Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ελεος...πια ...πρέπει να τρώνε τα πάντα?


froufrou

Recommended Posts

Σήμερα το μενού μας είχε ...χαρτί απο φάκελο της τράπεζας...πότε το άρπαξε ..πότε το μάσησε χαμπάρι δεν πήρα...Με το που το βλέπω στο στόμα της τρέχω και ακούω το ...γλουκ!!!!Λέτε να της έχει κολλησει πουθενα ...έσκασα απο την στεναχώρια!!!Έλεος....

2GxD.jpg2GxDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αφου το καταπιε και περασε απο τον οισοφαγο,θεωρω οτι ενδεχεται να το βρεις στα κακα της.

Χαρτι ειναι στο κατω κατω,τα γαστρικα υγρα θα το διαλυσουν.

Ρ ωτησε ομως και παιδιατρο να εχεις το κεφαλακι σου ησυχο.

FWusp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χα, χα ο μεγάλος μου γιος είχε φάει το δεκάλεπτο από το σακουλάκι με τα δείγματα του ευρώ όταν πρωτοκυκλοφόρησε. Επί δεκαπέντε μέρες το ψαχναμε στα κ... του. Μέχρι που βγήκε και είχε πιά σκουριάσει..

Ο Μανώλης είναι 10,5 χρονών

Η Μαλβίνα είναι 8,5 χρονών

Ο Γιάννης είναι 6 χρονών

 

Link to comment
Share on other sites

μικρη ετρωαγα πολυυυυυυυυυυυυ χαρτι και δε με παιρνανε χαμπαρι παρα μονο πολυ αργα.....μια χαρα ειμαι δεν επαθα τιποτα..... :lol::lol::lol:

 

νομιζω ειχα φαει και μια μικρη σιδερενεια μπιλιτσα και ενα πλαστικο μικορ μπαλακι και ....νομιζω τελικα οτι ετρωγα πολλα ασχετα πραγματα...πολυ που με προσεχανε δε ντρεπονται!!!! :lol:

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

φοραω παπουτσι με μια εγγραφα που εξεχει.

ο γιος σκυβει κατω και αρχιζει να το μασουλαει

 

 

ω ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι τρωμε και εμεις τα παντα!!!!

 

την κορη μιαφορα μασουλαγε μια εκτυπωση μου μπλε και εγινε η γλωσσιτσα της μπλε, τη σκουπιζα με μια πετσετα για να φυγει

 

οσο για χαρτακια, ε αυτα ειναι το λιγοτερο μας :lol:

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

φοραω παπουτσι με μια εγγραφα που εξεχει.

ο γιος σκυβει κατω και αρχιζει να το μασουλαει

 

 

ω ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι τρωμε και εμεις τα παντα!!!!

 

την κορη μιαφορα μασουλαγε μια εκτυπωση μου μπλε και εγινε η γλωσσιτσα της μπλε, τη σκουπιζα με μια πετσετα για να φυγει

 

οσο για χαρτακια, ε αυτα ειναι το λιγοτερο μας :lol:

 

γατουλα ολα καλα??επεσε ο πυρετος?

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Άστα να πάνε... ότι βρούνε τρώνε! Τα νεύρα μου πια! Και σφαλίζουν και το στόμα να μην μπορείς να το βγάλεις!!!

Να καταγράψω τα ως τώρα να γελάσουμε;

1. χαρτιά: πάσης φύσεως, χαρτοπετσέτες, περιοδικά, βιβλία...

2. ρούχα, παπούτσια, γενικώς είδη ένδυσης και υπόδησης...

3. καλώδια, καθότι είμαστε και γκατζετάκιδες εδώ μέσα...

4. το κρεβάτι του σκύλου (...χωρίς σχόλια παρακαλώ)

5. τρίχες του σκύλου (σκουπίζω 2 φορές την ημέρα και 1 σφουγγαρίζω, αλλά...)

6. αγκάθι από τριαντάφυλο, μη με ρωτήσετε που το βρήκε ακόμα αναρωτιέμαι...

7. ξεραμένες λάσπες από το καρότσι, ξύνουν τη ρόδα με το χεράκι τους και τρώνε...

 

δεν σχολιάζω παιχνιδια κλπ...

 

Υπομονή... κάποτε τελειώνει το στοματικό στάδιο!

