Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

¨Εκανα την αυχενική διαφάνεια και βγήκε πολύ καλή!Οι αιματολογικές μου όμως δεν ειναι καλές και θα κανω αμνιοκέντηση!!!Έχω ανχωθει πάρα πολυ!!!Επισης είμαι31 χρ. Υπάρχουν πολλλές πιθανότητες να έχει πρόβλημα το μωράκι μου?

φυσικοθεραπεύτρια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο,τι απάντηση και να σου δώσει κανείς, έχει να κανει με στατιστικές.

Μην έχεις άγχος, οι γιατροί είναι πλεον πολύ έμπειροι σε αυτό το θέμα. Ολα θα είναι καλά θα δεις, θα σου φύγει και καθε αγωνία για το μωράκι!!

Καλά αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites

Gane θα συμφωνήσω με την Sotiria. Η αυχενική και το Παπ-Α βασίζονται κατά πολύ σε στατιστικά δεδομένα και δεν πιστοποιούν ότι το μωρό έχει πρόβλημα. Ρινικό οστό είδατε?

Πάντως όσες κοπέλες έχω ακούσει που πέρασαν την διαδικασία είχαν υγιέστατα μωράκια. Μη αγχώνεσαι άδικα!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολλες γυναικες εχου παρει ψευδως θετικα αποτελεσματα και η αμνιο εχει δειξει οτι το μωρο ειναι υγιεστατο.

Οι περισσοτερες πιθανοτητες ειναι να κυοφορεις ενα απολυτως υγιη μωρο.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

gane, ακριβως το ιδιο εχω περασει 2 φορες. πολυ καλες αυχενικές και πολυ κακό papp A. εκανα αμνιο και τις 2 φορες.

ΤΗν 1η φορα όλα πήγαν καλά, η κορουλα μου ειναι υγιεστατη. Προχθες εκανα πάλι και τωρα περιμενω τα αποτελεσματα. ελπίζω και αυτη τη φορα όλα να ειναι καλα.

 

ευχομαι να πάνε όλα καλα και για σενα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Gane ακριβώς στην ίδια κατάσταση ήμουνα κι εγώ!Είμαι 30 ετών και περιμένω το 3ο μου παιδάκι!Όταν έκανα το pap a η αυχενική διαφάνεια ήταν τέλεια(1.5)αλλά οι βιοχημικοί δείκτες ήταν χάλια και μου έβγαζαν πιθανότητα 1/181!Έκανα την αμνιοπαρακέντηση στις 29/1 και δόξα το θεό όλα πήγαν καλά!Μην ανησυχείς αυτά είναι καθαρά στατιστικά και όλα θα πάνε καλά! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...