Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

χαίρετε !!

 

λοιπόν, για να επιβεβαιώσουμε για μία ακόμα φορά τα λεγόμενα........

 

δείτε αυτό: http://www.melinamay.com/Smart-Gadgets-Twilight-Turtle_p-410112.aspx

το ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ είδος παρέλαβα μέσω e-bay από Κίνα με κόστος 2,5 λίρες (συνολικά με μεταφορικά μου είχε πάει 5,50 λίρες, δηλαδή περίπου ευρώ 6,50

μάλιστα σήμερα που χάζευα το είδα και 0,99 λίρες

τί λέτε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βοήθα βρε κοπέλα μου λίγο παραπάνω!Πόσα διαθέτεις περίπου,τι χρώμα, μέγεθος...Sisley πάντως χλωμό να βρεις on line.

 

Έφαγα φλας!Πέρα από τα καταστήματα της λίστας (π.χ. asos.com, yoox.com,κλπ) ρίξε μία ματιά και στις kem εδώ: http://www.kemgroup.gr/index.aspx. Έχει ψωνίσει η κουμπάρα μου και δεν είχε πρόβλημα αν θυμάμαι καλά. Επίσης έχει τσάντες για όλες τις τσέπες.

Ψάχνω για μαύρη τσάντα για τη δουλειά ... χωρίς πολλά πολλά αλλα στις βιτρίνες μου φαίνονται όλα ΥΠΕΡτσιμπημένα! ποσό σίγουρα κάτω από 100 εννοε΄ται

Γιατι δεν κοιτας στο ioffer?Δεν εχει βεβαια τις μαρκες που ανεφερες......

 

αυτο το ioffer πολυ μπερδεμα μου φαινεται ρε παιδια........... ειχα βρει καποια τσαντα που μου αρεσε κλπ κ οταν πηγα να πληρωσω ενω πχ ελεγε δωρεαν μεταφορικα ή οτι περιλαμβανονται στη τιμη μετα τσουπ εβγαζε εξτρα εξοδα.............. δε ξερω........... ειχα στειλει 100 μυνηματα στους πωλητες που βρηκα τη τσαντα και αντε να περιμενεις να απαντησουν ποσο ειναι τα μεταφορικα και κλπ κλπ πολυ δυσκολο μου φανηκε.........
μολις μπήκα κ εγώ , όντως ωραία πράγματα αλλά δεν βλέπω να καταφέρνω να ψωνίζω..δύσκολο μου φάνηκε :oops:
Link to comment
Share on other sites

επιμένω...

εσεις που χρησιμοποιείτε ebay μπορειτε ν βοηθησετε????

 

εκανα κοτσανα για να μην πω κατι αλλο.

κοιταγα στο ebay ενα κατι adidas για την μικρη κ στην αρχική επιλογη δεν διαλεγεσ νουμερο κ πατησα buy να δω αν δινει νουμερα κ τα αγορασα..

τι γινετε τωρα ??

ακυρώνετε η παραγγελια ξερει κανεισ?

εστειλα μην στον πωλητη χτες κ ακομα δεν εχει απαντησει...

τι να κανω???ποσο περιθώριο εχω να κανω την πληρωμη.

βεβαια ακομα δεν εχω καταλαβει κ να θελω να τα παρω πως θα επιλεξω χρωμα κ νουμερο αφου δεν απανταει.

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

χμχμχ και να ρωτήσω και εγώ....

θέλω να πάρω το maxi cosi XR καρεκλάκι αυτοκινήτου για τον μικρό μου (το είχα πάρει και για την κόρη μου, αλλά τώρα μεγάλωσε και ο γιος μου....) και το βρήκα στο αγγλικό αμαζον (88 λίρες) αλλά δυστυχώς δεν το φέρνει ελλάδα

πέρσι το είχα από mytoys.de και μου βγήκε 125 ευρώ (εννοείται ότι ελλάδα παίζει μεταξύ 165-185 ευρώ)

το έχει πάρει κάπου το μάτι σας? έλεγα μήπως το βρω φτηνότερα και από 125 κάπου........:oops:

