Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πρωτη φορα μαμα κ ο γυναικολογος στο κοσμο του..


Recommended Posts

Καλησπερα κ συγγνωμη αν γραφω σε λαθος κομματι του φορουμ αλλα χρειαζομαι τη βοηθεια σας.

Ειμαι 25 χρονων κ μολις μπηκα στον 4ο μηνα!!!Ειχα μια μικρη αποκολληση κ ημουν εκτος δουλειας εδω κ 1,5 μηνα..το θεμα μου ειναι ο γιατρος που μου συστησε φιλη γιατι ειμαι κατοικος Αθηνων μονο λιγους μηνες.Που λετε ο γιατρος μεγαλης ηλικιας φαινεται κ σε εμενα κ στον ανδρα μου αδιαφορος.δεν εχει υπερυχο στο ιατρειο του παρα μονον εναν που ακουει τη καρδια του μωρου μας κ καθε φορα παμε μια στο ιατρειο κ μια στο μητερα...σε 1,5 μηνα μου ειπε θα κανουμε τον Β επιπεδου κ αααν θελουμε κανουμε κ ενα υπερυχο ενδιαμεσα αν θελουμε εμεις να δουμε το μωρο.Δε σας κρυβω οτι εκνευριστηκα κ ταραχτηκα γιατι μωρακι εχουμε οχι μοσχαρακι.Αντε αν θελουμε εμεις ας το δουμε αλλιως ενταξει μωρε δεν εγινε κ τιποτα.

Γενικοτερα δε νιωθω καθολου καλα μαζι του,του ζητησα αναρρωτικη κ αλλη γιατι εχω ζαλαδες κ η δουλεια μου ειναι σε μονιμη ορθοστασια κ με ειρωνευτηκε.Βοηθειστε με σας παρακαλω να βρω ενα γιατρο να ειμαι χαλαρη κ ανετη.Να νιωθω οτι μπορω να του μιλησω κ να μη φοβαμαι να τον παρω τηλεφωνο...Ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα kat_kat σε ευχαριστω για την απαντηση!Προς το παρον μενω στο κεντρο αλλα για το μωρακι μου παω παντου αρκει ο γιατρος να ενδιαφερεται για το μωρακι μου κ οχι να φοωβαμαι πως θα το φερω στον κοσμο... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ συγγνωμη αν γραφω σε λαθος κομματι του φορουμ αλλα χρειαζομαι τη βοηθεια σας.

Ειμαι 25 χρονων κ μολις μπηκα στον 4ο μηνα!!!Ειχα μια μικρη αποκολληση κ ημουν εκτος δουλειας εδω κ 1,5 μηνα..το θεμα μου ειναι ο γιατρος που μου συστησε φιλη γιατι ειμαι κατοικος Αθηνων μονο λιγους μηνες.Που λετε ο γιατρος μεγαλης ηλικιας φαινεται κ σε εμενα κ στον ανδρα μου αδιαφορος.δεν εχει υπερυχο στο ιατρειο του παρα μονον εναν που ακουει τη καρδια του μωρου μας κ καθε φορα παμε μια στο ιατρειο κ μια στο μητερα...σε 1,5 μηνα μου ειπε θα κανουμε τον Β επιπεδου κ αααν θελουμε κανουμε κ ενα υπερυχο ενδιαμεσα αν θελουμε εμεις να δουμε το μωρο.Δε σας κρυβω οτι εκνευριστηκα κ ταραχτηκα γιατι μωρακι εχουμε οχι μοσχαρακι.Αντε αν θελουμε εμεις ας το δουμε αλλιως ενταξει μωρε δεν εγινε κ τιποτα.

Γενικοτερα δε νιωθω καθολου καλα μαζι του,του ζητησα αναρρωτικη κ αλλη γιατι εχω ζαλαδες κ η δουλεια μου ειναι σε μονιμη ορθοστασια κ με ειρωνευτηκε.Βοηθειστε με σας παρακαλω να βρω ενα γιατρο να ειμαι χαλαρη κ ανετη.Να νιωθω οτι μπορω να του μιλησω κ να μη φοβαμαι να τον παρω τηλεφωνο...Ευχαριστω πολυ...

