Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΑΠΤΙΣΗ Κ ΜΠΟΥΦΕΣ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΧΩΡΟ!!


Recommended Posts

γραφω πρωτη φορα εαν κ εχω δει αρκετες συζητησεις σας....εχω ενα κοριτσακι κ σκεφτομαι την βαπτισει της να την κανω στον ιδιο χωρο μαζι με τον μπουφε....ψαχνω να βρω ομως εκκλησιες που να δεχονται κατι τετοιο εχετε να μου προτεινετε κατι??ευχαριστω πολυυυυ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια,

Εγώ θα ήθελα κάτι παρόμοιο για γάμο....

Εχετε να μου προτείνετε κάποια εκκλησία που να δέχεται? Μένω στον Γέρακα Αττικής, αλλά δεν με δεσμεύει απόλυτα η περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα την Αγια Σοφια Ακροπολεως εχω διαβασει οτι δεχονται κ οτι υπαρχει κυπος γι αυτο τον σκοπο αλλα δεν εχω παει ακομα να δω το χωρο..Την γνωριζεις σαν εκκλησια???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για ποτε το σκέφτεσαι ? Γιατί ο καιρός αρχίζει να χαλάει και δεν ξέρω πόσο καλή ιδέα θα ήταν να κάνεις μπουφέ εξω από την εκκλησία.

Αν το σκέφτεσαι όμως από τωρα για την άνοιξη ..οκ

Εμείς κάναμε την βάφτιση & τον μπουφέ σε ένα μοναστήρι στο Μαρκόπουλο Ωρωπού. Οταν λες Αττική ? Ελπίζω να μην σου εδωσα ιδεα για πολύ μακρινή περιοχή.

Πάντως άξιζε !!!! Υπάρχει ενας καταπληκλτικός χώρος για μπουφέ μετά , με καθισματα για τους καλεσμένους και με υπεροχη θεα....Εμειναν ολοι ευχαριστημενοι από τον χώρο

Link to comment
Share on other sites

για ποτε το σκέφτεσαι ? Γιατί ο καιρός αρχίζει να χαλάει και δεν ξέρω πόσο καλή ιδέα θα ήταν να κάνεις μπουφέ εξω από την εκκλησία.

Αν το σκέφτεσαι όμως από τωρα για την άνοιξη ..οκ

Εμείς κάναμε την βάφτιση & τον μπουφέ σε ένα μοναστήρι στο Μαρκόπουλο Ωρωπού. Οταν λες Αττική ? Ελπίζω να μην σου εδωσα ιδεα για πολύ μακρινή περιοχή.

Πάντως άξιζε !!!! Υπάρχει ενας καταπληκλτικός χώρος για μπουφέ μετά , με καθισματα για τους καλεσμένους και με υπεροχη θεα....Εμειναν ολοι ευχαριστημενοι από τον χώρο

 

Εμεις για τον γάμο λέμε του χρόνου την άνοιξη. θα μπορούσες να μου πεις λεπτομέρειες για την συγκεκριμένη εκκλησία και για τον χώρο για το μπουφέ. Συνεργαστήκατε με κάποιο catering της περιοχής???

Link to comment
Share on other sites

Εμεις για τον γάμο λέμε του χρόνου την άνοιξη. θα μπορούσες να μου πεις λεπτομέρειες για την συγκεκριμένη εκκλησία και για τον χώρο για το μπουφέ. Συνεργαστήκατε με κάποιο catering της περιοχής???

 

μάλλον θα σε στεναχωρήσω ...αλλά απ'οτι ξερω δεν γίνονται γάμοι σε μοναστήρια . Τουλάχιστον στο συγκεκριμένο δεν εχω ακουσει να εχει γινει κανένας.

Ρώτησε όμως για να εισαι σιγουρη και ευχαρίστως να σου δωσω οσες πληροφορίες θελεις .

Πάντως αξιζει να το σκεφτεις στο μελλον ....για το παιδάκι σου !!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερααα....ναι για ανοιξη το σκεφτομαι Απριλιο με αρχες Μαιου γιατι τωρα ειναι μικρουλα κ δεν θα εχω κιολας κ την ιδια ανεση για στολισμους με χαλια καιρο...απλα θελω να βρω να κλεισω γιατι δεν αφηνουν σε ολες τις εκκλησιες κ δεν ξερω εαν θα βρω τοσο ευκολα την ημερομινια που θελω...μπορεις να μου δωσεις πληροφοριες??ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

από Αθήνα η απόσταση ειναι περίπου μισή ώρα .Το μοναστήρι ειναι τα Εισόδια της Θεοτόκου - Μαρκόπουλο Ωρωπού . Θα πρεπει ομως να επισκεφτεις το μοναστήρι από νωρίς για να κλείσεις ημερομηνία . Εχει πολύ ζήτηση . Στολισμό έκανα κανονικά απλά δεν βάλαμε μουσική - δεν επιτρέπεται.

catering διαλεξα ένα από Αθήνα και μου πήρε 16,5 / άτομο - δεν χρειάζεται να φερουν τραπέζια και καρέκλες γιατί υπάρχουν στο χώρο.

Πραγματικά ήταν πολύ ωραία - διαφορετικά δεν θα το συνιστούσα.

Όλοι μείνανε ευχαριστημένοι .

Οτι άλλο θες ευχαρίστως να σε βοηθησω .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βασικα μολις σημερα μου εφερε μια ξαδερφη μου ενα προσκλητηριο κ θα το κανει εκει....οποτε ακυρωνετε το μερος:-Pμην λενε οτι της εκλεψα την ιδια...την τιχη μου!!αλλη ιδεα κοριτσια???

