Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ-ΣΥΜΦΥΣΕΙΣ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ FORUM, ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 10 ΜΗΝΕΣ.ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ, ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ,ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΦΥΓΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.ΑΡΧΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ,ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ ΔΙΟΤΙ ΕΙΧΑ ΥΠΟΛΕΙΜΑ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΧΩΡΙΑΚΗ 5100 ΚΑΙ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗ ΑΠΟ 43....34 ΜΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ, ΕΚΑΝΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ ΜΕ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΗΣ ΣΑΛΠΙΓΓΑΣ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΔΕ ΟΤΙ Η ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΕΙΧΕ ΣΥΜΦΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ. Η ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΑΚΟΜΗ.ΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ?ΕΑΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΣΥΜΦΥΣΕΙΣ ΑΦΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ?ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Helen, πέρασα κι εγώ από αυτόν τον Γολγοθά...οπότε μπορώ να σου πω ένα δυο πραγματάκια. Καταρχήν λυπάμαι πολύ για αυτό που έπαθες. Ξέρω ότι είναι δύσκολο.Εμένα μου αφαίρεσαν την αριστερή σάλπιγγα και την ώρα του χειρουργείου έκαναν τεστ διαβατότητας στην άλλη. Βρισκόταν σε καλή κατάσταση και ο γιατρός έιπε να κάνω σαλπιγγογραφία μετά από 6 μήνες αποτυχημένων προσπαθειών. Εσένα δεν σου έκανε το τεστ διαβατότητας;;Να το ρωτήσεις στο γιατρό σου. Αν δεν έκανες τέστ, λέω να την κάνεις τη σαλπιγγογραφία. Δεν είναι τίποτα φοβερό και να μην ανησυχείς. Πονάει ελάχιστα. Δεν ξέρω τι γίνεται αν υπάρχουν συμφύσεις. Θα σου πει ο γιατρός. Καλή επιτυχία σου εύχομαι.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ margi ΜΟΥ.ΧΑΡΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΑΚΙ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ, ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ,ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΕΙΣ.ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΤΑΚΟΥΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ,ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ. ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΤΟ ΤΕΣΤ ΔΙΑΒΑΤΟΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΑΛΠΙΓΓΑ, ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ.ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΣΙΓΟΥΡΑ, ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΗ ΚΛΕΙΝΩ 6 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ.ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΠΟΝΑΕΙ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ, ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΚΙΑΛΛΙΩΣ ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΥΠΟΦΕΡΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ. margi ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΣΟΥ ΗΡΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ?

Link to comment
Share on other sites

Helen, 20 μέρες μετά αδιαθέτησα και από τότε ( κοντεύει ένας χρόνος) ο κύκλος είναι σταθερός 28-30μέρες. Εκανα σαλπιγγογραφία και δεν πόνεσα καθόλου...΄Πριν κάνω τη σαλπιγγ όμως πέρασα μία πολύ δύσκολη ψυχολογική περίοδο. Μία βδομάδα δεν κοιμόμουν από το άγχος μην μου τη βρουν με πρόβλημα. Σου έυχομαι να μείνεις σύντομα έγκυος και αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά. Εγώ δυστυχώς δεν ξανάμεινα έγκυος από τότε. Προσπαθούμε αλλά δεν...

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Margi, ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ, ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΑ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ 28 ΜΕ 30 ΗΜΕΡΩΝ. ΑΠΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ. ΝΑ ΘΕΣ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ "ΛΑΧΕΙΟ"? ΤΣΑΝΤΙΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΘΥΜΩΜΕΝΗ ΔΙΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΤΥΠΙΚΗ..ΚΑΙ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΣΥΧΝΑ, ΚΑΙ ΚΟΛΠΙΚΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ, ΠΟΤΕ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ, ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΤΣΟΥΞΙΜΟ, ΚΑΙ ΟΡΙΣΤΕ............ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΖΕΙΣ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ,ΣΠΟΥΔΑΖΕΙΣ,ΕΡΓΑΖΕΣΑΙ,ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΥΖΥΓΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙΚΟ ΣΟΥ,ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ..............................ΟΛΑ ΓΚΡΕΜΙΖΟΝΤΑΙ, ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ ΚΑΙ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΣΑΛΠΙΓΓΑΣ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ? ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΛΗ ΜΟΥ ΣΑΛΠΙΓΓΟΥΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ.ΜΕΤΑ ΛΕΩ ΓΙΑ ΗΕΡΕΜΗΣΕ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ,ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΝΑ ΛΕΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΕ ΜΟΥ.ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ Μargi? ΜΟΝΟ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ? ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ? ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΥΟ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΕΣ ΚΥΗΣΕΙΣ,ΕΚΑΝΕ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΒΡΗΚΑΝ ΣΥΜΦΥΣΕΙΣ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ...............ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΕΓΚΥΕΣ ΜΕ ΤΟΥΡΛΑ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΖΗΛΕΥΩ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΣΟ ΑΧΡΗΣΤΗ ΕΙΜΑΙ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΣΟ ΑΧΡΗΣΤΗ ΕΙΜΑΙ?

