Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Kalhmera

 

Eimai kainouria sto forum kai 8a h8ela na brw kai alles kopeles pou pairnoun -eixan parei ta xapia DHEA....

 

Mou ta edose o giatros giati h FSH mou einai TERASTIA kai 8elw na kanw paidaki syntoma kai oposdhpote.......

 

filia

Θέλουμε πολύ να έρθεις..............

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kalhmera

 

Eimai kainouria sto forum kai 8a h8ela na brw kai alles kopeles pou pairnoun -eixan parei ta xapia DHEA....

 

Mou ta edose o giatros giati h FSH mou einai TERASTIA kai 8elw na kanw paidaki syntoma kai oposdhpote.......

 

filia

Τζουτζουκα,καλωσορισες στην παρεα μας!!!!Ευχομαι συντομα να σας ερθει το μωρακι που τοσο πολυ λαχταρατε!!!!!!!!!:P!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kalhmera

 

Eimai kainouria sto forum kai 8a h8ela na brw kai alles kopeles pou pairnoun -eixan parei ta xapia DHEA....

 

Mou ta edose o giatros giati h FSH mou einai TERASTIA kai 8elw na kanw paidaki syntoma kai oposdhpote.......

 

filia

 

Καλησπερα.

Και εγω το ψαχνω αυτο το θεμα αφου ο οργανισμος μου δεν ανταποκριθηκε στις ορμονες και δεν εκανα ουτε ενα ωαριο!!!!

 

Εσυ πως το καταλαβες?

Φιλακια

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλυ εχεις παρει? δε ξερω τωρα που βρισκεται και το θεμα με τα DHEA. Το σιγουρο ειναι οτι γνωριζω ηδη 3-4 περιπτωσεις με πολυ καλη καταληξη!!!!:D

Oχι γατουλα δεν εχω παρει..

Μολις πριν 2 ωρες γυρισα απο το γιατρο, οπου υστερα απο υπερηχο ειδαμε οτι παρολο που ειχα κανει ενεσεις για προκληση ψορηξιας δεν ειχα ουτε ενα αυγο..

λογω της ηλικιας μου (40) μου ζητησε να κανω fsh και απο οτι διαβασα αν αυτη ειναι υψηλη δικαιολογειται η μη ανταποκριση στις ορμονες..

Ψαχνω λοιπον να βρω αν γινεται κατι, σε περιπτωση που, οταν κανω τις εξετασεις, μου βγει υψηλη η τιμη της fsh...

 

Εσυ τι προβλημα εχεις αν επιτρεπεται?

Προσπαθειτε για μωρακι?

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω οτι προβλημα και αν ειχα .....το ελυσα!!!! διδυμα εχω

εχω γνωστες

2 σε πρωωρη εμμηνοπαυση πενταετιας και τα DHEA λειτουργησαν αψογα! απο ενα γιο η καθεμια

Σε καποιους ισως να μην επιδρουν οσο θα πρεπει, ολα εξαρτωνται και απο τον οργανισμο μας.

Σιγουρα θα πας για ορμονικο ελεγχο Βιλυ. Παρε τα αποτελεσματα πρωτα να δεις τι γινεται.

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω οτι προβλημα και αν ειχα .....το ελυσα!!!! διδυμα εχω

εχω γνωστες

2 σε πρωωρη εμμηνοπαυση πενταετιας και τα DHEA λειτουργησαν αψογα! απο ενα γιο η καθεμια

Σε καποιους ισως να μην επιδρουν οσο θα πρεπει, ολα εξαρτωνται και απο τον οργανισμο μας.

Σιγουρα θα πας για ορμονικο ελεγχο Βιλυ. Παρε τα αποτελεσματα πρωτα να δεις τι γινεται.

 

Να σου ζησουν τα μπεμπακια σου κοριτσακι μου!!!!!

Εγω εχω ενα γιο 12 ετων και προσπαθω για το 2ο

8 χρονια!!!

 

Το ξερω οτι πρεπει να περιμενω πρωτα τα αποτελεσματα των ορμονολογικων, απλά ηθελα να ξερω αν υπαρχει κατι σε περιπτωση που κατι παει στραβα με την ορμονη..

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση....

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μου μακάρι όλα να μας πάνε καλά!!!!!!!

 

Πολύ χάρηκα που άκουσα οτι κάποιες βοηθήθηκαν απο τα DHEA και ελπίζω να έχουμε και εμείς τα ίδια καλά αποτελέσματα!!!!!!

