Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ευχαριστω πολυ, μεσα απο εσας περνω κ εγω δυναμη. ελπιζω να τα καταφερω οπως κ εσεις. αυτο που εχω καταλαβει οτι καθε μανα εχει μια εσωτερικη δυναμη που μπορει να ανταπεξελθει σε ολα. αλλωστε για αυτο λενε μανα ειναι μονο μια, μπορει να κανει τα παντα για τα παιδια της.

 

Να παίρνεις δύναμη! Γι' αυτό είμαστε εδώ να ενθαρρύνει η μία την άλλη! Όλα θα πάνε καλά να σκεφτόμαστε κι ετσι θα γίνει!!! Πότε εχεις ΠΗΤ?

RW3qp3.png

 

Το μωρό μας ήρθε στη ζωή μας 24/9/14!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να παίρνεις δύναμη! Γι' αυτό είμαστε εδώ να ενθαρρύνει η μία την άλλη! Όλα θα πάνε καλά να σκεφτόμαστε κι ετσι θα γίνει!!! Πότε εχεις ΠΗΤ?

 

 

10-δεκεμβριου. ειναι μακρια πολυ. αυριο-μεθαυριο ειμαι 26 εβδ. στην 24 ηταν 650 γραμ η καθε μια τους, τωρα ποσο να εχουν παει? εχω γυναικολογο στις 11 σεπτεμβρη, δεν βλεπω την ωρα να παω. μεχρι τοτε αυστηρα σπιτι με πολυ ξαπλα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καταρχήν ευχαριστώ πολύ. Με την συμπαράστασή σας εφτασα στον μήνα μου και 36+5 σήμερα είμαι πολύ χαρούμενη. Ελπίζω τώρα να πάνε όλα καλά. Πρώτη εγκυμοσύνη βλέπετε και το μυαλό μου φέρνει πολλές στροφές.

 

Όσο για σένα mama2011 μην ανυσηχείς. Οι περισσότερες που βρεθήκαμε ξαφνικά με ακινησία ήταν πολύ νωρίς και όλες λέγαμε : "είναι πολύς ο καιρός", δεν πρόκειται να φτάσω μέχρι εκεί", και άλλα τέτοια καταλαβαίνεις. Μην αγχώνεσαι γιατί κάνεις κακό στα εμβρυάκια σου και κυρίως στην ψυχολογία σου. Πες στον εαυτό σου ότι θα τα καταφέρεις όσο δυσκολο κι αν είναι, χάιδεψε την κοιλίτσα σου, μίλα στα μωράκια σου και όλα θα πάνε μια χαρά, θα το δεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια... τα νεα σας?

Και μια ερωτηση... αυριο μπαινω στο μηνα μου, μου ειχε πει και ο γιατρος να σηκωθω σιγα σιγα, να παω και μια βολτα.... ομως φοβαμε , αν και γενικοτερα ξεψαρωσα λιγο, αλλα μεσα στο σπιτι!!... εσεις με το ιδιο θεμα, οταν μπηκατε στο μηνα σας που σηκωθηκατε.. τι κανατε δηλαδη?πηγατε για καφε? Φοβαμε ακομα αρκετα.. ειμαι 2+ μηνες ξαπλα και ο καφες που σκεφτομαι να παω μου φενεται απιστευτα κουραστικη και εντονη δραστηριοτητα! Τα φωτα σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια... τα νεα σας?

Και μια ερωτηση... αυριο μπαινω στο μηνα μου, μου ειχε πει και ο γιατρος να σηκωθω σιγα σιγα, να παω και μια βολτα.... ομως φοβαμε , αν και γενικοτερα ξεψαρωσα λιγο, αλλα μεσα στο σπιτι!!... εσεις με το ιδιο θεμα, οταν μπηκατε στο μηνα σας που σηκωθηκατε.. τι κανατε δηλαδη?πηγατε για καφε? Φοβαμε ακομα αρκετα.. ειμαι 2+ μηνες ξαπλα και ο καφες που σκεφτομαι να παω μου φενεται απιστευτα κουραστικη και εντονη δραστηριοτητα! Τα φωτα σας!

Καλησπέρα, Νικολ! 37η εβδομάδα αισίως! Πηγα και χθες και σήμερα για καφέ έξω! Περπατάω σχεδόν καθημερινά κ πλέον δεν αγχώνομαι! Και εγώ με το που μπήκα στο μήνα κι έκοψα τα χάπια νόμιζα ότι θα γεννουσα κατευθείαν, αλλά μπα!

Έχουμε έτοιμη βαλίτσα πλέον και κάνουμε βολτουλες!

