Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κυκλος μετα την γεννα...


mmdad

Recommended Posts

Μετα την πρωτη εγυμοσυνη λογω επιπλοκης χρειαστικε να κανω υστεροσκοπηση και ορμονοθεραπια για να δω περιοδο. Τωρα μετα την δευτερη εγκυμοσυνη εκανα μια μινι ορμονοθεραπια (6-8εβ μετα την γεννα) και "αδιαθετισα". Μετα αρχισα αντισυληπτικα (mini pill) και ξαναειδα αιμα μετα απο 38 μερες και αφου κουβαλησα κατι επιπλα. Σταματησα τα αντισυληπτικα, περασαν 38 μερες και η περιοδος αφαντη! Πριν τις εγκυμοσυνες ειχα κυκλο 26-28 μερες. Θηλαζω ακομη αλλα μια και ειχα περιοδο δεν θα επρεπε να ειναι πιο τακτικη (και οχι σιγουρα δεν ειμαι εγκυος)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φαντάζομαι πως κάθε γυναίκα ειναι διαφορετική. Εγώ μετά τη γέννα έκανα 2-3 μήνες να δω περίοδο (και οι 2-3 πρώτες φορές με πολύ αίμα), και μετά ....ρολόι κάθε 27-28 μέρες. Και ειχα άστατο κύκλο πριν την εγκυμοσύνη. Τώρα τί να σου πω? Μήπως να μιλαγες με το γιατρο σου?

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites

Βασικα μου ειπε οτι οσο θηλαζω δεν ασχολειτε με το θεμα. Ανησυχω ομως μηπως εχω παλι συμφυσεις και δεν κατεβαινει το αιμα γιατι εχω κατι ψιλοπονακια στην κοιλια.. Αλλα και για αυτο μου ειπε οτι θα το κοιταξουμε αν θελω να ξαναμεινω εγκυος.

Ουσιαστικα δεν με απασχολει τοσο το να αδιαθετισω οσο το ποτε για να προγραμματισω καποια πραγματα..

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Βασικά θηλάζω πια μόνο το βράδυ. Δεν θα έπρεπε να έχω περίοδο? Να ανησυχώ? Εν τω μεταξύ δε μου έχει πέσει ακόμα ένα κομμάτι πλακούντα και βλέπω σε κανένα μήνα να πηγαίνω για καθαρισμό. Είχε καμία από εσάς το ίδιο?

beeeeezzzzz

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θηλάζω πια μόνο το βράδυ. Δεν θα έπρεπε να έχω περίοδο? Να ανησυχώ? Εν τω μεταξύ δε μου έχει πέσει ακόμα ένα κομμάτι πλακούντα και βλέπω σε κανένα μήνα να πηγαίνω για καθαρισμό. Είχε καμία από εσάς το ίδιο?

 

εγω πειρα φαρμακα για να φυγει το υπολοιμα αλλα στις αρχες μετα την 8η εβδομαδα. Τελικα περιοδος μου ηρθε 3 βδομαδες απο οταν σταματησα τελειως να θηλαζω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...