Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

οταν εγω θελω παιδι και εκεινος οχι


Recommended Posts

οταν εισαι 27 και θες επιτελους ενα παιδι και ο κατα 2 χρονια μικροτερος συντροφος σου οχι τοτε αρχιζεις και αναθεωρεις καποι πραγματα.....

 

ειναι η πρωτη σχεση μου με μικροτερο αλλα

ειμαστε ενα χρονο μαζι και συζουμε απο την αρχη αλλα ειμαστε πολυ καλα...

το θεμα ειναι πως εγω θελω να κανουμε ενα παιδακι και εκεινος δεν ειναι ετοιμος...εκανα στα 23 μου μια αμβλωση που δεν ηθελα αλλα ημουν με ενα παλικαρι 33 και τι προτοτυπο ουτε εκεινος ηταν ετοιμος...δεν ηθελα να κανω αλλα το να φερω ενα παιδι στο κοσμο που καποιος ακομα και να το ακουει δεν ηθελε ουτε αυτο μπορουσα να κανω...ακομα και αν δεν ειμασταν μαζι το να κανω καποιο πατερα χωρις την θεληση του ουτε αυτο το ηθελα....

τωρα θελω να κανω ενα παιδι αλλα δεν ειναι ετοιμος λεει...ακομα σκεφτομαι το ιδιο δεν θελω να κανω πατερα καποιον με το ζορι αλλα δεν ξερω μηπως τελικα η λυση θα ηταν να χωρισω γιατι απλα δεν θελουμε τα ιδια πραγματα....?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Προτείνω να βρεις πρώτα κάποιον που θέλει κι αυτός να κάνει παιδί όπως κι εσύ και έπειτα να μείνεις έγκυος.

 

Όσο για το αν πρέπει να χωρίσεις ή όχι, εσύ θα το αποφασίσεις. Αν το να κάνεις παιδί σου έχει γίνει αυτοσκοπός, τότε θα πρέπει να χωρίσεις για να ψάξεις να βρεις κάποιον άλλο που θα έχει τις ίδιες ανάγκες με εσένα.

σαταλάσιιιι

Link to comment
Share on other sites

Βρε καλη μου κι εσυ...εισαι αντρα θελω τωρα τον θελω...δλδ αν τον χωρισεις τι θα κανεις?Θα βγεις στη γυρα και θα ψαχνεις αντρα που να θελει να σου κανει τωρα παιδι?Ο ανθρωπος δε σου ειπε οτι δε θελει παιδι γενικα ...σου ειπε οτι αυτη τη στιγμη δεν ειναι ετοιμος...τι ετοιμος να ειναι 25 ετων?Πες μου τουλαχιστον οτι εργαζεται και εχει παει φανταρος.

 

Το θεμα γαμος το εχετε συζητησει καθολου?Γιατι εγω για τα δικα μου δεδομενα παντα το να συζεις με ενα παιδι 25 ετων για ενα χρονο και ξαφνικα να θελεις να κανετε ενα μωρο...τι να πω..λιγο αφελες το βρισκω.

Γνωμη μου παντα.

Link to comment
Share on other sites

Kiki, δυστυχώς έχω περάσει παρόμοια φάση σε πολύ μικρότερη ηλικία στο παρελθόν και νομίζω ότι μπορώ να καταλάβω πώς νιώθεις...

Δε θα κολλήσω στις ηλικίες, ούτε στο γεγονός ότι συζείτε από νωρίς και ενώ είστε μόνο ένα χρόνο μαζί εσύ θέλεις παιδί. Σημασία έχει πώς νιώθεις, πώς σκέφτεσαι και η ποιότητα της σχέσης σου, όχι πόσα χρόνια μετράς...

Μπορεί να ακουστεί λίγο βαρύ αυτό, αλλά "θέλεις παιδί" ή θέλεις παιδί με αυτόν τον άνθρωπο"; Ένα παιδί δε θα βελτιώσει τη ζωή σου ούτε τη σχέση σου! Για μένα η υπόθεση "παιδί" θα πρέπει να ολοκληρώνει μια ήδη επιτυχημένη και ευτυχισμένη σχέση και γι' αυτό θα πρέπει να αποφασίζεται από κοινού.

