Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Για τις αλλεργιες σε μωρα που θηλαζουν


Recommended Posts

Προσφατα εμαθα απο μια φιλη μου οτι ενω θηλαζε 5 μηνες χωρις προβλημα, μια μερα εδωσε συμπληρωμα και απο εκει και υστερα κινητοποιηθηκε λεει καποια αντιδραση του μωρου κι αρχισε να εχει αλλεργια στα γαλακτοκομικα... Κι επειδη κι εμεις ειχαμε δωσει συμπληρωμα στο μαιευτηριο και εχουμε αλλεργια, αναρωτιεμαι, απο εσας που τα μωρα σας εχουν αλλεργια, ποσες εχουν δωσει συμπληρωμα; Μηπως τελικα φταιει αυτο; Για να κανουμε μια ερευνα μεταξυ μας μπας και ενημερωσουμε καποια νεα μαμα και το προλαβει. Γιατι αν ηξερα τι θα τραβαγα, εννοειται πως δε θα ειχα δωσει ουτε σταγονα συμπληρωματος!

SSdUp2.png

 

wviXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα, στην μικρή μου δώσανε αγελαδινό στο μαιευτήριο (4 ημέρες στη ΜΕΝΝ λόγω προωρότητας), παρόλο που αντλούσα πολύ καλή ποσότητα γάλακτος (πύαρ:wink:)!

Εγώ δεν της έδωσα ποτέ! Στο επόμενο -όταν έρθει- θα γίνει χαμός!!!:evil:

 

Η αλλεργία μας πυροδοτήθηκε 2 ημέρες μετά τα πρώτα εμβόλια:confused: (εξαπλό και ροταιού χωρίς να μας ρωτήσουν για το δεύτερο αφού δεν είναι στα υποχρεωτικά...άσχετοι κι αδιάβαστοι εμείς...καταστροφικός συνδυασμός...)

lulop3.pngWyeQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει αλλεργία προφανώς καποια στιγμή από καποιο ερέθισμα θα εμφανιστεί.

Και στα δυο μου παιδιά είχα δώσει συμπλήρωμα στο νοσοκομείο. Ο μεγαλος δεν εμφάνισε ποτε αλλεργία, η μικρή εμφάνισε. Και φυσικά το συμπλήρωμα είναι ο κατεξοχήν ένοχος αλλά μπορεί αν δεν της είχα δώσει συμπλήρωμα, να ήταν κατι άλλο. Εξάλλου τα γαλακτοκομικά περνάνε και από το γαλα μας οταν θηλάζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εδωσα στο μαιευτηριο για μια ημερα συνολικα 40 μλ.

Λογω της αλλεργιας -υποθετω- εμφανισε πονους ηδη απο την τριτη ημερα αλλα δεν θυμαμαι αν τους εμφανισε πριν ή μετα το συμπληρωμα.

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...