Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

sos


gianna a

Recommended Posts

Καλημέρα τα ειτελα την βοήθεια σας εδώ και 2 χρόνια προσπαθώ με τον άντρα μου για παιδάκι αλλά το μόνο που καταφέρνω είναι άλλη μια μέρα στεναχώρια έχω κάνει όλες τις εξετάσεις και από ότι είπε ο γιατρός μου είναι όλα καλά μου έδωσε κάποιες βιταμίνες για να με βοηθήσει να μείνω έγκυος αλλά τπτ δεν ξέρω τι να κάνω είχε κάποια από σας την ίδια εμπειρία? SOS :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα τα ειτελα την βοήθεια σας εδώ και 2 χρόνια προσπαθώ με τον άντρα μου για παιδάκι αλλά το μόνο που καταφέρνω είναι άλλη μια μέρα στεναχώρια έχω κάνει όλες τις εξετάσεις και από ότι είπε ο γιατρός μου είναι όλα καλά μου έδωσε κάποιες βιταμίνες για να με βοηθήσει να μείνω έγκυος αλλά τπτ δεν ξέρω τι να κάνω είχε κάποια από σας την ίδια εμπειρία? SOS :cry::cry:

 

Καλημερα κοριτσακι! Ευχομαι συντομα να γινεις μανουλα. Εισαι σιγουρη οτι κανατε ολες τις εξετασεις; Σαλπιγγογραφια,σπερμοδιαγραμμα; ολα οκ;

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ δύσκολο αυτο που περνάς. Προπάθησε να μην το σκέφτεσαι πολύ όσο μπορείς, γιατί μπορεί το άνχος να σου αλλάζει τον κύκλο και να αλλάζει κατεπέκταση και η ωορηξία. Θα σου πώ κάποιες συμβουλές που είχα βρεί απο το ίντερνετ και τις εφάρμοσα και είχα επιτυχία δυο φορές. Όταν ξεκίνησα προσπάθειες ξεκίνησα και φολικό οξύ, χρειάζεται και στην εγκυμοσύνη και καλό είναι να έχεις ξεκινήσει πρίν μείνεις έγκυος. Μπορείς να κάνεις ένα ζεστό μπανάκι το βράδυ πριν την επαφή, μετά την επαφή για καναμισάωρο να μην σηκώνεσαι απο το κρεβάτι και να έχετε όσο πιο συχνές επαφές μπορείτε χωρίς να κοιτάς αν είναι επικίνδυνες μέρες ή όχι και φυσικά να το ευχαριστιέσαι:wink: Μακάρι να τα καταφέρετε σύντομα!!

VH6Dp2.png

ivf7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακι! Ευχομαι συντομα να γινεις μανουλα. Εισαι σιγουρη οτι κανατε ολες τις εξετασεις; Σαλπιγγογραφια,σπερμοδιαγραμμα; ολα οκ;

 

Καλησπέρα ελινα Σαλπιγγογραφια δεν έχω κάνει είπε ο γιατρός ότι υπάρχει περίπτωση να είμαι αγχωμένη οπότε να μην μπω σε τέτοια διαδικασία εφόσον είμαι μικρή να μην βιαζόμαστε να το αφήσω λίγο και θα δούμε τώρα δεν ξέρω είμαι πολύ αγχωμένη.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ δύσκολο αυτο που περνάς. Προπάθησε να μην το σκέφτεσαι πολύ όσο μπορείς, γιατί μπορεί το άνχος να σου αλλάζει τον κύκλο και να αλλάζει κατεπέκταση και η ωορηξία. Θα σου πώ κάποιες συμβουλές που είχα βρεί απο το ίντερνετ και τις εφάρμοσα και είχα επιτυχία δυο φορές. Όταν ξεκίνησα προσπάθειες ξεκίνησα και φολικό οξύ, χρειάζεται και στην εγκυμοσύνη και καλό είναι να έχεις ξεκινήσει πρίν μείνεις έγκυος. Μπορείς να κάνεις ένα ζεστό μπανάκι το βράδυ πριν την επαφή, μετά την επαφή για καναμισάωρο να μην σηκώνεσαι απο το κρεβάτι και να έχετε όσο πιο συχνές επαφές μπορείτε χωρίς να κοιτάς αν είναι επικίνδυνες μέρες ή όχι και φυσικά να το ευχαριστιέσαι:wink: Μακάρι να τα καταφέρετε σύντομα!!