:D

RW3qp3.png

 

Το μωρό μας ήρθε στη ζωή μας 24/9/14!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πηγα μια μικρη βολτα σημερα, σιγαααα σιγααα, εεε θα ξεψαρωσω που θα παει, Τριτη παω και στο γιατρο ξανα να μου πει τι γινετε! Ααα mpizelini καθημερινα περπατας εεε? Θα ξεκινησω και εγω , τι φοβαμαι τοσο πια ?καλα πλακα θα χει να τον παρουμε ολο τον 9το !! Οι βαλιτσες ειναι ετοιμες απο τον 7ο μηνα οταν εμαθα τα μαντατα... τωρα θα τις ξεσκονισω απλα... περιμενω νεοτερααα.. φιλια!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Πηγα μια μικρη βολτα σημερα, σιγαααα σιγααα, εεε θα ξεψαρωσω που θα παει, Τριτη παω και στο γιατρο ξανα να μου πει τι γινετε! Ααα mpizelini καθημερινα περπατας εεε? Θα ξεκινησω και εγω , τι φοβαμαι τοσο πια ?καλα πλακα θα χει να τον παρουμε ολο τον 9το !! Οι βαλιτσες ειναι ετοιμες απο τον 7ο μηνα οταν εμαθα τα μαντατα... τωρα θα τις ξεσκονισω απλα... περιμενω νεοτερααα.. φιλια!

 

Νικολ, ενα έχω να σου πω: 39+2 με θέμα στο τραχηλο πόσο καιρό και ακόμα δεν έχω γεννήσει! Κουράγιο, κορίτσια!

RW3qp3.png

 

Το μωρό μας ήρθε στη ζωή μας 24/9/14!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια βλεπω ειστε στις μερες σας. με το καλο να κρατησετε τα μωρακια σας σε λιγες μερες. περασατε πολλες αγωνιες αλλα ειναι ωρα για χαμογελα κ χαδακια στα μωρα.

εγω αυριο εχω γιατρο, εχω αγωνια. τα μικρα μου δεν πολυκινουνται, ισως δεν εχουν χωρο αρκετο. μακαρι να ειναι καλα, να εχουν φτασει τα 1200-1300 γραμ. κ ο τραχυλος να αντεξει μεχρι τις 32 εβδομ.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια βλεπω ειστε στις μερες σας. με το καλο να κρατησετε τα μωρακια σας σε λιγες μερες. περασατε πολλες αγωνιες αλλα ειναι ωρα για χαμογελα κ χαδακια στα μωρα.

εγω αυριο εχω γιατρο, εχω αγωνια. τα μικρα μου δεν πολυκινουνται, ισως δεν εχουν χωρο αρκετο. μακαρι να ειναι καλα, να εχουν φτασει τα 1200-1300 γραμ. κ ο τραχυλος να αντεξει μεχρι τις 32 εβδομ.

Σου ευχομαι να πανε ολα πολυ καλα, που το πιστευω.Να μα πεις τα νεα απ το γιατρο! Και με το καλο να κρατησουν τα αγγελουδια τους τα κοριτσια που ειναι στις μερες τους!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπεραα....

25/9/2014.......38 +2 εφερα στο κοσμο τη κοπελαρα μου !! Δε σπασαν τα νερα μου, ειχα πονους εκεινη τη μερα πηγα νοσοκομειο, ειχα κ διαστολη και μπηκα... τελος καλο ολα καλα ... κραταω ενα υγιεστατο κοριτσακι και τα εχω ξεχασει ολα , και την ατελειωτη ξαπλα και τους πονους της γεννας.. τωρα ειμαστε πια σπιτακι μας και καθομαστε οοολο αγκαλιτσα ..Δε τη χορταινω !! Κοριτσια επαιρνα πολυ κουραγιο καθημερινα απο τις κουβεντας που καναμε.... ευχομαι σε οσες περναν αυτη τη κατασταση να κανουν κουραγιο και υπομονη...ΑΞΙΖΕΙ... και σε οσες εχουν στην αγκαλια τους τα μωρακια τους, να μη σταματησουν ποτε να τα φιλανε .... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ... νομιζω τρελαθηκα!! Χαχα.. φιλακια σε οοολες !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου καλησπεραα....

