Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθυστέρηση με αρνητικό test εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Αχ κοριτσάκια μου συγχαρητήρια και στις 2 σας!χάρηκα τόσο πολύ με τα νέα σας που πάλι συγκινήθηκα!ακανες σιγά δεν έχουμε πολύ διάφορα εγώ αλλάζω εβδομάδα κάθε Τετάρτη!μπράβο κοριτσάκια μου χάρηκα πραγματικά πολύ κι εσύ ακανες αγορομανα εμείς θα κάνουμε νύμφες κι εσείς γαμπρους! χάχα!rbf υπομονή τώρα μέχρι την αυχενική! Εγώ σε 2 εβδομάδες και κάτι έχω ραντεβού πάλι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 509
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ κοριτσάκια μου συγχαρητήρια και στις 2 σας!χάρηκα τόσο πολύ με τα νέα σας που πάλι συγκινήθηκα!ακανες σιγά δεν έχουμε πολύ διάφορα εγώ αλλάζω εβδομάδα κάθε Τετάρτη!μπράβο κοριτσάκια μου χάρηκα πραγματικά πολύ κι εσύ ακανες αγορομανα εμείς θα κάνουμε νύμφες κι εσείς γαμπρους! χάχα!rbf υπομονή τώρα μέχρι την αυχενική! Εγώ σε 2 εβδομάδες και κάτι έχω ραντεβού πάλι.

 

<3 !!!ευχαριστώ πολύυυ!

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή τη φάση φαίνεται να είναι αγόρι (τέρμα θα γίνω μειοψηφία στο σπίτι όχι ότι δεν είμαι ήδη απλά θα γίνει απόλυτη!!!)...αλλά όπως καλά γνωρίζεις μπορεί και να ανατραπεί κάπου στις 21 εβδομάδες...! οπότε ακόμα δεν το δένω κόμπο και δεν αγοράζω γαλάζια χαχαχαχα... :wink:

 

akanes μου μπραβο, εμένα κατάλαβε η γιατρός οτι ήταν αγόρι απο την αυχενική και δεν άλλαξε τίποτα μετά! ήμουνα σιγουρη οτι ειναι αγόρι, είχα τρομερά έντονο ένστικτο! τώρα δεν το έχω σκεφτεί τόσο πολύ! οτι μας φέρει ο Θεός!να ναι καλά!

μην ανησυχείς για την μειοψηφία! θα σε προσέχουν σαν τα μάτια τους!

θα είσαι η πριγκίπισσα τους!

ρούχα τι να αγοράσεις δεν έχεις απο τον 1ο σου γιο? ανακύκλωση! χα χα!

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσάκια μου συγχαρητήρια και στις 2 σας!χάρηκα τόσο πολύ με τα νέα σας που πάλι συγκινήθηκα!ακανες σιγά δεν έχουμε πολύ διάφορα εγώ αλλάζω εβδομάδα κάθε Τετάρτη!μπράβο κοριτσάκια μου χάρηκα πραγματικά πολύ κι εσύ ακανες αγορομανα εμείς θα κάνουμε νύμφες κι εσείς γαμπρους! χάχα!rbf υπομονή τώρα μέχρι την αυχενική! Εγώ σε 2 εβδομάδες και κάτι έχω ραντεβού πάλι.

 

τριανταφυλλακι1403 υπομονη κάνω τι να κάνω! και ωρες ωρες πραγματικά νομίζω ότι αν δεν είχα αυτό το απίστευτο πρήξιμο στην κοιλιά νομίζω οτι δεν θα καταλάβαινα οτι είμαι έγκυος! δεν εχω τίποτα άλλο, στήθος λίγο πρησμένο και κοιλιά πολύ πρησμένη για αυτό και η ανυπομονησία για την εξέταση! κάνω όλες τις δουλειές του σπιτιού, και πολλές φορές αναρωτιέμαι έτσι που σκύβω και παίζω και με τον γιο μου επιτρέπεται να διπλώνει η κοιλιά έτσι!