 

Καλησπέρα τα έχω διαβάσει και εγώ και τα κανο δεν σκέφτομαι ποιες μερες έχω ωρεξια μέχρι και κάτι χαπάκια μου έδωσε με βιταμίνες αλλά και πάλι τπτ ο κύκλος μου έχει αλλάξει δεν ξέρω ένα μήνα ποιο Νόρις το επόμενο μια εβδομάδα κατιστερισι δεν ξέρω έχω μπερδευτεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα ελινα Σαλπιγγογραφια δεν έχω κάνει είπε ο γιατρός ότι υπάρχει περίπτωση να είμαι αγχωμένη οπότε να μην μπω σε τέτοια διαδικασία εφόσον είμαι μικρή να μην βιαζόμαστε να το αφήσω λίγο και θα δούμε τώρα δεν ξέρω είμαι πολύ αγχωμένη.

Μου κανει εντυπωση που σου ειπε κατι τετοιο ο γιατρος. Συνηθως μετα τα δυο χρονια σε βαζουν να κανεις εξετασεις. Στο λεω γιατι εγω τελικα στη σαλπιγγογραφια εμαθα οτι εχω και τις δυο σαλπιγγες βουλωμενες. Επισης και ο ανδρικος παραγοντας ειναι αιτια πολυ συχνη.Αν θες τη γνωμη μου καλυτερα ψαξτο λιγο καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τα ειτελα την βοήθεια σας εδώ και 2 χρόνια προσπαθώ με τον άντρα μου για παιδάκι αλλά το μόνο που καταφέρνω είναι άλλη μια μέρα στεναχώρια έχω κάνει όλες τις εξετάσεις και από ότι είπε ο γιατρός μου είναι όλα καλά μου έδωσε κάποιες βιταμίνες για να με βοηθήσει να μείνω έγκυος αλλά τπτ δεν ξέρω τι να κάνω είχε κάποια από σας την ίδια εμπειρία? SOS :cry::cry:

 

Καλησπερα gianna και εγω στην ιδια θεση με σενα βρισκομαι δυο χρονια και εγω προσπαθω για μωρακι.. εχω κανει σαλπιγγογραφια κ η μια σαλπιγγα ειναι κλειστη. Εχει δικιο η ελινα οτι στα δυο χρονια ο γιατρος επρεπε να σου ειχε πει να κανεις την εξεταση.σπερμοδιαηραμμα εχετε κανει;; εμεις αυτο το μηνα λεμε να παμε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου, Γιάννα. Οπωσδήποτε να πας για εξετάσεις. Δεν είναι κακό, εγώ έχω κάνει τα πάντα κι ας προσπαθούμε λιγότερο από 6 μήνες. Με αυτόν τον τρόπο είτε θα ανακαλύψεις κάποιο προβληματάκι και θα το διορθώσεις είτε θα δεις ότι είναι όλα καλά (που σου το εύχομαι) και θα σου φύγει το άγχος. Σε κάθε περίπτωση, θα πάψουν να σε βασανίζουν οι σκέψεις. Αντιστοίχως, και ο άντρας σου θα πρέπει να κάνει σπερμοδιάγραμμα.

 

Κι εσύ, Βίβιαν, ομοίως, αφού προσπαθείτε 2 χρόνια και δεν έχετε δει ακόμα αποτέλεσμα.

 

Εύχομαι να μπορέσουμε όλες πολύ πολύ σύντομα να αποκτήσουμε ένα μωράκι!!!

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα!

Παθούσα κι εγώ, αλλά τελικά τα καταφέραμε.

Είχα απελπιστεί τόσο πολύ που την τελευταία φορά που μου είπε ο γιατρός ότι είναι όλα καλά (μετά από αμέτρητες εξετάσεις), ήθελα να κλαίω...

Κόντευα τα 40 & δεν ήξερα με τί παλεύω... Πάλευα με την τύχη & αυτή η μάχη είναι άνιση!!!

