Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΣΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ, ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙςΕΣ ΓΙΑ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ. Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΤΕ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ. ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ. ΕΧΕΤΕ ΥΠΟΨΙΝ ΣΑΣ ΚΑΝΕΝΑ ΣΤΘΜΟ ΠΟΥ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ? ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΩΣ ΣΤΟΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΟΥΝ ΣΤΑ ΜΕΣΑ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ, ΟΠΟΤΕ ΛΟΓΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΡΕΥΝΑ ΓΙΑ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥΣ. :lol::)

 

Edit admin 

Για να δείτε περισσότερα θέματα συζητήσεων σχετικά με παιδικούς σταθμούς στον Βύρωνα δείτε εδώ 

https://parents.org.gr/forum/search/?q=βύρωνας&type=forums_topic&nodes=46

Τέλος edit admin

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεωργία, να χαίρεσαι το γιο σου!

Στην Καισαριανή δεν υπάρχουν ιδιωτικοί σταθμοί για βρέφη, είχα πάντα αυτό το πρόβλημα στα δικά μου παιδιά. Πρέπει να ψάξεις στις γύρω περιοχές (Ζωγράφου, Παπάγου, Καρέα, Ηλιούπολη, Παγκράτι) και πολλή προσοχή, γιατί πολλοί είναι απλά άθλιοι. Υπάρχουν όμως και καλοί, αλλά θέλει ψάξιμο. Αν ενδιαφερόσουν για μεγαλύτερο παιδάκι, πάνω από δύο χρονών θα ήξερα να σου πω, τώρα κι εγώ θα έχω το ίδιο πρόβλημα όταν θα έρθει η ώρα να πάει η κόρη μου, αν δεν μου την πάρουνε στο δημοτικό σταθμό (που παρεπιπτόντως έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλός, αλλά έχει λίγες θέσεις), οπότε αν βρεις κανένα καλό βρεφικό, γραψ'το κι εδώ να το έχω υπ' όψην κι εγώ.

Λυπάμαι που δεν μπορώ να σε βοηθήσω... Σου εύχομαι να βρεις το καλύτερο για το παιδάκι σου!

HXuSp2.pngaS46p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα sofuka και εσυ να χαιρεσαι τα παιδακια σου. Εσυ τελικα που τα εστειλες τα παιδακια σου? παντως απο μια πρωτη ερευνα που εκανα, βρηκα μονο Ε Ν Α ! βρεφονηπιακο που να δεχεται παιδια τετοιας ηλικιας και να εξυπηρετει την Καισαριανη. Λεγεται ΛΙΛΙΑΝ ΛΥΚΟΥ και ειναι αν θυνμαμαι καλα στον Καρεα. Ακομη δεν εχω επικοινωνησει τηλεφωνικα. Οταν επικοινωνησω θα γραψω περισσοτερες λεπτομερειες.

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα,

ενδιαφερομαι και εγω για αυτες τις περιοχες γιατι μενουμε στον βυρωνα και θα χρειαστουμε σταθμο τον Απριλιο που θα ειμαστε 10 μηνων...αν βρειτε κατι καλο, ενημερωστε και εμενα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ "ΛΙΛΙΑΝ ΛΥΚΟΥ " και ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΠΩΣ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ 12 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΠΩΣ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟΣ Ο ΣΤΑΘΜΟΣ. ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΑΠΟ ΜΑΡΤΗ, ΑΠΡΙΛΗ, ... ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΠΑΛΙ...ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ Βρεφικο Σταθμό ΠΟΥ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ. ΜΑ ΚΑΛΑ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ? ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ! ΑΝ ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΣΤΑΘΜΟ ΑΣ ΤΟΝ ΓΡΑΨΕΙ PLEASE! ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Ο ΒΥΡΩΝΑΣ ΝΑΙ. ΚΑΙ Ο ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ " ΛΙΛΙΑΝ ΛΥΚΟΥ " ΣΤΟ ΒΥΡΩΝΑ ΕΙΝΑΙ. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ

Link to comment
Share on other sites

στη Καισαριανή απ' ότι ξέρω είναι στην οδό Ανδριανουπόλεως η ΜΙΚΡΗ ΚΙΒΩΤΟΣ

στον Βύρωνα υπάρχουν αρκετοί: ΠΡΩΤΟ ΣΚΑΛΙ (οδό Σωκίων), ΡΟΟΥΖΜΑΡΙ (οδό Αιγιαλείς, υπάρχει και στο παγκράτι παράρτημα), ΗΛΙΟΧΑΜΟΓΕΛΟ (οδό Έρμου) και ο ΚΟΥΝΙΑΚΗΣ (καρέας) και το ΑΛΦΑΜΠΕΤ (στη λεοφ. Καρέα).