 

κοριτσακι μου με το καλο να ερθει το μπεμπακι σου στο κοσμο και εμενα ο γιατρος μου δεν ειναι υπερ τον πολλων υπερηχων χωρις ομως να μου το απαγορευει η να με ειρωνευεται,νομιζω οτι αυτο ειναι νοοτροποια πολλων γιατρων αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα φοβασια να μιλησεις στο γιατρο σου......ο γιατρος πρεπει να ειναι παντα διπλα στην εγκυο οποιαδηποτε ωρα της ημερας γι'αυτο θα σου προτεινα τωρα που ειναι νωρις και με ηρεμια να αλλαξεις γιατρο και να βρεις εναν να μπορεις να επικοινωνεις....με το καλο να σου πανε ολα ευχομαι

Link to comment
Share on other sites

boulino82 σε ευχαριστω πολυ πολυ!!!!!!! :)) Τον παιρνω τηλεφωνο κ τρεμει το φιλοκαρδι μου αν θα ειναι στις καλες του.Φαινεται οτι εχει βαρεθει τη δουλεια του κ δε καταλαβαινω γιατι συνεχιζει...Πρεπει να βρω ενα γιατρο που να ειναι ανοιχτος ανθρωπος κ κατατοπιστικος κ με υπερυχο στο ιατρειο του να μπορω να δω το ζουζουνακι μου αν πασα ωρα κ στιγμη κ οχι να τρεχουμε στο μητερα κ με 2πλασια χρηματα πολλες φορες..Αυτα τα εξτρα χρηματα προτιμω να τα φαμε σε πανες,πιπιλιτσες κ μινι ρουχαλακια παρα για τα κονε του γιατρου στο καθε μαιευτηριο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

boulino82 σε ευχαριστω πολυ πολυ!!!!!!! :)) Τον παιρνω τηλεφωνο κ τρεμει το φιλοκαρδι μου αν θα ειναι στις καλες του.Φαινεται οτι εχει βαρεθει τη δουλεια του κ δε καταλαβαινω γιατι συνεχιζει...Πρεπει να βρω ενα γιατρο που να ειναι ανοιχτος ανθρωπος κ κατατοπιστικος κ με υπερυχο στο ιατρειο του να μπορω να δω το ζουζουνακι μου αν πασα ωρα κ στιγμη κ οχι να τρεχουμε στο μητερα κ με 2πλασια χρηματα πολλες φορες..Αυτα τα εξτρα χρηματα προτιμω να τα φαμε σε πανες,πιπιλιτσες κ μινι ρουχαλακια παρα για τα κονε του γιατρου στο καθε μαιευτηριο...

 

να ψαξεις να βρεις εναν αλλον γιατρο ειναι η σχεση με τον γιατρο ειναι πολυ σημαντικη δεν ειναι λογικο να φοβασαι να ενοχλησεις ....ψαξε τωρα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλη και με το καλό το μωρό σου!

Κοίτα, απλά δεν σου ταιριάζει αυτό το στυλ γιατρού (ούτε εμενα μου ταιριαζει), οπότε αφού βλέπεις οτι σε ενοχλεί ψαξε γι' αλλον (βρωμάει ο τόπος απο δαύτους :cool: ), γιατι οσο θα πλησιάζεις προς το τέλος θα "σου τη δινει" ολο και πιο πολυ!

Εχω φιλες που ειχαν τετοιους γιατρους και δεν τους πειραζε καθολου ουτε το λακωνικο στυλ ουτε οι λιγοι υπερηχοι (και δεν ηταν οτι οι γιατροι τους ηταν κακοι, το αντιθετο. Μαλιστα το συναντας συχνοτερα σε γιατρους καποιας ηλικιας, οπως ο δικος σου, που εχουν αρκετη εμπειρια...αν και μερικες φορες εχεις το φοβο οτι επαναπαυονται).

Θα σου ελεγα λοιπον να αλλαξεις γιατρο, οχι γιατι δεν ειναι καλος αυτος που εχεις (αυτο δεν το ξερω αλλωστε), αλλα γιατι εσενα δεν σου παει. Κι αφου ειναι και το πρωτο σου και θελεις να ζησεις πιο εντονα, ενας λογος παραπανω.