 

Αυτο Hellen να μην το ξαναπεις.Φυσικά και σενα θα ρθει η στιμή που θα κρατας το μωράκι σου αγκαλίτσα.Και δεν στα λεω αυτα ετσι απλα για να σε παρηγορήσω γιατί και γω περασα μεχρι και περίοδο κατάθλιψης γιατι δεν ερχόταν ενα μωρό και μαλιστα μετα απο 5 χρονια γάμου, όχι 10 μήνες.Τελικά λογω προβλήματος στο σπέρμα του άντρα μου καταφύγαμε σε εξωσωματική και ήρθε επιτελους το μωράκι μου που τοσο πολύ το περίμενα όλα αυτα τα χρόνια.Τώρα όσον αφορά την σαλπιγγά σου κοίτα πρωτα να κάνεις την σαλπιγγογραφία σου η οποία δεν πονάει πολύ παρά μόνο μια μικρή ενοχληση σαν πονο περιοδου θα νιωσεις.Μακαρι να είναι μια χαρά και συντομα να μας πεις τα νεα σου.

Link to comment
Share on other sites

ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ Tazoula ΜΟΥ, ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΩ., ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ.ΒΛΕΠΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ, ΜΙΛΑΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑΥΤΑ,ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΟΤΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ 25 ΜΑΡΤΙΟΥ (ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΛΑ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΕΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΔΩΣΕ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΑΡΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΗΣ ΑΔΕΡΦΗΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΤΥΧΗ ΕΜΕΙΝΕ ΚΑΙ ΕΓΚΥΟΣ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΗΞΕΡΑΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΩΡΑ.ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΓΑΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ, ΛΟΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΑ ΤΗΣ ΑΠΟ ΜΑΓΟΥΛΑΔΕΣ.ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑΠΟΚΤΗΣΩ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ.

Link to comment
Share on other sites

Helen, η απογοητευση είναι ζωγραφισμένη στο πρόσωπό μου, ειδικά τώρα που πλησιάζει χρόνος και ξαναθυμάμαι όλα όσα πέρασα. Κι εγώ έχω πολύ συχνά κρίσεις θυμου: γιατί να μου τύχει, γιατί τέτοια ατυχία στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, γιατί, ενώ έγινε, δεν μπορώ να μείνω έγκυος. Ολο τέτοια σκέφτομαι. Υστεροσκόπηση δεν έκανα ακόμα. Θα κάνω όμως γιατί ο γιατρός στον προηγούμενο υπέρηχο που έκανα το Μαρτη μου είπε πως πολύ πιθανόν να υπάρχει κάποιος πολύποδας....Ολο γκαντεμιές, τι να πω....Αυτή τη βδομάδα σκέφτεται και ο άντρας μου να κάνει σπερμοδιάγραμμα. Μέχρι τώρα δεν έκανε γιατί η πρώην γαιτρός έλεγε ότι αφού έμεινα έγκυος, πάει να πει πως δεν υπάρχει πρόβλημα ούτε σπέρματος, ούτε ωορρηξίας. Η νέα μου γιατρός έχει αντίθετη άποψη. Είπε πως δεν θα μου κάνει καμία άλλη εξέταση, αν πρώτα δεν δούμε σπέρμα. Ελπίζω να έχουμε καλά αποτελέσματα, γιατί δεν μπορώ άλλη στενοχώρια.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Margi, ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΞΕΧΑΣΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΜΕ, ΕΣΥ ΚΟΝΤΕΥΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΗΝΑ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΓΙΑΤΙ??? ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ,ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΓΙΝΕ.ΠΟΛΥΠΟΔΑΣ? ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΑΛΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ?ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.............ΕΦΟΣΟΝ ΕΜΕΙΝΕΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΓΚΥΟΣ, ΚΑΙ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΚΑΝΕΙΣ, ΜΗΠΩΣ ΤΟΝ ΠΟΛΥΠΟΔΑ ΤΟΝ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΛΟΓΩ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ? ΕΜΑΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΠΕΡΝΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ(2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ 3 ΕΓΩ), ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΤΙΣ ΣΥΜΦΥΣΕΙΣ.ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ ΣΙΔΗΡΟ(5 ΚΟΥΤΙΑ ΠΗΡΑ) ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΕΠΑΝΕΛΘΕΙ Ο ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΑΧΙΖΩ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΦΥΛΙΚΟ ΟΞΥ? ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΚΑΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ?

