Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ!!!


chryssa77

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα σας :) έχω το εξής θεματάκι: ψάχνω για γυναικολόγο!!!!! λοιπόν για να εξηγήσω κιόλας: γέννησα στις 29/12/2008.Από τότε επειδή είχα άσχημες εμπειρίες με όσους γυναικολόγους ασχολήθηκαν μαζί μου είτε κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλά ακόμα και στον τοκετό,από τότε η μοναδική φορά που πήγα σε γιατρό ήταν στις 40 ημέρες,για τον καθιερωμένο έλεγχο.Το μωρό μου τώρα είναι σχεδόν 13 μηνών,θηλάζω ακόμα και μέχρι στιγμής δεν έχω περίοδο.Θα ήθελα λοιπόν να με τσεκάρω σε γενικές γραμμές.Έχω κάνει ωορρηξία ? θα κάνω προσεχώς ? θα αδιαθετήσω σύντομα ? τί γίνεται με τις πολυκυστικές ωοθήκες μου ? και διάφορα άλλα τελοσπάντων! και τελικά πρέπει να έχω έναν γυναικολόγο.Επίσης κάποια στιγμή λέω να κάνω άλλο ένα παιδάκι ( μέχρι τώρα ήμουν τελείως αρνητική,αλλά είναι κρίμα να είναι χωρίς παρέα το παιδάκι μου ),οπότε πρέπει ο / η συγκεκριμένος / η γιατρός να μου εμπνεύσει γενικότερα εμπιστοσύνη.Συνοψίζοντας,θα ήθελα τα εξής: να είναι στο Έλενα,να είναι ΚΑΤΑ της καισαρικής,να κάνει ο ίδιος τους υπερήχους,να έχει πρωινό ιατρείο,να μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί του,όποτε θες,για όποιον λόγο θες ( και όχι με κάποιον βοηθό ),να έχει υπομονή να ακούσει και όρεξη να εξηγεί,να μην σε βομβαρδίζει με άσκοπες εξετάσεις ή και φάρμακα και όσον αφορά σε περίοδο εγκυμοσύνης,θα προτιμούσα να μην παίρνει χρήματα κατά την διάρκειά της στις επισκέψεις,ή αν παίρνει να εκδίδει αποδείξεις,να μην έχει " ταρίφα " για τον τοκετό και όταν έρθει εκείνη η ώρα να είναι " σωστά " δίπλα στην γυναίκα και ως επιστήμονας αλλά και ως άνθρωπος φυσικά.

Είμαι σίγουρη ότι σας κούρασα,αλλά έχοντας καεί από τους γυναικολόγους,είμαι πλέον πολύ απαιτητική.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων :-)

glitterfy114605T710D30.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 months later...

χρυσα γεια σου,μαλλον εχω αργησει πολυ την απαντηση αλλα θα σου πω για τον δικο μου.λοιπον πανω απο ολα ειναι ανθωποσ!!!γεννησα τον ιουνιο του 2009 μετα απο μια πολυ καλη εγκυμοσυνη.το γιατρο μου τον ηξερα απο παλια γιατι με παραολουθουσε επειδη εχω πολυκιστικεσ κ δυσκολα θα εμενα εγκυοσ.ημουν λοιπον 25 κ απογοητευμενη κ καναμε απλα μια συζητηση για τι θα μπορουσε να γινει.μου ειπε να κανω ενα χρονο προσπαθειεσ κ μετα υπαρχουν λυσεισ,με ηρεμηησε τοσο πολυ που οταν μετα απο 2 μηνεσ τον πηρα τηλ για την εγκυμοσυνη μου ειπε τοσο γρηγορα??τουρμπο ο αντρασ σου!!!μεχρι να κλεισς τον τριτο μηνα πηγαινα καθε εβδομαδα στο ιατρειο του για να με βλεπει κ να ειμαστε σιγουροι.σε μια ψιλοαποκολληση που ειχα τρομαξε κ με ετρεχε στο ιατρειο στισ 10 το βραδυ,κ δεν ηταν τιποτα.δεν τον πληρωσα ουτε μια φορα στι ιατρειο του,μονο τισ αιματοσ που τισ εκανα αλλου.στον 8 κ στον 9 με εβλεπε παλι καθε εβδομαδα.να φανταστεισ τον ειχα παρει μι φορα στισ 12 γιατι ειχα πολλα υγρα κ συχνοουρια κ μου ειπε ουρολοιμωξη χωρισ πονο.την επομενη που εκανα γενικη ουρων την εδειξε!!!στιν γεννα που κρατησε 9 ωρεσ ηταν μαζι μου σχεδον συνεχεια μαζι με την φανταστικη του μαια!!!μετα με επαιρνε τηλ στο κινητο για να μου πει τι του ειπε ο παιδιατροσ του μητερα για το μωρο μου!!!στα λεφτα ηταλ λογικοσ κ ευελικτοσ.εγω τον πληρωσα οταν σαραντισα χωρισ να χρεωσει το τεστ παπ κ την γυναικολογικη εξεταση!!στον προτεινω ανεπιφυλακτα.ειναι πρωτα ανθρωποσ,μετα φιλοσ σου κ μετα γιατροσ σου.επειδη δεν ξερω πωσ να σου στειλω το ονομα του κ να το δεισ μονο εσυ αν ειναι πεσ μου.να σου ζησει το παιδακι σου κ με το καλο το επομενο!!!

ειμαστε μια ευτυχισμενη οικογενεια:D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...