Με το καλο :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω skountoufla μου!!!Με πειραξε που μου ειπε ελα σε 1,5 μηνα να κανουμε β επιπεδου κ αααν θες ελα στο ενδιαμεσο να δεις το μωρο σου....κατσε ρε συ γιατρε,ηθελα να του πω, χτυπα ξυλο εχω παλι αποκολληση φτου φτου μακρια μας,θα το μαθουμε 1,5 μηνα μετα?ειναι δυνατον?Να σκασω ειμαι!!:-(

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν νιώθεις καλά , άλλαξε τον.Αλλά πόσο συχνά θα ήθελες να κάνεις υπέρηχο ?

Η συνηθισμένη επίσκεψη είναι κάθε μήνα. Η αυχενική , β επιπέδου , doppler είναι έξτρα.

Και τι εννοείς ? θα σου κάνει ο ίδιος την β επιπέδου ?

 

*Εγώ πάλι, δεν είδα ούτε έναν υπέρηχο του γιου μου......αλλά με ένοιαζε μόνο να είναι καλά.Δεν ήθελα ούτε έγχρωμα , τρισδιάστατα......σε ποιόν μοιάζει....χαχαχ

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι υπέρηχοι δεν είναι για να γίνονται κάθε τρεις και λίγο. Αν σε 1,5 μήνα έχεις β' επιπέδου, λογικά το πολύ να κάνεις άλλον ένα υπέρηχο στο ενδιάμεσο. Πάντως πέρα από το θέμα των υπερήχων, νομίζω ότι ψάχνεις ένα γιατρό με πολύ μπλα μπλα. Ίσως κάποιον νεαρότερο, που είπε και η skountoufla. Εγώ δεν μπορώ να σου προτείνω το δικό μου γιατρό γιατί παρότι είναι εξαιρετικός και τον λατρεύω, είναι από αυτούς που δεν λένε πολλά (ο λόγος του είναι νόμος). Αλλά αν μπεις σε ένα από τα θέματα με τίτλο "εσείς ποιον γιατρό είχατε" ή "ποιος είναι ο γυναικολόγος σας" θα βρεις πολλά ονόματα και κριτικές για γιατρούς που είναι προσιτοί, ομιλητικοί, επεξηγηματικοί και έχουν και μηχάνημα υπερήχων στο ιατρείο τους. Δεν θα ξέρεις ποιον να πρωτοδιαλέξεις :)

Link to comment
Share on other sites

Αν δε κανω τον ενδιαμεσο υπερυχο που λεει θα εχουμε 2 μηνες+ να εξετασουμε το παιδι.

Να σας ρωτησω βρε κοριτσια διαβαζω για τον κ.Ψαθα Παναγιωτη στη Νικαια...Ειναι οντως τοσο καλος ??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Εχεις δικιο που αισθανεσαι ετσι!! Κ μενα η γνωμη μου ειναι να αλλαξεις γιατρο. Μπηκα στη συζητηση γιατι ειμαι κ εγω εγκυος στον 6ο κ σαυτην την εγκυμοσυνη ( 3η ) επελεξα τον Ψαθα. Να σου πω την αληθεια ειχα ακουσει τσο καλα λογια αλλα απογοητευτηκα.... Υπερηχος του πενταλεπτου κ ολα γινονται βιαστικα. Ομως δεν με πειραζει τοσο αυτο οσο το οτι δεν θυμαται βασικα θεματα που αφορουν το ιστορικο μου! Κ εχω περασει παρα πολλα για να με ξεπεταει ετσι κνα πρεπει εγω καθε φορα να του τα θυμιζω . Ευτυχως μεχρι στιγμης πανε ολα καλα! Ηθελα να τον αλλαξω αλλα μεχουν κουρασει ολοι τους οι γυναικολογοι πια!! Ας πουν κ οι αλλες οι κοπελες τη γνωμη τους! Καμια φορα ειναι κ θεμα χημειας!!Ευχομαι με το καλο το μωρακι σου!!:-D:grin::-D:grin:

