Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Frezylac βιολογικο γάλα


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 172
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας. Είμαι... νεογνό μέλος της παρέας σας. Έχουμε μια κορούλα 2 εβδομάδων που έχει τα τελευταία 24ωρα γκρίνια και πονάκια. Η παιδίατρος μας σύστησε το frezylac αλλά δεν το βρήκα σε 5 φαρμακεία και 3 καταστήματα βιλολογικών προϊόντων. Μήπως ξέρει κανείς που να το βρώ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν εχεις ενα φαρμακειο της γειτονιας καλα θα ηταν να το παραγγειλεις απο εκει. Ετσι το κανω εγω για 5 μηνες τωρα και δεν εχω προβλημα... μαλιστα στη αρχη τα επαιρνα δυο-δυο γιατι πεινει περισσοτερο γαλα το μωρο τους πρωτους μηνες...

Το γαλα ειναι καλο..για μια μερα ειχαμε το αλμιρον (δοκιμαστικο) και μπορω να πω πως βρωμουσε το γαλα ασχημα.

e977372361.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα,

και εμείς πίνουμε το frezylac 2 εδώ και 2 μήνες. τώρα όμως που κλείνουμε χρόνο μας είπε ο γιατρός μας να περάσουμε σιγά σιγά στο επόμενο, για μωράκια άνω των 12 μηνών. στο φαρμακείο όμως δεν υπάρχει frezylac 3. μήπως υπάρχει αλλά λέγεται αλλιώς? γνωρίζετε κάτι παραπάνω?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Η πρώτη σειρά Βιολογικής Βρεφικής Διατροφής από τη Frezyderm

 

H Frezyderm, πρωτοπόρος εταιρία στη βρεφική φροντίδα, εισάγει στην Ελλάδα τη Βιολογική Βρεφική Διατροφή, παρουσιάζοντας το πρώτο βιολογικό βρεφικό γάλα Frezylac, το οποίο διατίθεται αποκλειστικά στα Φαρμακεία.

 

Το Frezylac της Frezyderm είναι το πρώτο βιολογικό γάλα εγκεκριμένο από τον ΕΟΦ και πιστοποιημένο από την Ε.Ε.. Ως αποτέλεσμα της βιολογικής εκτροφής των ζώων σε αγρούς βιολογικής καλλιέργειας, δεν περιέχει υπολείμματα φυτοφαρμάκων, λιπασμάτων, ζιζανιοκτόνων και αντιβιοτικών, κάτι που θεωρείται αποδεκτό από τη νομοθεσία του βρεφικού γάλακτος, η οποία και θεσπίζει ανώτερα όρια. Το Frezylac είναι πλήρως εναρμονισμένο με τη νομοθεσία βρεφικού γάλακτος, εξασφαλίζοντας έτσι την άριστη ποιότητά του καθώς και την υψηλή διατροφική του αξία, ενώ παρατηρούνται λιγότερα περιστατικά αλλεργιών και ατοπικής δερματίτιδας.

 

Το Βιολογικό Γάλα Frezylac, χάρη στα βιολογικά οργανικά συστατικά του, αποτελεί μια άριστης ποιότητας θρεπτική τροφή που συμβάλλει στη σωστή ανάπτυξη του βρέφους. Η εμπλουτισμένη σύνθεσή του με πρωτεΐνες, υδατάνθρακες, βιταμίνες και ιχνοστοιχεία δημιουργεί ένα αίσθημα κορεσμού, με αποτέλεσμα το μωρό να μην πεινάει στο ενδιάμεσο των γευμάτων, ενώ παράλληλα ενισχύει την καλή λειτουργία του γαστρεντερικού συστήματος, αποτρέποντας ενοχλητικές δυσλειτουργίες, όπως η διάρροια ή η δυσκοιλιότητα, ο κολικός και τα αέρια.

 

Η σειρά Βιολογικού Βρεφικού Γάλακτος Frezylac της Frezyderm περιλαμβάνει τρία γάλατα, το καθένα κατάλληλο για κάθε στάδιο ανάπτυξης του βρέφους, το Frezylac 1, για βρέφη από τη γέννηση τους έως τον 6ο μήνα, το Frezylac 2, από τον 6ο έως τον 10ο μήνα και το Frezylac 3 το οποίο είναι κατάλληλο για βρέφη από τον 10ο – 12ο μήνα.

 

Το Frezylac 3 είναι ένα υψηλής θρεπτικής αξίας βιολογικό οργανικό γάλα, εμπλουτισμένο με φρούτα βιολογικής καλλιέργειας, όπως το μήλο, το πορτοκάλι και η μπανάνα, τα οποία αποτελούν φυσική πηγή βιταμινών, ενώ παράλληλα χάρη στη φρουκτόζη προσφέρουν απίθανη γεύση, χωρίς την προσθήκη γλυκαντικών ουσιών.

 

Με το Frezylac της Frezyderm εξασφαλίζετε για το μωράκι σας τη σωστή ανάπτυξη, όπως η φύση προσφέρει.

i97Sp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kορίτσια το έχετε δοκιμάσει αυτό το γάλα? Είναι επιεικώς απαίσιο. Δεν πίνεται. Πήγα να το δώσω στη μικρή μου και φυσικά δεν το έπινε. Βρωμάει σίδηρο και κάτι σαν χαλασμένο ψάρι. Θα σιχαθεί το γάλα.