αλλά μετά λέω όλεςςςς οι άλλες γυναίκες του κόσμου με ένα παιδί στο σπίτι πως τα κατάφερανε!αχ!

 

εσύ πως πάς από κούραση?

Link to comment
Share on other sites

akanes μου μπραβο, εμένα κατάλαβε η γιατρός οτι ήταν αγόρι απο την αυχενική και δεν άλλαξε τίποτα μετά! ήμουνα σιγουρη οτι ειναι αγόρι, είχα τρομερά έντονο ένστικτο! τώρα δεν το έχω σκεφτεί τόσο πολύ! οτι μας φέρει ο Θεός!να ναι καλά!

μην ανησυχείς για την μειοψηφία! θα σε προσέχουν σαν τα μάτια τους!

θα είσαι η πριγκίπισσα τους!

ρούχα τι να αγοράσεις δεν έχεις απο τον 1ο σου γιο? ανακύκλωση! χα χα!

 

Η που θα με έχουν σαν πριγκίπισσα ή που θα είμαι μονίμως στην αξιωματική αντιπολίτευση... :wink:

Όσο για τα ρούχα..εννοείται ότι έχω. Και εννοείται ότι φορμάκια και κορμάκια -ακόμα και κοριτσάκι να είναι θα κρατήσω τα ίδια...! Άλλωστε δεν είμαι και ο τύπος του στερεότυπου "ροζ για κοριτσάκια, γαλάζιο για τα αγοράκια..." Καθόλου όμως;;; Για να καταλάβεις.. σχεδόν τίποτα γαλάζιο δεν είχαμε αγοράσει τότε (ο μικρός μου φοράει όλα τα χρώματα της ίριδας!! ακόμα και ροζ το οποίο του πάει τέλεια!!!)! Έτσι το είπα... :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια μου γεια σας και παλι!!!!ειχα γραψει και παλιοτερα για την περιπτωση μου(2 τεστ αρνητικα+1 χοριακη αρνητικη με ενα μωρακι στην κοιλιτσα χαχαχα!)και απρ ολα αυτα δεν πηρα το μαθημα μου...διοτι ενω ξερω ποσο αναξιοπιστα ειναι αυτα τα τεστ,σημερα εκανα 2 (ενα clear blue και ενα homest)και βγηκαν και τα δυο αρνητικα...βεβαια καθυστερηση δεν εχω ακομα.λοιπον για να τα παρω απο την αρχη.εχω μια κορουλα που ειναι 13 μηνων παρα 3 ημερες και θηλαζουμε πολυυυ ακομα.περιοδο μετα τον τοκετο μου ειχα 2 φορες (28-12-14 + 3-2-15)...οποτε δεν εχω ακομα καθυστερηση αλλα ειπα να κανω τεστ γιατι σε αυτον τον κυκλο μου ειχα σημαδια ωορηξιας(ροζ βλεννα με λιγο αιματακι)και με τον αντρα μου ηρθαμε σε επαφη ολες αυτες τις μερες,ειμαι σχεδον σιγουρη οτι ειμαι εγκυος...και ειχα την ελπιδα πως τα τεστ θα μου το εδειχναν...αλλα μπα!!!και τωρα παλι στην αναμονη για μια εβδομαδα στα σιγουρα!την ερχομενη εβδομαδα πιθανον θα παμε να κανουμε χοριακη!επισης στην πρωτη μου εγκυμοσυνη το συμπτωμα που ειχα ηταν οι πονοι περιοδου ...τους οποιους εχω και τωρα!αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι πριν 4 μερες περιπου ειχα διαφανη υγρα ακριβως αυτα που περιγραφουν στην ωορηξια..τωρα σταματησαν και απορω μηπως αυτα με την ροζ βλεννα και το αιματακι δεν ηταν η ωορηξια(ημερολογιακα τοτε ηταν οι γονιμες)και οι γονιμες μερες ηταν τωρα με αυτα τα διαφανη υγρα?(δεν ηρθαμε σε επαφη αυτες τις μερες )αχ σας μπερδεψα λιγο???τι πιστευεται εσεις????εγω πιστευω πως τα τεστ ηταν λαθος!!!το θελουμε τοοοοσο αυτο το δευτερο 'κοριτσακι'(αυτο το φυλο πιστευω πως θα ειναι χαχααχ!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου γεια σας και παλι!!!!ειχα γραψει και παλιοτερα για την περιπτωση μου(2 τεστ αρνητικα+1 χοριακη αρνητικη με ενα μωρακι στην κοιλιτσα χαχαχα!)και απρ ολα αυτα δεν πηρα το μαθημα μου...διοτι ενω ξερω ποσο αναξιοπιστα ειναι αυτα τα τεστ,σημερα εκανα 2 (ενα clear blue και ενα homest)και βγηκαν και τα δυο αρνητικα...βεβαια καθυστερηση δεν εχω ακομα.λοιπον για να τα παρω απο την αρχη.εχω μια κορουλα που ειναι 13 μηνων παρα 3 ημερες και θηλαζουμε πολυυυ ακομα.περιοδο μετα τον τοκετο μου ειχα 2 φορες (28-12-14 + 3-2-15)...οποτε δεν εχω ακομα καθυστερηση αλλα ειπα να κανω τεστ γιατι σε αυτον τον κυκλο μου ειχα σημαδια ωορηξιας(ροζ βλεννα με λιγο αιματακι)και με τον αντρα μου ηρθαμε σε επαφη ολες αυτες τις μερες,ειμαι σχεδον σιγουρη οτι ειμαι εγκυος...και ειχα την ελπιδα πως τα τεστ θα μου το εδειχναν...αλλα μπα!!!και τωρα παλι στην αναμονη για μια εβδομαδα στα σιγουρα!την ερχομενη εβδομαδα πιθανον θα παμε να κανουμε χοριακη!επισης στην πρωτη μου εγκυμοσυνη το συμπτωμα που ειχα ηταν οι πονοι περιοδου ...τους οποιους εχω και τωρα!αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι πριν 4 μερες περιπου ειχα διαφανη υγρα ακριβως αυτα που περιγραφουν στην ωορηξια..τωρα σταματησαν και απορω μηπως αυτα με την ροζ βλεννα και το αιματακι δεν ηταν η ωορηξια(ημερολογιακα τοτε ηταν οι γονιμες)και οι γονιμες μερες ηταν τωρα με αυτα τα διαφανη υγρα?(δεν ηρθαμε σε επαφη αυτες τις μερες )αχ σας μπερδεψα λιγο???τι πιστευεται εσεις????εγω πιστευω πως τα τεστ ηταν λαθος!!!το θελουμε τοοοοσο αυτο το δευτερο 'κοριτσακι'(αυτο το φυλο πιστευω πως θα ειναι χαχααχ!!!