25/9/2014.......38 +2 εφερα στο κοσμο τη κοπελαρα μου !! Δε σπασαν τα νερα μου, ειχα πονους εκεινη τη μερα πηγα νοσοκομειο, ειχα κ διαστολη και μπηκα... τελος καλο ολα καλα ... κραταω ενα υγιεστατο κοριτσακι και τα εχω ξεχασει ολα , και την ατελειωτη ξαπλα και τους πονους της γεννας.. τωρα ειμαστε πια σπιτακι μας και καθομαστε οοολο αγκαλιτσα ..Δε τη χορταινω !! Κοριτσια επαιρνα πολυ κουραγιο καθημερινα απο τις κουβεντας που καναμε.... ευχομαι σε οσες περναν αυτη τη κατασταση να κανουν κουραγιο και υπομονη...ΑΞΙΖΕΙ... και σε οσες εχουν στην αγκαλια τους τα μωρακια τους, να μη σταματησουν ποτε να τα φιλανε .... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ... νομιζω τρελαθηκα!! Χαχα.. φιλακια σε οοολες !!

Να σου ζησει η μπουμπου σου Νικολ, να ναι γερη και καλοτυχη! Πολυ χαιρομαι με τα νεα σου! Και στα υπολοιπα κοριτσια με το καλο και μ ενα πονο. Οπως βλεπετε ερχεται η στιγμη που το αγχος και η ακινησια τοσων μηνων ειναι απλα μια αναμνηση..

Link to comment
Share on other sites

Νικολ να σου ζήσει! Τι ωραια νεα! και τι ωραία που τα περιγράφεις! Άντε να έρθει αυτη η ώρα και για εμάς!

Εγώ την πολύ ξάπλα την πέρασα στο πρώτο τρίμηνο,τώρα κανω τα βασικά, αλλα ο γιατρός μου είπε απο 30η και μετά λιγο παραπάνω περπάτημα. Βρε κορίτσια με πονάνε τα κοκκαλα μεσα στο πιπί. Προφανώς ανοίγουν κ ετοιμάζεται το σώμα. Αλλά δεν είναι νωρίς από τώρα; Είμαι 29+4.

mama2011 πως πανε τα κοριτσάκια; Εντάξει με τον υπέρηχο;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπεραα....

25/9/2014.......38 +2 εφερα στο κοσμο τη κοπελαρα μου !! Δε σπασαν τα νερα μου, ειχα πονους εκεινη τη μερα πηγα νοσοκομειο, ειχα κ διαστολη και μπηκα... τελος καλο ολα καλα ... κραταω ενα υγιεστατο κοριτσακι και τα εχω ξεχασει ολα , και την ατελειωτη ξαπλα και τους πονους της γεννας.. τωρα ειμαστε πια σπιτακι μας και καθομαστε οοολο αγκαλιτσα ..Δε τη χορταινω !! Κοριτσια επαιρνα πολυ κουραγιο καθημερινα απο τις κουβεντας που καναμε.... ευχομαι σε οσες περναν αυτη τη κατασταση να κανουν κουραγιο και υπομονη...ΑΞΙΖΕΙ... και σε οσες εχουν στην αγκαλια τους τα μωρακια τους, να μη σταματησουν ποτε να τα φιλανε .... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ... νομιζω τρελαθηκα!! Χαχα.. φιλακια σε οοολες !!

 

Νικολ, να μας ζήσουν τα μωρά μας! 24/9 γέννησα κι εγώ τον μπέμπη μου 3300 που χαίρει άκρας υγείας! Φυσιολογικός τοκετός μετα από σπάσιμο νερών 23/9 στις 22:30 το βράδυ κι όλα πήγαν καταπληκτικά! Όχι μόνο άξιζε η αγωνία τόσο μηνών- αυτό το συναίσθημα δεν περιγράφεται!

RW3qp3.png

 

Το μωρό μας ήρθε στη ζωή μας 24/9/14!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Νικολ να χαιρεσαι το μωρακι σου. μακαρι να ερθουν τοσο ομαλα τα πραγματα κ σε μενα. ετσι ηταν στην πρωτη μου γεννα. τωρα ελπιζω να μην τρεχω..

κυριακη στις 26-9 τα μωρα ηταν 1200 γραμμαρια κ ολα καλα. τραχηλο δεν μετρησε τοτε. εχω ραντεβου παλι την Τεταρτη. πολυ αγωνια. νιωθω τσιμπηματα στον κολπο κ συσπασεις στο υψος του αφαλου. μου εδωσε βολταρεν να παρω κ ειμαι λιγο καλυτερα. πρεπει να πλησιαζουν οι μερες. ειμαι 30+6 σημερα. εσυ πως τα πας?

