Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αποικίες εντερόκοκκου


Recommended Posts

Κορίτσια, είμαι στον 8ο μήνα κ επειδή είχα πολλά υγρά, ο γιατρός μου μου είπε να κάνω κολπική καλλιέργεια κ έδειξε κάποιες αποικίες εντερόκοκκου. Μου συνέστησε να πάρω amoxil. Πόσο σοβαρό είναι αυτό? Έχει συμβεί σε κάποια από εσάς?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε ευχαριστώ πολύ mam to be, πάντως έχω αρκετά ανησυχήσει, γιατί έχω ακούσει ότι μπορεί αυτό το μικρόβιο να προκαλέσει πρόωρη ρήξη υμένων

 

Ο γιαρός σου τι σου είπε?

 oIKlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε ότι όντως υπάρχει αυτή η πιθανότητα, γι' αυτό κ πρέπει να το καταπολεμήσουμε με την αντιβίωση. Έχω γυρίσει το ιντερνετ ανάποδα, δεν μπορώ να βρω παραπάνω πληροφορίες...

 

.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μολύνσεις

 

Μολύνσεις που παρουσιάζονται στην αρχή της εγκυμοσύνης όπως τοξόπλασμα, ερυθρά, μεγαλοκυτταροϊός, ιλαρά, μπορούν να δημιουργήσουν αποβολές. Γενικά οι μολύνσεις κατά τη διάρκεια όλης της εγκυμοσύνης μπορούν να δημιουργήσουν αποβολή ή πρόωρο τοκετό προκαλώντας συσπάσεις. Άλλες μολύνσεις που μπορούν να δημιουργήσουν αποβολή ή πρόωρο τοκετό είναι η λιστέρια, βλεννόρροια, εντερόκοκκος, στρεπτόκοκκος κ.α. Οι αδιάγνωστες και αθεράπευτες μολύνσεις σε μεγαλύτερη ηλικία κύησης δημιουργούν πρόωρους τοκετούς.

 

Αυτο το βρηκα στο google.Λεει ομως για περιπτωσεις που δεν διαγνωστηκε και δεν θεραπευτηκε αρα μην ανυσηχεις,εσυ πηγες στο γιατρο σου και με την αντιβιωση θα φυγει.

Ελπιζω να πανε ολα καλα και αυτο να μην ειναι τιποτα.

941300jo0y28otus.gif

.png
Link to comment
Share on other sites

Nicky, σε ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να κάνεις έρευνα, το google το εξάντλησα κ εγώ, κ το χωρίο που παρέθεσες το θυμάμαι, πλην όμως, δεν κατάφερε να ικανοποιήσει την περιέργεια/ανησυχία μου, στη φάση αυτή που είμαι τώρα. Τον γιατρό μου, όντως τον εμπιστεύομαι κ ξέρω ότι κάνει το καλύτερο για μένα, απλώς εγώ έπεσα από τα σύννεφα όταν βγήκαν τα αποτελέσματα, γιατί είμαι 34 χρονών, δεν έχω πάθει ποτέ κολπική μόλυνση ή τίποτε παρόμοιο, κ βρήκε το χρόνο να μου συμβεί... :(

 

ΥΓ. Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα στο τεστ...

 

.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...