρει τα λεφτα...κι εγω δεν ηθελα δευτερο φορεμα μα θα το παρουν οι νονες τελικα οπως και μαρτυρικα...μπορεις να παρεις ενα ωραιο καθημερινο συνολο να το βαλει το παιδι ολο το καλοκαιρι...

στο γιο μου η νονα ειχε μια σαλοπετα απο τα λαπεν με ασορτι μπλουζακι που την λιωσαμε ενω το βαφτιστικο εμεινε(τι πρωτότυπο!) αφορετο...οποτε μια χαρα μας ηρθε!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα σας!

Βαφτίζει το καλοκαίρι η κουνάδα μου και θέλει να κατέβει Θεσσαλονίκη να ψάξουμε για πακέτα βάφτισης αλλά να μην ξεφεύγουν πολύ.. μέχρι 350-400 ευρώ.

Για πείτε καμιά ιδέα που να την πάω να δει γιατί δεν έχω ιδέα???

Στη βάφτιση της μικρής μου τα πήρε η νονά όλα από Δράμα οπότε δεν ξέρω μαγαζία εδώ...:?:-?

 

(Όποια ενδιαφέρεται για καλό μακιγιέρ, έχω τον αδερφό μου, πολύ καλός και έχει λογικές τιμές.)

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

... πηγα και εγω στην Ροζαλινα και τα εκλεισα απο εκει !!!

 

οι τιμες στα επωνυμα ειναι παντου οι ιδιες αλλά στη Ροζαλινα μπορεις να κανεις φθηνα κουτι-λαμπαδα-μπομπο και να διαλεξεις εσυ πως να τα στολισει

 

για πολυ οικονομικα βεβαια υπαρχουν πολλα μαγαζια στην Φραγκων

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

Ως αυτη που ανοιξε το συγκεκριμενο τοπικ και ως αυτη που προτεινε τη Ροζαλινα, δεν εχω παρα να πω οτι κι εγω που θα γινω νονα, εκλεισα τα παντα (εκτος απο μπομπο που θα παρω απο τον Ναρλη-δεν προλαβαινω λεμε να τις κανω μονη μου) απο εκει.Τιμες πολυ καλες και παντα αριστη εξυπηρετηση...Αχ της εχω στειλει τοσους πελατες, πρεπει να μου κανει κι αλλο σκοντο χιχιχι...:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΑΛΛΟΥ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΓΙΑ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΣΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΕ ΣΥΝΔΡΟΜΟ DOWN!ΕΜΕΙΣ ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ.ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΒΟΗΘΑΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΕΧΕΙ Ο,ΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΣΧΕΔΙΑ ΣΕ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΕ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΕΣ ΕΥΧΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!ΕΜΕΙΣ ΠΗΡΑΜΕ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια για γλυκο βαφτισης εχει πολλα τοπικ ...

 

λεω να βαλουμε εδω προτασεις και τιμες (φετινες!) για θεσ/νικη

 

πουρακι Χατζηφωτιου μεγαλο 1,80 και μικρο τυλιγμενο σαν "καραμελιτσα" 0,90 €

μπισκοτουλα: μπισκοτο εως 10 εκ 1ευρω, τα μεγαλυτερα ανεβαινει η τιμη αναλογα με το μεγεθος πχ το αλογακι 1,30

 

συμπληρωστε οπου εχετε ρωτησει εσεις

 

.... απο βδομαδα θα παω σε Τερκενλη, Αγαπητο, Plaisir, Χατζη, Μιλτο, Αλεξουδα ... και θα ενημερωσω σχετικα :-)

.

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...