Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ βύρωνα καισαριανή παγκράτι


Recommended Posts


Διαφημίσεις


πρώτο σκαλί οδός Σωκίων Βύρωνας από 18 μηνών

ροουζ μαρί οδός Αιγιαλείας Βύρωνας και Πασιτέλους στο Παγκράτι από 18 μηνών

ηλιοχαμόγελο οδός έρμου Βύρωνα από 6 μηνών

δελφινάκια όδος τελαμώνος Παγκρατι

μικρή κιβωτος οδός Ανδριανουπόλεως Καισαριανή

κουνιάκης καρέας (νομίζω οδός Αν. Πολέμου)

αλφαμπετ λ. καρέα (μόλις στρίψεις από τιον περιφερειακό προς Καρέα από μόλις βγάλουν την πάνα

σνούπυ, οδό Φιλεταίρου στο Παγκράτι

σεραφίνο, Παγκράτι

νατάσσα, βύρωνας- παγκράτι

γλυκά πειραχτήρια, πανόρμου- βύρωνας

λίλιαν λύκου, αγ. παρασκευής 11-13 βύρωνας από 8 μηνών

το σπίτι των νάνων, Πρατίνου 28 Παγκράτι (δεν ξέρω αν λειτουργεί ακόμη)

φωτεινοί ορίζοντες, Παν. Τσαλδάρη 48α βύρωνας

 

 

δεν ειναι ολοι βρεφονηπιακοί. πόσο είναι το μικρό σου;

κι εγω βυρωνιότισσα ειμαι και πάω την κόρη μου ροουζμαρι στην οδό αιγιαλίας. ειμαι πολύ ευχαριστημένη από τον παιδικό!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

τωρα... αν θελεις δημοτικο βρεφονηπιακό σταθμό είανι ο 4ος στη Μίνωος, ο 8ος στην οδό Αναλήψεως και αλλος ενας. μπες στο σαιτ του δήμου και θα τους βρεις.

 

από τιμες οι ιδιωτικοί σταθμοί ειανι πανω κατω στα ιδια επίπεδα 320-370? το μήνα

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Τα τιτιβίσματα δεν λειτουργούν πια, έχει γκρεμιστεί το κτίριο και στη θέση του έχει κτιστεί πολυκατοικία! Δεν ξέρω αν έχουν μεταφερθεί κάπου αλλού, αλλά πάντως δεν είναι στη Λαέρτου!

 

Γεια σου ismeni! Ναι, μένω πολύ κοντά στην περιοχή!

Τη μικρή μου θέλω να την πάω από Σεπτέμβρη (Αύγουστο γυρνάω στη δουλειά!). Δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνω, θέλω να την πάω στη Μικρή Κιβωτό, αλλά παίρνει παιδάκια από 2 ετών. Μπορεί να πάρω μία γυναίκα στο σπίτι μέχρι να γίνει δύο και να την ξεκινήσω μετά. Έχω στείλει 2 παιδιά στη Μικρή Κιβωτό και τους εμπιστεύομαι.

Εσύ τελικά αποφάσισες που θα στείλεις την κόρη σου (κόρη δεν ειναι ή κάνω λάθος; :oops: ) Πότε θα ξεκινήσεις;

 

σοφουκα καλημέρα

τελικά που την πας την κόρη σου;

εγω την ξεκινησα τον μάρτη που πέρασε στο ροουζμαρι του βυρωνα και ειμαι πολύ ευχαριστημένη. θα συνεχίσουμε και φέτος εκεί, στο μεταβρεφικό (προ προνηπιο) τμήμα.

εσείς;

καλό φθινόπωρο

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ΄ευχαριστώ Ismeni, είσαι πολύ καλά πληροφορημένη. Ο γιός μου τώρα είναι 17 μηνών και τον προσέχει μια κυρία Ελληνίδα, απλά σκέφτομαι απο τον επόμενο Σεπτέμβριο να τον στείλω βρεφονηπιακό και θα ήθελα να μάθω απο φέτος. Βέβαια επειδή μένω στην Αρρύβου σκέφτομαι να τον πάω στο Φωτεινοί Ορίζοντες γιατί ξέρω τους ιδιοκτήτες αλλά δεν είμαι ακόμα σίγουρη. Ξέρεις μήπως αν κάποιος απο αυτούς είναι ανοικτός και τον Αύγουστο; Γιατί εργάζομαι και μου είπαν κάποιες συναδέλφισσες ότι κάποιοι σταθμοί είναι και τον Αύγουστο ανοικτοί. Σ΄ εύχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω πώς εχουμε στη γειτονιά μας σταθμό ανοιχτό τον αυγουστο.