Εσείς βρίσκεστε στην ίδια φάση της ζωής σας (π.χ. σπουδές, δουλειά, στρατό); Έχετε κάνει καμιά συζήτηση για το κοινό σας μέλλον (π.χ. γάμος, παιδιά); Μήπως απλώς χρειάζεται λίγο περισσότερο χρόνο; Μετά από μια ειλικρινή και ξεκάθαρη συζήτηση μεταξύ σας νομίζω ότι θα πρέπει να σκεφτείς σοβαρά το μέλλον της σχέσης σας. Δεν εννοώ να χωρίσεις, αλλά να αναρωτηθείς αν είσαι διατεθειμένη να τον περιμένεις μέχρι να συμβαδίζουν οι ζωές σας ή μέχρι τέλος πάντων να νιώσει έτοιμος να δημιουργήσει τη δική του οικογένεια...

Σε κάθε περίπτωση πάντως, η εγκυμοσύνη, ακόμα και η διαδικασία μέχρι να μείνεις έγκυος δεν είναι κάτι εύκολο. Χρειάζεται υπομονή, αλληλοκατανόηση, αλληλουποστήριξη, ωριμότητα, γερά νεύρα... Τα συναισθήμα είναι πολύ έντονα, οι ισορροπίες αλλάζουν πολύ εύκολα και μόνο ένα ζευγάρι με ισχυρούς δεσμούς και κοινό στόχο μπορεί να ξεπερνά τα εμπόδια...

Ελπίζω να μη σου έκανα την καρδιά περιβόλι και εύχομαι να πάρεις την πιο σωστή απόφαση...

Link to comment
Share on other sites

Απλό είναι - το ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΑΛΛΟΝ! Χιχιχι!

Έτσι λέω και στην κολλητή μου, που 'ναι μια χαρά νορμάλ σωματότυπος, ο δικός της είναι σαν "ίσκιος" αδύνατος... και γέννησε έναν... ΚΟΝΑΝ ΒΑΡΒΑΡΟ πιτσιρικά, που 'ναι ΚΤΗΝΟΣ στους τέσσερις μήνες της ζωής του και έχει και γαλανά τιρκουάζ μάτι, που ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ τους, ούτε στο σόι τους! Και της λέω να μου... τα ξεράσει όλα, με ποιον... ΓΑΛΑΝΟΜΑΤΗ ΣΟΥΗΔΟ "έβγαλε τα μάτια" της! Χαχαχαχα!

 

Χωρίς πλάκα, τώρα. Του λες ότι ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ πράγμα στην ζωή σου και αν δεν θέλει να γίνει συνοδοιπόρος στο νέο κεφάλαιο της ζωή σου, "γεια χαραντάν"!!! ΛΥΣΗ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ, κοπελιά! Κι εγώ ήμουν ΚΑΤΑ των παιδιών, φανατικά, με επιχειρήματα και αναλύσης... ακαδημαικές! Και η δικιά μου ήταν, μέχρι που της "βάρεσε το μητρικό ρολόι". Μου 'πε "θες; Δεν θες; Θα βρω άλλον που θέλει!"... και είχε δίκιο!

Και τελικά... όταν πρωτοαντίκρισα την κόρη μου στην γυάλινη κοιτίδα/κουτάκι που μου την έφεραν... σαν να τούμπαρε ο πλανήτης ΓΗ! ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οπωs δικαιωμα σου ειναι να θελειs παιδι, δικαιωμα του ειναι να μην θελει ή να μην νιωθει ετοιμοs! σε μια σχεση με επικοινωνια ολα λυνονται.......

 

Διαφωνώ κάθετα!

Η γυναίκα είναι όσο το δυνατόν ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ σ' αυτό που 'θελε η Φύση (και δεν πέτυχε!!!), στο γεννετικό πείραμα που λέγεται... ΑΝΘΡΩΠΟΣ!