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω σε πολλα με την athina. Ηταν παλιοτερα γιατρος μου (για τεστ παπ και υπερηχο πηγαινα) και σε πεντε λεπτα με ειχε ξεπεταξει χωρις πολλα-πολλα..ο λογος ομως που με εκανε και τον αλλαξα ειναι στο οτι τελευταιο τεστ παπ μου βρηκε πιθανοτητα ιου hpv(αν το λεω καλα) και οπως αντιλαμβανεσαι πανικοβληθηκα γιατι μεχρι τοτε δεν ειχα αποκτησει παιδακι. Τον ρωτησα αν πρεπει σε 6 μηνες να επαναλαβω το τεστ και μου ειπε δεν χρειαζεται. Εγω απο φοβο πηγα παλι σε 6 μηνες και παλι μου εβγαλε αυτην την πιθανοτητα. Τον ξαναρωταω λοιπον τι πρεπει να γινει για να το σιγουρεψω κι η απαντηση που μου την εδωσε ηταν: ΜΑΛΛΟΝ δεν εχεις τιποτα. Εννοειται οτι το εψαξα κι αλλου και ημουν πεντακαθαρη. Αυτη ειναι η δικη μου εμπειρια και καθαρα υποκειμενικη γνωμη για να μην παρεξηγηθω..

Link to comment
Share on other sites

athina 13/3/13 με το καλο τα μωρακια μας κ οοοολα τα μωρακια να ειναι υγιεστατα!!!!Εχω διαβασει κ για τον τσιγκρη στο μαρουσι αλλα απ οτι εχω καταλαβει ειναι πολυ ακριβος...Πο πο πουα θα βρω γιατρο να νιωσω ασφαλης?Θα το ψαξω κ αλλο για τον κ.Ψαθα μπας κ καταληξω καπου...:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν θα μιλήσω για συγκεκριμένους γιατρούς αλλά:

 

-όλοι οι υπέρηχοι που έχω κάνει των 5λεπτών ήταν... Αν όλα είναι καλά, πόσο χρόνος νομίζετε ότι χρειάζεται;; Έκανα κάθε 1 με 1,5 μήνα.

 

- Δεν μου αρέσει το πολύ μπλα μπλα και εκτιμώ τους γιατρούς που τα λένε λίγα και σταράτα

 

- και εγώ κλαιγόμουν για τους εμετούς και τις αδιαθεσίες και μπορεί να έκανε και λίγο χιούμορ ίσως για να με κάνει να νιώσω πιο δυνατή. Δεν παρεξηγήθηκα... Αναρρωτικές δεν μπορούν να δίνουν με το παραμικρό.

 

-Δεν θυμόταν τα πάντα για το ιστορικό μου (λογικό δεν είναι ; ) αλλά κράταγε σημειώσεις.

Link to comment
Share on other sites

ekavi_εαν διαβασες ειχα αποκολληση κ ημουν οριακα να χασω το μωρο μου κ εννοειται πως θελω να παρακολουθω το παιδι απο τη στιγμη που συνεχιζω τα φαρμακα της αποκολλησης γιατι κ ο τςταρτος μηνας ειναι λιγοτερο επικινδυνος ΑΛΛΑ επικινδυνος ακομη.Προφανως κ δε θελω να μου χαιδεψουν τ αυτια αλλα δεν ανεχομαι να με ειρωνευεται κανεις.Ξερω να ξεχωριζω την ειρωνεια απο το καλαμπουρι κ δεν ανεχομαι στη κατασταση μου να μου μιλουν ετσι.ΞΑΝΑΛΕΩ οτι αν δε παω απο μονη μου στο ενδιαμεσο που θα εχουμε κλεισει 1 μηνα + απο το τελεθταιο υπερηχο θα παω στον β επιπεδου 2 μηνες + να δω το μωρο μου.Κ αν εχω αποκολληση ξανα?Θα μυρισω τα νυχια μου?Δε μ αρεσει η φλου κατασταση σε θεματα υγειας κ εχω περασει ηδη αρκετα γυναικολογικα κ ας ειμαι μολις 25.

