Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ψάχνω ΠΟΛΥ οικονομικό παιδότοπο σε Μαρούσι, Κηφισιά,Χαλάνδρι και γύρω περιοχές!


Recommended Posts

Καλημέρα, τον Δεκέμβρη έχουμε γενέθλια και σκέφτηκα αν βρω πολύ οικονομικό παιδότοπο να του κάνω γενέθλια....αλλιώς τούρτα στο σχολείο και τέρμα!!! έχετε κανέναν υπόψη σας για τις παραπάνω περιοχές και γύρω?? σκέφτομαι να καλέσω το πολύ 24 παιδάκια , ίσα ίσα τους συμμαθητές του! πήγα σε εέναν και μου είπε φιλική τιμή 510 ευρώ!!!κόντεψα να πάθω έμφραγμα!!! τέτοια ποσά αυτή την εποχή δεν πρέπει καν να λέγονται :P αν έχετε κάτι υπόψη σας θα ήθελα να μου πείτε!! ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Διαφημίσεις


  • 7 months later...

Μπουρμπουλήθρες στο Κοντόπευκο Αγ.Παρασκευή: http://www.bourboulhthres.gr/

Για πολύ οικονομικός δεν ξέρω πάντως ήταν μακράν ο πιο οικονομικός από όσους ρώτησα πέρυσι στις γύρω περιοχές και δεν είχε ενοικίαση χώρου. Εμείς βέβαια είχαμε λίγα παιδάκια (κάτω από 10) αλλά είχαμε και καμιά 20αριά γονείς και λίγους στενούς συγγενείς οι οποίοι έφαγαν κανονικά σουβλάκια, μπιφτέκια, πίτες, σαλάτα (έχει μια προσφορά για 25 άτομα). Το καλό ειναι ότι μπορείς να κάνεις ό,τι θέλεις με το μενού ακόμα να φέρεις και από το σπίτι σου.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχει κανει καμια κοπελα παρτυ στον παραπανω παιδοτοπο να μου πει τιμες και εντυπωσεις? :)

Έκανα πέρσι πάρτυ στο Γλυφιτζούρι. Με 17 παιδάκια και τους γονείς τους μου κόστισε γύρω στα 400 ευρώ με φαγητό για τα παιδάκια (μη φανταστείς κάτι τρελό στα πιατάκια τους-τρία μεζεδάκια) και για τους μεγάλους (όχι ο καθένας χωριστά, πιάτα στη μέση του τραπεζιού), δύο τούρτες και ό,τι παρήγγειλαν για να πιούν επιπλέον κάποιοι γονείς. Ο χώρος δε νοικιάζεται αποκλειστικά, υπάρχει ξεχωριστό τμήμα όμως για το party σε άμεση οπτική επαφή με τη παιχνιδομηχανή).

Έμεινα ευχαριστημένη και από τη τιμή, το χώρο και το service. Ρώτησε μήπως έχεις τη δυνατότητα να φέρεις δικά σου φαγητά και να πληρώσεις μόνο για το χώρο. Το έκαναν κάμποσο καιρό πριν κάνω εγώ το πάρτυ, μπορεί να το επανέφεραν λόγω κρίσης.

 

Όπως και να τα το κάνετε, εύχομαι να χαίρεσαι το παιδάκι σου. Χαρούμενα γενέθλια!!

Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει στο γλυφοτζούρι κ δεν μπορείς να πάς δικά σου πράγματα/ τρόφιμα.

Αν μπεί έλεγχος χρειάζονται παραστατικά για όλα κ καλά.

Δεν μπόρεσα να πάρω πλήρη προσφορά γιατί είχα τα παιδιά μαζί.

 

ΥΓ: Το καζανάκι σε μια τουαλέτα δεν λειτουργούσε.

Κάνει κρύο, όσες φορές έχω πάει δεν βάζει θέρμανση.

 

Αφροδίτη σκ το είχες κάνει, ή καθημερινή? Κ πόσα άτομα είχες παραπάνω? Θυμάσαι?

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει στο γλυφοτζούρι κ δεν μπορείς να πάς δικά σου πράγματα/ τρόφιμα.

Αν μπεί έλεγχος χρειάζονται παραστατικά για όλα κ καλά.