 

 

mama2011 πως πανε τα κοριτσάκια; Εντάξει με τον υπέρηχο;

Link to comment
Share on other sites

Μαμά2011 καλημερα και σε σένα και σε όλα τα κοριτσάκια! και εγώ αύριο εχω αυτόν τον υπέρηχο τον Doppler και νωρίς νωρίς το ραντεβού 8:15! Ανυπομονώ να την δω! Μου φαινεται σαν να εχει κατέβει η κοιλιά μου, αλλά μαλλον ειναι ιδέα μου, θα δείξει! εγω δεν νιώθω τίποτα να σου πω την αλήθεια, καθε 2-3 μέρες πάω και για κανέναν καφέ ή βόλτα πολυ μικρή πιο πολυ για την ψυχολογία μου, αλλά μετά πέφτω κατω απο δυνάμεις. ΄Εχω και χαμηλό αιματοκρίτη κανω κ αντιπηκτικες προληπτικά και όλα αυτά με έχουν κάνει αδύναμη νομίζω...

Μην νομίζεις ότι με λίγες συσπασουλες θα γεννήσεις, άλλες κοπέλες περνάνε πολυ καιρό ετσι! εγω είμαι σίγουρη ότι θα μπούμε και οι 2 στο μήνα μας, θα δεις! και ο τράχηλος αύριο πιστεύω δεν θα εχει διαφορά! Μην ξεχάσεις να μας πεις τα νεα σας μετα! Ε αύριο δεν θα έχουν παει 1,5 kg;

Σας φιλώ και τις τρεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η δικιά μου μεγαλώνει! 1780 σήμερα. Ο τράχηλος κλειστός. Ρωτούσα ποσο ειναι και μου έλεγε ο γιατρός, τι σε νοιάζει; Κλειστός ειναι και το μωρό κοντεύει 2 κιλά! πήρα και καρότσι οταν έφυγα απ το ιατρείο απ τη χαρά μου! Σήμερα κατάλαβα ότι κοντεύουμε! Σε 2 εβδομαδες ο επόμενος υπέρηχος!

μαμα2011 πως πανε οι δικές σου; περιμένω νεα!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. μπραβο σας πλησιαζει τα 2 κιλα. θυμησε μου ποσων εβδομαδων ησουν χθες?

εμεις ειμαστε 1,5 η καθε μια. τον τραχηλο ουτε που τον ειδε. μου ειπε οτι ειναι ειναι δεν μπορουμε να κανουμε κατι. μου ειπε να καθησω στα ``αυγα`` μου κυριως το σαβ(κο γιατι θα ειναι εκτος ελλαδας. μου ειπε να κανω κ ντοπλερ την αλλη εβδομαδα αν κ δεν βλεπω τον λογο γιατι μπορει να γεννησω απο μερα σε μερα. ρωτησα για διδυμα 150 ευρω μια την εξεταση αυτη. αληθεια τι μετρανε?

Link to comment
Share on other sites

Χτες ήμουν 30+5. Ειμαι 2 μέρες λιγότερο απο σένα. ΄Εχω ΠΗΤ 12/12. Το βαρος των δικών σου μην ανησυχείς ειναι καλό, εμένα σε όλες τις μετρήσεις ειναι ακριβώς πανω στο μέσο όρο των φυσιολογικών, άρα και παιδικές σου στα φυςιολογικα ειναι! Μου είπανε ότι εχει πιάσει λιπακι, μπούτια κ κοιλιτσα. Στο ντοπλερ μετράνε κατα ποσο το εμβρυο τρέφεται καλά απο της αρτηρίες, απο τον πλακούντα και κατά ποσο μπορεί να μείνει το εμβρυο μεσα στη μήτρα. αν δουν ότι η ανάπτυξη καθυστερεί για Χ λόγο, μπορεί να το πάρουν με καισαρική. Ειναι σημαντική εξέταση, το λένε Γ επιπεδου. Και εμένα απο εδώ και πέρα θα τη βλέπουν καθε 2 εβδομαδες νομίζω, αν κατάλαβα καλά.

Καλημερα και φιλιά πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Κυριακη και μαμα2011, λιγο υπομονη ακομη, ειναι πολυ σημαντικο που φτασατε ως εδω. Εχετε μπει στην τελικη ευθεια, τον πολυ το δρομο τον κανατε. Ευχομαι τα καλυτερα, να μας ενημερωνετε για τα νεα σας.Απ οτι καταλαβα ολες οι υπολοιπες εχουμε γεννησει και ολα πηγαν καλα, οποτε ειναι γουρλιδικο το τοπικ!;) Να σας ζησουν τα αγγελουδια σε οσες γεννησατε!

Link to comment
Share on other sites

Κυριακη και μαμα2011, λιγο υπομονη ακομη, ειναι πολυ σημαντικο που φτασατε ως εδω. Εχετε μπει στην τελικη ευθεια, τον πολυ το δρομο τον κανατε. Ευχομαι τα καλυτερα, να μας ενημερωνετε για τα νεα σας.Απ οτι καταλαβα ολες οι υπολοιπες εχουμε γεννησει και ολα πηγαν καλα, οποτε ειναι γουρλιδικο το τοπικ!;) Να σας ζησουν τα αγγελουδια σε οσες γεννησατε!