Τελος παντων συγγνωμη αν ειναι καπως ο τροπος μου αλλα η εκφραση" κλαψουριζω για τον χ ψ λογοκ ο γιατρος κανει χιουμορ " για μια κοπελα που εχει περασει πολλα κ κοντεψε να χασει το μωρο της ειναι απλα λαθος.

Αν μπορει καποια να μου συστησει τον γιατρο της θα με βοηθουσε πολυ.

Ευχαριστω κ καλο μεσημερι μανουλες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελος παντων συγγνωμη αν ειναι καπως ο τροπος μου αλλα η εκφραση" κλαψουριζω για τον χ ψ λογοκ ο γιατρος κανει χιουμορ " για μια κοπελα που εχει περασει πολλα κ κοντεψε να χασει το μωρο της ειναι απλα λαθος.

 

Για τον εαυτό μου μιλούσα και όχι για εσένα.

 

Δεν ξέρω αν ο δικός μου γιατρός εργαζεται ακόμη, αλλά ακόμη και να εργάζεται φοβάμαι ότι δεν είναι αυτό που ψάχνεις.

Link to comment
Share on other sites

LenaTsi, η πρόγνωση ή διάγνωση της αποκόλλησης δεν γίνεται από τον υπέρηχο. Από τον υπέρηχο απλώς επιβεβαιώνεται και υπολογίζεται.

 

Η αποκόλληση γίνεται εμφανής από την αιμορραγία. Και εννοείται ότι, όταν εκδηλωθεί αιμορραγία, τότε γίνεται και ο υπέρηχος.

 

Αλλά προληπτικά υπερηχογραφήματα για έναν τέτοιο λόγο δεν έχω ξανακούσει. :shock:

 

Νομίζω ότι πρέπει να ηρεμήσεις σε αυτό το θέμα. Στην Ελλάδα κάνουμε υπερπληθώρα υπερηχογραφημάτων. Νομίζεις ότι στην Αγγλία, Γαλλία, Γερμανία, Βέλγιο, Ολλανδία, Σκανδιναβικές χώρες κλπ. κάνουν 9+ υπερηχογραφήματα κατά την κύηση; Ίσως ούτε τα μισά!

 

Και χρειάζεται σύνεση σχετικά με τη συχνότητα και τη διάρκεια των υπερηχογραφημάτων.

Εκτός από τους μεγάλους υπερήχους, για τους υπόλοιπους αρκεί η 5λεπτη διάρκεια που λέει η Εκάβη.

Οι υπέρηχοι γίνονται για ιατρικούς λόγους και όχι για να βγάζουμε φωτό 3D.

Αυτή η κατάχρηση ΜΠΟΡΕΙ να έχει αρνητικές συνέπειες στο παιδί μας στο μέλλον. Κανείς δεν ΜΠΟΡΕΙ να επιβεβαιώσει ότι οι υπέρηχοι είναι απολύτως ασφαλείς.

Χαρακτηριστικά σου βάζω το ακόλουθο λινκ. http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/uog.9055/pdf

Αφορά σε "μεταανάλυση", πράγμα που σημαίνει εξονυχιστική αξιολόγηση αποτελεσμάτων πολλών ερευνών.

Και καταλήγει ότι υπάρχει συσχέτιση μεταξή των υπερήχων και τη συχνότερη γέννηση αριστερόχειρων.

Αν σκεφτείς ότι η αριστεροχειρία είναι αποτέλεσμα εγκεφαλικής λειτουργίας και αν αναλογιστείς ότι οι υπέρηχοι μπορούν να επιδρούν στο σχετικό εγκεφαλικό κέντρο, μπορείς να αποκλείσεις ότι μπορούν εξίσου να επιδρούν και σε άλλα κέντρα; Και ότι, ενδεχομένως, οι συνέπειές τους να μην είναι αθώες (όπως αριστεροχειρία ή δεξιοχειρία) αλλά πιο διαβαθμισμένες;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πρέπει να ηρεμήσεις σε αυτό το θέμα. Στην Ελλάδα κάνουμε υπερπληθώρα υπερηχογραφημάτων. Νομίζεις ότι στην Αγγλία, Γαλλία, Γερμανία, Βέλγιο, Ολλανδία, Σκανδιναβικές χώρες κλπ. κάνουν 9+ υπερηχογραφήματα κατά την κύηση; Ίσως ούτε τα μισά!

