Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικός Σταθμός Σουζάνα στο Χαλάνδρι


Recommended Posts

Έχει κανείς εμπειρία από τον παιδικό σταθμό Σουζάνα στο Χαλάνδρι; Σκέφτομαι να στείλω τη μικρή μου που θα γίνει 2 σε δύο μέρες. Διάβασα τα προηγούμενα ποστ για τις περιοχές βριλήσσια και χαλάνδρι αλλά δεν είδα σχόλια γι'αυτό τον σταθμό. Όποιος ξέρει κάτι (θετικό ή αρνητικό) παρακαλώ ας με βοηθήσει για να αποφασίσω γιατί έχω αγχωθεί πολύ. Ευχαριστώ πολύ!:D

RnI5p3.pngjxUep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έχω μία φίλη που θα πάει την κόρη της και λέει ότι κάνουν καλή δουλειά αλλά και εγώ θα ήθελα την άποψη και άλλων γονιών που έχουν πάει τα παιδιά τους.

 

Σας παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας μας δώσει πληροφορίες:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Λογω δουλειας τυγχανει να γνωριζω και να εχω επισκεφθει το συγκεκριμενο παιδικο σταθμο πανω απο 2 φορες. Αποκομισα παρα πολυ καλες εντυπωσεις . Τον συστησα μαλιστα για τα διδυμακια του κουμπαρου μου που μενουν Κ.Χαλανδρι. Τα εγραψε τελικα εκει. Ειναι πολυ ευχαριστημενοι. Και οσον αφορα το οικονομικο .

Επισης οφειλω να πω οτι ο σταθμος αυτος μετραει παρα πολλα χρονια λειτουργιας και θεωρειται αν οχι ο καλυτερος απο τους καλυτερους των Β.προαστίων.

Επισης πολυ καλοι παιδαγωγοι κατα την αποψη μου με καλη εκπαιδευση.

Για την ταρατσα που ανεφερε καποιο μελος λιγο απορω γιατι πραγματικα δεν θυμαμαι κατι τετοιο. Αν αυτο ειναι 100% σιγουρο και δεν μπερδευεται με αλλο σταθμο θα ηθελα μια επιβεβαιωση για καθαρα δικους μου λογους.

 

ΥΓ:Αυτο που θα πρεπει να ελεγχετε σε ενα παιδικο σταθμο -εκτος των αλλων- θα πρεπει να ειναι τα σχολικα τους. Μην ντραπειτε να ζητησετε να δειτε τα διπλωματα των οδηγων, το ΚΤΕΟ του οχηματος και το ετος κατασκευης τους. Το θεωρω απο τα πιο σημαντικα. Αυτα θα μεταφερουν τα παιδια σας καθε μερα και θα πρεπει να γνωριζετε τα παντα για την ασφαλεια τους.

Ακομα να ελεγξετε εξωνυχιστικα τους χωρους. Ειδικα τουαλετες και μαγειριο. Αν παρατηρησετε οτιδηποτε θεωρειτε μη ασφαλες μην διστασετε να το αναφερετε ακομα και αν δεν γραψετε το παιδακι σας στο συγκεκριμενο.

Μιλαω παντα απο την εμπειρια της δουλειας μου .

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Αν και λίγο παλιό το post το επαναφέρω επειδή είμαι σε ψάξιμο για τη μικρή μου. Γενικά δεν έχω βρεί σχόλια που να με κατατοπίσουν κάπως για τον Παιδικό Σταθμό Σουζάνα, ούτε έχω κάποιο γνωστό να με ενημερώσει σχετικά.

Μια ματιά που έριξα στο site λειτουργεί 11 μήνες το χρόνο και το ωράριο του είναι υπερ μου. Θα ήθελα να μου πει κάποιος αν γνωρίζει κάτι παραπάνω ή αν έχει προσωπική εμπειρία ακόμα καλύτερα...

Έχω πολύ κακή εμπειρία από έναν που τη πήγα για 2 μήνες και δε θέλω να την ξαναπατήσω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν και λίγο παλιό το post το επαναφέρω επειδή είμαι σε ψάξιμο για τη μικρή μου. Γενικά δεν έχω βρεί σχόλια που να με κατατοπίσουν κάπως για τον Παιδικό Σταθμό Σουζάνα, ούτε έχω κάποιο γνωστό να με ενημερώσει σχετικά.

Μια ματιά που έριξα στο site λειτουργεί 11 μήνες το χρόνο και το ωράριο του είναι υπερ μου. Θα ήθελα να μου πει κάποιος αν γνωρίζει κάτι παραπάνω ή αν έχει προσωπική εμπειρία ακόμα καλύτερα...

Έχω πολύ κακή εμπειρία από έναν που τη πήγα για 2 μήνες και δε θέλω να την ξαναπατήσω..

 

Καλημέρα,

Μπορείς να μου πεις για το ωράριο και αν έχει βρεφικό τμήμα ????

Και οποιαδήποτε άλλη πληροφορία δεκτή.

 

Ευχαριστώ πολύ

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μπορείς να μου πεις για το ωράριο και αν έχει βρεφικό τμήμα ????

Και οποιαδήποτε άλλη πληροφορία δεκτή.

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Δε ξέρω λεπτομέρειες. Στο site λέει ότι λειτουργεί από τις 06:30 έως τις 17:30, έκλεισα ραντεβού για να το δω από κοντά. Αύριο θα σου πω περισσότερα...

Πάντως είμαι σε ψάξιμο αυτό τον καιρό και θα δω όλους τους γύρω παιδικούς σταθμούς (Βρίλησσια-Χαλάνδρι) μέχρι να καταλήξω κάπου...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Δε ξέρω λεπτομέρειες. Στο site λέει ότι λειτουργεί από τις 06:30 έως τις 17:30, έκλεισα ραντεβού για να το δω από κοντά. Αύριο θα σου πω περισσότερα...

Πάντως είμαι σε ψάξιμο αυτό τον καιρό και θα δω όλους τους γύρω παιδικούς σταθμούς (Βρίλησσια-Χαλάνδρι) μέχρι να καταλήξω κάπου...

 

Πήγες τελικά ???

 

όταν ολοκληρώσεις το ψάξιμο θα το εκτιμούσα πολύ να μου έλεγες έστω με πμ τι διάλεξες και γενικώς τι είδες.

 

Ευχαριστώ πολύ

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Πράγματι τελικά υπάρχει μπαλκόνι τύπου ταράτσα στον συγκεκριμένο σταθμό. Θα ήθελα να διορθώσω σχετική αναφορά μου εδώ στο forum για τον σταθμό Σουζάνα. Το μπέρδεψα με κάποιον άλλον σε εκείνη την περιοχή , όπως πρόσφατα ανακάλυψα...:oops: Συγκεκριμένα με την Συννεφούλα , εκεί πήγαιναν οι γνωστοί μου τα παιδάκια τους.

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • 11 months later...
  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα :)

Ψάχνουμε να βρούμε νέο σταθμό για τον 2ο γιο μας που θα είναι κατι λιγότερο από 3.5 χρονών καθώς ο σταθμός στον οποίο βρίσκεται τώρα δεν θα επαναλειτουργήσει το Σεπτέμβριο.

Έχω επισκεφτεί το σταθμό Σουζάνα απλά αναζητώ τις τρέχουσες/πρόσφατες εμπειρίες γονέων, οπότε θα εκτιμούσα πολύ αν κάποιος με πρόσφατη εμπειρία από το σταθμό μπορέσει να μοιραστεί την εμπειρία του (αρνητικά και θετικά στοιχεία που εντόπισε στη λειτουργία του σταθμού);;

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...