Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Αν και δεν συνηθίζω να συστήνω γιατρούς, ο συγκεκριμένος πραγματικά έίναι υπόδειγμα.Η ηλικία του δεν πρέπει να είναι πάνω από 60.Και εγώ τον βρήκα μόνη μου ψάχνοντας και μου τον σύστησε και η παιδίατρός μου.

Η μικρή χειρουργήθηκε κατά τις 12 το μεσημέρι, κράτησε 1 ώρα και το βράδυ της ίδιας μέρας βγήκαμε με ένα παιδί να πετάει !!!. Κανένα απόλύτως παράπονο από το Ιασώ, όλοι εξυπηρετικότατοι και με το παραπάνω. Η αμοιβή του γιατρού ήταν ?500, η αναισθησιολόγος φοβερή με την μικρή όπου ήμουν και εγώ μαζί της μέχρι να κοιμηθεί ?250 και το Ιασώ ?700.

Στην επόμενη επίσκεψη που πήγαμε ο γιατρός δεν πήρε χρήματα και με το χέρι στην καρδιά τον συστήνω

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι. Θα πώ στην αδερφή μου να κλείσει και σήμερα κιόλας ραντεβού.

Κατά την γνώμη σου που είναι καλύτερα να τον δεί? Στο ΙΑΣΩ ή στο ιδιωτικό του ιατρείο? Το λέω από την άποψη μήπως χρειαστεί κάποιες εξετάσεις (πχ ακτινογραφία?? δεν ξέρω κιόλας) γιατί ο κ. Λιούμπας τον εξέτασε μόνο οπτικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 155
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι. Θα πώ στην αδερφή μου να κλείσει και σήμερα κιόλας ραντεβού.

Κατά την γνώμη σου που είναι καλύτερα να τον δεί? Στο ΙΑΣΩ ή στο ιδιωτικό του ιατρείο? Το λέω από την άποψη μήπως χρειαστεί κάποιες εξετάσεις (πχ ακτινογραφία?? δεν ξέρω κιόλας) γιατί ο κ. Λιούμπας τον εξέτασε μόνο οπτικά.

Όταν είχε δει την κόρη μου πρώτη φορά στο Παίδων μας είχε στείλει για ακτινογραφία.

Ίσως όμως δεν χρειάζεται γιατί έχει σίγουρα καλύτερα μηχανήματα στο ιατρείο του σε σχέση με το Παίδων, από εκεί και πέρα θα σας πει.

Να πάρετε Δευ-Τετ-Παρασκευή στο τηλ του ιατρείου του 2107752777 να κλείσετε ραντεβού και από εκεί και πέρα θα σας καθοδηγήσει.

Ρωτήστε κιόλας αν χρειάζεται ακτινογραφία ώστε να την βγάλετε και να πάτε με αυτή, μην πηγαίνετε μπρος πίσω άδικα και χάνετε χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Οπότε θα της πώ να κλείσει κατευθείαν στο ΙΑΣΩ έτσι ώστε αν χρειαστεί κάποια ακτινογραφία να την κάνει επιτόπου εκεί. Δεχεται επίσκεψη στο ΙΑΣΩ, έτσι δεν είναι?

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Οπότε θα της πώ να κλείσει κατευθείαν στο ΙΑΣΩ έτσι ώστε αν χρειαστεί κάποια ακτινογραφία να την κάνει επιτόπου εκεί. Δεχεται επίσκεψη στο ΙΑΣΩ, έτσι δεν είναι?

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι!

Δεν γνωρίζω εάν δέχεται στο Ιασώ αλλά θα σας πει.

Καλέστε στο ιατρείο του και θα σας καθοδηγήσει εκείνος.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ίσως φανεί χρήσιμη η τελευταία μου εμπειρία και σε άλλες μαμάδες.

Πριν από μια εβδομάδα αφαιρέσαμε κρεατάκια και αμυγδαλές στο γιο μου, 3 ετών. Έχω να πω, ότι όλα πήγαν ανέλπιστα καλά.