 

Τελικά, έκανα μια τελευταία εξωσωματική & ελέγξαμε τη θρόμβωση του αίματος μετά την εμβρυομεταφορά. Χωρίς να έχω θρομβοφιλία (είχα κάνει εξετάσεις), οι δείκτες ανέβαιναν τρελά, με την εμφύτευση...

 

Η συμβουλή μου είναι να κάνετε όλες τις βασικές εξετάσεις, & να μην σταματάτε εκεί αν θεωρείτε ότι συντρέχει λόγος.

Οι γιατροί έχουν πρωτόκολλα, τα οποία πρέπει να σεβόμαστε, ωστόσο κάποιες φορές πρέπει να τα υπερβαίνουμε.

 

Καλή επιτυχία σε όλες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα!

Παθούσα κι εγώ, αλλά τελικά τα καταφέραμε.

Είχα απελπιστεί τόσο πολύ που την τελευταία φορά που μου είπε ο γιατρός ότι είναι όλα καλά (μετά από αμέτρητες εξετάσεις), ήθελα να κλαίω...

Κόντευα τα 40 & δεν ήξερα με τί παλεύω... Πάλευα με την τύχη & αυτή η μάχη είναι άνιση!!!

 

Τελικά, έκανα μια τελευταία εξωσωματική & ελέγξαμε τη θρόμβωση του αίματος μετά την εμβρυομεταφορά. Χωρίς να έχω θρομβοφιλία (είχα κάνει εξετάσεις), οι δείκτες ανέβαιναν τρελά, με την εμφύτευση...

 

Η συμβουλή μου είναι να κάνετε όλες τις βασικές εξετάσεις, & να μην σταματάτε εκεί αν θεωρείτε ότι συντρέχει λόγος.

Οι γιατροί έχουν πρωτόκολλα, τα οποία πρέπει να σεβόμαστε, ωστόσο κάποιες φορές πρέπει να τα υπερβαίνουμε.

 

Καλή επιτυχία σε όλες!!!!

 

Μπράβο, Κρινάκι! Είσαι κι εσύ μια από τις κοπέλες που απέδειξαν ότι όταν κάτι το θέλεις πολύ, μπορείς να το πετύχεις! Δεν ξέρω αν γέννησες, αν όχι σου εύχομαι μια ωραία και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και να χαίρεστε το αγγελούδι σας!

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

γεια σας ειμαι νεος εδω και εχω αγχοθει παρα πολυ ειμαι 17 και το ιδιο και το κοριτσι μου και χθες οταν βγηκαμε καναμε διαφορα πραγματα αλλα οχι σεξ αυτη ειναι παρθενα και αρχισαμε να τριβουμε τα οργανα μας ο ενας πανο στου αλλου γιμνοι ενω εγω ειχα βγαλει προσπερματικα υγρα απο πριν και μετα της εβαλα δακτιλο υπαρχει πιθανοτητα να μπηκαν μεσα τα υγρα και να μηνει εγκυος;;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ειμαι νεος εδω και εχω αγχοθει παρα πολυ ειμαι 17 και το ιδιο και το κοριτσι μου και χθες οταν βγηκαμε καναμε διαφορα πραγματα αλλα οχι σεξ αυτη ειναι παρθενα και αρχισαμε να τριβουμε τα οργανα μας ο ενας πανο στου αλλου γιμνοι ενω εγω ειχα βγαλει προσπερματικα υγρα απο πριν και μετα της εβαλα δακτιλο υπαρχει πιθανοτητα να μπηκαν μεσα τα υγρα και να μηνει εγκυος;;

 

Γεια σου, Αντρέα. Λίγο δύσκολο να έχει μείνει έγκυος. Μην τρελαθείς τώρα από την αγωνία σου! Το πιθανότερο είναι ότι δεν έγινε τίποτα. Χαλάρωσε και να υιοθετήσετε οπωσδήποτε μια υπεύθυνη στάση απέναντι στο σεξ, με προφυλάξεις, ώστε να προστατεύσεις την υγεία και τη δική σου και της κοπέλας σου.

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...