ΛΙΛΙΑΝ ΛΥΚΟΥ, εξίσου καλός

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ, ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΒΡΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΣΤΑΘΜΟ. ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ :

 

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΚΑΛΙ ΚΑΙ Η ΛΙΛΙΑΝ ΛΥΚΟΥ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΘΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΒΡΕΦΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΓΩ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΜΑΡΤΙΟ, ΓΙΑ ΤΟΤΕ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ..

Η ΜΙΚΡΗ ΚΙΒΩΤΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΡΕΦΙΚΟ ΤΜΗΜΑ, ΔΕΧΕΤΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ 2 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΠΑΝΩ.

ΤΟ ΗΛΙΟΧΑΜΟΓΕΛΟ ΕΧΕΙ ΒΡΕΦΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΘΕΣΕΙΣ.

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΥΟ ΣΤΑΘΜΟΥΣ , ΤΟΝ ΚΟΥΝΙΑΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΦΑΜΠΕΤ, ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΚΟΜΗ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΨΑΞΩ.

ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΧΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΗΛΙΟΧΑΜΟΓΕΛΟ ΑΣ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ. ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΚΑΛΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΛΙΛΑΝ ΛΥΚΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ, ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΘΕΣΕΙΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! :D

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

αγαπημένες νίκη, sofuka και ρίτα79 ... τι κάνατε τελικά με παιδικό σταθμό; πού έχετε καταλήξει;

εγώ πήγα πρώτο σκαλί, ροουζ μαρί και δελφινάκια (παγκράτι).

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

εγω ενδιαφερομαι για σεπτεμβρη οποτε ακομα δεν εχω κοιταξει προς το παρον συλλεγω πληροφοριες...

τα δελφινακια εχουν βρεφονηπιακο?ειναι κοντα στο σπιτι μου (αν δε κανω λαθος ειναι αυτος κοντα στον πεζοδρομο στη λασκου?)...και με ενδιαφερει για δωσε πληροφοριες σε παρακαλω...

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

τα δελφινάκια είναι στην οδό τελαμώνος. πήγα χτες και τον είδα. το βρεφικό τμήμα, αυτή τη στιγμή έχει παιδιά γεννημένα το 2007 (από γενάρη μέχρι και δεκέμβρη).

ο σταθμός λειτουργεί 7-16.30. 295€ χωρίς σχολικό. ζεστό περιβάλλον.

εσένα πότε είναι γεννημένο το παιδάκι σου;

πρέπει να μένουμε πολύ κοντά, γιατί κι εμένα είανι 2 βήματα από το σπίτι μου.

τι άλλο να σου πώ;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

ο μικρος ειναι γεννημενος τον απριλιο του 2008 τον σεπτεμβρη που ενδιαφερομαι θα ειναι 17 μηνων οποτε τον περνουν ετσι?

καλη μου φαινεται και η τιμη οποτε θα παω να τον δω γιατι ειναι κολλητα στο σπιτι μου εγω μενω στον πεζοδρομο.

αν σου ειπαν τιποτα λεπτομερειες σχετικα με την απασχοληση τους το φαγητο τους κτλ γραψε μας.

γενικα σου φανηκε καλο το περιβαλλον?εχει πολλα παιδακια στο βρεφικο τμημα?

ευχαριστω θερμα

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μου έδωσαν το μενου του φεβρουαρίου.

μου είπαν πως στο βρεφικό τμήμα οι δραστηριότητες είναι 10πμ-12μμ και περιλαμβάνουν τραγουδάκια, παραμυθάκια, κουκλοθέατρο... τέτοια απλά πραγματάκια.