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites

αυτα δεν ειναι τιποτα.να προσεχουμε για απορρυπαντικα,φαρμακα,μουχλιασμενα τροφιμα κ μακρια απο σακουλες σκουπιδιων.

εχω μια φιλη που πρεπει να εφαγε ολο το βασιλειο των εντομων΄ κατσαριδες,μυρμηγκια κ χαλικακια

Link to comment
Share on other sites

Έδωσα μια μέρα στη μικρή το ασύρματο να το περιεργαστεί κι αυτή ξεκόλλησε το πλαίσιο που έχει γύρω από την οθόνη και το έτρωγε...την κοιτούσα από μακριά και δεν καταλάβαινα τι ήτανε -σαν κλωστή έμοιαζε...πάω κοντά και δεν φτάνει που κόντευε να το χάψει ολόκληρο,είχε και κόλλες από κάτω... :roll:

Τρώνε και γλύφουνε τα πάντα,το χαλί,τις παντόφλες μου,τα ριχτάρια,χαρτιά,σακούλες και τελευταία τα χέρια η μια της άλλης...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μμμμμμμ..... Για παιδιά μιλάτε έτσι;;; :lol::lol: Sorry βρε κοριτσάκια..... Είμαι κάθαρμα το ξέρω και θα τα λουστώ κι εγώ αλλά..... Παντόφλες;;; :lol::lol::lol:

 

Πάντως η κολλητή μου όταν ήταν μικρούλα έτρωγε τα μυρμήγκια (τα κόκκινα όχι τα μαύρα παρακαλώ...! )και τελικά διαπιστώσανε ότι της έλειπε κάποια βιταμίνη. Βέβαια αυτό δεν φαντάζομαι ότι παίζει με παπούτσια, παντόφλες, τηλέφωνα κλπ. :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα ξάδερφο που όταν ήταν μωρό έγλειφε τους τοίχους :lol: αλλά οκ, του έλειπε ασβέστιο :lol:

 

ξέρω τουλάχιστον 3 ενήλικες που ως παιδιά έχουν φάει τα κακά τους :lol: (όχι δεν ήμουν σε αυτούς :lol::lol: )

 

ο γιος μου παρότι 15 μηνών, τρώει τα πάντα επίσης

αναρωτιέμαι πότε σταματάει αυτή η φάση....

ευτυχώς που μαζί με τα καλώδια και τα χαρτιά είναι και καλόφαγο το πουλάκι μου γενικότερα :lol:

 

Το χαρτί πάντως δεν έχει κανένα απολύτως φόβο! εγώ είχα τρομοκρατηθεί όταν ανακάλυψα ότι έφαγε το βαμβάκι από μία μπατονέτα που πως κατάφερε και την έπιασε δεν κατάλαβα ποτέ μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έπινα κολώνια όταν ήμουν μικρή - ιδιαίτερη προτίμηση είχα στη μυρτώ και σε μια παιδική κολώνια που είχε καπάκι το Γκούφη.

Κι όμως είμαι ακόμη εδώ...!!!

 

Βέβαια η μαμά δεν ξαναέβαλε κολώνια στο σπίτι μέχρι να πάω 3 χρονών...

Μετά κάποιες φορές έπινα νερωμένο ξύδι και έτρωγα κύβους knorr (κρυφά από τη μαμά εννοείται...) αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία!!!

Το αστείο είναι πως ως ενήλικας δεν πίνω καθόλου αλκοόλ.

*

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έπινα κολώνια όταν ήμουν μικρή - ιδιαίτερη προτίμηση είχα στη μυρτώ και σε μια παιδική κολώνια που είχε καπάκι το Γκούφη.

Κι όμως είμαι ακόμη εδώ...!!!

 

Βέβαια η μαμά δεν ξαναέβαλε κολώνια στο σπίτι μέχρι να πάω 3 χρονών...

Μετά κάποιες φορές έπινα νερωμένο ξύδι και έτρωγα κύβους knorr (κρυφά από τη μαμά εννοείται...) αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία!!!

Το αστείο είναι πως ως ενήλικας δεν πίνω καθόλου αλκοόλ.