Επίσης, παρόλο που ο γιατρός φαίνεται-είναι (?) λίγο μεγάλος σε ηλικία, η προσέγγισή του ήταν άψογη τόσο με το μικρό, που δε φάνηκε να δυσανασχετεί καθόλου, ακριβώς το αντίθετο, όσο και ιατρικά και εξηγώ: διάρκεια επέμβασης λιγότερο από μια ώρα, ο γιος μου βγήκε την ώρα ακριβώς που ξυπνούσε, άρχισε να μιλάει σχεδόν αμέσως, την επόμενη μέρα άρχισε να τρώει (ό,τι επιτρέπεται φυσικά) χωρίς πρόβλημα, δεν είχε ενοχλήσεις και πόνους, σα να μην έγινε ποτέ τίποτα και μέσα σε μια εβδομάδα πήρε συνολικά τρεις δόσεις depon και προληπτικά αντιβίωση. Το ίδιο και στο παιδάκι που χειρουργήθηκε αμέσως μετά από εμάς και μείναμε μαζί για τη μία μέρα στο νοσοκομείο. Όλα άψογα και τον ευχαριστώ από την καρδιά μου για τη στάση του. Αν μπορώ να βοηθήσω κάποια μαμά με λεπτομέρειες για να μην αγχώνεται πολύ με την επέμβαση, χαρά μου.

Επίσης, θεωρώ τα ποσά των ιδιωτικών κλινικών απίστευτη κλεψιά. Είχαμε επισκεφτεί και άλλους γιατρούς για να κάνουμε και εμείς την έρευνά μας. Ζητούσανε 2.000-3.000 ανάλογα με την ιδιωτική ασφάλιση που είχαμε, ήταν λιγότερο "φιλικοί" με το παιδί, και πρέπει να πω επίσης, ότι το οικονομικό δεν ήταν κριτήριο για εμάς. Δε με ενδιαφέρει να πληρώσω ουσιαστικά τη διαμονή μας στο νοσοκομείο, ειδικά για μια επέμβαση τόσο "απλή" σε σχέση με άλλες, ούτε καν με ασφάλεια. Επειδή δεν είναι όλοι οι γιατροί του δημοσίου ίδιοι, να τονίσω για να διαχωρίσω, ότι ο γιατρός μας δε ζήτησε ούτε αρχικά, ούτε στο τέλος λεφτά. Με δική μας πίεση πριν φύγουμε, δέχθηκε ένα μικρό (απίστευτα μικρό) δώρο για ευχαριστώ. Άψογος σε όλα και καλός στη δουλειά του. Νά' ναι καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

Κορίτσια SOS! Μπορεί κάποια κοπέλα να μου πεί το κινητό του Σαραβάκου?? Λέω κινητό γιατί δεν μπορούμε να τον βρούμε πουθενά αλλού, χειρουργήθηκε το ανιψάκι μου και η αδερφή μου ξέχασε να ζητήσει το κινητό του.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια SOS! Μπορεί κάποια κοπέλα να μου πεί το κινητό του Σαραβάκου?? Λέω κινητό γιατί δεν μπορούμε να τον βρούμε πουθενά αλλού, χειρουργήθηκε το ανιψάκι μου και η αδερφή μου ξέχασε να ζητήσει το κινητό του.

 

 

6977012707

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ο παιδίατρος μας είπε πως το αυτάκι της μικρής είναι γεμάτο κερί και δε μπορεί να δει αν η αμυγδαλίτιδα που έπεσε έχει επηρεάσει και τα αυτιά. Από πολύ μικρή είχε ευαισθησία με μαζεμένο κερί και ο γιατρός είχε απαγορέψει μπατονένες, μόνο λίγο λαδάκι. Τώρα ας είπε να πάμε σε έναν ΩΡΛ να το καθαρίσει. Έχετε καμία εμπειρία επί θέματος? Αξίζει να πάω μέχρι το νοσοκομείο για κάτι τέτοιο ή να πάω σε έναν οποιοδήποτε ΩΡΛ? Ο κ. Σαραβάκος γνωρίζετε αν θα ασχοληθεί με το θέμα ή αν θα το βρει αστείο.....?

d8gLp3.png

 

iXW1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειχαμε παει εμεις στο παιδων πεντελης για αυτο. Δεν ειναι τιποτα σαν διαδιακασια δεν ξερω αν αξιζει νανπληρωσεις ιδιωτικα για κατι τετοιο.