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.co.uk/Sophie-Giraffe-Original-Teether-Toy-/170561265270?pt=UK_Baby_BabyFeedingUtensils_EH&hash=item27b63e5e76 εγω απ'αυτον την πηρα..πιο φτηνα απ'το αμαζον..αλλα η μικρη μας τη λατρευει,μας εχει σωσει...προσωπικα μας αρεσει πολυ κ ειναι φυσικο υλικο,κ παρολο που το πλυναμε η σφυριχτρα πηρε λιγο αλλα αφου την πατησαμε καποιες φορες μετα απο κανα 2 μερες ηταν σαν μην πηρε νερο..κ ηρθε με την κανονικη της συσκευασια..πιστεψε με,δε νοιαζει το μωρο η σφυριχτρα,εμας ολη μερα με τα ποδια της μεσα στο στομα ειναι κ τριβει τα ουλα της...αποψεις..
bV6Dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στο άμαζον που προσπαθούσα να το βάλω χθες δεν το δεχόταν:(.

Εμείς γενικά είμαστε fun με τα μασητικά της mam. Έχουμε ήδη 5 και τα τιμάμε όλα!Απλά έλεγα να δοκιμάσουμε και τίποτα άλλο.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

petalouditsa εάν δεν σου απαντήσει ο πωλητής, μήπως να επικοινωνήσεις με το ebay?? να πεις το πρόβλημά σου, τουλάχιστον να είσαι καλυμμένη ότι προσπαθείς να τον βρεις....

Link to comment
Share on other sites

τελικά μόλις παρήγγειλα τα γυαλιά,όντως τα μεταφορικά είναι 1.5λίρα.

σε ένα ωραίο ροζ.

βέβαια έπρεπε να ξεθάψω λογαρισμό ebay και paypal που έχω από αγγλία,και να αλλάξω ένα σωρό στοιχεία!!

τζέσικα γιατί δεν κοιτάζεις και bartuggi που είχα πάρει εγώ?

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

petalouditsa εάν δεν σου απαντήσει ο πωλητής, μήπως να επικοινωνήσεις με το ebay?? να πεις το πρόβλημά σου, τουλάχιστον να είσαι καλυμμένη ότι προσπαθείς να τον βρεις....

 

ακομα τιποτα..ουτε φωνη ουτε ακροαση.

δεν ξερω τι ειναι καλυτερο να κανω...τωρα να σου πω την αληθεια φοβαμαι κ να πληρωσω που δεν απανταει..

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

επιμένω...

εσεις που χρησιμοποιείτε ebay μπορειτε ν βοηθησετε????

 

εκανα κοτσανα για να μην πω κατι αλλο.

κοιταγα στο ebay ενα κατι adidas για την μικρη κ στην αρχική επιλογη δεν διαλεγεσ νουμερο κ πατησα buy να δω αν δινει νουμερα κ τα αγορασα..

τι γινετε τωρα ??

ακυρώνετε η παραγγελια ξερει κανεισ?

εστειλα μην στον πωλητη χτες κ ακομα δεν εχει απαντησει...

τι να κανω???ποσο περιθώριο εχω να κανω την πληρωμη.

βεβαια ακομα δεν εχω καταλαβει κ να θελω να τα παρω πως θα επιλεξω χρωμα κ νουμερο αφου δεν απανταει.

 

petalouditsa, ηταν απο αυτα που ειχε επιλογες στα νουμερα ή ειχε ενα νουμερο συγκεκριμενο που πουλουσε? αν ειχε επιλογες, τοτε στειλτου ενα πμ να του πεις το νουμερο που θες....

 

αν πουλουσε ενα συγκεκριμενο νουμερο που δε σου κανει, πες του να στο ακυρωσει (αν θελει....)....

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό που βλέπεις είναι η διαφορά, το ένα είναι σε κουτί δώρου ενώ το άλλο σε blister.

Εγώ το πήρα από amazon (πιό φτηνά βγαίνει), αλλά είναι η χειρότερη αγορά μου καθώς είναι ένα ΠΑΡΑ πολύ ΑΠΛΟ παιχνίδι που κατά την άποψη μου θα έπρεπε να πωλείται το πολύ 5 ευρώ και βρωμάει πλαστικίλα.