αφου δεν εισαι σιγυρη, κοίταξε και τους αλλους σταθμούς της γειτονιάς μας.

κι εγω κοιταζα για την κορη μου οταν ηταν 18 μηνών για να την πάω οταν εγινε 28 μηνών.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ξερετε απο τιμες τι παιζει στη περιοχη και απο ποσο ετων παιρνουν?

 

εκανες σημερα εγγραφη και ολες οι καταχωρήσεις σου είναι για τις τιμές των παιδικών σταθμών σε ολες τις περιοχές της αθήνας; παντού θα πάει το παιδί σου;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Με λένε Λίνα και έχω ένα αγοράκι 19 μηνών. Ψάχνω κι εγώ για σταθμό στο Βύρωνα και από τα πολλά που έχω ακούσει έχει πήξει το κεφάλι μου. Από την έρευνα που έχω κάνει ως τώρα Ηλιοχαμόγελο και Μικρή Κιβωτός δεν παίρνουν παιδάκια κάτω των 2 ετών. Εν τέλη εσείς που το έχετε ψάξει αρκετά τι μου προτείνετε? Θα μας πάρουν τώρα από Σεπτέμβριο και ποιος είναι ο καλύτερος τελικά? όπως όλες οι μανούλες θέλω το καλύτερο για το παιδάκι μου...

dogdogabu20090207_-8_Michalis+is.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας!

Με λένε Λίνα και έχω ένα αγοράκι 19 μηνών. Ψάχνω κι εγώ για σταθμό στο Βύρωνα και από τα πολλά που έχω ακούσει έχει πήξει το κεφάλι μου. Από την έρευνα που έχω κάνει ως τώρα Ηλιοχαμόγελο και Μικρή Κιβωτός δεν παίρνουν παιδάκια κάτω των 2 ετών. Εν τέλη εσείς που το έχετε ψάξει αρκετά τι μου προτείνετε? Θα μας πάρουν τώρα από Σεπτέμβριο και ποιος είναι ο καλύτερος τελικά? όπως όλες οι μανούλες θέλω το καλύτερο για το παιδάκι μου...

 

εμεις παμε ροουζ μαρι (αιγιαλειας) και νομιχω παίρνουν από 18 μηνών. τηλεφώνησε να σιγουρευτείς. οπως και το πρωτο σκαλί (σωκίων) νομίζω παίρνει απο 18 μηνών.

ξερω οτι τα δελφινάκια (τελαμώνος) στο παγκράτι παίρνουν πιο μικρά.

τι άλλους σταθμούς εχεις δει;

λιλιαν λύκου;

φωτεινοί ορίζοντες;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Έμαθα το εξής:

Και παζάρι και πατζάρι!

 

Ελάτε στο παζάρι μας στον κήπο της Ροδιάς…

 

Θα έχουμε νόστιμα φαγητά και δώρα φτιαγμένα με αγάπη,

 

Θα έχουμε παιχνίδι και κουκλοθέατρο για τα παιδιά

 

Θα έχουμε και λαχειοφόρο με ωραία δώρα!

 

Θέλουμε να πούμε όλοι μαζί

 

Καλό καλοκαίρι!!

 

Την Κυριακή 19 Ιουνίου

 

Από τις 12.00 μέχρι τις 18.00

 

Στη Ροδιά, Βοσπόρου 38, Bύρωνας

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Κορίτσια γεια σας κι από μένα!

Επειδή το Σεπτέμβριο θα πρέπει ο Νικόλας μου να πάει σε σταθμό, αναζητάμε κάποιον σοβαρό, να προσέχουν τα παιδιά, να προσπαθούν για να φάνε και να τα απασχολούν δημιουργικά.

Μπορείτε να με βοηθήσετε από προσωπική σας εμπειρία; Οι απόψεις σας είναι πολύτιμες. Μένουμε σύνορα Υμηττό-Παγκράτι.

 

Σας ευχαριστώ που υπάρχετε...!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πόσο "παίζουν"΄τώρα οι τιμές στην περιοχή μας; Σου δίνουν τη δυνατότητα χωριστής χρέωσης για

χρήση σχολικού ή/και για φαγητό (να το φέρνεις εσύ);

Δεσποινα, ο σταθμός που πήγαινα τη μεγάλη ήταν το Ηλιοχαμόγελο (έως το 2010). Αξιοπρεπές, καλές δασκάλες, μάλλον τσιμπημένες τιμές.

