Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΑΡΑΓΕ;


titaki

Recommended Posts

Ρωτάω και πολύ θα ήθελα να μου πείτε καλές μου φίλες αν προλαβαίνω να υλοποίησω μια ιδέα που μου ήρθε τελευταία αλλά δεν ξέρω αν θα προλάβω μιας και δεν έχω ξαναασχοληθεί με το θέμα. Όπως μερικές κοπέλες που μιλήσαμε θα θυμούνται, βαπτίζω 17 Αυγούστου. Ήθελα από την αρχή να φτιάξω τα προσκλητήρια ή τουλάχιστον τα χρήματα που θα δώσω να πάνε σε κάποιο καλό σκοπό . Αφού λοιπόν απευθύνθηκα καθυστερημένα στο Χαμόγελο του παιδιού σκέφτηκα κάτι άλλο εξίσου καλό να αγοράσω κάρτες της unisef και μάλιστα τις εξής: http://www.unicef.gr/cart.php ,τα πέταλλα όπως λέγονται, επειδή τρελέθηκα με το σχέδιο. Πώς σας φαίνεται η ιδέα μου και τελικά θα προλάβω αν παραγγείλω έγκαιρα; Αυτό που με απασχολεί είναι ότι δεν γνωρίζω πόσο σύντομα θα μου τις στείλουν γιατί είμαι από Ιωάννινα , προσπάθησα στο τηλ. αλλά δεν απάντησαν , θα προσπαθήσω και αύριο το πρωί. Θα ήθελα πολύ να μου πείτε την γνώμη σας γιατί είναι πράγματα που δεν θέλω να τα συζητήσω με κανέναν άλλον σας θεωρώ πιο αντικειμενικές και άλλωστε θα μου άρεσε να τους εκπλήξω!!!

Η ζωή μου τα αγγελούδια μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το βρίσκω καταπληκτική ιδέα μακάρι να προλάβεις πρέπει σίγουρα να μιλήσεις μαζί τους για να σου πουν να σου ζήσει το μωράκι σου και με το καλό να το βαφτισεις

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια , χαίρομαι που οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές. Είμαι διδυμομανούλα και αυτό κάνει λίγο δύσκολη την προετοιμασία αλλά θέλω να προσπαθήσω. SofiaDav πως τα έκανες τα προσκλητήρια με ριζόχαρτο; Μήπως ξέρεις ποιές είναι οι τιμές τους και πως τα αγοράζεις;(π.χ σε κόλλες, σε μπλόκ..)

Η ζωή μου τα αγγελούδια μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

titaki πολύ ωραία η ιδέα σου να αγοράσεις κάρτες της UNICEF για προσκλητήρια των βαπτίσεων των παιδιών σου (αν κατάλαβα καλά θα βαπτίσεις τα διδυμάκια σου).

Είδα το λινκ που μας παρέθεσες και πράγματι είναι πολύ ωραίες οι κάρτες.

Μπορείς να γράψεις κι εσύ η ίδια το κειμενάκι αλλά επειδή έχεις λίγο χρόνο και πολλά πράγματα να κάνεις όπως διάβασα πιο πάνω μπορείς να τις τυπώσεις.

Είναι πολύ ωραίο να προσφέρεις οτι μπορείς εκεί που πραγματικά υπάρχει ανάγκη.

Με το καλό σου εύχομαι..

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ πολύ kiknaki για τα καλά σου λόγια , έχω ήδη αποφασίσει το κειμενάκι μας , μου είχε φτιάξει η Mersy ένα αλλά θα χρεισιμοποίησω ένα μικρότερο άλλωστε τίποτα δεν πάει χαμένο το ποιηματάκι της έπιασε τόπο σε άλλη διδυμομανούλα! Απλά δεν ξέρω αν θα περιμένω τις καρτούλες και να τυπώσω πάνω σε αυτές ή να αρχίσω με ριζόχαρτο μέχρι να μου τις στείλουν οπότε μετά με κάποιο τρόπο να κολλήσω το κειμενάκι μέσα στην καρτούλα;

Η ζωή μου τα αγγελούδια μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορέσεις αύριο και επικοινωνήσεις μαζί τους πιστεύω οτι θα προλάβεις.