 

Γειά σου xatitze μου να σου ζησει το κοριτσάκι σου! οι περίοδοι σου πάντα τόσο μεγάλοι ήταν? πολύς καιρός μέχρι να έρθει η 2η πέρασε!πόσο σου κρατάει?

 

Κοιτα τα διαφανή κολλώδες υγρά συνήθως είναι σημάδι οτι κάτι καλό γίνεται αλλά μπορεί να είνα και της επερχόμενης περιόδου σου! (δεν το ευχομαι), πόσος καιρός θα περιμένεις να περάσει ακόμα για να θεωρήσεις οτι έχεις καθυστέρηση? αμα έχεις ενστικτό οτι είσαι έγκυος είναι πολύ σημαντικό!

και γω στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα πολύ εντονο ένστικτο οτι είμαι και ήμουνα!

αφου έχει περάσει μήνας απο την τελευταία περίοδο γιατι δεν πας να κανεις μια χοριακή σήμερα?

σου ευχομαι να είσαι!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...ευχαριστω πολυυυυυυυυ..!πριν γεννησω ειχα κυκλο 45 ημερων...χαχα τωρα ειμαστε καλυτερα...!αν μεχρι 10 μαρτιου δεν ερθει ...θα παμε να κανουμε χοριακη..γιατι στην πρωτη εγκυμοσυνη που ειχα κανει χοριακη μετα τα αρνητικα τεστ...ηταν κ η χοριακη αρνητικη.αυτα τα υγρα σταματησαν ομως.. Αχ μακαρι να ειμαι...!το θεμα ειναι οτι το αισθανεται κ ο συζηγος μου το οτι ειμαι εγκυος,οπως και κ στην μπουμπου μας...υπομονη πρεπει να κανω τωρα...

Link to comment
Share on other sites

τριανταφυλλακι1403 υπομονη κάνω τι να κάνω! και ωρες ωρες πραγματικά νομίζω ότι αν δεν είχα αυτό το απίστευτο πρήξιμο στην κοιλιά νομίζω οτι δεν θα καταλάβαινα οτι είμαι έγκυος! δεν εχω τίποτα άλλο, στήθος λίγο πρησμένο και κοιλιά πολύ πρησμένη για αυτό και η ανυπομονησία για την εξέταση! κάνω όλες τις δουλειές του σπιτιού, και πολλές φορές αναρωτιέμαι έτσι που σκύβω και παίζω και με τον γιο μου επιτρέπεται να διπλώνει η κοιλιά έτσι!

αλλά μετά λέω όλεςςςς οι άλλες γυναίκες του κόσμου με ένα παιδί στο σπίτι πως τα κατάφερανε!αχ!

 

εσύ πως πάς από κούραση?

εγώ μπεμπα τον πέμπτο αύριο έχω φουσκώσει δεν μπορώ κουράζομαι πραγματικά πάρα πολύ! Την άλλη Πέμπτη έχω ραντεβού με τον γιατρό μου πάλι.να προσέχεις όπως παίζεις με τον γιόκα σου.εμενα ο γιατρός μου είχε πει ότι μετά την 12η εβδομάδα μεγάλη προσοχή. όχι ότι προσεχω βέβαια με ένα θηλυκό ταρζαν αλλά ότι μπορώ κάνω. κι εσύ ότι. Μπορείς να το αποφεύγεις...