Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

διαδικασια σπερμ/σης


parent?

Recommended Posts

κοριτσια κλαησπερα, σημερα εδωσα το σπερμα του αντρουλη μου για εξεταση,αν πανε ολα καλα θα κανω σπερμ/ση δεν περιμενω αλλο. απλα αυτο που ηθελα να ρωτησω εινια τα χαπια ης σπερμ/σης γιατι τα δινουν οι γιατροι?? πως εξελισετε η διαδικασια?? διαβασα οτι με αυτα κανεις πολλα αυγα. δεν εινια παντα ενα το αυγο το οποιο γονμοποιειται?? :?:shock: εχω <μαυρα μεσανυχτα>!!! την ενεση πρεπει να την κανουμε?μηπως ολα αυτα τα χημικα κανουν κακο τελικα ? περιμενω νεα φιλια σε ολες!!!

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 203
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα! Τον άλλον μήνα θα πάω και εγώ για σπερματέγχυση!

Πέρνεις χάπια και κάνεις ενέσεις για να έχεις πολλαπλή ωορηξία! Τα περισσότερα αυγά είναι για να έχεις περισσότερες πιθανότητες!

iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα, parentaki!!

Τα χαπάκια σου τα δίνει για να κάνεις πολλαπλή ωορρηξία, για να έχεις περισσότερες πιθανότητες γονιμοποιήσης.....

αντί για ένα αυγουλάκι, κάνεις 2-4 ή και παραπάνω.....

εξαρτάται από το είδος του φαρμάκου.

Σαν διαδικασία είναι απλή, ξεκινάς τα φάρμακα από τις πρώτες μέρες της περιόδου, ελέγχεις με τους υπερήχους την προόδο των αυγών και όταν φτάσουν στο επιθυμητό μέγεθος, κάνεις την pregnyl για να σπάσουν....

αν δεν την κάνεις, μπορεί αυτά να μην σπάσουν και να δημιουργηθούν κύστες....

Ένα αυγό γονιμοποιείται σε περίπτωση φυσικού κύκλου, σε σπερματέγχυση υπάρχουν αυξημένες πιθανότητες για δίδυμα.

Καλή μου, σαλπιγγογραφία έχεις κάνει, έτσι δεν είναι?

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

kalhmera κοριτσια, ναι εχω κανει σαλιγ/φια.πεντακαθαρη σαν περιστερι!!!!

:D μαλιστα καταλαβα τι γινετε. τωρα να δουμε αν ειναι καλα τα σπερματοζωαρια θ την κανω αν οχι θα παρουμε τα χαπια του σουπερμαν πρωτα για ενισχση κ μετα θα την κανω!!!ευχαριστω πολυυυυυυυυυυυ

το προβλημα ειναι στην κινητικοττητα . δεν ειναι πολυ γρηγορα.εχουμε ακινητα 70%. να δουμε τωρα που εγινε η εγχειρηση θα διορθωθουν??

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το προβλημα ειναι στην κινητικοττητα . δεν ειναι πολυ γρηγορα.εχουμε ακινητα 70%. να δουμε τωρα που εγινε η εγχειρηση θα διορθωθουν??

 

Παντως, μην απογοητεύεσαι, με την σπερματέγχυση ενισχυουν το σπέρμα. :) , μιας και οι δικές σου είναι καλές, θα εχετε πολλές πιθανότητες! :D

Link to comment
Share on other sites

Αααχ, κοριτσάκι μου, να ξέρεις ότι καταλαβαίνω την αγωνία σου!

Προσπαθούμε και εμείς πολυυυύ καιρό, οπότε........

