Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δυσκολα οικονομικα παμε νοσοκομειο για γενα?


Recommended Posts

καλησπερα και απο μενα

 

με παρακολουθει γιατρος εξωτερικος για την γεννα μου ειπε οτι θα στοιχισει 2000 ευρω ολα

 

το θεμα ειναι οτι δεν πηγαμε καλα οικονομικα στον γαμο μας με αποτελεσμα να σκεφτομαστε το νοσοκομειο σαν μια λυση .

 

το θεμα ειναι πως το λεμε στον γιατρο και αν μας ζητησει χρηματα για οσο καιρο με παρακολουθει . ειμαι 6 και 2 εβδομαδων .

 

μπορει να με συμβουλεψει καποια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα και απο μενα

 

με παρακολουθει γιατρος εξωτερικος για την γεννα μου ειπε οτι θα στοιχισει 2000 ευρω ολα

 

το θεμα ειναι οτι δεν πηγαμε καλα οικονομικα στον γαμο μας με αποτελεσμα να σκεφτομαστε το νοσοκομειο σαν μια λυση .

 

το θεμα ειναι πως το λεμε στον γιατρο και αν μας ζητησει χρηματα για οσο καιρο με παρακολουθει . ειμαι 6 και 2 εβδομαδων .

 

μπορει να με συμβουλεψει καποια?

 

επισης αν παω νοσοκομειο αλλαζω γιατρο ο δικος μου δεν ξεγεννα σε νοσοκομειο μονο σε κλινικη

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω οτι θες δημόσιο νοσοκομείο.

Εκεί θα επικοινωνήσεις με τα εξωτερικά ιατρεία του νοσοκομείου που θες να γεννήσεις,θα κλείσεις ραντεβου να σε δουν και κατόπιν όταν έρθει η ώρα σου,θα γενήσεις με τον γιατρό της βάρδιας/εφημερίας.

Και δεν θα πληρώσεις και κάτι.

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε Ιπποκρατειο (για θεσσαλονικη μιλαμε ;;) Β μαιευτικη ειναι αρκετα καλα αλλα επειδη εκει ειναι ο γιατρος μου ,

εγω γεννησα στο 'γενεησις' ,

ξερω πως δεν κανουν επισκληριδιο στα νοσοκομεια γιαυτο εγω πηγα κλινικη

 

οσο για τον γιατρο σου - τι να κανουμε μακαρι να ειχατε χρηματα και να πηγαινες κλινικη αλλα τι να κανουμε -

my big boy is 14 years old

n2nWp2.pngTvsqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς είμαστε στις προσπάθειες για παιδί αλλά λογω οικονομικών δυσκολιών και εγώ σκέφτομαι την λύση του δημόσιου νοσοκομείου. Λέω, όταν με το καλό μείνω έγκυος να ξεκινήσω παρακολούθηση σε ιδιώτη και μετά προς τα μέσα ή κοντά στον 6ο, να απευθυνθώ σε νοσοκομείο...

Βέβαια οι γιατροί οι ιδιώτες σε μια εγκυμοσύνη κινούνται: α) παίρνουν επίσκεψη κάθε φορά και σου λένε μια τιμή για το τέλος ή β) δεν παίρνουν λεφτα κάθε φορά και σου λενε τιμη στο τελος που περιλαμβάνει και την 9μηνη παρακολούθηση!!!

Εσένα , αν κατάλαβα καλά, σε απασχολεί η β περίπτωση, πήγες σε γιατρό που δεν σας έπαιρνε λεφτα και σκέφτεσαι τί θα σας πει για κόστος επισκέψεων για τους 6 μήνες. Ο γιατρός σου πόσα παίρνει ανά επίσκεψη, ενα μεσο όρο 40-50?; Γυρω στις 6 επισκέψεις θα έχεις πάει έως τώρα, άρα μιλάμε για κόστος 240-300?...Αυτό το ποσό σιγά σιγά θα του τα δώσετε, αν σας τα ζητήσει και τέλος...

Καλύτερα σύντομα να πατε σε δημοσιο και να βρείτε καποιον γυναικολόγο χωρίς φακελάκι και όταν έρθει η ώρα θα γεννήσετε το μπεμπάκι σας!!! Μην αγχώνεσαι, δεν είσαι η μοναδική που αλλάζει από ιδιώτη γιατρό σε δημόσιο...

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...