Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ζεστη και καταθλιψη


Recommended Posts

Δεν ξερω ρε παιδια, αλλα καθε φορα που ερχεται το καλοκαιρι και ειδικα οταν πιανουν οι πρωτες ζεστες, εγω πεφτω σε καταθλιψη. Το παθαινει κανεις αλλος? Εγω σιχαινομαι τη ζεστη και τον ηλιο. Αν σας αρεσει και σας φτιαχνει το κεφι, σας παρακαλω μη μου το γραψετε. Μην ξανανιωσω οτι ειμαι η εξαιρεση. Ολοι οι γνωστοι μου ειναι μες στην καλη χαρα και λενε αχ τι ωραια και τι ωραιος καιρος, κι εγω σιχαινομαι αυτη τη βρομοζεστη που μου στερει την ενεργεια. Αν κανεις συμπασχει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα bebos.

Καπως ετσι ενιωθα και εγω απο πολυ μικρη.. .Δεν μπορουσα τη ζεστη.Ειχα τρελα με τις βροχες τις συννεφιες και τα χιονια.

Αλλα απο τοτε που εκανα τη μικρη τα πραγματα αλλαξαν .Ειναι τοσο δυσκλο να σκοτειναιζει απο τις 5 και να κλεινομαστε στο σπιτι,η μικρη να γκρινιαζει.Γιατι που θα πας;;Αντε σε καμια φιλη η κανενα παιδοτοπο που και που.Δεν μπορεις καθε μερα.Πλεον ζοριζομαι πολυ το χειμωνα..Ενω τωρα .Καθε απογευμα ειμαστε παιδικη χαρα.Σε λιγο θα αρχισουμε και θαλασσα...οποτε πλεον εγινα καλοκαιρινος τυπος(η μαλλον ανοιξιατικος γιατι τη ζεστη δεν την αντεχω με τιποτα ΛΕΜΕ)

QJZup3.png

 

bxuCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ίδια, δεν μπορώ τη ζέστη, αισθάνομαι και εγω λίγο σαν ufo οταν όλοι λένε τι ωραία να καλοκαιριάσει και τέτοια...ειδικά τώρα με το μωρό ομολογώ οτι ψιλοπιέζομαι να τον βγάζω βόλτα , δεν θέλω να του στερήσω τον ήλιο και την βόλτα του, απλά αν ήταν στο χέρι μου θα έβγαινα μόνο νύχτα ή με συννεφιά, χαχα.

Όλη αυτη η εκνευριστική χαρά με την ζέστη ...δεν μπορώ, το μωράκι όμως δεν μου φταίει σε τιποτα επειδή έχει τρελή μάνα!

WDWSp2.png

 

TAlMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ , δοξα τω Θεω δεν ειμαι μονη! Κι εγω με τη μικρη αναγκαζομαι και βγαινω, αλλα αυτο το πραγμα να περπατας και να ιδρωκοπας και να γυαλιζεις δεν το μπορω με τιποτα. Κι εγω τρελαινομαι για συννεφια, νυχτα και κρυο. Κι εχω και δυο γαμους τελη Ιουλιου, ουφ. Να στε καλα βρε κοριτσια, με παρηγορησατε λιγο να μη νιωθω τελειως απροσαρμοστη!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε κατάθλιψη δεν οδηγήθηκα, αλλά συμμερίζομαι την προτίμηση για το χειμώνα, ειδικά από τότε που έκανα παιδιά. Είναι βαρετό να έχεις μόνο 2-3 ώρες τη μέρα, τις απογευματινές, τις οποίες οι βόλτες είναι υποφερτές και να μην προλαβαίνεις να πας παρά μόνο μέχρι τις κούνιες... Ενώ το χειμώνα και γενικά με συννεφιά, χωρίς βροχή όμως, μπορείς να βγεις το πρωί και να γυρίσεις το βράδυ. Με τον καλό καιρό βγαίνει όοοολος ο κόσμος έξω και αυτό είναι καλό και κακό, στα οικογενειακά μέρη... Και τις υπόλοιπες ώρες, που τις περνάμε μέσα, στο αιρ κοντίσιον, τα παιδιά λυσσάνε γιατί βαριούνται στο τέλος... Σε κάτι λίγα τετραγωνικά, τι να κάνουν πια, για να περάσει η μέρα τους; Παίζει ρόλο και η ηλικία βέβαια... Και τη δική τους κακή διάθεση μοιραία τη μεταδίδουν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ήρθα να προσθεθώ στην παρέα σας. Σιχαίνομαι τη ζέστη. Το καλοκαιρι μ'αρεσει μονο λόγο των διακοπών και της άδειας αλλά φέτος που έχω το 9μηνο δεν με ενδιαφέρει καθολου. Όλοι με λένε τρελη που μ'αρεσει ο Σεπτεμβρης ας πουμε, που πιανουν οι πρωτες ψύχρες, τα πρωτοβρόχια και χρειαζεσαι ζακετάκι για να βγεις έξω το βράδυ!

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ το πιο αστειο ειναι οτι ενω σιχαινομαι τη ζεστη δε ζεσταινομαι ευκολα, απλα με ενοχλει ψυχολογικα, ενω ολοι οι γνωστοι μου που τρελαινονται για ζεστη, μολις πιασει ο πρωτος καυσωνας αρχιζουν, ουφ τι ζεστη ειναι αυτη, σκασαμε! Τι να τους πεις. Παντως και για μενα το καλοκαιρι ειναι μονο αν εισαι διακοπες και τη βγαζεις ολη μερα αραχτος, αλλιως χειμωνας και παλι χειμωνας.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...