Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εξετασεις σε ιδιωτικο ιατρικο κεντρο


Recommended Posts

Στο ικα της περιοχης μου, οι περισσοτερες εξετασεις -ολες δηλ.!- δεν γινονται και αναγκαστικά πάω στο ιδιωτικο ιατρικο κεντρο. (μενω επαρχια οποτε ουτε λογος για τα διαφορα μαιευτηρια...) Απο τα χρηματα που δινεις στο ιδιωτικο γνωριζει καποια κοπελα ποσα παιρνω πισω οταν καταθεσω τα χαρτια στο ικα? π.χ. κολπικος υπερηχος 100ε.->ποσα θα παρω πισω? ερχεται η αυχενικη και η παπ-α οι οποιες εχουν μαζι 150ε. ποσα θα παρω περιπου...? δεν θυμαμαι τιποτα απο τον γιο μου και τις εξετασεις. θα μου πειτε γιατι δεν ρωτας κατευθειαν στο ικα. νομιζω οτι δεν θα ξερουν να μου πουν...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα..

αν και δεν ξερω τι συμβαινει με τις συμβασεις των υποκαταστηματων του ΙΚΑ των επαρχιακων πολεων και τα τοπικα ιδιωτικα διαγνωστικα κεντρα, σε περιπτωση που στο ΙΚΑ δεν σου εχουν δωσει λιστα και εγκριση απο ελεγκτη για να κανεις τις εξετασεις σε καποιο συμβεβλημενο ιδιωτικο διαγνωστικο κεντρο οπου εκει καποιες εξετασεις τις πληρωνεις εν μερει και καποιες αλλες οχι τοτε στην αλλη περιπτωση οπου δεν υπαρχει καθολου συμβαση απλα πας κανεις εξω τις εξετασεις και μετα με τα αποδεικτικα των πληρωμων και το παραπεμπτικο του γιατρου που σου τα γραφει (ακομη καλυτερα αν ειναι και του γυναικολογου του ΙΚΑ) μπορεις να κανεις αιτηση στο τμημα Παροχων του ΙΚΑ για να σου εγκρινουν καποιο ποσο ως επιστροφη των χρηματων που πληρωσες αλλα μην περιμενεις θαυματα..εχουν καποιους δημοσιους τιμοκαταλογους τους οποιους ακολουθουν απο το 1800 μπροκολα και τα ποσα που επιστρεφουν ειναι για κλαμματα..βεβαια μολις εγκριθει το οποιο ποσο και το πληρωθεις εχεις δικαιωμα ενστασης 30 ημερων και αν την κανεις περνας μαλλον επιτροπη και συνηθως εγκρινεται καποιο αλλο παλι ισως και πολυ μικροτερο ποσο.. ετσι τουλαχιστον γινεται εδω εν Αθηναις..ρωτα καλυτερα στο ΙΚΑ η πραξε οπως καταλαβαινεις..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...