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Ναι, θα με ενδιεφερε

Βικυ Λάιου, 2102029842. Στην γωνία στο τέλος της Πατησίων, απέναντι από την Αγια Βαρβάρα, εκελι που είναι και η Διάγνωση

Βλέπει και παιδάκια, εμείς έχουμε πάει τον μικρό, 2χρ, δύο φορές

Έχε μόνο στο νου σου ότι αργούν λίγο τα ρβ της, οπότε αν κλείσεις πιο αργά το απόγευμα μπορεί να έχει συσσωρευθεί καθυστέρηση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλημέρα! Έχει και η δική μου κορούλα κρεατάκια και μας είπαν ότι πρέπει να αφαιρεθούν. Μήπως μπορείτε να μου στείλετε τα στοιχεία του Σαραβάκου; Και κάτι ακόμα: ξέρετε πόσο είναι περίπου το κόστος για την επέμβαση; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα! Έχει και η δική μου κορούλα κρεατάκια και μας είπαν ότι πρέπει να αφαιρεθούν. Μήπως μπορείτε να μου στείλετε τα στοιχεία του Σαραβάκου; Και κάτι ακόμα: ξέρετε πόσο είναι περίπου το κόστος για την επέμβαση; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

 

 

Και εμενα θα με ενδιεφερε να μαθω αλλα οταν λες κοστος? Σε δημοσιο νοσοκομειο δεν ειναι ο κος Σαραβακος? Εννοεις μαυρα, φακελακι? Παιζει ακομα αυτο το φαινομενο?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

διάβασμα όλες τις αναρτήσεις, τα κύρια ονόματα που αναφαίρονται εδώ-σε δημόσια νοσοκομεία- είναι των κυρίων:

 

Παίδων Πεντέλης : Σαραβάκο

Παίδων Γουδί (Αγία Σοφία+ Αγ.Κυριακ) : Τσακανίκας, Πουρπούνας, Χουλιάρας, Κουμουνδάκης

 

Εμένα η παιδίατρος μου είπε για 2 που δεν τους βρηκα στο forum. Έχετε μήπως κάποια εμπειρία απο τους ωριλάδες Χέλμη Γιωργο (Αγ.Σοφια) ή Καραματζάνη Λευτ. (Π.Πεντέλης)????

 

 

 

Ο γιος μου πρέπει να μπει άμεσα για χειρουργείο, νο οικονομικη κατασταση (τι..περίεργο στις μέρες μας, ε??!!) για ιδιωτικο νοσοκ, και ψαχνόμαστε!!!

 

σας ευχαριστώω!!!

:lol:Κωνσταντίνος 2/2/2010 & Αλκυόνη 3/11/2011

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Τον μικρο μου τον χειρουργησε πριν απο 2 μηνες ο κ.Καλτσος. Ειχαμε κρεατακια πολυ μεγαλα και αμυγδαλες και καναμε απνοιες το βραδυ και ροχαλιζαμε σαν γερος. Φοβομουν το χειρουργειο αλλα ο τροπος που μας τα εξηγησε ο γιατρος και πως προσεγγισε τον μικρο μου ηταν φοβερος. Ολη η ιστορια με το χειρουργειο τελικα ηταν πολυ καλυτερη απο οτι σκεφτομουν. Ειχαμε επισκεφτει και πολλα απο τα ονοματα που αναφερονται στο forum αλλα δεν ηθελα να παω το παιδι μου σε γιατρο 65 χρονων (και βαλε). Ο Καλτσος ειναι πολυ προσιτος και συζητησιμος. Τον ευχαριστω πολυ για ακομα μια φορα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Μόλις χθες κάναμε επέμβαση για αφαίρεση και κρεατάκια και υγρού στα αυτιά. Χρειάστηκε να τοποθετηθεί σωληνάκι αερισμού στα αυτιά. Η μικρή μου είναι 4 χρονών. Την επέμβαση την έκανε ο κ. Σαραβάκος στο Παίδων Πεντέλης και θα μας ξαναδει σε μια βδομάδα. Πήγε πολύ καλά και μετά την επέμβαση δεν είχε απολύτως καμία ενόχληση. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι για τις επόμενες 5 μέρες που πρέπει να προσέξουμε λίγο.

Πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένη από τον κ. Σαραβάκο. Η μικρή τον είχε συμπαθήσει και αυτό έκανε τη "δουλειά" μας πιο εύκολη. Για φακελάκι ούτε λόγος, δεν αναφέρθηκε τίποτα.

Ενδιαφέρον και βολικό ακόμα το ότι στα δωμάτια που έμεναν τα παιδάκια είχε τηλεόραση (δεν ξέρω τι γίνεται στα άλλα Παίδων).

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 3 months later...
  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 4 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...