Δε ξέρω πως αποστέλλονται τα δέματα. Αν είναι με κούριερ καλώς διαφορετικά θα έχεις πρόβλημα λόγω καθυστέρησης.Από την άλλη μπορείς να τους ζητήσεις εσύ η αποστολή να γίνει με κούριερ (με τα έξοδα φυσικά πληρωμένα απο εσένα) εξηγώντας οτι σου είναι απαραίτητο να λάβεις όσο το δυνατόν γρηγορότερα τις κάρτες.

Δε νομίζω όμως να μη γίνεταί.

Τότε μέσα σε 2~3 θα τις έχεις και μπορείς να κάνεις ότι θέλεις είτε να γράψεις η ίδια το κείμενο που έχεις κατά νου στις κάρτες (χειρόγραφες δηλαδή) είτε να τις τυπώσεις.Το πρώτο είναι λίγο κουραστικό και θέλει χρόνο αλλά σίγουρα είναι πρωτότυπο.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια , χαίρομαι που οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές. Είμαι διδυμομανούλα και αυτό κάνει λίγο δύσκολη την προετοιμασία αλλά θέλω να προσπαθήσω. SofiaDav πως τα έκανες τα προσκλητήρια με ριζόχαρτο; Μήπως ξέρεις ποιές είναι οι τιμές τους και πως τα αγοράζεις;(π.χ σε κόλλες, σε μπλόκ..)

 

τιτακι, to 'ekana sto photoshop kati san colaze me photosgrafies ths mpempas, ebala kai to keimenaki kai tha ta tuposo san aples photos tha mou kostisoun 35 lepta i mia. :wink:

Pantos autes me ta Petala einai ontos polu omorfes...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια , χαίρομαι που οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές. Είμαι διδυμομανούλα και αυτό κάνει λίγο δύσκολη την προετοιμασία αλλά θέλω να προσπαθήσω. SofiaDav πως τα έκανες τα προσκλητήρια με ριζόχαρτο; Μήπως ξέρεις ποιές είναι οι τιμές τους και πως τα αγοράζεις;(π.χ σε κόλλες, σε μπλόκ..)

 

τιτακι, to 'ekana sto photoshop kati san colaze me photosgrafies ths mpempas, ebala kai to keimenaki kai tha ta tuposo san aples photos tha mou kostisoun 35 lepta i mia. :wink:

Pantos autes me ta Petala einai ontos polu omorfes...

 

Καλημερα. Ηθελα να σε ρωτησω το προγραμμα αυτο απο που το κατεβασες?

Το βρηκες απο το ιντερνετ δωρεαν? ή το αγορασες?

Link to comment
Share on other sites

τιτακι παρε τηλεφωνο γιατι ο χρονος δεν ειναι πολυς. ξερω καλα απο διδυμοχρονους. εγω θα φτιαξω την πανα βρακακι που ειδα απο καποια εδω μεσα και περιμενω τις διακοπες για να μπορεσω να τις φτιαξω που να προλαβω. τη πατησα και με το ριζοχαρτο (εχει ο δινυσοπουλος στη πραξιτελους, αθηνα) μια χαρα εκτυπωνεται αλλα το μελανι δεν ειναι σταθερο και αμα βραχει χαλαει. τελικα εκτυπωσα σε ασπρο Α4 και μου βγηκε ακομα καλυτερο.

 

Αμα σκοπευεις να τα εκτυπωσεις σε ριζοχαρτο εξω, εμενα μου εχει περισσεψει, εχω περιπου 30 ριζοχαρτα Α4 μεγεθος, αν σου φτανουν στα δινω. Ειναι μπεζ ανοιχτο το χρωμα τους.

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια παρήγγειλα σήμερα τις κάρτες και τωρα θέλω ιδέες να βάλω ριζόχαρτο ή κάτι άλλο, με τι κορδέλες να τις δέσω και σε ποιο σημείο της κάρτας (πλάτος ή μήκος); Γατούλα μου, το χρώμα δεν με πειράζει σκεφτόμουν βέβαια κάτι σε χρωματιστό , μάλλον πορτοκαλί αλλά ρωτησα κάποιους τηλεφωνικώς σήμερα και δεν είχαν. Φοβάμαι μήπως δεν βρω , σε ευχαριστώ πάρα πολύ που μου το δίνεις αλλά θα σου πω αν το χρειαστώ, σίγουρα μόνο αυτό δεν μου φτάνει για 160 προσκλήσεις , είναι το πρόβλημα ότι βρίσκομαι κομματάκι μακρυά σου (Ιωάννινα) για να προλάβει να έρθει στην ώρα του!