 

Σε στείλανε από μικρή στους ΑΑ και έγινε καλή δουλειά απ'ότι φαίνεται....!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ μικρή έτρωγα τη σκόνη που μάζευαν οι τρύπες στα τούβλα(ζούσαμε στο χωριό και είχαμε μια αποθήκη εξολοκλήρου με τούβλα κόκκινα)... καταπληκτική λιχουδιά και την θυμάμαι τη φάση γιατί ήμουν 3-4 χρονών. Η μαμά μου αφού είδε ότι δεν μπορεί να με αποτρέψει με συμβούλευσε τουλάχιστον να μην τρώω τις αραχνούλες που φώλιαζαν εκεί μέσα μαζί με τη σκόνη.

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

Εσυ μην γελας και πες μας τι ετρωγες οταν ησουν μικρη.

 

Η μικρη μεχρι στιγμης τρωει τα παντα!Ο φαταουλας!!

Χαρτια, περιοδικα, βιβλια-ναι ημαστε βιβλιοφαγοι...το παραδεχομαι!

Το αλλο κουλο...τρωει πασης φυσεως κρεμες-οχι γιωτης κλπ αυτες που βαζουμε στο συγκαμα κλπ...ανοιγει καπακι και ρουφαει!Προχθες βραδυ την εκανα μπανιο για να την αλλαξω της δινω να παιξει με το λαδακι!!Την βλεπω ρουφαει!!Φαε λαδι και ελα βραδυ!!!!Ηπιε και το λαδακι της!!Δεν το αντεχω αυτο το δραμα!Τρωει τα παντα!!

Τωρα η μαμα της εχει καταπιει καπακι απο μαρκαδορο, ενα κουτι παιδικες ασπιρινες-εκεινες τις ωραιες με την φραουλα τις θυμαστε??Συν του οτι κολλησε στον ουρανισκο μου χαρτακι αυτοκολλητο και το βλεπαν και δεν καταλαβαιναν τι ειναι!Πανικος σπανια παιδικη αρρωστια λενε!!!Τελικα το ξεκολλησε ο παιδιατρος!!!!Σας καλυψα?

Link to comment
Share on other sites

κολλησε στον ουρανισκο μου χαρτακι αυτοκολλητο και το βλεπαν και δεν καταλαβαιναν τι ειναι!Πανικος σπανια παιδικη αρρωστια λενε!!!Τελικα το ξεκολλησε ο παιδιατρος!!!!

 

1430914kmpevsv7ym.gif

*

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

Εσυ μην γελας και πες μας τι ετρωγες οταν ησουν μικρη.

 

?

 

το κερι αποτριχωσης οπως ελιωνε, μου θυμισε καραμελα... (με προλαβαν), και χριστουγενιατικες μπαλες (δε με προλαβαν)

Link to comment
Share on other sites

έχω τρομάξει για το τι με περιμένει! πραγματικά δεν ήξερα ότι τα μωρά καταπίνουν όλα αυτά τα πράγματα, νόμιζα ότι απλά τα γλύφουν ή τα δαγκώνουν (καλά εγώ πρέπει να ήμουνα πολύ μουρόχαυλο μωρό, δε θυμάμαι να τρώω τίποτα άλλο εκτός από φαγητό και αυτό υπό όρους μέχρι μια ηλικία, μετά τα πάντα), καλά κι εγώ που είμαι τρελλή με την καθαριότητα θα το πάθω το εγκεφαλικό, άσε που μας βλέπω σε ring με τον άντρα μου ο οποίος επιμένει ότι μεγάλωσα σε γυάλα και ότι το παιδί πρέπει να παίρνει αντισώματα ως εκ τούτου θα μασήσει και πράγματα που δεν θα έχω προλάβει να σαπουνίσω

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά την ξηρά τροφή του σκύλου σας την έτρωγε καμία???? :shock::shock::shock::shock::lol::lol::lol:

 

Δυο φορές με είχε δαγκώσει ο σκύλος γιατί του άρπαζα του έρμου το φαγητό του, αλλά εγώ εκεί! :lol::lol::lol:

 

Ο γιός μου πάλι, όπως τον κόβω σε κάνα 2μηνο θα τρώει ότι υπάρχει και δεν υπάρχει! Φ α τ α ο ύ λ α ς!!

Link to comment
Share on other sites

Μολις έμαθα οτι και εγώ μια εφημερίδουλα την τσίμπησα...φοβερή λιχουδιά.φαντάζομαι οτι ήταν αθλητική γιατί ο πατεράς μου είναι πορωμένος !!!!!

2GxD.jpg2GxDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...