Άμα το πάρεις τελικά ΠΡΟΣΕΞΕ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΠΛΥΝΕΙΣ ΜΕ ΝΕΡΟ. Καταστρέφεται η σφυρίχτρα που έχει μέσα. Παθών και μαθών.

Επιπλέον, ο μπέμπης μου δεν του έδωσε και πολύ σημασία...

 

Συμφωνω απολυτα με την maanton....περιμενα κατι πολυ καλυτερο απο αυτο που ελαβα....ενταξει δεν μου μυριζε πλαστικιλα αλλα δεν ηταν και κατι τοσο ιδιαιτερο που να δικαιολογει ολον αυτον τον "χαμο" υπερ του....

Καλα...κι εμενα η μικρη δεν ειναι πολυ φανατικη των παιχνιδιων ακομη.

 

Ενα μασητικο που ειναι πολυ καλο...και γενικα ολα της τα αντικειμενα ειναι προσεγμενα ειναι της Avent που ειναι και bpa free!!

Link to comment
Share on other sites

petalouditsa, ηταν απο αυτα που ειχε επιλογες στα νουμερα ή ειχε ενα νουμερο συγκεκριμενο που πουλουσε? αν ειχε επιλογες, τοτε στειλτου ενα πμ να του πεις το νουμερο που θες....

 

αν πουλουσε ενα συγκεκριμενο νουμερο που δε σου κανει, πες του να στο ακυρωσει (αν θελει....)....

 

τα νουμερα κ τα χρωματα τα εχει απο κατω δεν σου δινει επιλογή την ωρα που πατας buy.εχει ποικιλία παντως.

του εστειλα χτες μην και ρωτησα αν μπορω να ακυρωσω κ δεν απανταει.. σημαίνει αραγε --οχι--

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

επιμένω...

εσεις που χρησιμοποιείτε ebay μπορειτε ν βοηθησετε????

 

εκανα κοτσανα για να μην πω κατι αλλο.

κοιταγα στο ebay ενα κατι adidas για την μικρη κ στην αρχική επιλογη δεν διαλεγεσ νουμερο κ πατησα buy να δω αν δινει νουμερα κ τα αγορασα..

τι γινετε τωρα ??

ακυρώνετε η παραγγελια ξερει κανεισ?

εστειλα μην στον πωλητη χτες κ ακομα δεν εχει απαντησει...

τι να κανω???ποσο περιθώριο εχω να κανω την πληρωμη.

βεβαια ακομα δεν εχω καταλαβει κ να θελω να τα παρω πως θα επιλεξω χρωμα κ νουμερο αφου δεν απανταει.

συνήθως ο κάθε πωλητής αναγράφει μέχρι πόσες μέρες είσαι υποχρεωμένος να πληρώσεις

θές να μου δώσεις το λίνκ για να τσεκάρω τουλάχιστον τον τρόπο που επιλέγεις το νούμερο ?? αν δεν θές δημόσια στείλε μου το με π.μ

Link to comment
Share on other sites

να τα παρω λετε να τελειωνουμε???

τωρα η μικρη φοραει 20 στα αθλητικα κ της ειναι ανετο.

τι νουμερο να παρω?

22 θα ειναι μεγαλο?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

συνήθως ο κάθε πωλητής αναγράφει μέχρι πόσες μέρες είσαι υποχρεωμένος να πληρώσεις

θές να μου δώσεις το λίνκ για να τσεκάρω τουλάχιστον τον τρόπο που επιλέγεις το νούμερο ?? αν δεν θές δημόσια στείλε μου το με π.μ

 

ευχαριστω age

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260558076013&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:GB:1123#ht_5612wt_1054

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαλάρωσε τίποτα δεν έκανες λάθος

το λοιπόν μπορείς να επιλέξεις ελεύθερα από το νούμερο και το χρώμα που θες

θα πας στο My ebay activity εκεί θα δείς την αγορά που έχεις κάνει σε μια λίστα θα επιλέξεις More actions και θα επικοινωνήσεις με τον πωλητή θα του ζητήσεις το χρώμα και το μέγεθος του παπουτσιού θα το ενημερώσεις ότι θα κάνεις την πληρωμή αμέσως αφού σε ενημερώσει μέσω μαιλ ότι το είδος μέγεθος χρώμα είναι διαθέσιμο

αυτά :mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

εσυ πεταλουδιτσα...τα θες τα παπουτσια? σου αρεσουν ?

