Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΣΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΒΕΒΕ??


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ...

ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΠΑΦΕΣ?ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΟΠΩΣ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ Η ΚΟΥΡΑΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΟΡΕΞΗ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ... ΚΑΙ ΑΝ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΠΕΤΥΧΑΙΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΜΕΡΑ ΕΧΕΙΣ 25% ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΑΜΕ? ΕΜΕΙΣ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ 4 ΦΟΡΕΣ ΚΑΤΑ ΜΕΣΩ ΟΡΟ ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ...ΚΛΑΨ ΚΛΑΨ...ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ???

bf2Bp2.png

 

rTodp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν υπάρχει συγκεκριμένος αριθμός επαφών για κάτι τέτοιο...απλά υπολογίζεις να κάνεις στις γόνιμες μέρες σου μέρα παρά μέρα...και εύχεσαι να πετύχει..Δεν θέλει βέβαια άγχος...Σε άλλες κοπέλες με μια επαφή συνέβηκε το θαύμα :wink:

VxpTp3.png

lewJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται καθημερινή επαφή .

Απλά πάρε ένα τεστ ωορεξιάς να ξέρεις ακριβώς πότε είναι οι γόνιμες μέρες σου και προσπαθήστε τότε περισσότερες φορές μες στην μέρα χωρίς άγχος .

Link to comment
Share on other sites

Μην ανχωνεσαι καλη μου με τετοια,εγω το αγορακι μου το επιασα με 2 επαφες!!!! Κανε οποτε μπορεις και οσο μπορεις Σου ευχομαι γρηγορα εγκυουλα!!!! :lol:

DsRyp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου γλυκο 4 φορες την εβδομαδα δεν ειναι λιγο!! Οι περισσοτεροι γιατροι δεν ειναι υπερ του καθε μερα επαφη ειναι υπερ του στανταρ επαφη στις γονιμες μερες και μετα οσο μπορει ο καθενας...τουλαχιστον και εδω στο forum τα περισσοτερα κοριτσια ετσι λενε και εκτος απο αυτο ειναι και θεμα τυχης πιστευω κατα πολυ...να μη πω 50-50....υπαρχει κοπελα που ειχε μια και μοναδικη επαφη την ημερα της ωορηξιας και εμεινε εγκυος οπως και η

Kristianna που λεει με δυο...αμα ειναι να ερθει θα ερθει πιστευω...και οπως ειπες ειναι και τοσοι αλλοι παραγοντες καποιες φορες που εμποδιζουν...

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 και καλη!!! απιστευτο?? η περιπτωση μου.........

 

μετα απο 4 χρόνια προσπαθειών??????????????(αν θυμαμαι καλα...)

 

κ σου εκαστε με τη μια φορά???????????? :shock:

 

 

πάντως κ για μενα οι τεσσερις φορες την βδομαδα ειναι υπερ αρκετες, να μην το σκεφτεσαι καθόλου!!!!!!!!!!!!!!!!

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ!!!! ΧΑ ΧΑ ΧΑ!

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΦΟΡΕΣ!

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

μετα απο χρονια προσπαθειων, συγκεκριμενες μερες, ωρες, στασεις :oops::oops: , κι ολα τα σχετικα

 

περσυ το δεκεμβρη, δεν ειχα ορεξη για τιποτα (για ασχετο λογο).. ηταν η μονη φορα που ουτε παιδια σκεφτομουν, ουτε ωορρηξιες , ουτε τιποτα... ολο το μηνα, ημουνα σκατα, δε μιλιομουνα...

 

εναβραδυ, καναμε αγκαλιτσες, στο ασχετο....

 

ντοοοοοοοοοοοοοοοοοινγκ..... :P:P

 

φυστικακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δε θέλει κόπο άρα................... :wink::wink::wink:

 

 

εμάς πάντως μας ........έτυχε και φυσικά νουφαροπέτυχε :lol::lol::lol:

(κι εγώ εκείνη την περίοδο μόνο μωράκια δε σκεφτόμουν είχα πολύ δουλειά προθεσμίες και δε συμμαζεύεται....-συνεχώς το ανέβαλα το παιδί :oops::oops: - πάμε για φαγητό στο εστιατόριο-στέκι μας φάγαμε την αστακομακαροναδίτσα μας για 2 ήπιαμε την ροζ σαμπάνια μας και παρπαμπαμ εγένετο το νούφαρο μας :lol::lol::lol: στο εντελώς άσχετο με τη μία............................)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχετε απόλυτο δίκιο.. 4 μήνες παντρεμένοι και ήδη θείες και θείοι και ξαδέρφια και κουμπάροι έχουν αρχίσει να πετάνε σπόντες. Μέχρι και ο πατέρας του άντρα μου με ρώτησε "άντε τι κάνετέ;" και του απαντάω οτι έχουμε δώσει ραντεβού με τον πελαργό αλλα μάλλον έχει χάσει τον δρόμο. Εκείνος γέλαγε και εγω έβραζα απο τα νεύρα μου.. και να φανταστείτε οτι είμαι μόνο 26 χρονών...grrrrrrr :twisted:

bf2Bp2.png

 

rTodp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...