Τα ζουζούνια μου είναι γλύκα, είναι τρέλα!

Link to comment
Share on other sites

Εμεις δεν θυλαξαμε πολυ και απο τον 6ο μηνα πινουμε φρεζυλακ επειδη δεινω το παιδι μου βιολογικα, οσο γινετε, δεν ειχε προβλημα, το επεινε και επεισης του εδεινα και Ηολλε αναλλαξ. Τωρα πεινει φρεσκο βιολογικο απο την Αυστρια το περνω απο το Βεροπουλο. Κανενα προβλημα μεχρι τωρα. Τα αλλα εχοθν πολυ ζαχαρη και δεν θελω να μαθαινει να πινει γαλα με γλυκα.

e977372361.png
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

κ εμεις πριν λιγες μερες αλλαξαμε απο Frezylac 2 και πηγαμε στο 3 (μπαινουμε στον 11ο μηνες σε λιγες μερες)

 

Εδω και 10 μερες διαπιστωσα οτι υπαρχει προβλημα στη διανομη τοσο του γαλακτος oσο και της κρεμας (Ρυζαλευρο + βανιλια)

Εκανα παραγγελια σε 2 φαρμακεια στο κεντρο της Αθηνας... σε 2 στο πατρικο μου στα Πατησια...και σε 1 στη περιοχη που μενουμε... και δεν τους εχουν στειλει ακομα τιποτα

Οι φαρμακοποιοι μου ειπαν οτι η εταιρεια εχει προβλημα διανομης

 

Επισης ο Μπακακος στην Ομονοια ειχε ελλειψη απο νεες παραλαβες

 

Ισχυει και σε σας το ιδιο;

line_line_r_beg_39_time_1260939600_text_c720caeff0e5ebdcf1e120ece1f220e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

και εγώ που μένω Καβάλα διαπίστωσα μια καθυστέρηση. Περιμέναμε το φορτηγό να φέρει στην φαρμακαποθήκη για να προμηθευτεί και το φαρμακείο που ψωνίζω με την σειρά του. Ευτυχώς είχα κρατημένο κουτί. Καλό είναι να αγοράζεις παραπάνω κουτιά για να υπάρχει σε ώρα ανάγκης.

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποια κάποιο κουτί του Frezylac και μπορεί να γράψει τα συστατικά που αναφέρονται αναλυτικά;

 

Θα με βοηθούσατε πολύ!!!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποια κάποιο κουτί του Frezylac και μπορεί να γράψει τα συστατικά που αναφέρονται αναλυτικά;

 

Θα με βοηθούσατε πολύ!!!

έχω απο δείγμα που μου έδωσε η παιδίατρος αλλά δε χρησιμοποίησα ποτέ γιατί θηλάζω...λοιπόν:

Αποβουτυρωμένο γάλα*, μερικώς απομεταλλωμένος ορός γάλακτος*, φυτικά έλαια*, μαλτοδεξτρίνη*, πολυακόρεστα λιπαρά οξέα, μεταλλα, ιχνοστοιχεία.

όσα είναι με αστερίσκο είναι προιόντα βιολογικής καλλιέργειας

και ανα 100gr σκόνης: ενέργεια 2122kl/507 kcal, πρωτείνη (10.7g), υδατάνθρακες (58.2 g), Λιπαρά (25.6g),μέταλλα, ιχνοστοιχεία, βιταμίνες.

gNrhp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

κοριτσια και εγω δινω το fresylac το 3 και η μκρη μου το πινει μια χαρα.μαλιστα επειδη θηλαζε μεχρι 14 μηνων και δεν επαιρνε και μπιμπερο αυτο ηταν το μονο γαλα πουξεκινησε και συνεχιζει να πινει.το παιρνω απο το φαρμακειο της γειτονιας μου,απλα το παραγγελνω 2μερες πριν και στοιχιζει 15,50 το κουτι το οποιο περιεχει δυο σακουλακια.

YZ36p2.png

OZiRp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΠΟΥΛΑΩ ΓΑΛΑ FREZYLAC ΤΗΣ FREZYDERM 600GR 15ΕΥΡΩ, ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ 3 ΜΕΖΟΥΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΓΑΛΑ ΑΥΤΟ. ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΝΜ ΣΤΟ edit admin request by member

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια να ρωτησω κατι???εμενα ο μικρος θηλαζει ακομα αλλα επειδη τον απριλιο επιστρεφω στην δουλεια και λογω του επαγγελματος μου δνε μπορω να συνεχισω τον θηλασμο<ειμαι νοσηλευτρια> αναγκαστικα θα ξεκινησω τον αποθηλασμο απο τωρα ωστε να ειναι οκ μολις μπει ο απριλης

η παιδιατρος μου ειπε να δοκιμσω το φρεζυλακ τι νουμερο να παρω???αν το ξεκινησω τελος φλεβαρη θα ειναι 11 μηνων παρα 1 εβδομαδα ο μικρος....το 2 ή το 3 να παρω??

D1Uip3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...