Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποια είδη προσφέρει το Μητέρα στην μαμά και στο μωρό?


nmangel

Recommended Posts

Καλησπέρα για άλλη μία φορά!

Ο καιρός πλησιάζει, τέλος Σεπτεμβρίου πρώτα ο Θεός!

Η κορούλα μας θα γεννηθεί στο Μητέρα!

Προσπαθούμε να μάθουμε ποια είδη θα μας δώσουνε στο μαιευτήριο και

απ'ότι έχουμε καταλάβει κάποιες πετσετούλες είναι μέσα στις παροχές του. Σχετικά κυρίως με το μωρό, τι χρειάζεται να έχουμε μαζί μας? Κορμάκια μήπως? Και πόσα? Τι άλλο? Σκεφτόμαστε να έχουμε απ'όλα, αλλά μήπως τελικά τα δίνουν εκεί? Αν κάποια μανούλα έχει πρόσφατα γεννήσει στο Μητέρα, παρακαλώ ας μας βοηθήσει!

 

Thanks!!!

as1cCAx0g411220MzA5Ynw2NjEyMWJ8YmFieSBhbmdlbCBnaXJsIGlzIGNvbWluZyBpbi4uLg.gif

 

Angel

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα,δεν ξερω για το μητερα αλλα στο λητω που θα γεννησω εγω.καθολι την παραμονη μου στο μαιευτηριο το μωρο δεν χρειαζεται τιποτα!!! Θα μου τα παρεχουν ολα εκεινοι!!Μαζι μου θα εχω μονο αυτα που θα χρειαστω για την εξοδο,ρουχα κτλ.Παρε ενα τηλεφωνο στο μητερα και θα σε ενημερωσουν ειναι πολυ εξυπηρετικοι!!! Η ρωτα το γιατρο σου,σου ευχομαι με το καλο το μωρακι σου και με κενεναν πονο!!! :D:D

DsRyp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γέννησα στο Μητέρα στις 28/7 τον μπουμπουκο μου,το κουκλί μου!Λοιπον για το μωρό θα πάρεις μόνο τα ρουχαλάκια με τα οποία θα το βγάλεις από το μαιευτηριο.Μπόρεις να πάρεις επίσης και ένα πανάκι για να το ακουμπάς στον ωμο σου ή να του σκουπίζεις το γάλα από το στοματάκι. Για εσένα πάρε μαζί σου 2-3 πετσέτες γιατί τουλάχιστον εγώ έκανα ντουζ συνέχεια(μου το έιχε συστήσει ο γιατρός μου γιατί κάνει καλό στα ράμματα).Επίσης εσώρουχα κανονικά και μίας χρήσης,σερβιέτες γιατί μετά την πρώτη μέρα δεν θα αντέχεις αυτές του μαιευτηρίου που μοιάζουν σαν μπειμπιλινο.Ο,τι άλλο θέλεις να μάθεις μην ντραπείς!!!Φιλιά και με το καλό το μωράκι σου...

.png

 

ttbd8fd.aspx

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Αφού πρόκειται να γεννήσεις στο Mητέρα στην ιστοσελίδα τους και συγκεκριμένα εδώ:

http://www.mitera.gr/default.asp?siteID=1&pageID=21&langID=1

θα δεις όλα όσα σου προσφέρουν ανάλογα με το δωμάτιο. Για το μωράκι σου από ότι ξέρω θα χρειαστείς πετσετούλες για όταν σου το φέρνουν (αν βγάζει γουλίτσες θα τις χρειαστείς) και τα ρουχαλάκια εξόδου.

Επειδή όπως κι εσύ πρόκειται να γεννήσω στο Μητέρα έχω κάνει τη σχετική έρευνα κι από ό,τι είδα καλό είναι να έχεις μαζί σου και σερβιέτες γιατί αυτές που σου δίνουν δεν είναι βολικές και γενικώς όλα όσα θα έπαιρνες μαζί σου αν έφευγες για ένα τριήμερο (εκτός από τα ρούχα). Υπάρχουν topic σχετικά με το βαλιτσάκι του μαιευτηρίου. Διάβασε τα - νομίζω πως θα βρεις πολλές χρήσιμες πληροφορίες.

 

Με το καλό να γεννήσεις την κορούλα σου. Σου εύχομαι τα καλύτερα γλυκειά μου. :D

*

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις πληροφοριες!!! :wink:

Ευχομαι σε όλες μας οτι καλύτερο και με το καλό σφίξουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας!!!Πολλά πολλά φιλιά!! :D:oops::oops::D:oops::D

as1cCAx0g411220MzA5Ynw2NjEyMWJ8YmFieSBhbmdlbCBnaXJsIGlzIGNvbWluZyBpbi4uLg.gif

 

Angel

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 7 months later...

Kοριτσια να ρωτησω καποια που εχει γεννησει στο Μητερα .Τελικα τι προσφερουν?Σερβιετες,εσωρουχα μιας χρησης?Αν ειναι να μου δωσουν και να με χρεωσουν γιατι να εχω αγορασει κι εγω?Κ γενικα αν σας εδωσαν το οτιδηποτε για ενημερωστε μην αγοραζουμε πραγματα που δε θα τα χρειαστουμε μετα!!!

RSvcp2.png wNVQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γέννησα στο Μητέρα πριν από 4 μήνες. Λοιπόν στο μαιευτήριο μας έδωσαν τα εξής:

- 4 εσώρουχα μίας χρήσης κι αν χρειαστείς κι άλλο ζητάς και σου δίνουν (με χρέωση 0,25 ευρώ το ένα)

- ένα πολύ μεγάλο πακέτο τεράστιες σερβιέτες.

- ένα αντισηπτικό gel για ντους

- ένα αντισηπτικό υγρό για τα χέρια

 

Επίσης:

Όταν πήγα για να γεννήσω έδωσαν μια τσάντα για τα προσωπικά μου είδη κι ένα ζευγάρι πετσετέ παντοφλίτσες.

Φέυγοντας μου έδωσαν και μια τσάντα αλλαγής για το μωρό γεμάτη με δειγματάκια και χρήσιμα φυλλάδια.

*

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...