 

μου ερεσουν αλλα ειναι παρακινδυνευμένη η αγορα παπουτσιών γιατι δεν ξερεις το νουμερο που ΘΑ φοραει το παιδι..

αν δεν εκανα την πατατα δεν θα τα έπαιρνα για αυτο τον λογο.

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

χαλάρωσε τίποτα δεν έκανες λάθος

το λοιπόν μπορείς να επιλέξεις ελεύθερα από το νούμερο και το χρώμα που θες

θα πας στο My ebay activity εκεί θα δείς την αγορά που έχεις κάνει σε μια λίστα θα επιλέξεις More actions και θα επικοινωνήσεις με τον πωλητή θα του ζητήσεις το χρώμα και το μέγεθος του παπουτσιού θα το ενημερώσεις ότι θα κάνεις την πληρωμή αμέσως αφού σε ενημερώσει μέσω μαιλ ότι το είδος μέγεθος χρώμα είναι διαθέσιμο

αυτά :mrgreen::mrgreen:

 

αυτο!

 

παντως ειναι σκετη γλυκα! :)

 

(γιατι δε της παιρνεις το νουμερο που φοραει τωρα ειπαμε? )

 

 

Link to comment
Share on other sites

αυτο!

 

παντως ειναι σκετη γλυκα! :)

 

(γιατι δε της παιρνεις το νουμερο που φοραει τωρα ειπαμε? )

 

ευχαριστω κοριτσια για τον χρονο σας.

τωρα εχουμε πολλα κ το καλοκαιρι ειναι κοντα θα πανε σιγουρα χαμενα..

καμια ιδεα για το του χρονου νουμερακι????:mrgreen:

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη τιμη

 

( χρησιμοποιω brita κανατα+ φιλτρα πανω απο δεκαετια)

 

 

αχ για πες μου ποια να αγορασω μια που εχεις εμπειρια. Το νερο της βρυσης θα πινετε δηλαδη?

Ειχα διαβασει λιγες σελιδες κα[ποιες κοπελες που αγορασαν απο αμαζον αλλα σημερα το σκεφτηκα γιατι μου βγηκε η μεση με τις εξαδες απο το σουπερ...

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

ουφ μπερδεύτηκα :(

 

κοιτάω τα baby banz στο ebay όπου λέει:

 

http://cgi.ebay.co.uk/Baby-Banz-Boys-100-UVA-UVB-Sunglasses-BLUE-0-2y-BNWT-/290534684236?pt=UK_Boys_Accessories&hash=item43a537764c

 

περίμετρος κεφαλιού: 38cm - 43.2cm (για 0-2 ετών) και

 

http://cgi.ebay.co.uk/Kidz-Banz-BLUE-UV-Boys-Kids-Adventure-Sunglasses-2-5y-/290413262005?pt=UK_Boys_Accessories&hash=item439dfab4b5

 

για περίμετρο κεφαλιού: 43cm - 53.4cm (για 2-5 ετών)

 

Από την άλλη, στο www.babybanz.gr διαβάζω:

  • Το Baby BanZ ταιριάζει σε βρέφη και νήπια έως 24/36 μηνών.


( Κεφαλή περίπου :40εκ.-52εκ. )

 

  • Το Kidz BanZ ταιριάζει σε παιδιά από 24/36 μηνών έως 5-6 ετών.


(Κεφαλή περίπου :50εκ.-60εκ.)

 

 

Τι στο καλό ισχύει; Ποιο από τα δύο τα παραγγείλω στον κεφάλα μου;;;;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Επισης,πηρα αυτα http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rt=nc&nma=true&item=220736673293&si=Ho2aiZjvFgxPkzqKg91CZaCY0gE%253D&viewitem=&sspagename=ADME%3AL%3APMR%3AUS%3A1123

και μου ηρθαν σημερα..ενα εχω να πω..σαν καινουρια (το ταμπελακι τους ελειπε,χαχαχχα)..σουπερ!!!!

bV6Dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...