Δεν μπόρεσα να πάρω πλήρη προσφορά γιατί είχα τα παιδιά μαζί.

 

ΥΓ: Το καζανάκι σε μια τουαλέτα δεν λειτουργούσε.

Κάνει κρύο, όσες φορές έχω πάει δεν βάζει θέρμανση.

 

Αφροδίτη σκ το είχες κάνει, ή καθημερινή? Κ πόσα άτομα είχες παραπάνω? Θυμάσαι?[/QUOT

 

 

To παρτυ το έκανα ΣΚ. Για το κρύο δεν έχω άποψη γιατί το έκανα αρχές Οκτωβρίου.

Μαζί με τα 17 παιδιά ήταν και 20-25 ενήλικες.

Link to comment
Share on other sites

Το γλυφιτζουρι ηταν πανακριβο κοριτσια.. ναι μεν εχει μια προσφορα στο ιντερνετ αλλα απο εκει και περα αν εχεις παραπανω παιδακια , το καθε παιδακι το χρεωνει 10 ευρω!!! δηλαδη θα τρεμω μην ερθει κανενα παιδι παραπανω χαχαχα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Επαναφέρω το θέμα για να με βοηθήσετε να οργανωθώ!!Έχουμε γενέθλια τον Απρίλη, ο μικρός γίνεται 2 ετών και σκεφτόμασταν να κοιτάξουμε και οικονομικούς παιδότοπους!Περιμένω τις προτάσεις σας και ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω εκανα στο 0-6 στου προμπονα και εμεινα πολυ ευχαριστημενη. Πληρωνεις μονο οτι παρουν οι γονεις και οσα παιδακια εχεις και μπορεις να φερεις απο φαγητα-γλυκα οτι θελεις.

4fnbp3.png

fdBUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω το θέμα για να με βοηθήσετε να οργανωθώ!!Έχουμε γενέθλια τον Απρίλη, ο μικρός γίνεται 2 ετών και σκεφτόμασταν να κοιτάξουμε και οικονομικούς παιδότοπους!Περιμένω τις προτάσεις σας και ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Εγώ νομίζω ότι το παιδάκι σου είναι πολύ μικρό για παιδότοπο, οι παιδότοποι είναι συνήθως κατάλληλοι για 4 χρ.& πάνω, εκτός & αν έχεις καλεσμένους μεγαλύτερους...:confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι το παιδάκι σου είναι πολύ μικρό για παιδότοπο, οι παιδότοποι είναι συνήθως κατάλληλοι για 4 χρ.& πάνω, εκτός & αν έχεις καλεσμένους μεγαλύτερους...:confused: :confused:

κι εμεις λεγαμε αρχικα να το κανουμε στον κηπο της πολυκατοικιας μιας και θα ειναι αρκετα τα ατομα, αλλα φοβομαστε λιγο τον καιρο κ επισης με τα φουσκωτα περναει πλεον πιο ωραια απο οτι με τον διασκεδαστη (ακομα δεν τον ενδιαφερει κ πολυ). Θα το δουμε λοιπον αναλογως του κοστους γιατι αν ειναι σχεδον το ιδιο λεω να αποφυγω το τρεξιμο!!!!

3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites

κι εμεις λεγαμε αρχικα να το κανουμε στον κηπο της πολυκατοικιας μιας και θα ειναι αρκετα τα ατομα, αλλα φοβομαστε λιγο τον καιρο κ επισης με τα φουσκωτα περναει πλεον πιο ωραια απο οτι με τον διασκεδαστη (ακομα δεν τον ενδιαφερει κ πολυ). Θα το δουμε λοιπον αναλογως του κοστους γιατι αν ειναι σχεδον το ιδιο λεω να αποφυγω το τρεξιμο!!!!