 

Βίλλυ θα έλεγα να το δεις με τα χάπια αυτά......εγώ πείστηκα πάντως ότι θα με βοηθήσουν!!!!!!

 

Θα σας κρατώ ενήμερες

Φιλιά

Θέλουμε πολύ να έρθεις..............

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα, ποσο τεραστια ηταν η FSH σου?

 

Καλημερα..

Εγω δεν εχω κανει ακομα την εξεταση, περιμενω να αδιαθετησω υστερα απο την αποτυχημενη προσπαθεια προκλησης ωορηξιας και 2η μερα μου ειπε να την κανω..

Το υποψιαζεται ομως οτι θα ειναι ανεβασμενη και λογο της ηλικιας μου και επειδη δεν ανταποκριθηκα στις ενεσεις..

Γι αυτο το ψαχνω...

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ κορίτσια μου μακάρι όλα να μας πάνε καλά!!!!!!!

 

Πολύ χάρηκα που άκουσα οτι κάποιες βοηθήθηκαν απο τα DHEA και ελπίζω να έχουμε και εμείς τα ίδια καλά αποτελέσματα!!!!!!

 

Βίλλυ θα έλεγα να το δεις με τα χάπια αυτά......εγώ πείστηκα πάντως ότι θα με βοηθήσουν!!!!!!

 

Θα σας κρατώ ενήμερες

Φιλιά

 

Τι τιμες ειχες τζουτζουκα μου?

Ηταν πολυ πανω απο τα ορια?

Εχεις αρχισει τα χαπια?

Μακαρι να μας πανε ολα καλα...

Περιμενω νεα σου

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια

 

η FSH μου την πρώτη φορά ήταν 64 και ο γιατρός μου είπε οτι είναι λάθος και τον επόμενο μήνα ξαναέκανα (στο δικό του μικροβιολογικό) και ήταν 85!!!!!

κανονικά στην παραγωγική φάση πρέπει να είναι μέχρι 12......νομίζω

 

Τα χάπια τα ξεκίνησα στις 2/4 και πέρνω 2 την ημέρα!!!! έχω και 3 μήνες να δω περίοδο.....

Κανονικά (με βάση τον γιατρό) περιμένω στις 2/6 και την δεύτερη μέρα θα κάνω πάλι FSH και Ε2 και βλέπουμε....θα πάμε πάλι Αθήνα να τις δίξουμε στο γιατρό και θα μας πει πως θα συνεχίσουμε.....

Εγώ όμως θέλω να του πω να με βάλει για εξωσωματική γιατί άμα στα 30 κλημακτήριος.......δεν θέλω να χάνω χρόνο και προσπάθειες.....

Θέλουμε πολύ να έρθεις..............

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αν το διαβασες τζουτζουκα το ποστ απο το αλλο φορουμ

εχεις οντως τεραστια FSH

απο οσα ξερω προσπαθησε να την ριξεις πρωτα γιατι ισως με συνδιασμο με τα DHEA καταφερεις και κανεις και πολυ καλυτερη ποιοτητα απο ωαρια

ισως θελει 3-4 μηνες υπομονη και μετα το καλοκαιρι να οργανωθεις στο τι πρπει να γινει.

Η 2η περιπτωση ηταν παρομοια 5 χρονια προεμηνοπαυση απο τα 30 της

φουντωματα και εξαψεις καργα, 3-4 μηνες χαπακια και στις αυγουστιατικες διακοπες τσουπ ο γιος! οποτε λεω μηπωςςςςςςςςςςς

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δε ξερω αν το διαβασες τζουτζουκα το ποστ απο το αλλο φορουμ

εχεις οντως τεραστια FSH

απο οσα ξερω προσπαθησε να την ριξεις πρωτα γιατι ισως με συνδιασμο με τα DHEA καταφερεις και κανεις και πολυ καλυτερη ποιοτητα απο ωαρια

ισως θελει 3-4 μηνες υπομονη και μετα το καλοκαιρι να οργανωθεις στο τι πρπει να γινει.

Η 2η περιπτωση ηταν παρομοια 5 χρονια προεμηνοπαυση απο τα 30 της

φουντωματα και εξαψεις καργα, 3-4 μηνες χαπακια και στις αυγουστιατικες διακοπες τσουπ ο γιος! οποτε λεω μηπωςςςςςςςςςςς

 

Καλημερα!!!!!