Για τις άλλες χώρες δεν ξέρω, στην Αγγλία πάντως κάνουν δύο υπέρηχους: τον πρώτο γύρω στην 11η εβδομάδα και τη β' επιπέδου. Αν διαπιστωθεί κάποιο πρόβλημα στη β' επιπέδου, κάνουν επιπλέον έναν υπέρηχο το μήνα μέχρι το τέλος της κύησης.

Link to comment
Share on other sites

Καλα, μην παμε και στο αλλο ακρο. 2 και 3 υπερηχοι σ' ολη την εγκυμοσυνη ειναι πολυ λιγοι.

Κι αν το μωρο δεν αναπτυσσεται σωστα; Κι αν εχει σταματησει η καρδια του κι η μητερα κινδυνευει με σηψη; Κι αν αρχισει να μειωνεται ο τραχηλος;

Ας γινει κι ενας υπερηχος παραπανω κι ας μειωσουμε απο αλλου την εξτρα επιβαρυνση του εμβρυου.

Link to comment
Share on other sites

Καλα, μην παμε και στο αλλο ακρο. 2 και 3 υπερηχοι σ' ολη την εγκυμοσυνη ειναι πολυ λιγοι.

Κι αν το μωρο δεν αναπτυσσεται σωστα; Κι αν εχει σταματησει η καρδια του κι η μητερα κινδυνευει με σηψη; Κι αν αρχισει να μειωνεται ο τραχηλος;

Ας γινει κι ενας υπερηχος παραπανω κι ας μειωσουμε απο αλλου την εξτρα επιβαρυνση του εμβρυου.

 

Θα συμφωνησω μαζι σου! Καπως ετσι εγινε και με τη νυφη μου στο εξωτερικο οπου ο μπεμπης ειχε κανει κακα μεσα της...

Link to comment
Share on other sites

E ναι!! Μην παμε κ στο αλλο ακρο!! Στο κατω κατω η κοπελα δεν ειναι ευχαριστημενη με τον γιατρο της κ θελει να τον αλλαξει. Εχετε να της προτεινετε κανεναν; Αυτο που εγω καταλαβα ειναι πως δεν υπαρχουν γιατροι θεοι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα, μην παμε και στο αλλο ακρο. 2 και 3 υπερηχοι σ' ολη την εγκυμοσυνη ειναι πολυ λιγοι.

Λίγοι-ξελίγοι, τόσους κάνουν. Και παιδάκια γεννιούνται μια χαρά. Δεν είμαι υπέρ του αγγλικού συστήματος, απλά ανέφερα τον αριθμό επειδή καμιά φορά κι εμείς πάμε στο αντίθετο άκρο.

 

Κι αν το μωρο δεν αναπτυσσεται σωστα; Κι αν εχει σταματησει η καρδια του κι η μητερα κινδυνευει με σηψη; Κι αν αρχισει να μειωνεται ο τραχηλος;

Χίλια δύο πράγματα μπορούν να πάνε στραβά την επόμενη μέρα από τον τελευταίο σου υπέρηχο. Τι θα κάνεις; Θα κάνεις υπέρηχο κάθε δύο μέρες;

 

Στο κατω κατω η κοπελα δεν ειναι ευχαριστημενη με τον γιατρο της κ θελει να τον αλλαξει. Εχετε να της προτεινετε κανεναν;

Σαφώς να τον αλλάξει και υπάρχουν πολλές συστάσεις γιατρών σε άλλα θέματα. Μια έρευνα χρειάζεται στο φόρουμ και θα μαζέψει πολλά ονόματα.

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτα που δεν μπορεις να κανεις τιποτα, δεν μπορεις να κανεις τιποτα.

Για οσα μπορεις να κανεις κατι, κανε κατι (αν θες).

Απλή κοινή λογικη.

Ουτε η τρίχα τριχιά, ούτε τραβηγμενο απο τα μαλλια.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...