 

Σαν το σπίτι πουθενά & ιδιαίτερα σε αυτές τις ηλικίες...το ξέρω γιατί & εγώ είχα μωρά τώρα πάνε δημοτικό...άσε που ζητάνε μιά περιουσία οι παιδότοποι...μπορείς αν έχεις χώρο με 150-200? να νοικιάσεις φουσκωτό στο σπίτι. Εμείς είχαμε νοικιάσει στην βάφτιση τον Σεπτέμβριο ,που ήμουνα νονά!! :P:)

Link to comment
Share on other sites

Σαν το σπίτι πουθενά & ιδιαίτερα σε αυτές τις ηλικίες...το ξέρω γιατί & εγώ είχα μωρά τώρα πάνε δημοτικό...άσε που ζητάνε μιά περιουσία οι παιδότοποι...μπορείς αν έχεις χώρο με 150-200? να νοικιάσεις φουσκωτό στο σπίτι. Εμείς είχαμε νοικιάσει στην βάφτιση τον Σεπτέμβριο ,που ήμουνα νονά!! :P:)

θα δω ολες τις λυσεις!!ευτυχως εχουμε καιρο!!!ευχαριστω πολυυυ!!!

3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δες κι αυτό.

https://www.facebook.com/groups/255163534822/

Αγαπημένοι μας φίλοι,

Καλησπέρα!!!! Μετά τις καλοκαιρινές διακοπές, ετοιμαζόμαστε στον Μουτζουρόπυργο για την νέα σχολική χρονιά με πολύ κέφι!!!!

Θέλοντας να σας συμπεριλάβουμε στην καλή μας διάθεση, θέλουμε να σας ενημερώσουμε ότι από τον Σεπτέμβριο θα μπορείτε να νοικιάσετε τον χώρο μας στο Νέο Ψυχικό για τα πάρτυ των παιδιών σας (για 3 ώρες) με κόστος 35ευρώ τις καθημερινές (Δευτέρα έως και Παρασκευή) και 50ευρώ τα Σαββατοκύριακα. Για πρόσθετες παροχές μπορούμε να συνεννοούμαστε μαζί ... οι δυνατότητες πολλές.

Πληροφορίες στο 213-0231327 και 6944-748025.

Προς το παρών, σας ευχόμαστε καλή συνέχεια και καλή προσαρμογή κατά την επιστροφή σας!

Με φιλικούς χαιρετισμούς,

Τζένη Γρηγοροπούλου

Link to comment
Share on other sites

Δες κι αυτό.

https://www.facebook.com/groups/255163534822/

Αγαπημένοι μας φίλοι,

Καλησπέρα!!!! Μετά τις καλοκαιρινές διακοπές, ετοιμαζόμαστε στον Μουτζουρόπυργο για την νέα σχολική χρονιά με πολύ κέφι!!!!

Θέλοντας να σας συμπεριλάβουμε στην καλή μας διάθεση, θέλουμε να σας ενημερώσουμε ότι από τον Σεπτέμβριο θα μπορείτε να νοικιάσετε τον χώρο μας στο Νέο Ψυχικό για τα πάρτυ των παιδιών σας (για 3 ώρες) με κόστος 35ευρώ τις καθημερινές (Δευτέρα έως και Παρασκευή) και 50ευρώ τα Σαββατοκύριακα. Για πρόσθετες παροχές μπορούμε να συνεννοούμαστε μαζί ... οι δυνατότητες πολλές.

Πληροφορίες στο 213-0231327 και 6944-748025.

Προς το παρών, σας ευχόμαστε καλή συνέχεια και καλή προσαρμογή κατά την επιστροφή σας!

Με φιλικούς χαιρετισμούς,

Τζένη Γρηγοροπούλου

 

μμμ!!πολυ ωραιο φαινεται!!!

3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάνατε το πάρτι σας εκεί; Αν πήγατε και μείνετε ευχαριστημένοι καλό είναι να το ξέρουμε γιατί είναι όντως οικονομική λύση.

τα γενεθλια μας ειναι τον απριλιο!!οποτε ψαχνουμε!ακομα δεν εχω παει απο κοντα να δω καποιον παιδοτοπο αλλα θα πρεπει σιγα σιγα να ξεκινησω!

3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγω εκανα στο 0-6 στου προμπονα και εμεινα πολυ ευχαριστημενη. Πληρωνεις μονο οτι παρουν οι γονεις και οσα παιδακια εχεις και μπορεις να φερεις απο φαγητα-γλυκα οτι θελεις.

Κοιταχτε και το glifitzouri είναι αξιοπρεπής επιλογή αλλά και στου προμπονά που λές δεν είναι καθόλου άσχημα. Και σίγουρα πιο οικονομικά

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...