Οντως πολυ ενθαρυντικο το μυνημα της κοπελας....

Εχω φοβερο αγχος για την μερα της εξετασης αλλά περισσοτερο λογο της ηλικιας μου..Δεν ξερω κατα ποσο ισχυουν ολα αυτα στις μεγαλυτερης ηλικιας γυναικες...

Απ την αλλη ηθελα να ρωτησω αν ξερεις αν εχεις περιοδο οσο παιρνεις τα χαπια και αν μπορεις να προσπαθεις για το μωρακι...

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες Γατουλα

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια

 

η FSH μου την πρώτη φορά ήταν 64 και ο γιατρός μου είπε οτι είναι λάθος και τον επόμενο μήνα ξαναέκανα (στο δικό του μικροβιολογικό) και ήταν 85!!!!!

κανονικά στην παραγωγική φάση πρέπει να είναι μέχρι 12......νομίζω

 

Τα χάπια τα ξεκίνησα στις 2/4 και πέρνω 2 την ημέρα!!!! έχω και 3 μήνες να δω περίοδο.....

Κανονικά (με βάση τον γιατρό) περιμένω στις 2/6 και την δεύτερη μέρα θα κάνω πάλι FSH και Ε2 και βλέπουμε....θα πάμε πάλι Αθήνα να τις δίξουμε στο γιατρό και θα μας πει πως θα συνεχίσουμε.....

Εγώ όμως θέλω να του πω να με βάλει για εξωσωματική γιατί άμα στα 30 κλημακτήριος.......δεν θέλω να χάνω χρόνο και προσπάθειες.....

 

Τζουτζουκα μου εχεις καμια παρενεργεια με αυτα τα χαπια?

Ποσο κοστιζουν?

Μακαρι κοριτσακι μου να πεσουν οι τιμες σου στην επομενη μετρηση..

Ασχετα με το τι θα γινει με μενα εγω θα περιμενω να μαθω νεα σου..

Σε φιλω

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι μακάρι

Ευχαριστώ πολύ για το ποστ που δημοσίευσες!!!!

Και εμένα μου είπαν για δανεικά ωάρια και φυσικά ούτε να το συζητήσω δεν θέλω.....

Πιστέυω οτι ο γιατρός που με παρακολουθεί τώρα μπορεί να μου κάνει κάποια θεραπεία ουτουσώστε να κάνω τουλάχιστον 1 ωάριο (γονιμοποιήσημο) την φορά και με πίστη στο Θεό και στην Παναγία να τα καταφέρουμε!!!!!!!

Μπορώ να πω οτι η ψυχολογία μου είναι πολύ καλή!!!!!Ελπίζω οτι η Παναγία θα μας βοηθήσει και όλα θα πάνε καλά!!!!!!

Μήπως ξέρεις σε ποιόν γιατρό αναφέρονται?????για να δω αν μιλάμε για τον ίδιο....

 

και πάλι ευχαριστώ

Φιλιά

Θέλουμε πολύ να έρθεις..............

Link to comment
Share on other sites

Τζουτζουκα μου εχεις καμια παρενεργεια με αυτα τα χαπια?

Ποσο κοστιζουν?

Μακαρι κοριτσακι μου να πεσουν οι τιμες σου στην επομενη μετρηση..

Ασχετα με το τι θα γινει με μενα εγω θα περιμενω να μαθω νεα σου..

Σε φιλω

 

ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ????????

 

Δεν θέλω να σε αγχώσω αλλά ΝΑΙ..........

Όπως σας είπα τα χάπια τα ξεκίνησα 2/4 (Μ.Παρασκευή)

Από το πρώτο κιόλας χάπι είχα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ πονοκέφαλο!!!!Τέτοιο πόνο βρε κορίτσια ούτε στον εχθρό μου......δεν ανεχόμουνα κανέναν ήχο....κανέναν ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΟΣ ΠΟΝΟΣ

Όλο το Πάσχα την έβγαλα έτσι (με πολλά παυσίπονα) και πολύ κατανόηση απο την οικογένειά μου!!!!!!

Την Τρίτη μετά το Πάσχα πήρα τον γιατρό γιατί δεν μπορούσα άλλο και μου είπε να παίρνω 2 την ημέρα....."να βομβαρδίσουμε" είπε "τον οργανισμό"

το πολύ μέχρι την Κυριακή συνεχίστηκαν οι πονοκέφαλοι αλλά μετά όλα οκ και σταμάτησα και τα παυσίπονα!!!!!!!

