Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η ΠΙΤΣΙΡΙΚΟΥΠΟΛΗ ΣΤΗ ΝΙΚΑΙΑ


Recommended Posts

  • 9 months later...

Διαφημίσεις


Θα ήθελα να μάθω πληροφορίες για τον παιδικό σταθμό "Η ΠΙΤΣΙΡΙΚΟΥΠΟΛΗ" στην περιοχή της Νίκαια

 

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ chr33 .τελικα τι εκανες με την πιτσιρικουπολη πηγες εκει .ειναι να παω να δω το σταθμο αυριο.εαν γνωριζεις κατι ενημερωσε με γιατι με εχει φαει το αγχος που θα στειλω τα ζουζουνακια μου.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!! στην πιτσιρικουπολη ειχα παει να γραψω την μικρη μου αλλα δεν με ξετρελανε.

οικονομικος αρκετα, καινουρια κρεβατακια δεν μου αρεσε ομως οτι σε βαζει και υπογραφεις ενα "τυπου" συμβολαιου οτι αν ξεγραφτεις νωριτερα απο την σχολικη χρονια εισαι υποχρεωμενος να καταβαλεις τα διδακτρα!!

επισης με ξυνισε οτι ο κυριος που ηταν ο ιδιοκτητης εκανε και τον οδηγο και ρωτω οταν κανει δρομολογια μενει χωρις υπευθυνο ο σταθμος...?

επισης σου λεει να φερεις τα φρουτα εσυ τα μωρομαντηλα εσυ, ενω σε αυτον που παει τωρα η μικρη μου το μονο που εβαζα εγω ειναι τις πανες και γαλα ολα τα αλλα εκεινοι.

η επιλογη δικη σας!

φιλακια

Link to comment
Share on other sites

καλημερα .

πηγα εχτες και τον ειδα τον σταθμο και εγω δεν ξετρελαθηκα.συμφωνω με τον κυριο που σε ξυνισε και εμενα με ξυνισε.οσον αφορα τα υπολοιπα η περισσοτερη σταθμοι ζητανε φρουτα ,μωρομαντηλα και πρεπει να πληρωσεις εστω και αν σταματησεις να πηγαινεις το παιδι.γενικα ειναι μια απελπισια αυτη η κατασταση με τους σταθμους.τελικα που πηγαινεις την μικρη;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗ ΠΙΤΣΙΡΙΚΟΥΠΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΔΩ ΤΙΣ ΒΡΕΦΟΚΟΜΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΣΗΚΩΘΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΒΟΗΘΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΟΙ.ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 9 ΜΗΝΩΝ ΤΟ ΠΑΩ ΣΤΟ ΠΑΛΑΤΑΚΙ ΑΝΩ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΟΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ.ΠΕΡΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

ΕΧΩ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ (3,5 & 2 ΧΡΟΝΩΝ) ΚΑΙ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΠΙΤΣΙΡΙΚΟΥΠΟΛΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ. ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΝ ΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ. ΔΙΝΟΥΝ ΠΡΟΣΟΧΗ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΤΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ, ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΜΕ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ, Ο ΣΤΑΘΜΟΣ ΔΕ ΜΕΝΕΙ ΑΚΕΦΑΛΟΣ ΑΛΛΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΕΚΕΙ & Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Εγώ κορίτσια πέρασα από πάρα πολλούς παιδικούς σταθμούς για να καταλήξω στην Πιτσιρικούπολη.Ο χώρος είναι μοναδικός...Τεράστιες αίθουσες και καθαρές.Οι περισσότεροι παιδικοί που επισκέφτηκα ήταν αναπαλαιωμένα σπίτια που η κάθε αίθουσα ήταν το ένα τρίτο από αυτην της πιτσιρικούπολης.Και θα πρέπει να γνωρίζουμε οτι ο χώρος παίζει σημαντικό ρόλο στην αποφυγή ιώσεων.Όσο για τον ιδιωκτήτη, εμένα μου φάνηκε συζητήσημος και πολύ ανθρώπινος. Λόγω κάποιων δικών μου ιδιαιτεροτήτων με διευκόλυνε πολύ και μάλιστα είχε την πρόθεση να με βοηθήσει σε κάτι που κανένας άλλος ιδιωκτήτης παιδικού δεν προθυμοποιήθηκε να βοηθήσει.Επίσης να αναφέρω οτι μου έκανε την καλύτερη προσφορά όσον αφορά στο οικονομικό.Αυτή είναι η δική μου εμπειρία από την πιτσιρικούπολη. Στο μέλλον θα σας γράψω για τη διαμονή της μικρής μου εκεί, γιατί είναι νωρίς ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Σίγουρα υπάρχουν πιο καινούρια κτίρια..Εγώ έψαχνα παιδικο που να δεχεται παιδια κατω των 2 ετών και πιστέψτε με δυσκολευτηκα παρα πολύ.Αυτούς τους λίγους λοιπόν που βρήκα, τους απέκλεισα γιατί ήταν πολύ άθλιοι οι χώροι, μικροί και παμπάλαιοι κι επίσης μου ζητούσαν για δίδακτρα παραπάνω από το μισό του μισθού που παίρνω...Επιπλέον ήθελαν να πληρώσω τον Ιούλιο και τον Αύγουστο ολόκληρο ενώ εγώ εκείνη την περίοδο λείπω και δεν θα πήγαινα καθόλου την μικρή μου παιδικό. Έχουμε χάσει λίγο τα λογικά μας??Στην εποχή που βρισκόμαστε και κάτω απ' αυτές τις οικονομικές συνθήκες, θα έπρεπε ορισμένοι να ρίξουν λίγο τη μύτη τους γιατί είμαστε άνθρωποι!!!Όμως έχει γεμίσει ο κόσμος αρπακτικά!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...