ήταν 9-10 παιδάκια με μία κοπέλα. μου είπανε όμως ότι την ώρα του φαγητού υπάρχει βοηθός.

μοκέτα κάτω, τραπεζαρία στο βάθος με καρεκλίτσες μικρές.

μικρή εξωτερική αυλή (συγκρητικά με τα άλλα δύο σχολεία που είδα).

αλλα μου είπανε να πάω κάποιο απόγευμα που θα είναι άδειες οι αίθουσες, να δω όλες τις εγκαταστάσεις.

9-10 πρωινό, 10-12 δραστηριότητες, 12 μεσημεριανό. μετά όσα είναι να φύγουν φέυγουν, τα άλλα κοιμούνται, παίζουν, τρώνε απογευματινό και μετά φεύγουν.

πήγαινε, αν μπορείς, απόγευμα να δεις και τις υπόλοιπες αίθουσες. και πες μου...

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Γεια σας!

 

Είμαι μητέρα διδύμων, τα οποία είναι οχτώ μηνών. Επειδή αναγκάζομαι να γυρίσω στη δουλειά στις αρχες Ιουνίου, πρέπει να αφήνω τα μωρά μου σε έναν παιδικό σταθμό τον άλλο μήνα. Μένουμε στην Καισαριανή.

 

Έκανα επίσκεψη στον έναν παιδικό σταθμό του Δήμου Καισαριανής και δεν μου άρεσε το περιβάλλον του. Επίσης, επισκέφτηκα δυο δημοτικούς σταθμούς του Δήμου Αθηναίων στο Παγκράτι, και θα έλεγα ότι εντυπωσιάστηκα με τον επαγγελματισμό τους. Ποια γνώμη έχετε για τον παιδικό σταθμό του Δήμου Αθηναίων στην όδο Νικοσθένους; Το πρόβλημα με τον άλλον παιδικό σταθμό είναι ότι δέχεται μωρά 18 μηνών και πάνω μόνο.

 

Επιπλέον, επισκέφτηκα τον ιδιωτικό παιδικό σταθμό "Φραουλίτσα" (πριν ήταν Νατάσα), και παρατήρησα ότι ο χώρος του είναι μικρός. Ποια γνώμη έχετε για αυτόν τον σταθμό;

 

Ευχαριστώ

eNortjKzUjI0MjM2M1KyBlwwFXoC0Q,,32.pnga%3E
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω στην περιοχη μας, επειδη τους ειδα ολους, για τοσο μικρα παιδια(βρεφη) ο πιο οργανωμενος ειναι το ηλιοχαμογελο στο Βυρωνα(εχει και σαιτ κανε αναζητηση στο google και θα τον δεις).

Για τους δημοτικους που ρωτας δε ξερω καθολου δεν τους εχω δει απο κοντα.

Για τη φραουλιτσα ...και εγω τον βρηκα πολυ μικρο.Ενταξει βεβαια εσενα ειναι βρεφη και θα ειναι σε κουνιτσες αλλα οσο και να το κανουμε ειναι αρκετα αποπνικτικη η ατμοσφαιρα σε ενα τοσο μικρο σταθμο.

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Είμαι μητέρα διδύμων, τα οποία είναι οχτώ μηνών. Επειδή αναγκάζομαι να γυρίσω στη δουλειά στις αρχες Ιουνίου, πρέπει να αφήνω τα μωρά μου σε έναν παιδικό σταθμό τον άλλο μήνα. Μένουμε στην Καισαριανή.

 

Έκανα επίσκεψη στον έναν παιδικό σταθμό του Δήμου Καισαριανής και δεν μου άρεσε το περιβάλλον του. Επίσης, επισκέφτηκα δυο δημοτικούς σταθμούς του Δήμου Αθηναίων στο Παγκράτι, και θα έλεγα ότι εντυπωσιάστηκα με τον επαγγελματισμό τους. Ποια γνώμη έχετε για τον παιδικό σταθμό του Δήμου Αθηναίων στην όδο Νικοσθένους; Το πρόβλημα με τον άλλον παιδικό σταθμό είναι ότι δέχεται μωρά 18 μηνών και πάνω μόνο.