Μεσά από την καρδιά μου εύχομαι πολύ-πολύ συντομα να είσαι εγκυούλα!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες και ευχομαι τα καλυτερα!!!τη δευτερα που μας περασε εκανα την πρωτη σπερματεγχυση,εγω δεν εχω κανενα προβλημα αλλα ουτε και οαντρας μου.σημειωτεον προσπαθουμε 2 χρονια.οσο αναφορα στη διαδικασια πηρα ενεσεις τις οποιες εκανα στην κοιλια για περισσοτερες πιθανοτητες και τωρα παιρνω τα χαπια ουτροζεσταν και αναμενω σε αναμμενα καρβουνα!!23 του μηνα θα κανω χοριακη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα σε ολες και ευχομαι τα καλυτερα!!!τη δευτερα που μας περασε εκανα την πρωτη σπερματεγχυση,εγω δεν εχω κανενα προβλημα αλλα ουτε και οαντρας μου.σημειωτεον προσπαθουμε 2 χρονια.οσο αναφορα στη διαδικασια πηρα ενεσεις τις οποιες εκανα στην κοιλια για περισσοτερες πιθανοτητες και τωρα παιρνω τα χαπια ουτροζεσταν και αναμενω σε αναμμενα καρβουνα!!23 του μηνα θα κανω χοριακη

 

 

σου εύχομαι καλή επιτυχία και στις 23 να εχεις μία μεγάλη χοριακή. :lol:

Link to comment
Share on other sites

kalhmera κοριτσια, ναι εχω κανει σαλιγ/φια.πεντακαθαρη σαν περιστερι!!!!

:D μαλιστα καταλαβα τι γινετε. τωρα να δουμε αν ειναι καλα τα σπερματοζωαρια θ την κανω αν οχι θα παρουμε τα χαπια του σουπερμαν πρωτα για ενισχση κ μετα θα την κανω!!!ευχαριστω πολυυυυυυυυυυυ

το προβλημα ειναι στην κινητικοττητα . δεν ειναι πολυ γρηγορα.εχουμε ακινητα 70%. να δουμε τωρα που εγινε η εγχειρηση θα διορθωθουν??

 

 

καλή επιτυχία parentaki :lol:

 

όλα καλά με το σπέρμα? μην ανυσηχείς η σπερματένχυση σαν διαδικασία δεν είναι κάτι το τρομερό, αρκεί να είσαι σε παακολούθηση απο τον γιατρό σου, και όλα καλά θα πάνε. :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες και ευχομαι τα καλυτερα!!!τη δευτερα που μας περασε εκανα την πρωτη σπερματεγχυση,εγω δεν εχω κανενα προβλημα αλλα ουτε και οαντρας μου.σημειωτεον προσπαθουμε 2 χρονια.οσο αναφορα στη διαδικασια πηρα ενεσεις τις οποιες εκανα στην κοιλια για περισσοτερες πιθανοτητες και τωρα παιρνω τα χαπια ουτροζεσταν και αναμενω σε αναμμενα καρβουνα!!23 του μηνα θα κανω χοριακη

 

καλη επιτυχια και σου ευχομαι μια τεραστια χοριακη!!!!

Link to comment
Share on other sites

ευουλα κ απο μενα σου ευχομαι τα καλυτεροτερααααααααααααα!!!αφου εθστε ενατξει κ οι δυο να ξερεις...το πιασες το περιστερακιιιιιιιιιι

σημερα θα παρω τα αποτελεσματα του σπερμ/τος.6 η ωρα ξυπνησα απο το αγχος μου βρε κοριτσια. εχω αγωνια :? το μεσημερι θα σας εχω νεα!!!

αν κ να πω την αληθεια θελω να μην εινια κ τοσο καλα γιατι μετα θα τον δωσει ο ουρολογος τα χαπια του σουπερμαν εινια για πολυ ενισχυση!!!! :D

κ μετα παμε για σπερμ/ση. το μεσημερι stand-by..για τα νεα..καλη βδομαδα σε ολες τις τσουπρες :D

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα parent μου δεν ξέρω αν με θυμάσαι εχουμε μιλήσει κάποιες φορές.

