Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Xefo rapid και γονιμότητα


a_mihail

Recommended Posts

Εδώ και 2 χρόνια περίπου λαμβάνω το Xefo rapid για να καταπολεμησω τους πόνους περιόδου (είναι το μοναδικό φάρμακο που με ''πιάνει'' από αυτά που έχω δοκιμάσει). Ωστόσο, διάβασα στις οδηγίες οτί μπορεί να επηρεάσει την γονιμότητα. Έχετε κάτι υπόψιν σας όσες κοπέλες το χρησιμοποιούν??

Να σημειώσω οτι είμαστε στον 2ο μήνα προσπαθειών για παιδάκι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εδώ και 2 χρόνια περίπου λαμβάνω το Xefo rapid για να καταπολεμησω τους πόνους περιόδου (είναι το μοναδικό φάρμακο που με ''πιάνει'' από αυτά που έχω δοκιμάσει). Ωστόσο, διάβασα στις οδηγίες οτί μπορεί να επηρεάσει την γονιμότητα. Έχετε κάτι υπόψιν σας όσες κοπέλες το χρησιμοποιούν??

Να σημειώσω οτι είμαστε στον 2ο μήνα προσπαθειών για παιδάκι.

Εμενα παντως πριν κανω την εξωσωματικη ο γιατρος μου ειχε πει ολα κομμενα και σε μενα και στον αντρα μου.Μονο ντεπον και παναντολ μου επετρεπε.Και κατι αλλα που επαιρνε ο αντρας μου για την μεση του ειπε οχι.Ετσι ασχετα με αυτο που λεει στις οδηγιες το φαρμακο και που λογικα ευσταθει σε καποιες περιπτωσεις καλυτερα να σταματησεις να τα παιρνεις.Καλα θα ηταν βεβαια να μιλησεις και με τον γιατρο σου ,πιο υπευθυνα θα ενημερωθεις απο εκεινον.Γρηγορα μανουλιτσα ευχομαι!

ysjfp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εγω τα xefo rapid τα επερνα για τη μεση μου και δεν ειχα δει οτι επηρεαζει τη γονιμοτητα, το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να παρεις τηλ το γιατρο σου και να τον ρωτησεις αλλα και εμενα ο γιατρος μου που ειμαι σε φαση προσπαθειων για δευτερο παιδακι μου ειπε οχι χαπια οχι κινητο στη τσαντα μου τις γονιμες μερες!!! οχι ποτο οχι βαψιμο μαλλιων!!!

Οτι και να σου λεμε ομως ο γιατρος σου θα σου λυσει πιο σωστα τις αποριες.

Σου ευχομαι συντομα να εχεις μια φουσκωμενη κοιλιτσα!

6Eujp3.png svAfp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα, χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη!Υγεία και ευτυχία σε όλους.. Αν γνωρίζει κάποια κοπέλα θα ήθελα να μου απαντήσει στο εξής:όταν γίνετε λήψη xefo rapid γνωρίζετε πόσο καιρό κάνει μετά να φύγει από τον οργανισμό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καποια κοπελα που να γνωριζει....

 

Το Xefo rapid είναι ένα πολύ δυνατό χάπι, το παίρνω από τα 16 μου. Είχα δυσμηνόρροια και ο γυναικολόγος μου τότε μου πρότεινε αυτό. Κάνει τη δουλειά του μια χαρά σε μένα, καθώς ο πόνος που έχω είναι τόσο αβάσταχτος που δεν με πιάνει τίποτα άλλο.

 

Φαντάσου λένε ότι το ντεπόν κάνει κοντά ένα χρόνο να φύγει από τον οργανισμό. Τα xefo rapid είναι αντιφλεγμονώδη, όχι απλά αναλγητικά..

Οπότε καταλαβαίνεις..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά σας!

Θα ήθελα την βοήθεια σας! Κάνω λήψη πολλά χρόνια του XEFO για τους πόνους της περιόδου! Αν δεν πάρω το συγκεκριμένο χάπι πάω στο νοσοκομείο για ένεση! ΔΛΔ ΦΡΙΚΤΟΙ ΠΟΝΟΙ! Εχω όμως πρόβλημα, γιατι μου καθυστερεί την περίοδο περίπου 3-4 μέρες! Φοβαμαι μηπως μου προκαλεσει καποιο προβλημα γονιμότητας, αφου ξεκίνασαμε τις προσπαθειες για μωρακι! Μήπως ο γιατρός σας συστηνει κάποιο καλύτερο χάπι??

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...