ΕΚΕΙΝΗ φέρνει την νέα ζωή, ΕΚΕΙΝΗ την κουβαλά μέσα της, ΕΚΕΙΝΗ είναι θέλει δεν θέλει πιο "δεμένη", ήτοι... είναι ΜΑΚΡΑΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ δική της υπόθεση και ΘΕΛΗΣΗ να θέλει παιδί ή όχι. Ο άρρεν, είναι απλά το ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟ κομμάτι του πειράματος, που βασικά γονιμοποιεί για να γίνει η σύλληψη της νέας ζωής... και κατά τα άλλα, ασχολείται με τα δικά του ζητήματα που τον απασχολούν,... ΠΟΛΕΜΟΙ, ΦΟΝΟΙ, ΧΡΗΜΑ, ΕΞΟΥΣΙΑ κτλ.!

 

Άρα... το θέμα είναι 70% ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ της γυναίκας.

Αν είναι ΣΟΒΑΡΗ σχέση, ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ να το δεχτεί.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ κάθετα!

Η γυναίκα είναι όσο το δυνατόν ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ σ' αυτό που 'θελε η Φύση (και δεν πέτυχε!!!), στο γεννετικό πείραμα που λέγεται... ΑΝΘΡΩΠΟΣ!

ΕΚΕΙΝΗ φέρνει την νέα ζωή, ΕΚΕΙΝΗ την κουβαλά μέσα της, ΕΚΕΙΝΗ είναι θέλει δεν θέλει πιο "δεμένη", ήτοι... είναι ΜΑΚΡΑΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ δική της υπόθεση και ΘΕΛΗΣΗ να θέλει παιδί ή όχι. Ο άρρεν, είναι απλά το ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟ κομμάτι του πειράματος, που βασικά γονιμοποιεί για να γίνει η σύλληψη της νέας ζωής... και κατά τα άλλα, ασχολείται με τα δικά του ζητήματα που τον απασχολούν,... ΠΟΛΕΜΟΙ, ΦΟΝΟΙ, ΧΡΗΜΑ, ΕΞΟΥΣΙΑ κτλ.!

 

Άρα... το θέμα είναι 70% ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ της γυναίκας.

Αν είναι ΣΟΒΑΡΗ σχέση, ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ να το δεχτεί.

 

 

Μωρε τι λες τωρα κι εσυ?Ειναι δυνατον?

Ωραια αποψη εχεις για την εννοια της πατροτητας.

 

Οσο για τα τελεσιγραφα...κι εγω στον αντρα μου καπως ετσι το εθεσα αλλα ο δικος μου ηταν και 40 ετων...οχι 25.Τι τελεσιγραφα να του δωσει 25 ετων.Το περιεργο θα ηταν 25 ετων ο πιτσιρικας...γιατι πιτσιρικας ειναι...να θελει παιδι.

Και το οτι εσυ ειδες το μωρο σας και το ερωτευτηκες σε πληροφορω δεν ισχυει για ολους...

Link to comment
Share on other sites

Μωρε τι λες τωρα κι εσυ?Ειναι δυνατον?

Ωραια αποψη εχεις για την εννοια της πατροτητας.

 

Οσο για τα τελεσιγραφα...κι εγω στον αντρα μου καπως ετσι το εθεσα αλλα ο δικος μου ηταν και 40 ετων...οχι 25.Τι τελεσιγραφα να του δωσει 25 ετων.Το περιεργο θα ηταν 25 ετων ο πιτσιρικας...γιατι πιτσιρικας ειναι...να θελει παιδι.

Και το οτι εσυ ειδες το μωρο σας και το ερωτευτηκες σε πληροφορω δεν ισχυει για ολους...

 

η αληθεια ειναι πως δεν ειναι ολοι οι αντρες το ιδιο...λιγους πατεραδες γνωριζω να αγαπουν τα παιδια τους οσο η μαμα τους..οι πατεραδες ειναι πιο πολυ να του παρω ρουχα,να το ταισω να το στειλω σχολειο,ενω οι μαναδες ειναι να το κανω ¨ανθρωπο¨....