Link to comment
Share on other sites

ναι ευτυχως εχω χρονο απλα θελω να βρω αυτο κ τα αλλα σιγα σιγα να τα κανω ευχαριστω πολυ παντως για την βοηθεια να εισαι καλα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Εγώ θα ήθελα κάτι παρόμοιο για γάμο....

Εχετε να μου προτείνετε κάποια εκκλησία που να δέχεται? Μένω στον Γέρακα Αττικής, αλλά δεν με δεσμεύει απόλυτα η περιοχή.

Εκανα τον γαμο μου στην Αγια Τριαδα στην Ν Κηφησια με μπουφε εξω απο την εκλησσια (χωρις τραπεζια) Εχει αρκετο πρασινο εκει απο πισω και γενικα ηταν πολυ ωραια.

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι στην Αγ. Σοφια εκανα εγω την βαφτιση του γιου μου και το τραπεζι και ηταν ονειρικα αρχες Ιουνιου περυσι. Υποψην αν εχεις πανω απο 70 ατομα δυσκολα χωραει καθιστα.

 

Ο υπευθυνοι ειναι ακρως εξυπηρετικοι και ο παπας πολυ καλος. Νοικιαζεις τον χωρο ομως εξτρα απο την εκκλησια.

 

Πηγαινε να το δεις απο κοντα χειμωνα μπορει να μην σου πει πολλα ο κηπος αλλα ανοιξη καλοκαιρι ειναι ονειρο πραγματικα. Ολοι οι καλεσμενοι μου ελεγαν που ανακαλυψα αυτο το ωραιο μερος. Ηταν πολυ γραφικα και το ειχα διακοσμησει ομορφα.

 

Στα θεματα για βαφτηση για αγορι θα δεις φωτο που εχω ανεβασει. Φευγω τωρα αν χρειαστεις κατι γραψε και θα το δω το βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κοριτσια πηγα σημερα να δω την αγια σοφια...κ ηταν πολυ μικρος ο χωρος που μου εδειξαν θα εχω αρκετα ατομα αν κ ηταν πολυ ευγενικος ο ανθρωπος που μου εδειξε το χωρο εκει αλλα.... πηγα κ στον αγιο φιλιππο στη νικαια που ειναι σε αλσος αλλα δεν ξερω εαν δεχονται κατι τετοιο και ειχε βαπτιση για να ρωτησω.....ουυυφφ!!!

Link to comment
Share on other sites

για την αγια τριαδα στη κηφισια που μου γραφεις δεν βρισκω καποια εικονα να την δω στο περιπου εαν την βρεις καπου μπορεις να μου την στειλεις να την δω??ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

ναι παρα πανω ειναι σιγουρα περιπου στα 100 με 120 υπολογιζω γιατι γαμο εκανα σε πολυ μικρο εκκλησακι κ με παρα παρα πολυ λιγο κοσμο οποτε πρεπει να επανορθωσω....θεσ να μπεις σε 2-3 που εχω στο μυαλο μου να μου πεις την γνωμη σου?(στην νικαια ο αγιος φιλιππος η αγια αννα στην κηφισια κ η αγια αικατερινη στον πειραια)βεβαια δεν γνωριζα για καμια εαν δεχονται απλα μου αρεσουν κ θελω να ρωτησω....

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κοριτσια πηγα σημερα να δω την αγια σοφια...κ ηταν πολυ μικρος ο χωρος που μου εδειξαν θα εχω αρκετα ατομα αν κ ηταν πολυ ευγενικος ο ανθρωπος που μου εδειξε το χωρο εκει αλλα.... πηγα κ στον αγιο φιλιππο στη νικαια που ειναι σε αλσος αλλα δεν ξερω εαν δεχονται κατι τετοιο και ειχε βαπτιση για να ρωτησω.....ουυυφφ!!!

 

Καλησπερα! Δεν ξερω αν σε βολευει απο θεμα αποστασης αλλα θα σου προτεινα την Α.Μαρινα στο κορωπι(παραλια)! Εχει μεγαλο προαυλιο και με δεντρα! Εκει θα κανω και εγω με το καλο την βαφτιση της κορουλας μου οταν ερθει η ωρα!

Επεισης ειναι μια αλλη εκκλησια στην Δαφνη η Ζωοδοχος Πηγη και αυτη εχει τεραστιο προαυλιο(εκει παντρευτηκα)! Και στις 2 οι χωροι τους δεν εχουν καμια σχεση με τον δρομο γιατι ειναι σε υψωματακι! Αχ τωρα ειναι και μια αλλη εκκλησια στο Χαιδαρι μετα το Δαφνί νομιζω που δεν θυμαμαι ομως ποια ειναι...μπορω να μαθω ομως και να σου πω!!

as1cJTh0g410000MTA3MzUzZHwwMDczMDVkfHRvIG5lcmFpZGFraSBtb3UgZWluYWk.gif
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΝΑΙ ΕΑΝ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΓΙΑΤΙ Κ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΤΗΝ ΛΕΝΕ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩ:-D

Link to comment
Share on other sites

Η Α.Αικατερινη στον Πειραια εχει μεγα θεμα παρκαρισματος δες Ζωοδοχου Πηγη Πειραια τεραστιο προαυλιο και ωραιο ηλιοβασιλεμα με θεα θαλασσα. Αλλα ψαχνεις για πρωι ε?? οποτε θα εχει ηλιο.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΩΡΑ Κ ΣΤΙΣ 3 Κ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΙΤΑΙ ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ Κ ΑΓΙΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ Κ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΦΙΛΙΠΠΟ ΜΠΟΡΩ.... ΓΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΛΙΓΟ ΠΡΑΣΙΝΟ...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...