Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΡΑΒΗΓΜΑ ΚΑΙ ΠΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΦΑΛΟ


Recommended Posts

Καλησπερα σας ηθελα να κανω μια ερωτηση.Ειμαι 35 εβδομαδων και τωρα 2 μερες ποναω αρκετα στον αφαλο σαν να μου τον τραβαει προς τα πισω.Οταν ξαπλωνω ειναι καλυτερα αλλα ορθια ειναι εντονη η αισθηση.Στον υπερηχο που πηγα το αναφερα στον γιατρο αλλα δεν ειπε κατι.Σας εχει συμβει ποτε? Το ειχα και στον 4 μηνα αλλα τωρα μου κανει εντυπωση.:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου angy!

Κ εγω ενιωθα ταβηγμα κ μια ενοχληση στον αφαλο στην εγκυμοσυνη , αλλα οχι πονο.Τωρα δε μπορεις να το καταλαβεις ομως οταν θα γεννησεις με το καλο ,θα συνειδητοποιησεις οτι ο αφαλος σου στην εγκυμοσυνη ειχε πεταχτει τοσο εξω!!

Ειναι σαν να γυρνας ενα ρουχο απ την αναποδη!!!!!!

Λογικο λοιπον να σε τραβαει καπως•τωρα αν αισθανεσαι αβασταχτο πονο ξαναμιλα με το γιατρο που σε παρακολουθει κ πες του οτι σε ανησυχει.Καλη λευτερια!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το περιεργο ειναι οτι στην αρχη μεχρι 7 μηνων τον ειχε τραβηξει πολυ μεσα αφου δεν φαινοτανε τιποτα. και τωρα κοντευει να βγει ολος εξω.Θελω να τον παρω ξανα τηλεφωνο να τον ρωτησω αλλα θα περειμενω 2-3 μερες μηπως υποχωρησει καπως αυτη η ενοχληση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με πονάει εδώ και κανα δυο εβδομάδες δίπλα στον αφαλό κι η κοιλιά είναι ζεστή και κόκκινη. Δεν πονάει συνεχώς και κάποτε με ανακουφίζει το αμυγδαλέλαιο που βάζω για να προλάβω τις ραγάδες. Θα δω τι θα μου πει κι ο γιατρός αύριο και θα σας πω...

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα τον γιατρό και γέλαγε, "έγκυος είσαι, τι περίμενες;" μου είπε; Από εκεί που η κοιλιά ήταν φλατ έγινε σαν μπαλόνι, αναμενόμενο είναι και να μην ανησυχώ, οπότε ηρέμησε κι εσυ.. ;)

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γεια σας,

 

Εχει εδω και αρκετες μερες που με πιανει πονος στην μεση κυριως αν στεκουμαι πολλη ωρα αλλα με πιανει επισης οταν καθομαι.

 

Επισης εχει σχεδον 1 εβδομαδα που κατω χαμηλα στα δεξια με πιανει σαν το πιασμα και ειδικα οταν περπατω. Σας εχει τυχει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...