δεν ξερω ειλικρινα τι να κανω...η αληθεια ειναι πως εχω διχαστει και κλεινω πιο πολυ στο να χωρισω γιατι απλα χανω τις μερες μου..

Link to comment
Share on other sites

Μωρε τι λες τωρα κι εσυ?Ειναι δυνατον?

Ωραια αποψη εχεις για την εννοια της πατροτητας.

 

Οσο για τα τελεσιγραφα...κι εγω στον αντρα μου καπως ετσι το εθεσα αλλα ο δικος μου ηταν και 40 ετων...οχι 25.Τι τελεσιγραφα να του δωσει 25 ετων.Το περιεργο θα ηταν 25 ετων ο πιτσιρικας...γιατι πιτσιρικας ειναι...να θελει παιδι.

Και το οτι εσυ ειδες το μωρο σας και το ερωτευτηκες σε πληροφορω δεν ισχυει για ολους...

 

Tα πάντα είναι σχετικά Niki...

Για να απαντήσω στο θέμα της κοπέλας προσωπικά θα ήθελα και άλλα στοιχεία.

Ο άντρας μου έγινε πατέρας ( από κοινού απόφαση ) στα 25 του.

Στα 22 έστησε δική του δουλειά, μετά στήσαμε το σπίτι μας, συζήσαμε, παντρευτήκαμε και κάναμε τον παίδαρο που τώρα είναι σχεδόν 7...

Υπάρχουν και πιτσιρικάδες που στα 25 τους πέρνουν ακόμη χαρτζιλίκι από τους γονείς και άλλοι που ακόμη σπουδάζουν.

Οπότε το πιτσιρικάς με πιτσιρικάς διαφέρεις κατά πολύ;)

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tα πάντα είναι σχετικά Niki...

Για να απαντήσω στο θέμα της κοπέλας προσωπικά θα ήθελα και άλλα στοιχεία.

Ο άντρας μου έγινε πατέρας ( από κοινού απόφαση ) στα 25 του.

Στα 22 έστησε δική του δουλειά, μετά στήσαμε το σπίτι μας, συζήσαμε, παντρευτήκαμε και κάναμε τον παίδαρο που τώρα είναι σχεδόν 7...

Υπάρχουν και πιτσιρικάδες που στα 25 τους πέρνουν ακόμη χαρτζιλίκι από τους γονείς και άλλοι που ακόμη σπουδάζουν.

Οπότε το πιτσιρικάς με πιτσιρικάς διαφέρεις κατά πολύ;)

 

 

Ναι κοριτσακι μου εχεις δικιο...γι'αυτο κιολας ρωτησα παραπανω σε τι κατασταση βρισκεται το παλικαρι...αν εργαζεται...αν εχει παει φανταρος.

Απλα εχω στο μυαλο μου οτι αυτο που περιγραφεις με τον αντρα σου ειναι η εξαιρεση και οχι ο κανονας...δυστυχως.Επισης οπως ειπες και μονη σου η αποφαση σας ηταν απο κοινου...δε το κανατε γιατι εσυ τον πιεσες.

Εγω αυτο που προσπαθω να πω ειναι οτι για μενα 25 ετων να μην ειαι ετοιμος το βρισκω απολυτα λογικο...ακομα και αν εννοει οτι θελει να ζησει και να χαρει για λιγο ακομα την ξεγνοιασια και την ελευθερια.Ενα παιδι ειναι ευθυνες...ειναι δεσμευση...ειναι δυσκολιες...μη γελιομαστε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια,καταρχην νομιζω οτι το θεμα ειναι σε λαθος ενοτητα,μιας και εδω μιλαμε για τη σχεση πιο πολυ!!!

 

Καταρχην διαφωνω καθετα με την lupus_hegemonia,για μ'ενα ο αντρα-πατερας παιζει πολυ σημαντικο ρολο στην οικογενεια και δεν ειναι καθολου οπως τα λες!!

Υπαρχουν αντρες τελειοι πατεραδες που ενδιαφερονται για την οικογενεια τους και οχι γιαυτα που αναφερεις!!