 

εντελώς γουρλίδικο το τόπικ! ευχαριστούμε, freedom!

RW3qp3.png

 

Το μωρό μας ήρθε στη ζωή μας 24/9/14!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Πραγματικά γουρλίδικο!! Ευχαριστούμε όλες για τις ευχές. Εμείς σήμερα κλείσαμε 34 εβδομ κ μπαίνουμε στην 35η. Πλέον μερα παρά μερα βγαίνω έξω για ψώνια ή βόλτα. Κουράζομαι φυσιολογικά απο το βαρος, με πιάνει η μέση , αλλα μετα ξεκουράζομαι κ ολα οκ. Πλέον βεβαια μου είπαν δεν μπορούν να μετράνε τον τραχηλο, γιατι ειναι με το κεφάλι προς τα κατω κ δεν εχει κ σημαςια πια...

Τώρα επόμενος υπέρηχος 5/11 και λογικά θα κανονίσουμε ραντεβού να μου κόψουν τα ράμματα γυρω στις 12-20/11 υπολογίζω...

Μάμα εσυ πως πας; είδες που σου έλεγα θα φτάσεις τις 36; Κόντευεις. Ποτε θα τις ξαναδείς τις τσούπρες;

Φιλιά σε ολα τα κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά γουρλίδικο!! Ευχαριστούμε όλες για τις ευχές. Εμείς σήμερα κλείσαμε 34 εβδομ κ μπαίνουμε στην 35η. Πλέον μερα παρά μερα βγαίνω έξω για ψώνια ή βόλτα. Κουράζομαι φυσιολογικά απο το βαρος, με πιάνει η μέση , αλλα μετα ξεκουράζομαι κ ολα οκ. Πλέον βεβαια μου είπαν δεν μπορούν να μετράνε τον τραχηλο, γιατι ειναι με το κεφάλι προς τα κατω κ δεν εχει κ σημαςια πια...

Τώρα επόμενος υπέρηχος 5/11 και λογικά θα κανονίσουμε ραντεβού να μου κόψουν τα ράμματα γυρω στις 12-20/11 υπολογίζω...

Μάμα εσυ πως πας; είδες που σου έλεγα θα φτάσεις τις 36; Κόντευεις. Ποτε θα τις ξαναδείς τις τσούπρες;

Φιλιά σε ολα τα κορίτσια!

 

 

συμφωνω γουρλιδικο. ποιος θα το πιστευε. την τριτη κλεινω τις 35_εχω υπερηχο στις 6)11.εχθες μολις πηραμε πανες κ σαβ)κο θα δουμε για 2-3 καινουργια ρουχαλακια κ κουνια. τοσο καιρο δεν ηθελα να κανω τιποτα. μονο η δικη μου βαλιτσα ειχε μπει στο αυτοκινητο απο την 24 εβδ.τωρα πιστευω οτι υπαρχει η πιθανοτητα να τις εχω μαζι μου στο δωματιο. σημερα ερχετε κ η μαμα μου για καθε ενδεχομενο.

εγω μενω ακομα εντος σπιτιου κ ξαπλα αρκετες ωρες. νομιζω οτι ο τραχηλος ειναι στα ορια του. εχουν σταματησει να τον μετραμε γιατι οπως σου ειπαν κ εσενα δεν εχει νοημα.

πριν τρεις βδομαδες ηταν 1800 η καθε μια ανυπομονω να δω ποσο θα εχουν παρει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πίστευα! γιατι να μην γεννήσεις μετα τις 36; ειναι το καλυτερο! Θα τις πάρεις και αγκαλιά κ κατευθείαν σπιτι! θα γλιτώσεις και τη θερμοκοιτίδα! το πολυ πολυ να στις βάλουν προληπτικά για 1 μερα ή λίγες ωρες! Εγώ πάλι δεν έχω ετοιμάσει τίποτα για μένα! Για τη μικρή εχω τα παντα, αν και μου θύμισες τις πάνες κ το αμυγδαλέλαιο που διάβασα κάπου αλλού...

Αντε καλη συνέχεια να έχουμε και θα τα ξαναπούμε με νεότερα απο τους υπερήχους μας! Επιτέλους από αύριο μπαίνει ο μηνας που θα γεννήσουμε! Ε δεν νομίζω να μπούμε κ στον Δεκέμβρη ε;

ΧΧΧ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...