Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αιθουσες παιδικου σταθμου?


Recommended Posts

Μετα απο πολλη σκεψη και διαλογισμο... :D πηραμε την τρομερη αποφαση να γραψουμε τη μεγαλη μονο σε παιδικο σταθμο... Αισθανομαι πολυ ασχημα που δεν εκανα ερευνα :oops: γιατι βασιστηκα στα λογια μιας φιλης μου που ειναι παρα πολυ ψειρα σε θεματα σχολειων παιδικων κλπ...και ξερω οτι για να γραψει το παιδι της καπου ψαχνει ο,τι υπαρχει στην πολη ολοκληρη...και μου ειπε τα καλυτερα για εναν δημοτικο παιδικο σταθμο που τυχαινει να ειμαστε δημοτες και επιπλεον κοστιζει μονο 60 ευρω το μηνα οπότε θα μπορεσω να πληρωνω και γυναικα για τη μικρη στο σπιτι.

 

Τη μερα που πηγα και εκανα την αιτηση δεν ειδα και πολλα πραγματα γιατι δεν ειχαν ερθει ακομη τα περισσοτερα παιδακια,απλα μου εκανε εντυπωση οτι ειχε πανω απο 6 αιθουσες αναλογα με την ηλικια των παιδιων,οι οποιες ομως ηταν πολυ μικρες ή τουλαχιστον πολυ μικροτερες απο αυτο που ειχα στο μυαλο μου για αιθουσα παιδικου σταθμου. Ηταν περιπου οσο ενα μεγαλο δωματιο... Εγω νομιζα οτι μια αιθουσα παιδικου ειναι καπου 100-150 τετραγωνικα,για να μπορουν να παιζουν τα παιδια,να τρεχουν... :roll:

 

Το Σεπετεμβρη πριν ξεκινησουμε θα παρω μια μερα αδεια και θα παω να κανω πληρη ελεγχο απο ολες τις πλευρες...αλλα αυτο ειναι που με προβληματιζει προς στιγμην... :roll:

 

Ειναι ολες οι αιθουσες των σταθμων τοσο μικρες? Μπορει ενα παιδι να περασει καλα σε ενα τοσο μικρο χώρο 8 ωρες?

 

Αν καποιες κοπελες ειναι απο Θεσ/νίκη θα παρακαλουσα να μου στειλουν πμ να ρωτησω αν ξερουν τιποτα για το συγκεκριμενο παιδικο...

 

Μετα θα βαλω αλλο ποστ να μου πειτε τι να ελεγξω απο θεμα προγραμματος,κοπέλων κλπ...

 

Βασικα αν δεν παει σε αυτον δεν μας παιρνει να παει πουθενα αλλου :cry: γιατι εχουμε και τα 600 της γυναικας καθε μηνα και ειναι ο μονος με τοσα λιγα διδακτρα απο ο,τι ξερω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σου φραγκλιν μου εγω ειμαι απο θεσσαλονικη εξου και το ονομα ζω στην πατρα και παω τον γιο μου παιδικο σταθμο απο 15 μηνων οι αιθουσες ειναι ακριβως το ίδιο όπως τις περιεγραψες και εμενα στην αρχη δεν μου καλοαρεσε η εικονα αλλα τελικα το πιο σημαντικο ειναι οι παιδαγωγοι η καθαριοτητα η διατροφη και ο τροπος που τα απασχολουν παιχνιδια εκπαιδευτικα και όλα αυτα είναι μια χαρα παιζει γελαει περνάει καλα κ σε τελικη τα σπιτια μας είναι μεγαλύτερα? το δικο μου όχι μια χαρα θα ειναι η μικρη σου αν πληρουνται όλες οι άλλες προυποθέσεις

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...