Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

8500 xoriaki xoris emvriaka stoixeia...


Recommended Posts

kalimera se olous !!exthes eixame tin proti episkepsi sto gynaikologo apo tin imera pou mathame oti egkimonoume....i xoriaki deixnei 8500 sxedon alla ston yperixo fenete mono o sakos toy sporoy.....yparxei logos na anysixoume gia kati?

i teleytaia mera periodou tis gynaikas mou itan 19 oktomvriou kai exthes pou pigame sto giatro eixame 21 dekemvriou...sas eyxaristo !!

 

Giannis

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kalimera se olous !!exthes eixame tin proti episkepsi sto gynaikologo apo tin imera pou mathame oti egkimonoume....i xoriaki deixnei 8500 sxedon alla ston yperixo fenete mono o sakos toy sporoy.....yparxei logos na anysixoume gia kati?

i teleytaia mera periodou tis gynaikas mou itan 19 oktomvriou kai exthes pou pigame sto giatro eixame 21 dekemvriou...sas eyxaristo !!

 

Giannis

 

η χοριακη ειναι παρα πολυ μεγαλη..... ο γιατρος τι σας ειπε? Κανονικα επρεπε να εχετε ακουσει και την καρδουλα του... σε ποια εβδομαδα ειναι η γυναικα σου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν η τελευταία περίοδος ήταν 19 Νοεμβρίου και η χοριακή είναι καλή και το εύρημα του υπερήχου συνάδει με την εβδομάδα κύησης, δεν είναι ανησυχητικό. Πού είσαι βρε ng και δεν διευκρινίζεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κοριτσια...

Είμαι η γυναικα του NG2002.

Δεν είχα δεί οτι ρώτησε και ο αντρας μου και εκανα και εγώ ερώτηση για το ιδιο θέμα αλλά έχω δώσει περισσότερα στοιχεία.

Είναι στη δουλειά ο αντρας μου γι'αυτο και δεν απαντά...

Σας επισυνάπτω την ερώτησή μου, ελπίζω να μπορείτε να μας βοηθήσετε γιατί έχουμε πολύ αγωνία...

 

Γειά σας!!!

Πρίν μία βδομάδα έμαθα οτι είμαι έγκυος!

Επειδή έχω μεγάλο κύκλο (στις καλές του 35-40 ημέρες!) δεν είχα δώσει σημασία στην καθυστέρηση...

Την Τετάρτη έκανα τέστ χοριακής και μου βγήκε 8500 μονάδες. Στο μικροβιολογικό μου είπαν οτι είμαι περίπου 6 εβδομάδων σύμφωνα με τη χοριακή και οτι όταν πάω στον γυναικολόγο όχι μονο θα δώ το μωρό αλλά θα το ακούσω κιόλας!!!

Εχθές επισκευτηκά τον γιατρό όμως προς έκπληξή μου ούτε ακουσα το μώρό αλλά ούτε και το είδα!!!

Το μόνο που υπήρχε ήταν ο σάκος του (1.05cm) ακριβώς στη μέση της μήτρας και τιποτα άλλο!!!

Ο γιατρός μου είπε οτι είμαι σε αρκετά πιο πρώιμο στάδιο απ'αυτο που υπολογίζαμε βάση της χοριακή και να τον ξαναεπισκευτώ σε 10 μέρες.

Γιατί είναι τόσο ψηλά η χοριακή και το μωρό άφαντο???

Help...

 

(τελευταία περίοδο είχα όντως 19/10 - έχω μεγάλο κύκλο...)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κοριτσια...

Είμαι η γυναικα του NG2002.

Δεν είχα δεί οτι ρώτησε και ο αντρας μου και εκανα και εγώ ερώτηση για το ιδιο θέμα αλλά έχω δώσει περισσότερα στοιχεία.

Είναι στη δουλειά ο αντρας μου γι'αυτο και δεν απαντά...

Σας επισυνάπτω την ερώτησή μου, ελπίζω να μπορείτε να μας βοηθήσετε γιατί έχουμε πολύ αγωνία...

 

Γειά σας!!!

Πρίν μία βδομάδα έμαθα οτι είμαι έγκυος!

Επειδή έχω μεγάλο κύκλο (στις καλές του 35-40 ημέρες!) δεν είχα δώσει σημασία στην καθυστέρηση...

Την Τετάρτη έκανα τέστ χοριακής και μου βγήκε 8500 μονάδες. Στο μικροβιολογικό μου είπαν οτι είμαι περίπου 6 εβδομάδων σύμφωνα με τη χοριακή και οτι όταν πάω στον γυναικολόγο όχι μονο θα δώ το μωρό αλλά θα το ακούσω κιόλας!!!

Εχθές επισκευτηκά τον γιατρό όμως προς έκπληξή μου ούτε ακουσα το μώρό αλλά ούτε και το είδα!!!

Το μόνο που υπήρχε ήταν ο σάκος του (1.05cm) ακριβώς στη μέση της μήτρας και τιποτα άλλο!!!

Ο γιατρός μου είπε οτι είμαι σε αρκετά πιο πρώιμο στάδιο απ'αυτο που υπολογίζαμε βάση της χοριακή και να τον ξαναεπισκευτώ σε 10 μέρες.

Γιατί είναι τόσο ψηλά η χοριακή και το μωρό άφαντο???

Help...

 

(τελευταία περίοδο είχα όντως 19/10 - έχω μεγάλο κύκλο...)

 

οταν εχεις αστατο μεγαλο κυκλο δυστυχως αυτα τραβας...δεν εχεις παρα να περιμενεις 10μερες δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για την ημερομηνία της τελευταίας περιόδου έχω και εγώ μια αγωνία γιατί θα έπρεπε το έμβρυο και η τιμή της χοριακής να είναι για 9η εβδομάδα, αλλά τα ευρήματα βγάζουν ότι είναι στην 6η απ' ό,τι της είπε ο γιατρός. Στην 9η εβδομάδα κανονικά θα έπρεπε να ακούσουν καρδούλα και να δουν το εμβρυάκι. Από την άλλη, αν η σύλληψη έγινε πολύ αργά, μπορεί πράγματι να διανύει την 6η εβδομάδα εγκυμοσύνης. Σε αυτή την περίπτωση 8500 χοριακή είναι μια χαρούλα και ο σάκος μόνος του επίσης. Εγώ πχ στην 6η εβδομάδα είδα μόνο τον σάκο και η χοριακή μου ήταν 15.000 περίπου. Το ότι υπάρχει ο σάκος πάντως και το ότι είναι ενδομήτριος είναι καλά νέα. Περιμένουμε νεότερα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...