Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπορώ να μείνω έγγυος ενώ θηλαζω;


Recommended Posts

Καλησπέρα.Πριν 2 μήνες σχεδόν έγινα μαμά για πρώτη φορά.Την κόρη μου την θηλάζω,περίοδος δεν μου χει έρθει.Υπάρχει περίπτωση να μείνω έγγυος;Χτες είχαμε με τον άντρα μου ελέυθερη επαφή.

Αλεξία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Υπάρχει, διότι όπως δεν ξέρουμε πότε θα έρθει περίοδος, έτσι δεν ξέρουμε πότε θα γίνει ωορρηξία η οποία προηγείται της πρώτης περιόδου. Εγώ ενώ θήλασα αποκλειστικά 6 μήνες είχα περίοδο στις 50 ημέρες! Άρα προηγήθηκε ωορρηξία.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω θηλαζω ηδη ενα χρονο τον γιο μου. Η περιοδος μου ηρθε μετα το εξαμηνο. Κανουμε ελευθερα ερωτα με τον αντρα μου...οποτε προλαβαινουμε και εγκυος δεν εχω μεινει!!!! Ο γυναικολογος μου ειπε οτι ειναι πολυ δυσκολο, αλλα οχι απιθανο! Να σου ζησει το μωρακι σου!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω παντως εμεινα εγκυος οταν ο γιος μου ηταν 11 μηνων και τον θηλαζα...και μαλιστα εμεινα εγκυος με την πρωτη...μια φορα ετυχε με τον αντρα μου...εννοειται δεν ηθελα τοσο νωρις να ξαναμεινω εγκυος αλλα ως γνωστον "Οταν οι ανθρωποι κανουν σχεδια...ο Θεος γελαει".

Ακομα και οταν σαραντισα παντως που με ειδε γυναικολογος μου ειπε κι αυτος..."Βλεπω οτι ο οργανισμος σου επανερχεται πολυ γρηγορα οποτε μη στηριζεσαι στο θηλασμο...προσεχε αν δε θελεις αλλο παιδακι ακομα"...οποτε υποθετω ειναι καθαρα θεμα οργανισμου.

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και μπορεις. η γιαγια μου ειχε 5 εγκυμοσυνες συνεχομενες χωρις να δει περιοδο στο ενδιαμεσο, ο πατερας μου με τη μια αδερφη του εχουν 10 μηνες και 5 μερες διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...