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοριτσια καλησπερα σας διαβαζω πολυ καιρο αλλα μολις εγινα μελος γιατι τρωγομαι με το θεμα και βλεπω οτι οι συζητησεις μεταξυ σας βοηθανε πολυ. Λοιπον εγω ειμαι 25, ο αντρας μου 29. Προσπαθουμε απο Ιουνιο του '14 για μωρακι αλλα ακομη τιποτα..:-( Εχω σχεδον σταθερο κυκλο καθε 31-32 μερες αλλα αυτο το μηνα συνεβη το εξης. Ενω ειχα περιοδο 22-03 και περιμενα στις αρχες της προηγουμενης βδομαδας ακομα τιποτα. Στις 24-25/04 ειχα καποιες καφε βλεννες και ειπα :Θεουλη μου ακουσες τις προσευχες μου. Στις 25-04 ομως κανω τεστ εγκυμοσυνης IQ και βγαινει αρνητικο... εκλαψα χτυπηθηκα αλλα ειπα ξεχνα το και ηρεμησε... Σημερα ομως να τες παλι οι καφε βλεννες και περιοδος τιποτα..ουτε πονοι ουτε τιποτα. Μονο λιγακι η μεση μου και κατι ψιλα τσιμπιματακια χαμηλα... τι γινεται;;;; Υπαρχει περιπτωση το τεστ να κανει λαθος;; Μηπως το εκανα νωρις;; Διαβαζω για χοριακη. Τι ειναι ακριβως; Πως γινεται κ σε ποσες μερες περνεις αποτελεσμα;; ειναι αρκετα αξιοπιστη;; χιλια συγνωμη αν σας ζαλισα αλλα δεν εχω κανεναν αλλο να το συζητησω κ να με βοηθησει.Ελπιζω ν ανταποκρινθειτε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα σας διαβαζω πολυ καιρο αλλα μολις εγινα μελος γιατι τρωγομαι με το θεμα και βλεπω οτι οι συζητησεις μεταξυ σας βοηθανε πολυ. Λοιπον εγω ειμαι 25, ο αντρας μου 29. Προσπαθουμε απο Ιουνιο του '14 για μωρακι αλλα ακομη τιποτα..:-( Εχω σχεδον σταθερο κυκλο καθε 31-32 μερες αλλα αυτο το μηνα συνεβη το εξης. Ενω ειχα περιοδο 22-03 και περιμενα στις αρχες της προηγουμενης βδομαδας ακομα τιποτα. Στις 24-25/04 ειχα καποιες καφε βλεννες και ειπα :Θεουλη μου ακουσες τις προσευχες μου. Στις 25-04 ομως κανω τεστ εγκυμοσυνης IQ και βγαινει αρνητικο... εκλαψα χτυπηθηκα αλλα ειπα ξεχνα το και ηρεμησε... Σημερα ομως να τες παλι οι καφε βλεννες και περιοδος τιποτα..ουτε πονοι ουτε τιποτα. Μονο λιγακι η μεση μου και κατι ψιλα τσιμπιματακια χαμηλα... τι γινεται;;;; Υπαρχει περιπτωση το τεστ να κανει λαθος;; Μηπως το εκανα νωρις;; Διαβαζω για χοριακη. Τι ειναι ακριβως; Πως γινεται κ σε ποσες μερες περνεις αποτελεσμα;; ειναι αρκετα αξιοπιστη;; χιλια συγνωμη αν σας ζαλισα αλλα δεν εχω κανεναν αλλο να το συζητησω κ να με βοηθησει.Ελπιζω ν ανταποκρινθειτε.

