Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πού κάνατε τη Β΄Επιπέδου?


Recommended Posts

Είμαι πολύ ευχαριστημένη από το γιατρό μου ο οποίος κάνει όλα τα υπερηχογραφήματα στο ιατρείο του, εκτός της Β΄επιπέδου. Για αυτήν συνεργάζεται με ένα ιδιωτικό κέντρο και οι μέλλουσε μανούλες την κάνουν εκεί. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα πρόβλημα, πήγα εκεί και ήταν όλα καλά. Τώρα όμως το κέντρο αυτό έχει φέρει ένα καινούριο ιατρό ο οποίος σε μία φίλη μου που πήγε έκανε λάθος το φύλο και στην άλλη ήταν της βρήκε πιθανό πρόβλημα στην καρδιά του μωρού, έκανε περαιτέρω εξετάσεις και δεν έιχε τίποτα. Τώρα το σκέφτομαι να πάω εκεί... εσείς ποιόν θα συστήνατε για τον υπέρηχο? Υπάρχουν πιστοποιημένοι ιατροί που κάνουν αυτή την εξέταση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 171
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη την είχα κάνει στο Ιασώ όπου περίμενα 3,5 ώρες και κυριολεκτικά με ξεπέταξαν. Ευτυχώς το μωρό δεν είχε πρόβλημα. Τώρα που έχω δίδυμα πήγα στο Αττικό όπου δεν περίμενα καθόλου, με εξέτασαν πολύ προσεκτικά και επειδή το ένα μωρό δεν είχε πολύ καλή θέση με έστειλαν να φάω και να περπατήσω και μετά τα μέτρησαν πάλι όλα από την αρχή. Επίσης πλήρωσα μόνο 54 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω την εκανα στο Εμβρυο, ατο ΚΚολωνακι. Δεν μπορω να σου πω αν ειμαι ευχαριστημενη γιατι δεν εχω μετρο συγκρισης. Απλα με αυτους συνεργαζόταν η γιατρός μου...

Link to comment
Share on other sites

Του μπεμπη την 1η στον Κουρτη και την επαναλληπτικη πριν την αμνιοπαρακεντηση στον Μαλιγιαννη. Και οι 2 αψογοι επαγγελματιες και εμπειροι.

 

(στον Βασιλη τα ειχα κανει ολα στο Ικα. Στον μπεμπη δεν ξερω τι με ειχε πιασει και τον ξεψαχνιζα :roll:)

 

Παντως περνοντας ενα 10ημερο στο παιδων διαπιστωσα ποσο σημαντικο ειναι να κανει καποιος εμπειρος τον προγεννητικο ελεγχο.

Κανω τον σταυρο μου που στον Βασιλη πηγαν ολα καλα παρολο που τα εκανα στο κουτουρου ολα .

 

Ποτε μα ποτε μην λυπηθειτε αυτα τα λεφτα.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ έκανα στον Μαντζουράνη στη Β. Σοφίας. Καθόταν και μέτραγε τις φάλαγγες σε όλα τα δαχτυλάκια μία μία, τι να πω...... Είναι και πιστοποιημένος γι' αυτή τη δουλειά.

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Την β επιπεδου την εκανα στον Κούρτη. Μπηκα στις 21:45 και βγηκα στις 23:45. Ο τυπος ειναι φοβερος και την ψαχνει την δουλεια μεχρι αηδίας. Τον συστηνω ανεπιφυλακτα. Τρομερος επαγγελματιας και μονο 100 ευρω για 2 ωρες εξονυχιστικου υπερηχου.

bf2Bp2.png

 

rTodp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πιστοποιημένοι γιατροί είναι μόνο αυτοί για Β επιπέδου:

 

https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=4

 

και για αυχενική:

http://www.webs4sme.co.uk/fmf01/cert-11-14.htm

επιλέξτε σαν χώρα Ελλαδα και στα δύο...

 

Κορίτσια μην εμπιστέυεστε κανέναν άλλο!!!

 

Για Αττικό:

Όχι στον Κασσάνο κορίτσια, παλιά ήταν όνομα τώρα είναι ραμολι..