Link to comment
Share on other sites

Μόνο κολπικο υγρό και υπερηχο έκανα. Ο γιατρός μου είχε δώσει κι εμένα αντιβίωση και σίδερο όταν βγήκα από χειρουργείο. Μετά από 6 μήνες έκανα σαλπιγγο και τώρα θα κάνω υστεροσκόπηση. Ο πολύποδας δεν κολλάει από τον άντρα. Τον βγάζει ο οργανισμός και μπορεί να εμποδίζει στη σύλληψη.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ. ΜΟΛΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΗΘΗΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ. ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΗΝ 3Η ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ(ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ),ΟΠΩΣ FSH,ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ,TSH,FT3 KAI ΑΛΛΕΣ.ΘΑ ΜΕ ΔΕΙ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΣΕ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ,ΕΦΟΣΟΝ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΒΓΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ. Μargi ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ Ο ΠΟΛΥΠΟΔΑΣ ΝΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ.ΕΙΜΑΣΤΕ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΑΖΙ(9 ΧΡΟΝΙΑ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 1 ΧΡΟΝΟ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ,ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΝΑ ΣΥΖΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΙΟΛΑΣ ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΜΑΣ) ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΝΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ?ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 2 ΚΟΥΤΣΟΥΡΑΚΙΑ?

Link to comment
Share on other sites

helen, ολα καλά τελικά. Δεν έχω πολύποδα. Συνέστησε σπερμοδιάγραμμα και υστεροσκόπηση στην περίπτωση που το σπερμοδιάγραμμα βγει καλό. Μακάρι να έχουμε καλά αποτελέσματα με το σπέρμα γιατί αγχώνομαι. Την άλλη βδομάδα θα το κάνει.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ margi, ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΜΟΝΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ. ΕΓΩ ΧΘΕΣ ΕΚΛΕΙΣΑ 28 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ,ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ (ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΟΠΟΤΕ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΜΑΙ): ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΠΡΟΧΩΡΑ ΚΑΙ ΕΞΕΛΙΣΕΤΑΙ, ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑΝ Ή ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, Ελένη μου! Κι εγώ αυτό προσπαθώ να λέω καθε φορά στιν εαυτό μου. Είανι φορές που με παίρνει από κάτω κι άλλες πάλι που είμαι πολύ αισιόδοξη. Σκαμπανεβάσματα απίστευτα. Να, τώρα είμαι down! Δεν ξέρω γιατί....Σε΄πόσο καιρό θα ξεκινήσετε προσπάθειες; Εγώ είχα ξεκινήσει μετά την τρίτη περίοδο, αν και πολλοί γιατροι μου είχαν πεί και από τη δεύτερη ακόμα. Σου εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου να μείνεις έγκυος πολύ γρήγορα και να μην ταλαιπωρηθείς με καμία άλλη εξέταση. Η επόμενη φορά που θα πας στο νοσσοκομείο να είναι για να γεννήσεις.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΚΑΜΠΑΝΕΒΑΣΜΑΤΑ ΘΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΑΓΚΑΛΙΑ, ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΜΕ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΛΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΜΕ. ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΤΟΙΜΑΖΑΝΕ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΜΑΙ. ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ, ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΤΟΜΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ. ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΛΗΝΙΚΗ ΕΦΥΓΑ ΑΔΕΙΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΞΩ, ΟΛΕΣ ΦΕΥΓΑΝΕ ΜΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ 2 ΑΝΘΟΔΕΣΜΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΦΕΡΑΝ ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ.Γ.....Α.ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ, ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΣΕ 5 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΣΑΛΠΙΓΟΥΛΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ, ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ. ΠΙΣΤΗ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΜΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

Καλη δυναμη κ συνεχεια στην προσπαθεια σου σε καταλαβενω γιατι κ γω η πρωτη μου εγκυμοσυνη με φυσικο τροπο ηταν εξωμητριο κ γω εκανα ανοιχτο χειρουργειο τυπου καισαρικης,τελικα αφαιρεσα κ την αλλη σαλπιγγα γιατι ηταν υδροσαλλπιγγα με λαμπαροσκοπιση εκει ειδαμε οτι ειχα κ ενδομητριοση οπου κ καυτηριαστικαν οι εστιες.πραγματικα σου ευχομαι να βρεις το σωστο δρομο κ γιατρο για να γινεις συντομα μανουλα θα σου προτεινα να κανεις και καποιες αλλες εξετασεις οπως για ουρεοπλασμα μυκοπλασμα χλαμυδια με ιστο περιοδου κ θρομβοφιλιας γενικα ολο το πακετο για καθ εξιν αποβολες κ φυσικα υστεροσκοπηση καλη επιτυχια