 

Λοιπον....θα ξυπνησεις αυριο το πρωι θα πας σ'ενα μικροβιολογικο και θα σου παρουν πολυ λιγο αιματακι...σε λιγες ωριτσες θα εχεις και αποτελεσματα! Ειναι η μονη αξιοπιστη μεθοδος. Αντε και περιμενουμε νεα σου! Σου ευχομαι να ειναι θετικοτατη!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον....θα ξυπνησεις αυριο το πρωι θα πας σ'ενα μικροβιολογικο και θα σου παρουν πολυ λιγο αιματακι...σε λιγες ωριτσες θα εχεις και αποτελεσματα! Ειναι η μονη αξιοπιστη μεθοδος. Αντε και περιμενουμε νεα σου! Σου ευχομαι να ειναι θετικοτατη!

 

Μακαρι κοριτσι...Ευχαριστω! Θα σας ενημερωσω..:oops:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα δεν ξέρω αν το κάνω σωστα ελπίζω να μου δώσετε δυναμη σας διαβάζω καιρό και έχω χαρεί για πολλές απο εσάς.... Είμαι 26 ετων προσπαθούμε με τον άντρα μου για μωρακι έχω κυκλο 24-25 ημερών δυανυω την 8η μέρα καθυστερησης τεστ στην 3 μέρα αρνητικό χωριακη χθες αρνητικη περίδος αφαντη έχω πόνους περιόδου 1,5 βδομάδα όχι συνέχεια ανα στιγμές και το στομαχι μου είναι χαλιά.... Απογοητευτικά παρα πολύ βοήθησε με σας παρακαλώ :-(

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα δεν ξέρω αν το κάνω σωστα ελπίζω να μου δώσετε δυναμη σας διαβάζω καιρό και έχω χαρεί για πολλές απο εσάς.... Είμαι 26 ετων προσπαθούμε με τον άντρα μου για μωρακι έχω κυκλο 24-25 ημερών δυανυω την 8η μέρα καθυστερησης τεστ στην 3 μέρα αρνητικό χωρίς ρίςριακη χθες αρνητικη περίδος αφαντη έχω πόνους περιόδου 1,5 βδομάδα όχι συνέχεια ανα στιγμές και το στομαχι μου είναι χαλιά.... Απογοητευτικά παρα πολύ βοήθησε με σας παρακαλώ :-(

 