Φυσικα υπαρχουν και εξερεσεις αντρων που αδιαφορουν,αλλα αυτο γινεται στην περιπτωση που δεν ηταν ετοιμοι πραγματικα να κανουν παιδι,οπως το αγορι της κοπελας που ανοιξε το θεμα!!

 

Και για να της απαντησω,για μ'ενα αν ο αντρας δεν ειναι ετοιμος,δεν θα γινει και καλος πατερας και προς Θεου ποτε δεν κανουμε παιδι για να κρατησουμε τη σχεση και χωρις τη θεληση του αλλου,ειναι βεβαιο πως θα καταστραφουν ολα!!

 

Φυσικα δεν ειναι λυση το να χωρισεις,απλα επειδη ο συντροφος σου δεν θελει μωρο!!

 

Αν η σχεση ειναι καλη,μπορει να μη θελει τωρα και να θελησει αργοτερα!!

Οταν υπαρχει αγαπη,σιγουρα καποια στιγμη θα θελησει παιδι!!

Εμεις 4 χρονια ειμαστε μαζι και τωρα θελησε ο αντρας μου που ειναι 29,εγω ηθελα και πριν,αλλα ποτε δεν τον πιεσα,το οτι δεν ηθελε τοτε,δεν σημαινε οτι δεν θα θελησει ποτε,η οτι δεν με αγαπαει!!

Ισα ισα ηθελε να με χορτασει πρωτα ελεγε και τωρα θελει σαν τρελος!!!

Μηπως και να χαλασεις τη σχεση σου και να βρεις αλλον,σου λεει κανενας οτι θα θελει μωρο??

Η θα το βαλεις προυποθεση οταν γνωριζεις καποιον,γιατι αν ναι δεν θα βρεις καποιον να σου πει ναι θελω!!

 

Νομιζω ο αντρας πρεπει να αγαπησει δυνατα και να ειναι σιγουρος οταν πει θελω παιδι και ισως ειναι καλυτερο αυτο,γιατι εμεις πολλες φορες σκεφτομαστε επιπολεα και λεμε θελω μωρο επειδη εχουν οι φιλες μας,η επειδη ειμαστε σε ηλικεια για παιδι!!

 

Ο αντρας οταν λεει θελω παιδι,το εχει σκεφτει καλα!!

 

Αυτα απο μενα!!

Ευχομαι να αποφασισετε το σωστο!!!!

8A4Lp3.png4LzPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ κάθετα!

Η γυναίκα είναι όσο το δυνατόν ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ σ' αυτό που 'θελε η Φύση (και δεν πέτυχε!!!), στο γεννετικό πείραμα που λέγεται... ΑΝΘΡΩΠΟΣ!

ΕΚΕΙΝΗ φέρνει την νέα ζωή, ΕΚΕΙΝΗ την κουβαλά μέσα της, ΕΚΕΙΝΗ είναι θέλει δεν θέλει πιο "δεμένη", ήτοι... είναι ΜΑΚΡΑΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ δική της υπόθεση και ΘΕΛΗΣΗ να θέλει παιδί ή όχι. Ο άρρεν, είναι απλά το ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟ κομμάτι του πειράματος, που βασικά γονιμοποιεί για να γίνει η σύλληψη της νέας ζωής... και κατά τα άλλα, ασχολείται με τα δικά του ζητήματα που τον απασχολούν,... ΠΟΛΕΜΟΙ, ΦΟΝΟΙ, ΧΡΗΜΑ, ΕΞΟΥΣΙΑ κτλ.!

 

Άρα... το θέμα είναι 70% ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ της γυναίκας.

Αν είναι ΣΟΒΑΡΗ σχέση, ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ να το δεχτεί.