1 εξωμητριο,μια παλινδρομη 8η-11η βδομαδα,3 βιοχημικες

Link to comment
Share on other sites

ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ziguli, ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ. ΣΑΦΩΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΡΩΤΑ ΟΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΓΙΑ ΜΠΕΜΠΕ, ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ...............ΑΠΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ, ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΑΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ ΟΜΟΡΦΑ. ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ. ΤΩΡΑ ΣΕ ΤΙ ΣΤΑΔΙΟ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ? ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΑΝΟΥΛΑ, ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΑ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω HELEN80 κ γω σου ευχομαι το συντομοτερο να βρεθεις με το μωρακι σου αγκαλιτσα, οχι δεν εχω μωρακι αλλα συντομα θα κανω την 11 προσπαθεια εξωσωματικη κ ελπιζω αυτη τι φορα να κανω την σωστη θεραπεια για την θρομβοφιλια κ τα νκ που εχω και αυτη την φορα να μην παλινδρομηση!!!Αν χριαστεις καποια πληροφορια ή οτιδιποτε μην διστασεις να ρωτησεις, αλλα πραγματικα εχε το νου σου για τον ποιον θα εμπιστευτεις.

1 εξωμητριο,μια παλινδρομη 8η-11η βδομαδα,3 βιοχημικες

Link to comment
Share on other sites

ziguli, καλή επιτυχία κοπέλα μου!Εύχομαι αυτή τη φορά να τα καταφέρεις. Πέρασες πάρα πολλα! Μακάρι, μακάρι να μείνεις έγκυος και να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ziguli, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ, ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕΣ, ΠΟΛΥΣ Ο ΠΟΝΟΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ Ο ΓΟΛΓΟΘΑΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΗΤΕΡΕΣ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ,ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΓΙΟΡΤΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

margi και HELEN80 σας ευχαριστω εκ βαθους ψυχης κ ευχομαι σε ολες να τα καταφερουν το συντομοτερο!!! Ο Θεολης θα μας βοηθησει.

1 εξωμητριο,μια παλινδρομη 8η-11η βδομαδα,3 βιοχημικες

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια μου τι κάνετε? Σήμερα πήρα ταποτελέσματα απο τις ορμονικές εξετάσεις που έκανα. Δεν πήρα ακόμη τον γιατρό μου τηλέφωνο, αλλα μου είπε ο μικροβιολόγος οτι έχω ανεβασμένη προλακτίνη. Να σας πώ λίγο τις τιμούλες? εσείς γνωρίζετε και περισσότερα απο εμένα. FSH:13,70 LH:3,58 Ε2:28,49 PRL(προλακτίνη):57,42 ολική τεστοστερόνη:0,51 ελεύθερη τεστοστερόνη:1,7 προγεστερόνη:0,7 DHEA-S:2,2 TSH:2,52 FT3:4,58 FT4:12,64. Τις έκανα την 3η ημέρα του κύκλου μου όπως μου είπε ο γυναικολόγος μου.

margi μου κάνατε σπερμοδιάγραμμα? ολα καλά κοπέλα μου?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω καθόλου να σου πω για τις τιμές της εξέτασης που έκανες, helen. Δεν το κάναμε το σπερμοδιάγραμμα. Θα προσπαθήσω κι αυτό το μήνα και αν δεν γίνει κάτι, θα το κάνουμε μόλις αδιαθετήσω. Η ψυχολογία μου χάλια....Με τόσο άγχος πού να τα καταφέρω!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

και εγώ απο χθές δεν είμαι και πολύ καλά, η διάθεση μου δεν είναι και στα πάνω της. Σκέφτηκα σήμερα το πρωί που ξύπνησα οτι θα έμπαινα στον 5ο μήνα απο την πρώτη μου εγκυμοσύνη που παλλινδρόμησε..........βλέπεις δεν ξεχνιούνται. Τελοσπάντων, που θα πάει θα γίνουμε και εμείς μανούλες κάποια στιγμή. Προσπάθησε να ηρεμήσεις και δώστου να καταλάβει...............που θα πάει θα πιαστεί. καλη επιτυχία κοπέλα μου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...