Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΜΑΡΟΥΣΙ(ΣΩΡΟΣ)-ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ-ΜΕΛΙΣΣΙΑ


Recommended Posts

Καλησπέρα!

Ξέρω ότι υπάρχει θέμα με αυτές τις περιοχές αλλά η αλήθεια είναι πως με τόσα που διάβασα τελικά έχω μπερδευτεί!

Ο μπομπιράκος μου είναι τώρα 5,5 μηνών και θέλω από Σεπτέμβριο που θα είναι 11 να ξεκινήσουμε στο βρεφονηπιακό γιατί κάπου εκεί θα ξεκινήσω κι εγώ πάλι τη δουλειά.

Θα ήθελα να ξέρω ποιους σταθμούς μπορείτε να συστήσετε, με δική σας εμπειρία και επίσης θα ήθελα να ξέρω αν και πόσο έχουν αλλάξει οι τιμές σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια-τους άγγιξε καθόλου η κρίση???Η αλήθεια είναι πως διαβάζοντας τα σχετικά posts από προηγούμενα χρόνια έπαθα κάτι ψιλά εγκεφαλικά με τις τιμές τους!!!

Τέλος με ενδιαφέρει ο σταθμός να κλείνει μετά τις 5, γιατί τότε σχολάω από τη δουλειά. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μα κανείς??? :confused:

Να υποθέσω πως η κρίση δεν άγγιξε τελικά κανέναν κ στα τιμολογιακά δεν άλλαξε τίποτα???

Xμμμμμ..... Εδώ δηλαδή δεν ισχύει το No News...Good news!

Εδώ είναι No News...Bad news!!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα το βρεφονηπιακό SOUZANA στο χαλανδρι.

Πάνε και τα 2 μου παιδια από 4 μηνών και εχω να πω τα καλύτερα! Κάνουν πολύ καλή δουλειά. Το ωράριο είναι 7:00 - 5:30. Τώρα από θέμα τιμών θα πρέπαι ναψμιλήσεις από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

με συγχωρεις Bessi ο λογος που ρωτω ειναι γιατι ψαχνω για εγκυρες αποψεις για σταθμο στην περιοχη και δεν θελω να φανω κακοπροαιρετη, αλλα μενεις Χαλανδρι ή Τζιτζιφιες γιατι σε αλλα μηνυματα σου αυτο αναφερεις και μιλας για σχολεια εκει :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή Χαρά -Μαρία, πολύ σωστά είδες μένω Τζιτζιφιές. Δουλέυω όμως στο Χαλάνδρι και επειδή όπως θα είδες και εσύ από την έρευνά σου, σχεδόν κανένας σταθμός δεν παραμένει ανοιχτός μέχρι 5:00-5:30, αναγκάστικα να ψαχτώ προς Βόρεια προάστεια. Λοιπόν εγώ κουβαλάω και τα 2 μου παιδιά από 4 μηνών στο Χαλάνδρι.

Ελπίζω να σου έλυσα τις απορίες. Για ότι άλλο θες στη διάθεσή σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!

Ξέρω ότι υπάρχει θέμα με αυτές τις περιοχές αλλά η αλήθεια είναι πως με τόσα που διάβασα τελικά έχω μπερδευτεί!

Ο μπομπιράκος μου είναι τώρα 5,5 μηνών και θέλω από Σεπτέμβριο που θα είναι 11 να ξεκινήσουμε στο βρεφονηπιακό γιατί κάπου εκεί θα ξεκινήσω κι εγώ πάλι τη δουλειά.

Θα ήθελα να ξέρω ποιους σταθμούς μπορείτε να συστήσετε, με δική σας εμπειρία και επίσης θα ήθελα να ξέρω αν και πόσο έχουν αλλάξει οι τιμές σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια-τους άγγιξε καθόλου η κρίση???Η αλήθεια είναι πως διαβάζοντας τα σχετικά posts από προηγούμενα χρόνια έπαθα κάτι ψιλά εγκεφαλικά με τις τιμές τους!!!

Τέλος με ενδιαφέρει ο σταθμός να κλείνει μετά τις 5, γιατί τότε σχολάω από τη δουλειά. :)

 

Δυστυχως ειχε δικιο μια γειτονισσα μου που μου ειχε πει οτι αν και το Χαλανδρι ειναι γεματο πιτσιρικια (περισσοτερο απο πουθενα αλλου στην Αττικη ισως), εχει τους χειροτερους παιδικους σταθμους (γι αυτο συμφορουμιτισσα Bessi ειχα τοση απορια, μου φανηκε πολυ περιεργο να ερχεσαι και απο τοσο μακρια). Πολλοι εχουν μετακομισει γι αυτον τον λογο, ιδιως αν δεν ειχαν γιαγιαδες κλπ.

 

Για να μην χανεις χρονο σου αναφερω δυο που εχω επισκεφθει, το Toboggan και τους Αγριοκυκνους. Ειναι φαρμακεια και τα δυο (6300 ο πρωτος και περιπου 6000 ο δευτερος) και ο πρωτος δεν καθεται μετα τις 4. Ουτε λενε τιποτα, η σχεση κοστους-ποιοτητας ειναι μηδεν. Ο πρωτος εχει πολυ πρασινο αλλα εχει φτωχες εγκαταστασεις μεσα, και ειναι γεματος παγιδες για τα μικρα μεσα-εξω (σκαλες, γωνιες, τοιχους απο πετρα, τσιμεντα) ενω οι κοπελες τους (με φωτεινη εξειρεση την κορη του ιδιοκτητη) μας φανηκαν το λιγοτερο βαριεστημενες. Ο δευτερος ειναι ζεστος αλλα εξαιρετικα μικρος, μενει το παιδι ολη μερα σε ενα δωματιο, δεν εχουν κουνιες αλλα ραντζα για να κοιμουνται και η αυλη του στην οποια τα μικρα μενουν μονο 30' ειναι ανυπαρκτη και εχει μονο μια τσουληθρα.

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές στη Souzana δεν είναι τόσο τσουχτερές , παρόλο που είναι Χαλάνδρι. Από εγκαταστάσεις αν τη δεις από εξω δεν σου γεμίζει το μάτι, αλλά εχει πολύ όμορφο κήπο με γκαζόν που παίζουν τα παιδιά, πληρούν τους κανόνες ασφαλείας, ιδανικό ωράριο λειτουργείας και πάνω από όλα δουλεύουν πολύ πάνω στο παιδί. Ολα αυτά κατά τη δική μου γνώμη. Εξαρτάται τι ζητάς από ένα σχολείο. Δεν χάνεις τίποτα να το επισκεφτείς.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημέρα ! Ψάχνω κι εγω για βρεφονηπιακο στις περιοχές αυτές, έχω επικοινωνήσει με το γαϊτανάκι, πιτσιρικουπολη, μαγικό αυλό, αγριοκυκνους, χαμόγελο και ΚΑΝΈΝΑΣ δεν δέχεται βρέφη, κάτω των 12 μηνών. Μπορεί καμία κοπέλα να προτείνει κάποιο σταθμο που να δέχεται και μικρότερα μωρά? εσύ chrissaxak που κατέληξες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια…

 

Στο Μαρούσι, ο ΟΝΕΙΡΟΚΗΠΟΣ δέχεται από 5 μηνών…και οι τιμές δεν έχουν αλλάξει ιδιαίτερα…και κλείνει στις 6 το απόγευμα..

Τη Λουλουδοχώρα την είχα δει και εγώ αλλά αυτό το 5…με χάλασε ιδιαίτερα…

Αν θέλετε επιπλέον πληροφορίες είμαι στη διάθεσή σας…

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...