Καλησπέρα και γω καινούργια είμαι στο φόρουμ αλλά σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μακάρι να άργησε η σύλληψη και να είσαι εγκυουλα. Και γω φρικαρισμενη είμαι βέβαια έχω μόνο δύο μέρες καθυστέρηση και δύοααρνητικά τεστ!!! Μακάρι να είναι λάθος και στις δύο μας και να μας φέρουν γούρι τα κορίτσια εδώπέρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και γω καινούργια είμαι στο φόρουμ αλλά σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μακάρι να άργησε η σύλληψη και να είσαι εγκυουλα. Και γω φρικαρισμενη είμαι βέβαια έχω μόνο δύο μέρες καθυστέρηση και δύοααρνητικά τεστ!!! Μακάρι να είναι λάθος και στις δύο μας και να μας φέρουν γούρι τα κορίτσια εδώπέρα.

 

Δεν φαντάζεσαι ποσο το εύχομαι!!! Στεναχωρηθηκα πολύ μ το αποτέλεσμα αλλά διαβασαγια μια κοπέλα που τις συνέβει το ίδιο η μικροβιολόγος μου είπε να την επαναλαβω την χωριακη την δεύτερα αλλά δεν ξέρω τι να πιστέψω παιζει το σωμα μου με το μυαλό μου .... Οι δικοί μου δεν με καταλαβαίνουν και μου λένε ν μην ανχωνομαι ξέρεις κανεις ν μου πει το πως γίνεται αυτό???? Έχω απογοητευτεί το είχα πιστέψει...... Σε ευχαριστώ που μου απαντησες και σου εύχομαι εσύ να είσαι με μια τεραστια χωριακή !!!! Εχεις συμπτώματα εκτός τις καθυστέρησης?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν φαντάζεσαι ποσο το εύχομαι!!! Στεναχωρηθηκα πολύ μ το αποτέλεσμα αλλά διαβασαγια μια κοπέλα που τις συνέβει το ίδιο η μικροβιολόγος μου είπε να την επαναλαβω την χωριακη την δεύτερα αλλά δεν ξέρω τι να πιστέψω παιζει το σωμα μου με το μυαλό μου .... Οι δικοί μου δεν με καταλαβαίνουν και μου λένε ν μην ανχωνομαι ξέρεις κανεις ν μου πει το πως γίνεται αυτό???? Έχω απογοητευτεί το είχα πιστέψει...... Σε ευχαριστώ που μου απαντησες και σου εύχομαι εσύ να είσαι με μια τεραστια χωριακή !!!! Εχεις συμπτώματα εκτός τις καθυστέρησης?

 

