Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πιστοποιηση αγγλικών


salted_sugar

Recommended Posts

θέλω να διεκδικήσω μια συγκεκριμένη θεση στον ΑΣΕΠ και ένας τρόπος για παραπάνω μορια είναι το προφίσενσυ στα αγγλικά. δυστύχως δεν μετράνε πόσες γλώσσες ξέρεις άλλά μετράνε μόνο 2, δηλάδη αν εσύ έχεις πτυχία σε 7 ΄γλώσσες, μόνο για τις 2 παίρνεις μόρια... Τέλος πάντων, Στα αγγλικά έχω ένα ταπείνο Lower, που το πήρα 3η γυμνασίου (!!!) με το βαθμό του λαού -C- και μου είπε μια γνωστη μου οτι αναμεσa στα πτυχια αποδεκτα απο τον ΑΣΕΠ, δηλαδή cambridge, michigan, edexcel 5, και city and guild, το πιο εύκολο είνια το τελευταίο και μάλιστα είναι και πιο οικονομικό? Γνωρίζετε σχετικά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το έχω ξανακούσει αλλά δε γνωρίζω πόσο εύκολο είναι. Εγώ έχω το Cambridge το οποίο είναι και το πιο δύσκολο. Προφανώς είναι Αμερικάνικο ε? Ρώτησες σε φροντιστήριο?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ότι μετράνε μόνο οι δύο ξένες γλώσσες είναι κάτι καινούριο ή αφορά κάποια συγκεκριμένη προκήρυξη; Γενικά στις προκηρύξεις του ΑΣΕΠ εκεί που αναφέρει πώς μετρώνται τα μόρια γράφει την παρατήρηση "Για τον υποψήφιο που γνωρίζει περισσότερες ξένες γλώσσες η βαθμολογία είναι αθροιστική." και δεν βάζει περιορισμό στον αριθμό των ξένων γλωσσών.

Για την ευκολία ή δυσκολία των πτυχίων δεν γνωρίζω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Στην συγκεκριμενη θεση μετράνε μόνο 2 γλώσσες. Σε φροντιστηριο πήγα και ρώτησα και μου ειπαν για το μισιγκαν που ειναι το αμερικανικο και οτι ειναι το πιο ευκολο, και οτι το city and guild επειδη ειναι καινουριο μπορει να κανει την εκπληξη και ξαφνικα να δυσκολεψει.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να δωσεις το TOEIC που απ'οτι ξερω ειναι αποδεκτο απο ΑΣΕΠ. δεν εχει πτυχια οπως συνηθιζεται, απλα προσπαθεις να παρεις οσο το δυνατον περισσοτερες μοναδες. δες λεπτομεριες εδω: http://www.hau.gr/?i=hau.el.exams_toeic

καθε Παρασκευη νομιζω δινεις εξετασεις και σε 1 βδομαδα εχεις τα αποτελεσματα...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην πιστευετε τον μυθο οτι το cambridge ειναι πιο δυσκολο απο το michigan.αν καποιος θελει να μαθει την αληθεια μπορει να με ρωτησει. ΕΙμαι καθηγητης αγγλικων By the way!

cJzmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...