Η ζωή μου τα αγγελούδια μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια , χαίρομαι που οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές. Είμαι διδυμομανούλα και αυτό κάνει λίγο δύσκολη την προετοιμασία αλλά θέλω να προσπαθήσω. SofiaDav πως τα έκανες τα προσκλητήρια με ριζόχαρτο; Μήπως ξέρεις ποιές είναι οι τιμές τους και πως τα αγοράζεις;(π.χ σε κόλλες, σε μπλόκ..)

 

τιτακι, to 'ekana sto photoshop kati san colaze me photosgrafies ths mpempas, ebala kai to keimenaki kai tha ta tuposo san aples photos tha mou kostisoun 35 lepta i mia. :wink:

Pantos autes me ta Petala einai ontos polu omorfes...

 

Καλημερα. Ηθελα να σε ρωτησω το προγραμμα αυτο απο που το κατεβασες?

Το βρηκες απο το ιντερνετ δωρεαν? ή το αγορασες?

 

 

enoeis to photoshop? oxi den eina dorean apo to internet...to exo agorasmeno...all uparxoun alla pou mporeis na katevaseis kai exei sxedon etoima apla bazeis thn photo kai to alazeis ligaki opos to http://www.smilebox.com

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ήρθαν οι καρτούλες σήμερα . Δεν το πιστεύω ότι τις έχω τόσο γρήγορα στα χέρια μου γιατί η κοπέλα μου είπε οτι χρειάζονται έξι μέρες ,την παρακάλεσα λόγω προθεσμίας και να που μου τις έστειλε. Περιττό να σας πω ότι είναι πιο υπέροχες από κοντά , είναι σε χαρτί που ιριδίζει λιγάκι και τα χρώματα φανταστικά. Πήρα λιγες κόλλες σε ριζοχαρτο (διαστασεις Α4) για να κάνω δοκιμές . Αν τελικά βάλω ριζόχαρτο με τι να το κολλήσω πάνω στην καρτούλα; Γνωρίζει καμμία μανούλα;

Η ζωή μου τα αγγελούδια μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ήρθαν οι καρτούλες σήμερα . Δεν το πιστεύω ότι τις έχω τόσο γρήγορα στα χέρια μου γιατί η κοπέλα μου είπε οτι χρειάζονται έξι μέρες ,την παρακάλεσα λόγω προθεσμίας και να που μου τις έστειλε. Περιττό να σας πω ότι είναι πιο υπέροχες από κοντά , είναι σε χαρτί που ιριδίζει λιγάκι και τα χρώματα φανταστικά. Πήρα λιγες κόλλες σε ριζοχαρτο (διαστασεις Α4) για να κάνω δοκιμές . Αν τελικά βάλω ριζόχαρτο με τι να το κολλήσω πάνω στην καρτούλα; Γνωρίζει καμμία μανούλα;

Το ριζοχαρτο ειναι λιγο δυσκολο με την κολλα απο την αποψη οτι ενδεχεται να φαινεται η κολλα. Αυτο διαπιστωσα εγω οταν εφτιαχνα τα προσκλητηρια της βαφτισης του Ζαχαρια μου. Μια αλλη λυση ειναι να κανεις τρυπα στην καρτα και στο ριζοχαρτο και να το δεσεις με κορδελα φιογκο η να προτιμησεις αλλο χαρτι απο το ριζοχαρτο.

Καλη επιτυχια!!

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

εμενα το ριζοχαρτο δεν ηταν πολυ λεπτο και εβαλα κολλα UHU και ηταν ενταξει δε φαινοτανε. Το φιογκακι αν ταιριαζει στη καρτουλα πιστευω ειναι πολυ καλο. Εγω το ηθελα εσωτερικα και δε πηγαινε.

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το φιογκάκι και εμένα μου αρέσει κορίτσια αλλά θα το βάλω εξωτερικά, δηλαδή θα γράψω στην καρτούλα γυρίζοντάς την οριζόντια οπότε το φιογκάκι θα την κλεινει άρα η λύση είναι η κόλλα ή σιλικόνη (κάνει;;). Μακάρι να τα καταφέρω μόλις την τελειώσω θα προσπαθήσ να σας την δείξω , έχω μεγάλη περιέργεια να δω πως θα βγεί το αποτέλεσμα. Για τις τρύπες τί διακορευτή χρησιμοπίήσατε ; Έχω αυτόν που ανοίγω τρύπες για ντοσιέ . Μία τρύπα δεν κάνατε;

Η ζωή μου τα αγγελούδια μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...