geia sas koritsia k egw authn thn erotisi eithela na kano..emeis eixame eleutheri epafi thn 4 mera ths periodou mou k sinexomena mera para mera .k thn proti mera ths ooriksias.to exoume kanei k meis 4 fores alla ego nomizo pos prepei na to kanoume k allesgia na eimaste pio sigouri.ton exo pethanei ton anthropo.periodo kanonikaperimeno 18 iouniou exo stathero kiklo..ax makari na mhn m ertheiiii

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμια σημασία ο αριθμός των επαφών....μπορεί ενα μήνα να το κάνετε καθε μέρα και τζίφος,και τον αλλο μήνα με μια επαφη να μείνεις έγκυος...γενικά είναι αν σου κάτσει που λεμε...πανω απο ολα ΟΧΙ ΆΓΧΟΣ ..ειναι ο πιο σημαντικός παράγοντας που πρέπει να αποφεύγουμε,δεν θέλει κ πολυ σκέψη το θέμα αυτό.

οσο το σκέφτεσαι,τοσο θα αγχώνεσαι...αφησου ελευθερη κ θα έρθει:-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν εχει καμια σχεση αυτο που λες, σου εχει πει κανενας πχ στις 11 φορες μενεις εγκυος ενω στις 12 οχι...

Συμφωνω με την hara86 μπορει με μια επαφη να πιαστει το σπορακι μπορει και ολο το μηνα και τζιφος...Εσυ κοιτα να απολαμβανεις την στιγμη με τον αντρουλη σου, διωξε οσο μπορεις το αγχος και ολα θα γινουν στη ωρα τους...Εγω σου ευχομαι οσο πιο συντομα γινεται να εχεις να μας πεις τα ευχαριστα!!!Απλα προσπαθησε να εχεις πιο συχνες επαφες στην ωορηξια σου...εχεις περισσοτερες πιθανοτητες...;);)

dwTUp3.png

wmFfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμια σχεση αυτο που λες, σου εχει πει κανενας πχ στις 11 φορες μενεις εγκυος ενω στις 12 οχι...

Συμφωνω με την hara86 μπορει με μια επαφη να πιαστει το σπορακι μπορει και ολο το μηνα και τζιφος...Εσυ κοιτα να απολαμβανεις την στιγμη με τον αντρουλη σου, διωξε οσο μπορεις το αγχος και ολα θα γινουν στη ωρα τους...Εγω σου ευχομαι οσο πιο συντομα γινεται να εχεις να μας πεις τα ευχαριστα!!!Απλα προσπαθησε να εχεις πιο συχνες επαφες στην ωορηξια σου...εχεις περισσοτερες πιθανοτητες...;);)

 

 

 

euxaristw para polu gia thn apantisi sou.eutixos thn mia fora pou eirthame se epafi htan sthn arxi ths ooriksias mou.makari na exo na sas po euxarista nea..:D

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω δεν τα εχω καταφερει ακομα αλλα προσπαθω καιρο κ εχω καταληξει στο εξης΄.μια ειναι η συνταγη οι πολλες επαφες.κ ανεξαρτητα απο τις γονιμες μερες.εγω παντως αυτο προσπαθω να εφαρμοσω κ το πιστευω πολυ.το αγχος φευγει καπως αν σκεφτεις πως καθε μηνα παιζεις λαχειο!ριχνεις το δελτιο σου κ περιμενεις κ αν δεν κερδισεις τωρα θα κερδισεις τον επομενο μηνα.κι αν σου κατσει???

Link to comment
Share on other sites

Εμεις ενω είχαμε καθημερινές σχεδόν επαφές δεν εμενα έγκυος γιατι καθε φορά έτρεχα στην τουαλέτα να πλυθω...Λενε οτι δεν παίζει ρόλο αλλα σε εμενα έπαιξε κανονικότατα ρόλο! Μια μερα που με πήρε κανά τεταρτακι ο υπνος...Τσούπ ήρθε το bebe!!!! Καλή επιτυχια σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι Αλεξία μου μην το λες,οι κολπικές πλύσεις παίζουν ρόλο!!!!

η ούρηση δεν εχει καμια σχεση που λενε μερικοί,εντελώς άσχετο...

οι πλύσεις ομως εχουν και πολλές κοπέλες δεν το γνωρίζουν,

καλα που το ανέφερες!!!