 

Επιπλέον, επισκέφτηκα τον ιδιωτικό παιδικό σταθμό "Φραουλίτσα" (πριν ήταν Νατάσα), και παρατήρησα ότι ο χώρος του είναι μικρός. Ποια γνώμη έχετε για αυτόν τον σταθμό;

 

Ευχαριστώ

 

Νομιζω στην περιοχη μας, επειδη τους ειδα ολους, για τοσο μικρα παιδια(βρεφη) ο πιο οργανωμενος ειναι το ηλιοχαμογελο στο Βυρωνα(εχει και σαιτ κανε αναζητηση στο google και θα τον δεις).

Για τους δημοτικους που ρωτας δε ξερω καθολου δεν τους εχω δει απο κοντα.

Για τη φραουλιτσα ...και εγω τον βρηκα πολυ μικρο.Ενταξει βεβαια εσενα ειναι βρεφη και θα ειναι σε κουνιτσες αλλα οσο και να το κανουμε ειναι αρκετα αποπνικτικη η ατμοσφαιρα σε ενα τοσο μικρο σταθμο.

 

στους δημοτικούς παιδικούς σταθμούς πρεπει να κανετε αιτηση τωρα τον μάιο ή τον οκτώβριο ή τον δεκέμβριο.

στην καισαριανή υπάρχει μονο η μικρή κιβωτος (οδο Ανδριανουπόλεως).

 

 

ροουζμαρι, ηλιοχαμόγελο και πρώτο σκαλί (Βύρωνας) παίρνουν παιδά από 18 μηνών

δελφινάκια (τελαμώνος, παγκράτι) παίρνουν και μικρότερα.

αλφαμπετ (πρεπει να εχουν βγαλει την πάνα)

λιλιαν λυκου, γλυκα πειραχτηρια (βυρωνας)

 

υπάρχει ακόμη σνουπυ (παγκρατι), σεραφινο, εκφραση (υμηττος) και αλλα που ξερω στην ηλιούπολη.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Ριτα29,

 

Έχω ακούσει κάτι για το ηλιοχαμόγελο. Όμως, έμαθα ότι είναι ακριβό. Βρήκα την ιστοσελίδα του στο Ίντερνετ και μου φαίνεται ενδιαφέρον. Τελικά, αποφάσισα να αφήνω τα μωρά μου στο σπίτι και η νταντά και η μητέρα μου μπορούν να συνεχίσουν να τα φροντίζουν μέχρι τα τέλη Ιουλίου. Η νταντά τα φροντίζει από τον Ιανουάριο και έτσι ξέρει τις συνήθειες των μωρών μου. Άλλωστε, τα δίδυμά μου δεν είναι ακόμη έτοιμα να βρεθούν σε παιδικό σταθμό, γιατί θέλουν συνέχεια χάδια.

 

Μάλλον θα επιλέξω τον συγκεκριμένο παιδικό σταθμό του Δήμου Αθηναίων. Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι ότι οι παιδαγωγοί πρέπει να είναι ανθρώπινοι και τίποτε άλλο!

 

Ismeni,

 

Μερικοί από τους παιδικούς σταθμούς, τους οποίους μου έχεις δείξει, δέχονται μεγαλύτερα παιδιά. Για παράδειγμα, η μικρή κιβωτός δέχεται παιδιά από 2 έως 6 ετών.

 

Πάντως, σε ευχαριστώ για τη βοήθειά σου.

eNortjKzUjI0MjM2M1KyBlwwFXoC0Q,,32.pnga%3E
Link to comment
Share on other sites

 

Ismeni,

 

Μερικοί από τους παιδικούς σταθμούς, τους οποίους μου έχεις δείξει, δέχονται μεγαλύτερα παιδιά. Για παράδειγμα, η μικρή κιβωτός δέχεται παιδιά από 2 έως 6 ετών.

 

Πάντως, σε ευχαριστώ για τη βοήθειά σου.

 

αυτο που ξερω ειναι οτι τα δελφινάκια δεχονται παιδιά μικρότερα των 18 μηνών. νομιζα και το ηλιοχαμόγελο, αλλα μία φιλη που ρώτησε τελικά ήταν αρνητική η απάντηση.

