Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ;;;;;;


ELISAVET

Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω πώς θα μπορούσα να βοηθήσω ώστε οι θηλές να βγουν λίγο προς τα έξω.Οι δικές μου είναι τελείως προς τα μέσα και φαντάζομαι πως θα είναι δύσκολο να θηλάσω.

Υπάρχει κάποιος τρόπος;Θέλω πολύ να καταφέρω να θηλάσω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν θες διαβασε εδω: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=27141&highlight=%E5%E9%F3%DD%F7%EF%F5%F3%E5%F2+%E8%E7%EB%DD%F2

Μετα την 4η σελιδα νομιζω αναφερονται σε εισεχουσες θηλες. Μπορεις να επικοινωνησεις και με μια συμβουλο θηλασμου, αν θες.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω πώς θα μπορούσα να βοηθήσω ώστε οι θηλές να βγουν λίγο προς τα έξω.Οι δικές μου είναι τελείως προς τα μέσα και φαντάζομαι πως θα είναι δύσκολο να θηλάσω.

Υπάρχει κάποιος τρόπος;Θέλω πολύ να καταφέρω να θηλάσω

 

Ελισαβετ μην ανησυχείς.Όταν η μητέρα θέλει να θηλάσει και έχει γάλα, βρίσκει λύση.

Κι εγώ το ίδιο θέμα είχα όταν γέννησα και χρησιμοποίησα θηλές σιλικόνης.;)

Τις βρίσκεις σε οποιοδήποτε κατάστημα με βρεφικά είδη.

Ρώτησε και την μαία σου. Σίγουρα θα ξέρει να σε ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο πρώτο μωρό ήταν μέσα η μία θηλή και καθότι άσχετη δεν ήξερα τι να κάνω. Δεν είχα ακούσει καν για τις ψευδοθηλές (που μου χρησίμευσαν στην δεύτερη γέννα λόγω πληγών).

Οι μαίες ήταν ΑΣΧΕΤΕΣ, η μία μου έλεγε να βάλω ζάχαρη πάνω για να μην χάσει το ενδιαφέρον του το μωρό κα.. Τελικά με το θήλαστρο την έβγαλα έξω, δεν ξέρω αν είναι σωστό η΄λάθος πάντως εγώ έτσι τα κατάφερα στην αρχή έβαζα λίγο το θήλαστρο και μόλις η θηλή έβγαινε έξω έβαζα το μωρό να βγάλει το γάλα. Τις πρώτες μέρες, μετά δεν χρειαζόταν τίποτα.

Καλό κουράγιο, καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι και με ένα πόνο που λένε, κι αν θέλεις πραγματικά να θηλάσεις ενημερώσου απο πρίν όσο πιο πολύ μπορείς, είναι ένα δώρο για το μωρό σου.

Link to comment
Share on other sites

ΕΙχα και εγω τετοιο θεμα, δεν το ειχα σκεφτει νωριτερα όπως εσυ, στο μαιευτηριο το καταλαβα που τι μωρο δεν μπορουσε να πιασει. Και εβαλα ψευδοθηλες σιλικονης.. ΚΑι ετσι θηλαζαμε χωρις κανενα απολυτως πρόβλημα.

Εκ των υστέρων βρηκα αυτό: http://www.medela.com/ISBD/breastfeeding/products/formers.php

το οποίο λέει ότι προετοιμαζει τις θηλες για τον θηλασμο αν καταλαβα καλα. Δεν το εχω χρησιμοποιησει όμως για να σου πω εμπειριες..

7/3/2009

28/5/2010

weijp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και γω θελω πολυ να θηλασω το μωρακι μου αλλα φοβαμαι οτι δεν θα τα καταφερω, γιατι καθομαι και ακουω διαφορεσ ιστοριες απο αλλεσ μαμαδες και εχω πανικοβληθει.

Αυριο ομως θα παω σε ενα σεμιναριο στο Ελενα που γινεται μια φορα το μηνα, για το μητρικο θηλασμο, ελπιζω εκει να με καθησυχασουνε και να με συμβουλεψουν:rolleyes:

:rolleyes:

 

9oO7p3.png?Slkbe76M

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω πώς θα μπορούσα να βοηθήσω ώστε οι θηλές να βγουν λίγο προς τα έξω.Οι δικές μου είναι τελείως προς τα μέσα και φαντάζομαι πως θα είναι δύσκολο να θηλάσω.

Υπάρχει κάποιος τρόπος;Θέλω πολύ να καταφέρω να θηλάσω

 

πιο πολυ απο μενα αποκλειεται!κ ομως θηλασα κανονικα για 4 μηνες κ αν δεν σταματουσε η μπεμπα θα συνεχιζα.εγω το ειχα σιγουρο οτι δεν θα μπορω.ισως βοληθησε κ το θηλαστρο.τραβα τραβα κατι εκανε!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...