Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΥ ΣΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΥΛΗ


Recommended Posts

Καλησπέρα σας

Θα ηθελα να ρωτησω αν καποια έχει φτιαξει στην αυλη της ή πίσω στον ακάλυπτο παιδότοπο. Γνωρίζετε που μπορούμε να βρουμε ΑΣΦΑΛΗπαιγνιδια πχ τσουληθρες, χλοοταπητα, κουνιες κλπ ? Γνωρίζετε γραφειο ή τεχνίτη ??

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εννοείς για να το κάνεις εππαγγελματικά ή για το παιδί το δικό σου?

Εγώ έχω βάλει κούνια, τσουλήθρα, ένα μεγάλο τραμπολίνο, πισίνα το καλοκαίρι, μπασκέτα κλπ και τα έχω πάρει από μαγαζί με είδη παιχνιδιών.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Εννοείς για να το κάνεις εππαγγελματικά ή για το παιδί το δικό σου?

Εγώ έχω βάλει κούνια, τσουλήθρα, ένα μεγάλο τραμπολίνο, πισίνα το καλοκαίρι, μπασκέτα κλπ και τα έχω πάρει από μαγαζί με είδη παιχνιδιών.

 

Ω!!!! Πες μου για το τραμπολίνο!!! είναι αυτό με το δίχτυ;;; το βλέπεις ασφαλές για 2,5 ετων;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά πήραμε αυτό με το δίχτυ...δε μου φάνηκε καθόλου ασφαλές, τα διχτάκια στο πλάι περιμετρικά δεν έχουν καν ένωση μεταξύ τους και τα πιάναμε με μαεστρίες....αλλά πέφτοντας με φόρα, έχεις φύγει απέναντι.....και η αυλή μας είναι με πέτρα και παρτέρια οπότε ναυάγησε....μετά πήρα ένα από το τζ@μπο που είναι φουσκωτό τύπου τραμπολίνο, δεν είναι το κλασικό να πηδάς και να σε πετάει, αλλά δεν πολυνοιαστήκανε γιατί σε λίγες μέρες πήγαμε στο εξοχικό και είχε στην πλατεία κανονικό τραμπολίνο. Πάντως είναι επικίνδυνα, κατ εμέ, στο σπίτι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η άλλη λύση που σκέφτομαι είναι απλό τραμπολίνο και να την κρατάω εγώ να χοροπηδάει. Ενας τρόπος για να παίζω και με το παιδί...

 

Καλή λύση ακούγεται. Θα μοιράζεστε και την εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Η άλλη λύση που σκέφτομαι είναι απλό τραμπολίνο και να την κρατάω εγώ να χοροπηδάει. Ενας τρόπος για να παίζω και με το παιδί...

 

Μη το κάνεις γιατί θα έρθει η στιγμή που θα ανέβει και μόνο του ενώ εσύ κάνεις κάτι άλλο ή γιατι απλά δεν θα θέλει να το κρατάς και τότε αν δεν είναι ασφαλές τι κάνεις;;;; Κάπου είχα δει ένα πολύ και οικονομικό τραμπολίνο..θα το ψαξω και θα επανέλθω!

 

Δεν βρήκα το ίδιο...αλλα

http://www.trampolino.gr/p.Trampolino-1-4m-me-dichty-asfaleias.535024.html

και για πιο οικονομικο

http://www.e-jumbo.gr/pd/mikro-poluxromo-trampolino-me-dixtu-188m-3233.htm?lang=el&path=-1815751567

Link to comment
Share on other sites

Μη το κάνεις γιατί θα έρθει η στιγμή που θα ανέβει και μόνο του ενώ εσύ κάνεις κάτι άλλο ή γιατι απλά δεν θα θέλει να το κρατάς και τότε αν δεν είναι ασφαλές τι κάνεις;;;; Κάπου είχα δει ένα πολύ και οικονομικό τραμπολίνο..θα το ψαξω και θα επανέλθω!

 

Δεν βρήκα το ίδιο...αλλα

http://www.trampolino.gr/p.Trampolino-1-4m-me-dichty-asfaleias.535024.html

και για πιο οικονομικο

http://www.e-jumbo.gr/pd/mikro-poluxromo-trampolino-me-dixtu-188m-3233.htm?lang=el&path=-1815751567

 

Για αυτά ρώτησα κι εγώ πιο πάνω αλλά είδες τι είπε η κοπέλα που είχε αυτό με το δίχτυ;; δεν κρατά τίποτα. Είναι επικύνδυνα. Φαντάσου εχτές ήμουν στο τσακ να κάνω κλικ για να το αγοράσουμε. Κρατήθηκα μόνο και μόνο για να βρω 2-3 feedback. Αχ δεν ξέρω τι να κάνω.... Εχεις δίκιο που λες ότι μπορεί να πάει μόνη της κάποια στιγμή..

Link to comment
Share on other sites

Χena εξαρτάται που θα το βάλεις.........εμάς η αυλή μας είναι με πέτρα, και έχει πολλά παρτέρια και δε γινόταν, αν ο χώρος σου είναι κατάλληλος μπορεί να σε βολέψει το δίχτυ. Απλά βρείτε μια πατέντα να το κλείνετε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμάς είναι με παρτέρια, το ήθελα για το δωμάτιο που θα παίζουν. Εχουμε 2 παιδικά, έλεγα στο ένα να κοιμούνται και στο άλλο να βρίσκονται τα παιχνίδια τους. Εσύ από το τζάμπο το πήρες; ή απ' το αμαζον;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμάς είναι με παρτέρια, το ήθελα για το δωμάτιο που θα παίζουν. Εχουμε 2 παιδικά, έλεγα στο ένα να κοιμούνται και στο άλλο να βρίσκονται τα παιχνίδια τους. Εσύ από το τζάμπο το πήρες; ή απ' το αμαζον;;;

 

Απ το τζάμπο. Για εσωτερικό χώρο είναι πιο ασφαλές. ΔΛΔ μπορείς να βάλεις κάτι στο πάτωμα, πχ αφρώδη, ώστε αν πέσει να μη χτυπήσει.

Link to comment
Share on other sites

Ω!!!! Πες μου για το τραμπολίνο!!! είναι αυτό με το δίχτυ;;; το βλέπεις ασφαλές για 2,5 ετων;;;;;;

 

Τραμπολινο ασφαλές σας συνιστώ ανεπιφύλαχτα μια Γερμανική εταιρία Berg ...

 

Κρατανε για χρονια χωρις να παθουν τιποτα και να εχετε υποψιν σας μικροι μεγαλοι παιζουν στο τραμπολινο για χρονια....θα "βγαλει" τα λεφτα του που λεμε...μην παρεις φτηνιαρικο

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

παντως υπαρχουν και αυτα τα παζλ! για το πατωμα, τα μεγαλα τα μαλακά, στο jumbo εχει! και μπορεις επισης να βαλεις και ιμαντα ισορροπιας! λατρευουν να ισορροπουν τουλαχιστοναπο τα 6-7 και μετα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...