Σου εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου καλά αποτελέσματα σήμερα με τον άνθρωπό σου και πολύ σύντομα να πάει το όνοματάκι σου στις εγγυούλες :wink::wink::wink:

Ολα να κυλίσουν ομαλά και να ζήσετε συντομα με τον αντρούλη σου μεγάλες στιγμές !!!!!

Περιμένουμε όλες νέα σου φιλάκια :D:D:D:D ματσ μουτσ!

γιατί εγώ ότι ονειρευόμουν στην ζωή μου ,το έχω βρει σε εσενανε ψυχή μου και έχω τα πάντα πια!!!

η πεταλουδίτσα μου γεννήθηκε στις 23/9/10

Link to comment
Share on other sites

parent σ'ευχαριστω πολυ,ευχομαι και σ'εσενα να πανε ολα κατ'ευχην,απλα εγω εχω κουραστει εδω και δυο χρονια και ειμαι λιγο απαισιοδοξη,λογω οτι απο την ιδια μερα της σπερματεγχυσης εχω πονους εντονους περιοδου και πονο στη μεση και εχω ψιλοαπογοητευτει!

Link to comment
Share on other sites

ειμαι λιγο απαισιοδοξη,λογω οτι απο την ιδια μερα της σπερματεγχυσης εχω πονους εντονους περιοδου και πονο στη μεση και εχω ψιλοαπογοητευτει!

ευούλα να μην απογοητεύεσαι, γιατί οι πόνοι αυτοί που αναφέρεις μπορεί να είναι και από τα φάρμακα (αν πήρες) ή ενδείξεις εγκυμοσύνης. Δυστυχώς δεν υπάρχουν ξεκάθαρες ενδείξεις ή αντενδείξεις εγκυμοσύνης στην 1η και 2η εβδομάδα μετά την ωορηξία. Μόνο η χοριακή θα σου πει ξεκάθαρα... Υπομονή και καλά αποτελέσματα μέσα από την καρδιά μου!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια!!!αυτο ειναι το κακο που δεν μπορεις να καταλαβεις τα συμπτωματα αν ειναι περιοδου η εγκυμοσυνης!!τι να κανουμε υπομονη,η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!φαρμακα πηρα και υποτιθεται τα αποβαλλει ο οργανισμος μετα απο οκτω ημερες.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα..λοιπον τα αποτελεσματα του σπερμ/τος:

αριθμος ανα μλ/21.000.000

συνολικος 63.000.000

 

ο αριθμος καλουτσικος πιστευω ηταν πολυ χειροτερος.

τωρα η κινητικοτητα με προβληματιζει παλι: ολικη 30% (συμπεριλαμβανεται η προωθητικη 18%)

ακινητα 70%.

ογκος 3μλ

βρε κοριτσια με αυτα τα ποσοστα δυκολη η σπερμ/ση ε??

θα παμε στον ουρολογο τη παρασκευη.

η κινητικοτητα χαλια δεν ειναι?? :?:roll: περιμενω απαντησεις!!!

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα..λοιπον τα αποτελεσματα του σπερμ/τος:

αριθμος ανα μλ/21.000.000

συνολικος 63.000.000

 

ο αριθμος καλουτσικος πιστευω ηταν πολυ χειροτερος.

τωρα η κινητικοτητα με προβληματιζει παλι: ολικη 30% (συμπεριλαμβανεται η προωθητικη 18%)

ακινητα 70%.

ογκος 3μλ

βρε κοριτσια με αυτα τα ποσοστα δυκολη η σπερμ/ση ε??

θα παμε στον ουρολογο τη παρασκευη.

η κινητικοτητα χαλια δεν ειναι?? :?:roll: περιμενω απαντησεις!!!

 

parentaki μου παιρνει τιποτα ο καλος σου;;;υπαρχουν χαπια που βοηθανε...και η βιταμινη Ε και τα Speman....καπου εδω μεσα τα διαβασα!!! :wink:

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...