Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

σχολή χορού??


Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας για κάτι. Μια φίλη θέλει να στείλει την κόρη της σε σχολή χορού και σκέφτεται για κάποιο από τα Gene Kelly. Έχει κανένας εμπειρία από αυτές σχολές??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πόσο χρονών είναι το παιδί; προσωπικά δεν μου αρέσει αυτός ο χορός για τα μικρά παιδιά. θεωρώ ότι είναι μεγαλύστικος και χανουντην παιδικότητά τους. θα πρότεινα να ξεκινήσει μπαλέτο, που ουτως η αλλιώς, ειναι η βαση ολων των χορών.

σε ποια περιοχή μένει, να της προτείνω κατι σωστό, για να μείνει ευχαριστημένη.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αμαρτία μου και εγώ το ίδιο πιστεύω.

Το παιδάκι που σου είπα είναι περίπου 4 χρονών. Μένουν Ηράκλειο-Αθήνα.

Τις δικές μου τις στέλνω στο dance center 3 χρόνια τώρα. Είναι οικογενειακό και συμπαθώ πολύ τα παιδιά που το έχουν. Η μεγάλη μου κόρη είναι πολύ καλή, κάνει μοντέρνο χορό και της αρέσει πολύ, θέλει να προχωρήσει αλλά και εγώ δεν ξέρω αν η συγκεκριμένη σχολή που τις στέλνω (παρά ότι δεν έχω παράπονο) αν ενδείκνυται για πραγματικές σπουδές χορού. Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι λέω? Μου παραπονιέται δηλαδή ότι θέλει να μάθει και άλλα πράγματα πέρα από το να βγάζουν την χορογραφία ενός γνωστού τραγουδιού.

Link to comment
Share on other sites

sheena...

μπήκα στο site της σχολής που πηγαίνετε. πολύ ενημερωμένο μου φάνηκε. για να προχωρήσει η μεγάλη σου κόρη θα πρέπει να κάνει και μπαλετο. απ΄ότι διάβασα η δασκάλα ναταλία (επίθετο δεν θυμάμαι) εχει τελειώσει ανώτερη επαγγελματική σχολή χορού και μάλιστα εχει σπουδάσει σε μια από τις καλύτερες σχολές της Αθήνας. αυτές είναι οι σπουδές που κάνουμε για να πάρουμε δίπλωμα καθηγήτριας χορού ή δίπλωμα χορεύτριας.

δεν ξέρω πόσο κοντά είναι η νέα ιωνία (ή η πέυκη ή η λυκόβρυση). εκέι είναι μια σχολή με πολύ καλό επίπεδο μπαλέτου που θα προετοιμάσει αριστα την κόρη σου μέχρι τα 18 της για σπουδές πάνω στον χορό.

απλώς δεν ξέρω το επίπεδο του μπαλέτου στη σχολή που πηγαίνετε, γι' αυτό μιλάω για άλλες σχολές.

ειμαι στη διάθεσή σου οτι θελεις...

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω με την Ισμήνη.

Έχω κάνει 7 χρόνια μπαλέτο και 2 χρόνια λάτιν σε Gene Kelly

Δεν έχω κανένα παράπονο από τα Gene Kelly, είναι πολύ καλά στο είδος τους, αλλά πιστεύω ότι το μπαλέτο είναι ιδανικό για ένα κορίτσι

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να ρωτήσω και εγώ κάτι που δεν έχω ιδέα!!!!

θα ήθελα να στείλω τις μικρές μου μπαλέτο αλλά δεν είναι πολύ ακριβά;;; από πόσο χρονών μπορούν να ξεκινήσουν;

945076uyzon4w470.gif

"Τί ωφελείται ο άνθρωπος εάν κερδίσει τον κόσμο όλο και χάσει την ψυχή του;"

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και εγώ κάτι που δεν έχω ιδέα!!!!

θα ήθελα να στείλω τις μικρές μου μπαλέτο αλλά δεν είναι πολύ ακριβά;;; από πόσο χρονών μπορούν να ξεκινήσουν;

 

καλησπέρα marlen

στη σχολή μου, δέχομαι παιδιά από 2,5 χρονών. αλλές σχολές τα δέχονται μεγαλύτερα 3 ή 4 χρονών.

το κόστος των διδάκτρων εξαρτάται από τα λειτουργικά έξοδα της κάθε σχολής (ενοίκιο, δασκάλες κλπ). εχεις ρωτήσει για δίδακτρα στην περιοχή σου;

σε ποια περιοχή μένεις, αν θες, να σου προτείνω κάποια σχολή μπαλέτου;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Τώρα διάβασα την ιστορία σου .Έχω περίπου το ίδιο πρόβλημα και θα ήθελα να μάθω για το Αμερικάνικο forum και για τις ατρησίες.

 

νομίζω εισαι σε λάθος θέμα

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...
βρε κοριτσια καλημερα.Καμια καλη σχολη χορου στον Πειραιά γνωρίζετε?εχω μια κορουλα 4 ετων και θελω να την γραψω καπου.

 

κοίταξε σε προηγούμενες σελίδες ή σε αλλο θέμα.

θα κοιτάξω και θα σου πω για πειραιά. αν εχεις κάτι υπόψη σου...πες μου. προτιμησε σχολή που να συνεργάζεται με τη βασιλική ακαδημία χορού RAD, να διδάσκει το αγγλικό σύστημα.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
βρε κοριτσια καλημερα.Καμια καλη σχολη χορου στον Πειραιά γνωρίζετε?εχω μια κορουλα 4 ετων και θελω να την γραψω καπου.

 

deborah thompson

στην οδο μαυρομιχάλη 23

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...