 

H αποψη σου θεωρεται απο μενα τουλαχιστον αστεια! χρησιμοποιειs το ΕΚΕΙΝΗ-ΕΚΕΙΝΗ-ΕΚΕΙΝΗ, ακουγεται πολυ εγωκεντρικο και εγωιστικο, δεν γνωριζω το γιατι απλα το θεωρω γελοιο! στην δημιουργια ενωs παιδιου-μιαs νεαs ζωηs θα πρεπει να ειναι συμμετοχη και ενεργα δημιουργικα κοντα στο νεο μελοs και οι 2 γονειs

Link to comment
Share on other sites

Kiki, δυστυχώς έχω περάσει παρόμοια φάση σε πολύ μικρότερη ηλικία στο παρελθόν και νομίζω ότι μπορώ να καταλάβω πώς νιώθεις...

Δε θα κολλήσω στις ηλικίες, ούτε στο γεγονός ότι συζείτε από νωρίς και ενώ είστε μόνο ένα χρόνο μαζί εσύ θέλεις παιδί. Σημασία έχει πώς νιώθεις, πώς σκέφτεσαι και η ποιότητα της σχέσης σου, όχι πόσα χρόνια μετράς...

Μπορεί να ακουστεί λίγο βαρύ αυτό, αλλά "θέλεις παιδί" ή θέλεις παιδί με αυτόν τον άνθρωπο"; Ένα παιδί δε θα βελτιώσει τη ζωή σου ούτε τη σχέση σου! Για μένα η υπόθεση "παιδί" θα πρέπει να ολοκληρώνει μια ήδη επιτυχημένη και ευτυχισμένη σχέση και γι' αυτό θα πρέπει να αποφασίζεται από κοινού.

Εσείς βρίσκεστε στην ίδια φάση της ζωής σας (π.χ. σπουδές, δουλειά, στρατό); Έχετε κάνει καμιά συζήτηση για το κοινό σας μέλλον (π.χ. γάμος, παιδιά); Μήπως απλώς χρειάζεται λίγο περισσότερο χρόνο; Μετά από μια ειλικρινή και ξεκάθαρη συζήτηση μεταξύ σας νομίζω ότι θα πρέπει να σκεφτείς σοβαρά το μέλλον της σχέσης σας. Δεν εννοώ να χωρίσεις, αλλά να αναρωτηθείς αν είσαι διατεθειμένη να τον περιμένεις μέχρι να συμβαδίζουν οι ζωές σας ή μέχρι τέλος πάντων να νιώσει έτοιμος να δημιουργήσει τη δική του οικογένεια...

Σε κάθε περίπτωση πάντως, η εγκυμοσύνη, ακόμα και η διαδικασία μέχρι να μείνεις έγκυος δεν είναι κάτι εύκολο. Χρειάζεται υπομονή, αλληλοκατανόηση, αλληλουποστήριξη, ωριμότητα, γερά νεύρα... Τα συναισθήμα είναι πολύ έντονα, οι ισορροπίες αλλάζουν πολύ εύκολα και μόνο ένα ζευγάρι με ισχυρούς δεσμούς και κοινό στόχο μπορεί να ξεπερνά τα εμπόδια...

Ελπίζω να μη σου έκανα την καρδιά περιβόλι και εύχομαι να πάρεις την πιο σωστή απόφαση...

 

Συμφωνώ 100%!! Κάθε βεβιασμένη κίνηση θα είναι επιζήμια για σένα και ΚΥΡΙΩΣ για το παιδάκι!!

v609ibn37g6.png

WzfOp3.png

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι πως δεν ειναι ολοι οι αντρες το ιδιο...λιγους πατεραδες γνωριζω να αγαπουν τα παιδια τους οσο η μαμα τους..οι πατεραδες ειναι πιο πολυ να του παρω ρουχα,να το ταισω να το στειλω σχολειο,ενω οι μαναδες ειναι να το κανω ¨ανθρωπο¨....

δεν ξερω ειλικρινα τι να κανω...η αληθεια ειναι πως εχω διχαστει και κλεινω πιο πολυ στο να χωρισω γιατι απλα χανω τις μερες μου..

 

Μιλήστε πρώτα, δείτε τι πραγματικά θέλει ο καθένας... Βάλτε στόχους, προτεραιότητες. Αν αυτά δεν μπορούν να συγκεραστούν σε καμία περίπτωση, τότε θα υπάρχει πρόβλημα...!

v609ibn37g6.png

WzfOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...