 

αααααααααααααααα

Να μην αναφέρω καλύτερα το πρίξιμο έτσι????

Λογικό δεν είναι?????ΟΡΜΟΝΕΣ

Το στήθος μου είναι ΑΓΕΛΑΔΑ

όχι οτι δεν πρίστικα ολόκληρη αλλά το στήθος πονάει κιόλας......

 

ΔΕΝ με νοιάζει όμως -- Ας πάνε όλα καλά και δεν θα ασχοληθώ καθόλου με την εμφάνισή μου......είμαι μία κούκλα φουσκωμένη που θα ΦΟΥΣΚΩΣΩ περισσότερο σε λίγο καιρό!!!!!!!!

 

Όσο για την τιμή τους????Εμένα μου τα φέρνουν απο την Γερμανία, αφού εδώ δεν υπάρχουν, και κάνουν 50,00? Φανταζόμουν οτι θα είναι πολύ ακριβά αλλά για 100 χάπια 50? δεν είναι πολλά ε??????

Απο Αμερική αν τα είχα παραγγείλει μέσω internet θα έδινα τα ίδια λεφτά: 15,00?+ έξοδα αποστολής.....άντε θα ήταν και λίγο πιο φθηνά....

Θέλουμε πολύ να έρθεις..............

Link to comment
Share on other sites

αυτα που θυμαμαι γιατι δε το εχω παρακολουθησει στη συνεχεια το θεμα, ειναι οτι ειναι φυτικο προιον και θεωρητικα παντα δεν εχει παρενεργειες. Οτι εχουν χεση με τη λιμπιντο της γυναικας και νοιωθανε πολυ καλυτερα. Η περιοδος δεν ειχε σχεση, και φυσικα προσπαθουσαν παραλληλα με το συντροφο τους και εκατσε.

Μια φιλη τα εβρισκε απο ενα συγκεκριμενο φαρμακειο εδω αλλα με σχετικη δυσκολια.

Ο γιατρος ηταν ο Μ@μμ@ς αλλα νομιζω τα τελευταια 2 χρονια εχουν μπει και αλλη στο παιχνιδι. Ελπιζω να μη μεταφερω λαθος πληροφοριες κοριτσια

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια γεια σας!

 

Είμαι 41 με FSH 23. Πήρα Clomiphene στον προηγούμενο κύκλο αλλά από τα αποτελέσματα της προγεστερόνης καταλαβαίνω ότι μάλλον δεν είχα καλή ανταπόκριση. Εχω διαβάσει καταπληκτικά πράγματα για τη DHEA, αλλά αναρωτιέμαι που μπορεί κανείς να την βρει. Διαβασα σε κάποιο μήνυμα παραπάνω ότι δεν την έχουν όλα τα φαρμακεία. Μήπως έχετε κάποια διεύθυνση? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια ή πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχουν συστήσει και παίρνω από εδώ, είναι και micronized

 

http://www.iherb.com/DHEA

 

εγώ παίρνω αυτό

http://www.iherb.com/Trimedica-DHEA-25-mg-180-Capsules/2808?at=0

 

Καλή επιτυχία σε όλα τα κοριτσάκια

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχουν συστήσει και παίρνω από εδώ, είναι και micronized

 

http://www.iherb.com/DHEA

 

εγώ παίρνω αυτό

http://www.iherb.com/Trimedica-DHEA-25-mg-180-Capsules/2808?at=0

 

Καλή επιτυχία σε όλα τα κοριτσάκια

 

Ρουλα καλημερα..

Ποσο καιρο τα παιρνεις?

Εχεις δει αποτελεσματα?

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρουλα καλημερα..

Ποσο καιρο τα παιρνεις?

Εχεις δει αποτελεσματα?

 

Βίλλυ μου τα παίρνω γύρω στους 4 μήνες και στον επόμενο κύκλο θα παω να κανω ορμονικές και θα σου πω

Η κάθε περίπτωση όμως είναι διαφορετική δεν ξερουμε πως και γιατί σε κάποιους οργανισμούς βοηθάει και σε κάποιους όχι

Εύχομαι να έχεις τα αναμενόμενα αποτελέσματα,

 

φιλιά

 

Ρούλα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...