Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τοκετός "Σαν στο σπίτι"


polimerou

Recommended Posts

Εχει κάποια μαμα εμπειρία από γνωστό μαιευτήριο της Αθήνας που έχει την υπηρεσία "σαν στο σπιτι". Είμαι από επαρχία και σκεφτομαι να γεννησω εκεί το δευτερο παιδάκι μου μιας και θελω ενα τοκετό φυσικό, απαλλαγμένο από φάρμακα σε ένα περιβάλλον πιο φιλικό

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα ηθελα να κανω τοκετο στο σπιτι αλλα ο αντρας μου ειναι πολυ αρνητικός δυστυχως. H μεγάλη μου αγωνία είναι αν τελικά όντως καταφερω να γεννησω εκει σαν να ημουν στο σπιτι. Εστω και στο 95%

Link to comment
Share on other sites

αν είναι αρνητικός μην το κάνεις από την άποψη ότι δεν θα έχεις την υποστήριξή του, είναι πιθανό η δική του αγωνία να σε πανικοβάλει και εκείνη την ώρα χρειάζεσαι ηρεμία και να νοιώθεις ασφάλεια. νομίζω πως ναι σε ένα μεγάλο ποσοστό μπορείς να έχεις αυτό που ζητάς στο λητώ. με την προυπόθεση βέβαια ότι ο γιαΤρός σου είναι έμπρακτα σύμφωνος σε αυτό και κατά τη γνώμη μου θα βοηθούσε να βρεις μια μαία που εκείνη την ώρα θα διεκδικήσει τα θέλω σου. σκέψου τι μπορεί να θέλεις και κυρίως τι μπορεί να μην θέλεις εκείνη την ώρα και συζήτησέ τα και με το γιατρό και με τη μαία σου...

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...