εμενα το ηλιοχαμόγελο δεν μου αρέσει (αν και δεν το εχω επισκεφτει) γιατι ειανι σαν εκπαιδευτήριο. με το ασανσερ πάνε στις ταξεις, με το ασανσερ στην τραπεζαρία, με το ασανσερ για παιχνίδι. στις μικρες ηλικίες προτιμώ τα μικρά σπιτάκια, τους οικογενειακούς παιδικούς σταθμούς.

 

παρακαλώ...

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

kοριτσια κ γω οταν εψαχνα στην περιοχη απογοητευτηκα μαλιστα εκανα την εγγραφη στο ηλιοχαμογελο κ μετα λογω τησ ...υπεροχησ συμπεριφορασ κ αυτων που εμαθα απο φιλουσ τα μαζεψαμε...νυχτα...πηγα στον κουνιακη οπου ηταν εξαιρετικα ομωσ δεν βολεβαν οι ωρεσ κ με συστησε στο καλαμακι σεναν πολυ καλο παιδικο που ειναι σαν σπιτι κ το προσωπικο ειναι οικογενεια ο γιοσ μου τουσ αγαπα θελει να πηγαινει συνεχεια ξερω πωσ σκεφτεστε την αποσταση αλλα καποιεσ φορεσ αξιζει να κοιτασ παραπερα εμεισ ειμαστε εκει 4 χρ κ ξεκιναμε δημο

Link to comment
Share on other sites

kοριτσια κ γω οταν εψαχνα στην περιοχη απογοητευτηκα μαλιστα εκανα την εγγραφη στο ηλιοχαμογελο κ μετα λογω τησ ...υπεροχησ συμπεριφορασ κ αυτων που εμαθα απο φιλουσ τα μαζεψαμε...νυχτα...πηγα στον κουνιακη οπου ηταν εξαιρετικα ομωσ δεν βολεβαν οι ωρεσ κ με συστησε στο καλαμακι σεναν πολυ καλο παιδικο που ειναι σαν σπιτι κ το προσωπικο ειναι οικογενεια ο γιοσ μου τουσ αγαπα θελει να πηγαινει συνεχεια ξερω πωσ σκεφτεστε την αποσταση αλλα καποιεσ φορεσ αξιζει να κοιτασ παραπερα εμεισ ειμαστε εκει 4 χρ κ ξεκιναμε δημο

 

θα σε ρωτησω, χωρις να εχω διαβασει αλλες δημοσιεύσεις σου σε αυτο το θεμα, ροουζμαρι, πρωτο σκαλι, δελφινάκια, μικρη κιβωτός, αλφαμπετ κλπ.... δεν σου ελεγαν τιποτα;

απλώς ειανι πολύ μακριά το καλαμάκι για τη βρεφική ηλικία....

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

kοριτσια κ γω οταν εψαχνα στην περιοχη απογοητευτηκα μαλιστα εκανα την εγγραφη στο ηλιοχαμογελο κ μετα λογω τησ ...υπεροχησ συμπεριφορασ κ αυτων που εμαθα απο φιλουσ τα μαζεψαμε...

 

Leol,

 

Θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι. Τι εννοούσες όταν απογοητεύτηκες; Έψαχνες και τους δημοτικούς παιδικούς σταθμούς στην Καισαριανή και στις γύρω περιοχές (Παγκράτι, Βύρωνας, κλπ); Τι έμαθες για τους παιδικούς σταθμούς του Δήμου Αθηναίων στην Καισαριανή ή στο Παγκράτι; Έκανες επίσκεψη σε αυτούς;

eNortjKzUjI0MjM2M1KyBlwwFXoC0Q,,32.pnga%3E
Link to comment
Share on other sites

Leol,

 

Θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι. Τι εννοούσες όταν απογοητεύτηκες; Έψαχνες και τους δημοτικούς παιδικούς σταθμούς στην Καισαριανή και στις γύρω περιοχές (Παγκράτι, Βύρωνας, κλπ); Τι έμαθες για τους παιδικούς σταθμούς του Δήμου Αθηναίων στην Καισαριανή ή στο Παγκράτι; Έκανες επίσκεψη σε αυτούς;

 

Λία2009, ποιούς σταθμούς εσύ εχεις δει; ροουζμαρι;λιλαν λύκου;πρωτο σκαλί; είχες δει μονο το ηλιοχαμόγελο;

τι δε σου άρεσε στους άλλους;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...