Καλημέρα κοριτσάκι συμπτώματα περισσότερα πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου πονακια πρισμενο στήθος τα κλασικά. Όσο περνάνε οι μέρες σχεδόν τίποτα μόνο υγρασία. Μην στεναχωριεσαι θα έρθει σίγουρα. Σύντοματα εευχάριστα το νοιώθω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κοριτσια...θα ηθελα την βοηθεια σας..εχω δυο μερες καθυστερηση και σημερα εκανα ενα ρνα τεστ το οποιο βγηκε αρνητικο..υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος;; Εχω πονους περιοδου τρεις μερες... Επισης την 12 μερα του κυκλου μου πηγα στον γιατρο μου για να δουμετην αναπτηξη του ωαριου και μου ειπε οτι ηταν 15 και μαλλον δεν θα μεγαλωνε αλλο και δεν μου εδωσε πολλες ελπιδες για αυτον τον μηνα... Αχχχ. Κοριτσια την βοηθεια σας γιατι ειμαι τρομερα ανχομενη μετα απο δυο αποβολες το θελουμε πολυ ενα μωρo....:-)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας κοριτσια διαβαζω πολυ καιρο το forum κ ναι ηρθε η ωρα να σας γραψω κ εγω..εχω πολυκυστικες κ πολυ μεγαλο κ ασταθη κυκλο...γυρω στις 45 μερες...πριν λιγες μερες ειχα ραντεβου με τον γυναικολογο μου να του δειξω το σπερμοδιαγραμμα του αντρα μου κ να δει κ μενα.τελευταια περιοδος 3 απριλιου δεν εκανα τεστ προτιμησα να παω κατευθεια στον γιατρο..στον υπερηχο λοιπον ειδε οτι ειναι αρκετα παχυ το ενδομητριο κ ειδαμε κ ενα μαυρο κυκλακι μεσα στην μητρα..μου ειπε οτι αν δεν ειναι εγκυμοσυνη ειναι επειδη περιμενω περιοδο..εκανα 2 τεστ ενα αμεσως μετα το γιατρο κ ενα το πρωι αλλα κ τα δυο αρνητικα..απο την μερα που πηγα στον γιατρο..λιγες ωρες πριν παω ειχα πονουν περιοδου..ακομα κ μεχρι σημερα οχι ολη την ωρα ομως..αλλα ακομα περιοδος δεν μου ηρθε...λετε να κανω χοριακη?υπαρχει περιπτωση να ειναι ψευδως αρνητικα τα τεστ?ευχαριστω πολυ εκ των προτερων κ συγνωμη για τον ογκο του μηνυματος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εδώ και πολύ καιρό διαβάζω το φόρουμ και πραγματικά παίρνω κουράγιο και δύναμη. Από τον Ιούνιο του 14 προσπαθούμε με τον άντρα μου να κάνουμε ένα παιδάκι, κάναμε εξετάσεις και είναι φυσιολογικές. Αυτόν τον μήνα ενώ περίμενα ωορρηξία (να ναι καλά τα τεστ που διάβασα στο φόρουμ) είχα λίγο σκούρο αίμα για 4-5 μέρες και ενώ περίμενα την κοκκινοσκουφίτσα 16, ακόμα δεν έχει έρθει και έτσι μετράω 10 μέρες καθυστέρηση. Να σας πω κιόλας ότι έχω κάτι πονάκια στη κοιλιά και 2 αρνητικά τεστ. Ααααα επίσης έχω σταθερή περίοδο 28-29 και δεν θυμάμαι ποτέ να είχα τόσες μέρες καθυστέρηση. Λέτε ρε κορίτσια τελικά να έχει συμβεί το πολυπόθητο;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα νικα δηλαδη κ εσυ σαν κ εμενα 2 αρνητικα τεστ αλλα τα πονακια να συνεχιζουν...ποιος ξερει ?το σιγουρο ειναι οτι αν τελικα τα καταφεραμε κ οι δυο μας σημαινει πως τα τεστ δεν λενε τιποτα!!γιατι εφοσον εχεις καθυστερηση δεν πας για μια χοριακη λογικα θα δειξει σιγουρα..εγω αυριο θα παω στον γυναικολογο για υπερηχο να δουμε τι εγινε!!μακαρι να σου πανε ολα καλα!:):):):)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και σε σένα silvi90 να σου πω την αλήθεια έλεγα να πάω σήμερα αλλά το ξανά σκέφτηκα γιατί θα απογοήτευτώ αν τυχόν είναι αρνητικό αλλά από την άλλη δεν μπορώ να πονάει η κοιλιά μου και να λέω "να τώρα θα μου έρθουν" και μετά να περνάει και να λέω λες; αντε μακάρι να είμαστε και οι δύο. Περιμένω να μου γράψεις αύριο πολύ πολύ ευχάριστα νέα :)

Link to comment
Share on other sites

αχ ποσο σε καταλαβαινω εχω κανει παααααρα πολλα αρνητικα τεστ σε σημειο να λεω οτι δεν υπαρχουν θετικα οτι εγω τα αγοραζω αρνητικα ασε..!!