Στην Αθηνά Σούκα θα πάτε, κλείστε ραντεβού ΜΟΝΟ με εκείνη στο Αττικό, θα σας βγει και οικονομικά, και είναι μακράν η καλύτερη στην Αθήνα αυτή τη στιγμη.

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα στοιχεια αυτου του Κουρτη μπορειτε να τα πειτε ειτε δημοσια ειτε με πμ?

με ενδιαφερει κι εμενα, ευχαριστω!!

 

 

φελινι, στο Αττικο πώς κλεινουμε ραντεβού με ονομα γιατρου; στα απογευματινα ιατρεια και λεμε ποιο γιατρο θελουμε και τί εξέταση;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το χω ξαναπεί: Πήγα στον Παπαπαναγιωτου στο ΕΜΒΡΥΟ στο Κολωνάκι. Αν θες και το τηλ ειναι:210 7258080, πατριαρχου Ιωακείμ 19. Είναι πολύ καλός, προσεχτικός και σε ηρεμεί! Δουλεύει μαζι με τον Μαλλιγιάννη που απ οτι διαβάζω εδώ, είναι εξίσου κορυφαίος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πάω εκεί αλλά στο εμβρυοαρτ γιατί ο δικός μου ο γιατρός συνεργάζεται με τον μακάριο ελευθεριάδη... αλλά για όποιον ενδιαφέρεται:

2105832283 για ραντεβου στο Αττικό.

Προειδοποιώ ότι γίνεται χαμός...

 

to embryoart δεν βάζω τηλέφωνο γιατί μπορεί να θεωρηθεί διαφήμιση..

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Felinidoc γιατι το λες για τον Κασσανο. Εγω σε αυτον ειχα κανει το Β επιπεδου στη Διαγνωση και αμνιο στο Αττικο και μας φανηκε μια χαρα.

Τωρα που η αυχενικη μου πεφτει τον Αυγουστο οι υπερηχοι στο Αττικο κλεινουν και μου ειπαν να παρω απο Σεπτεμβρη για β επιπεδου και ντοππλερ και βλεπουμε. Πηρα στο 5832236. Ετσι εκλεισα για αυχενικη ιδιωτικα στη Σουκα.

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε νατάσα, ο Κασσάνος ήταν ο πρωτος που έφερε τον υπέρηχο στην Ελλάδα. Έχει μεγάλη εμπειρία στον υπέρηχο αλλά δεν ξέρει τα νεότερα. Συγκεκριμένα δεν έχει την εκπαίδευση να ανιχνεύσει τις καρδιακές ανωμαλίες του πρώτου τριμήνου, ακόμα πιο συγκεκριμένα αν θες να δει ντοπλερ τριγλώχινος...

Αυτό μόνο όσοι έχουν αυτοί την εκπαίδευση μπορεούν να το κάνουν. Καλά κανεις και πας στην Σούκα.

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έκανα β' επιπέδου, αλλά και λήψη τροφοβλάστη με τον κ. Παπαπαναγιώτου, ο οποίος, εκτός από πολύ συμπαθητικός, είναι σύμφωνα με τον γιατρό μου και από τους καλύτερους στην Ελλάδα. Δίνεις κάτι παραπάνω, αλλά έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...

Link to comment
Share on other sites

Με τον Ελευθεριαδη συνεργαζεται και ο δικος μου γιατρος αλλα εγω πηγαινα και πριν στον Κουρτη και του εχω εμπιστοσυνη. Δεν λεω οτι ειναι καλυτερος απ τον αλλο (μπορει κ να μην ειναι) αλλα εφοσον ειμαι ευχαριστημενη απο εκει συνεχιζω. Ο ανθρωπος λαμβανει υποψην τα παντα που του λες κ δεν το παιζει ξερολας. Του ειπα οταν εκανα την αυχενικη οτι προσφατα ξαδελφη μου γεννησε κ το παιδακι ειχε προβλημα στην καρδια καιμου ειπε να του το θυμησω στη β επιπεδου..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...