Επεξεργάστηκαν by 3girls
Συμπλήρωση
1ciWp3.pngnEMKp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Κορίτσια γεια σας κι από μένα!

Επειδή το Σεπτέμβριο θα πρέπει ο Νικόλας μου να πάει σε σταθμό, αναζητάμε κάποιον σοβαρό, να προσέχουν τα παιδιά, να προσπαθούν για να φάνε και να τα απασχολούν δημιουργικά.

Μπορείτε να με βοηθήσετε από προσωπική σας εμπειρία; Οι απόψεις σας είναι πολύτιμες. Μένουμε σύνορα Υμηττό-Παγκράτι.

 

Πόσο "παίζουν"΄τώρα οι τιμές στην περιοχή μας; Σου δίνουν τη δυνατότητα χωριστής χρέωσης για

χρήση σχολικού ή/και για φαγητό (να το φέρνεις εσύ);

Δεσποινα, ο σταθμός που πήγαινα τη μεγάλη ήταν το Ηλιοχαμόγελο (έως το 2010). Αξιοπρεπές, καλές δασκάλες, μάλλον τσιμπημένες τιμές.

 

πρώτο σκαλί οδός Σωκίων Βύρωνας από 18 μηνών

ροουζ μαρί οδός Αιγιαλείας 47 210-7600389 Βύρωνας και Πασιτέλους 8 στο Παγκράτι από 18 μηνών

ηλιοχαμόγελο οδός έρμου Βύρωνα

δελφινάκια όδο τελαμώνος Παγκρατι

μικρή κιβωτος οδό Ανδριανουπόλεως Καισαριανή

κουνιάκης καρέας (νομίζω οδός Αν. Πολέμου)

αλφαμπετ λ. καρέα (μόλις στρίψεις από τιον περιφερειακό προς Καρέα) από μόλις βγάλουν την πάνα

σνούπυ, οδό Φιλεταίρου στο Παγκράτι

σεραφίνο, Παγκράτι

νατάσσα, βύρωνας- παγκράτι

γλυκά πειραχτήρια, πανόρμου- βύρωνας

λίλιαν λύκου, αγ. βαρβάρας βύρωνας

 

στο ροουζμαρι που πηγαινουμε εμεις 2,5 χρονια τωρα, υπαρχει τιμη χωρις σχολικο. την επομενη σχ. χρονια τα διδκατρα θα είναι 325 το μήνα

ο κουνιακης δινει τιμη χωρις φαγητο, απ' οτι ξερω

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
ευχαριστω πολυ!!!δεν ειχαμε καιρο να το ψαξουμε καλα και δεν ειδα πολλους να συγκρινω!

ξεκιναμε το σεπτεμβρη:P

 

πιστευω πώς θα μείενις ευχαριστημένη. εμεις πηγαινουμε στο ροουζμαρι, στον βυρωνα 2,5 χρονια

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εμείς μετά από έρευνα σε αρκετούς παιδικούς σταθμούς, καταλήξαμε στη Λίλιαν Λύκου. Ο χρόνος θα δείξει εάν κάναμε καλή επιλογή...

 

Σας ευχαριστώ που υπάρχετε...!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια,

έχει πάει καμιά σας το παιδάκι της στα"Γλυκά πειραχτήρια" στον Βύρωνα?

Θα ήθελα μια γνώμη :D

κοίτα, εγώ μένω δίπλα και είχα πάει εκεί για να ρωτήσω για το γιο μου και μου είχαν φανεί μια χαρά (γλυκύτατες η ιδιοκτήτρια και μια κοπέλα από το προσωπικό). οι χώροι ήταν αξιοπρεπείς και καθαροί. αλλά επειδή μετά διάβασα κάποια αρνητικά σχόλια, έστειλα το παιδί αλλού (κάπου που είχα διαβάσει καλά πράγματα και μου τον σύστησε και η παιδίατρός μας).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σας!

Επειδή δεν ξέρω πως ανοίγουμε καινούργιο θέμα (γι'αυτό και μπήκα σε παλιότερη συζήτηση..) Ξέρει κανείς σας για τον παιδικό σταθμό ΚΟΥΝΙΑΚΗ στον ΚΑΡΕΑ??Είτε από προσωπική εμπειρία είτε από άλλες γνώμες??

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σας!! Είναι η πρώτη φορά που γράφω! Θα ήθελα να ζητήσω την βοήθεια σας αν κάποια μανούλα γνωρίζει για τον παιδικό σταθμό φωτεινοι ορίζοντες στο Βύρωνα! Σας ευχαριστώ πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...