κ εγω γι αυτο το καθυστερησα τοσο αλλα οτι ειναι να γινει θα γινει κ στο κατω κατω αν ειμαι θελω να το ξερω..!!μακαρι να πανε ολα καλα...πανε να κανεις κ εσυ αυριο..το γοργον κ χαρη εχει κ αν δεν ειμαστε δεν πειραζει θα το βαλουμε πεισμα κ τον αλλον μηνα !!χεχε:):):)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα και καλό μήνα!Εγω σημερα ειμαι στην πρωτη μερα καθυστερησης και το πρωί είχα ελάχιστο στο σκουπίσμα αίμα το οποίο δεν ξαναφανηκε!Εχω οχι πολυ πρησμένο στηθος κανονικό θα ελεγα!Το βραδυ αυτο που μου εκανε τρομερή εντύπωση σηκώθηκα 3 ηωρα για να φαω κατι που δεν το εχω ξανακάνει οταν περιμενω περιοδο.Ενταξει μαλλον τυχαιο!Η.κοιλια μου δεν ειναι πρησμένη το αντίθετο θα έλεγα και το πρωί εκανα τεστ και βγήκε αρνητικο!Σας εχει τύχει κατι ανάλογο;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα κι απο μενα κορίτσια. Προσπαθούμε με τον άντρα μου εδω και 3 μήνες για μωράκι. Το. Περασμένο μηνα ενω ειχα πολλα συμπτώματα ειχα κάνει πριν την καθυστέρηση 2 τεστ και 2 χοριακες αλλα ολα αρνητικά. Τελικά αδιαθετησα 3 μέρες νωριτερα απο το κανονικο. Αυτο το μήνα έπρεπε να ερθει περίοδος στις 16/8 αλλά τίποτα. Δεν εχω συμπτώματα αλλα ειμαι ήδη στην τέταρτη μέρα καθυστέρησης. Έκανα 2 τεστ. Ενα προχθές το απόγευμα και ενα χθες το πρωί αλλα βγήκαν αρνητικά. Δεν θελω να πω στον άντρα μου για χοριακη γιατί τον περασμένο μήνα τον ταλαιπώρησα χωρίς λόγο και απογοητευτηκε και δεν θέλω να γίνει το ίδιο και τώρα. Τι νομίζετε οτι συμβαίνει? Μπορεί να εχω καθυστέρηση γιατί ειχα περίοδο νωρίτερα τον περασμένο μήνα? Μπορεί να φταίνε τα μπάνια στη θάλασσα? Μήπως να κάνω κι αλλο τεστ? Πόσο να περιμένω ακόμα? Συγνώμη για το κατεβατό αλλα δεν ξερω τι να κάνω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Καλυτερα να κρατάς τον αντρα σου λιγο εξω απο τις πολλες ανησυχίες αλλα και τον εαυτό σου!

Εγω πχ μεχρι να βεβαιώθω δεν του ειπα κατι... Εκανα τεστ-ηταν πολυυυυυυυ αχνό θετικό-πήγα αμέσως για χορικη και μόλις μ είπαν τα αποτέλεσμα το οργάνωσα για να το πω.

Επειδη η καθε στιγμή μιας εγκυμοσυνης ειναι τελεια ασε καποιο διάστημα να περασει Γιατι καμμιά φορα οτι θελουμε παρα πολυ αργεί να γίνει!

Μην το σκεφτεσαι...

Ασε να περάσουν 10 μερες συνολικά απο την τελευταία μερα που σου έρχεται συνήθως περιοδος.

Εύχομαι πάντως πολυ σύντομα αν οχι αυτην την φορα να γίνουν τα ονειρα σου πραγματικοτητα, μην τα κυνηγάς!!!

Οι 3 μηνες προσπαθειών ειναι σχεδον τιποτα!!!

Η γονιμοποίηση ειναι μια διαδικασία που θελει τον χρόνο της και την κατάλληλη στιγμή!!!

Να βρεθεί ενας υγιές συνδυασμός υλικών!!!

Μην στεναχωριεσαι που "χάνονται" μηνες προσπαθειών, γιατι μπορεί να ειναι για καλο!

:-) ολα καλα θα πανε!!!

Επισης καθε στάδιο εγκυμοσυνης εχει αλλα αγχος... Καθε μηνα θα σε απασχολούν διάφορα(μαλλον)

Προετοιμάσου να χαρείς και μην εχεις αγωνίες!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...