Link to comment
Share on other sites

Kalhmeroudia sas to proto mou ton epiasa tsak mpam panefkola me 2 epafes,to deftero aggeloudi mou zoristika 2 xronia kai tipota, an kai i epafes mas eitan stis gonimes den epiane stin teleftea prospathia pou kaname to pigame mera para mera egw eimoun kai pio xalari to idio kai o suzigos giati alakse kai douleia kai etsi to piasame

XabOp3.png

QMaEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που μου είχε πει ο γυναικολόγος πριν πιάσω το 1ο παιδί, είναι ότι πρέπει να έχουμε επαφές μέρα παρά μέρα και να μην μετράω ωορρηξία. Ούτε κάθε μέρα γιατί εξασθενεί το σπέρμα, ούτε όμως να αφήνουμε πάνω από 3 μέρες γιατί τότε μαζεύονται πολλά προσπερματικά τα οποία δεν είναι τόσο δυνατά (αν θυμάμαι καλά). Τελικά ακολούθησα την συμβουλή του και την πρώτη φορά μάλιστα το πιάσαμε στο μήνα πάνω (προσπαθούσαμε κάνα πεντάμηνο πριν πάμε στο γιατρό για να μας πει μια γνώμη). Στο δεύτερο πάλι το ακολουθούσαμε στη χάση και στη φέξη λόγω άλλων θεμάτων.

Α, επίσης μου είχε πει να μην σηκώνομαι αμέσως αλλά να κάθομαι κάνα 20λεπτο ξαπλωμένη.

Όπως και να 'χει όμως κορίτσια κάθε μήνα έχουμε 20% πιθανότητα σύλληψης ειδικά όσες έχουμε πατήσει τα 30.

u65Tp3.png

QACnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ! Και μεις είμαστε στις προσπάθειες ... Η αλήθεια είναι πως έχω αγχωθεί πολύ και έχω καταλήξει σε ένα συμπέρασμα... Τα τεστάκια ωορηξίας δεν μου λένε και κάτι γιατί το μόνο που κάνουν είναι να σε τρελαίνουν... Συμφωνώ και γω μέρα παρά μέρα να γίνονται οι επαφές αλλά έχω κάποιες απορίες... Η μία απορία είναι ποια είναι η καλύτερη ώρα της ημέρας που θα υπάρχουν οι πιθανότητες ( χωρίς τεστάκια)... Η δεύτερη απορία μου είναι μετά την πράξη μπορούμε να πλυθούμε αφού περάσει το μισάωρο που πρέπει να μαστε ξαπλωμένες ? Και μια τρίτη απορία βρε κορίτσια είναι και το πως πρέπει να είναι η στάση του ζευγαριού για να υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες επίσης ! Τέλος θα ήθελα να αναφέρω πως γνωρίζω άτομα που δεν επιδιώκαν να κάνουν παιδί και τους ήρθε έτσι απλά η ψυχούλα...Μήπως να πάρουμε μαθήματα χαλαρότητας ? :)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

από αυτά που διαβάζω νομίζω ότι αγχώνομαι υπερβολικά

είμαι 36 χρονών και ποτέ δεν είχα σκεφτεί για παιδί παρά μόνο τώρα με το φίλο μου και εδώ και ένα μήνα προσπαθούμε η αλήθεια είναι ότι έχω σοκαριστεί που ακόμα δεν τα έχουμε καταφέρει , πόσο καιρό μπορούμε να προσπαθούμε χωρίς να απευθυνθώ σε ειδικό; έχουμε καθημερινή επαφή δεν θα πρεπε λέτε;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

από αυτά που διαβάζω νομίζω ότι αγχώνομαι υπερβολικά

είμαι 36 χρονών και ποτέ δεν είχα σκεφτεί για παιδί παρά μόνο τώρα με το φίλο μου και εδώ και ένα μήνα προσπαθούμε η αλήθεια είναι ότι έχω σοκαριστεί που ακόμα δεν τα έχουμε καταφέρει , πόσο καιρό μπορούμε να προσπαθούμε χωρίς να απευθυνθώ σε ειδικό; έχουμε καθημερινή επαφή δεν θα πρεπε λέτε;

ευχαριστώ

 

Καλημερα!! Κοιτα δεν νομιζω οτι πρεπει να αγχωνεσαι γιατι το αγχος δεν βοηθαει καθολου στην συλληψη. Επισης αν ψαξεις ακομη και εδω στο ινερνετ θα βρεις σημαντικους τροπους για να ενισχυσεις παραπανω τον οργανισμο σου. Κατι αλλο που βοηθαει ειναι μετα την σωματικη επαφη να ξαπλωσεις και να βαλεις τα ποδια σου προς τα επανω..σαν κατακορυφο δηλαδη ;)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...