Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

9η μέρα μετά από εμβρυομεταφορά ήρθε η περίοδος


Recommended Posts

Καλημέρα σας,

 

Στις 8/8 έγινε η εμβρυομεταφορά δύο εμβρύων (5 ημερών).

Την 7η μέρα στις 15/8 άρχισαν να εμφανίζονται στη γυναίκα μου καφέ εκκρίσεις όλο και περισσότερες.

Την 8η μέρα στις 16/8 εμφανισε κάτι μάλλον σαν τη τραχηλική βλέννη και το βράδυ είχε και κόκκινο αίμα.

Κάναμε β-HCG που έδωσε αρνητικό 0,13 μονάδες

 

9η 10η μέρα έχει ροή αυξημένη (παραπάνω από ότι η κανονική της περίοδος)

 

Νοιώθουμε ότι η προσπάθεια απέτυχε!!!

 

Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι αν θα πρέπει να συνεχίσει τα υπόθετα προγεστερόνης και να κάνει το Σάββατο 22/8 νέες εξετάσεις αίματος

Ή αφού ήρθε η περίοδος και μάλιστα με βαριά μορφή θα πρέπει να διακόψει ώστε να καθαρίσει ο οργανισμός της.

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


eimaste sto ekswteriko, dystyxws h antimetwpish sthn klinikh pou phgame den htan katholou kalh alla den mporousame na stamathsoyme afou eixe arxisei h diegersh klp, xthes pou phgame analwse ton xrono ekshgontas mas oti spoudase sthn Eyrwph kai den edwse katholou odhgies gia to ti prepei na kanoyme. H gynaika mou anakateyetai mols ton dei kai den thelw na ksanapame ekei.

Kserw oti an den perasoun oi dyo evdomades ola mporei na einai pithana alla afoy exei toso entonh periodo isws h progesteronh ths epidinwsei thn dikh ths ygeia.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν δεν θέλετε τον ίδιο γιατρό πηγαίνεται οπωσδήποτε κάπου αλλού ή σε ενα νοσοκομείο να την δουν. Απο προσωπική μου εμπειρία, όταν μου ερχόταν η περίοδος ο γιατρός μου εκοβε την προγεστερόνη, αλλά μπορεί να είναι σωστή κ η αποψη της island.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα στις εξωσωματικές μου υπολόγιζα τις ημέρες απο την ημέρα της ωοληψίας.

Πόσες μέρες πριν την εμβρυομεταφορά έγινε η ωοληψία της γυναίκας σου?

Και θετική να ήταν η χοριακή θα μπορούσε με τοσο αίμα όπως γράφεις να καταλήξει σε βιοχημική.

Κι εγώ θα συμφωνήσω πως πρέπει να μιλήσετε με τον γιατρό σας.

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...