Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βάρος εμβρύου τελευταίες εβδομάδες


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπέρα!!!! Ηθελα να ρωτησω απο τις εμπειρίες σας ποσο βάρος παίρνουν τα έμβρυα τις τελευταίες εβδομάδες; Εκανα υπέρηχο την προηγούμενη εβδομαδα κ το μωρακι ηταν 3250 κ μετα απο μια εβδομαδα πήρε μονο 68 γραμμάρια . Μου φαινεται λιγο το βάρος μεσα σε μια εβδομαδα. Ο γιατρός μου ειπε οτι υπαρχουν αποκλίσεις. Δεν έδειξε να ανησυχεί αλλα εγω το σκεφτομαι κ το ξανασκεφτομαι.... Αχ κοριτσια τα φώτα σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπέρα!!!! Ηθελα να ρωτησω απο τις εμπειρίες σας ποσο βάρος παίρνουν τα έμβρυα τις τελευταίες εβδομάδες; Εκανα υπέρηχο την προηγούμενη εβδομαδα κ το μωρακι ηταν 3250 κ μετα απο μια εβδομαδα πήρε μονο 68 γραμμάρια . Μου φαινεται λιγο το βάρος μεσα σε μια εβδομαδα. Ο γιατρός μου ειπε οτι υπαρχουν αποκλίσεις. Δεν έδειξε να ανησυχεί αλλα εγω το σκεφτομαι κ το ξανασκεφτομαι.... Αχ κοριτσια τα φώτα σας.

 

Ναι καλέ! έχει δίκιο ο γιατρός σου, μου έτυχε κι εμένα στην 37η που έδειξε να έχει πάρει μόνο 25 γραμμάρια και έκλαιγα σαν χαζή, ώσπου μου εξήγησε ο γιατρός πως υπάρχουν αποκλίσεις, μετράνε διαστάσεις και βγάζουν βάρος κατά προσέγγιση. 3 χιλιοστά μικρότερο να μετρήσουν περιμετρο κοιλίας πχ θα στο βγάλουν 100 γρ, κάτω λέω ένα παράδειγμα.

Οπως είναι το μωράκι κουλουριασμένο πια είναι πολύ δύσκολο να κάνουν ακριβείς μετρήσεις, κοιτάζουν περισσότερο άλλα πράγματα ζωτικής σημασίας!

 

Με το καλό εύχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Xena μου σε ευχαριστω για την απάντηση! βασικα ειχα διαβασει οτι τις τελευταιες εβδομαδες παιρνουν φυρω στα 250 γρ αλλα στον υπερηχο με την αποκλιση δεν φαινεται το ακριβες βαρος οποτε ειπα να κουλαρω (για σημερα χαχα). Χχχχ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...