Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Aλλαγή παιδιάτρου και εμβόλια


ster

Recommended Posts

Θέλω να αλλάξω παιδίατρο γιατί την θεωρώ πολύ υπερβολική και αγχωτική, παρ'όλο που είναι πολύ έμπειρη και μέχρι στιγμής δεν έχει κάνει κάποιο λάθος. Το ερώτημά μου είναι τι γίνεται με τα εμβόλια? Ο κάθε παιδίατρος έχει το δικό του πρόγραμμα ή είναι στανταρντ η σειρά που θα γίνουν? Ρωτώ γιατί η μικρή μου είναι τώρα 11 μηνών, έχει κάνει έξι εμβόλια μέχρι στιγμής. Θα υπάρχει πρόβλημα αν η καινούργια παιδίατρος ακολουθήσει άλλο πρόγραμμα εμβολιασμού?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις


Βοηθείστε με ... ψάχνω παιδίατρο κλασικό όχι ομοιοπαθητικό ο οποίος να κάνει εμβόλια αλλά να σέβεται και την άποψή μου.

Όχι 2 εμβόλια την ίδια μέρα.

Όχι εμβόλιο όταν έχει συνάχι.

Όχι 4 δόσεις ΠΡΕΝΕΒΑΡ αλλά 3 μετα τους 6 μήνες, 2 μετά τους 12 κτλ. Τις εναλλακτικές που σου δίνει το υπουργείο. Υπάρχει?????????????????

Το πενταβακ το κάναμε στο 3ο μήνα. Είναι τόσο τραγικό? Όταν μέσα οι οδηγίες λένε 1η δόση 2-3 μηνών.

Τα φώτα σας?

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως έγραψα και στην αρχή άλλαξα παιδίατρο και βρήκα την υγειά μου.Ολα αυτά που ζητάς τα έχει, δεν ξέρω όμως σε τι περιοχή μένεις και αν σε βολεύει η Ηλιούπολη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως έγραψα και στην αρχή άλλαξα παιδίατρο και βρήκα την υγειά μου.Ολα αυτά που ζητάς τα έχει, δεν ξέρω όμως σε τι περιοχή μένεις και αν σε βολεύει η Ηλιούπολη.

 

Με βολεύει "οριακά". Χαίρομαι που βρέθηκε παιδίατρος που είναι επιφυλακτική με τα εμβόλια. Εσείς τι σχήμα έχετε ακολουθήσει και πόσο κοστίζει η επίσκεψη αν επιτρέπεται

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα την πρώτη φορά μου πήρε 40 ευρώ με απόδειξη κανονικά και τις επόμενες 30, μάλλον επειδή έγινα πελάτισσα. Ακολουθεί το σχήμα του υπουργείου αλλά με πολλές εναλλακτικές και με πολύ συζήτηση και την σύμφωνη γνώμη του γονέα. Το σχήμα εξαρτάται και από τι εμβόλια έχεις κάνει μέχρι τώρα, οπότε το συζητάς μαζί της. Εγώ πχ που έπρεπε να κάνω στην μικρή μου το priorix στους 15 μήνες μου έδωσε εναλλακτική επειδή φοβόμουν το συγκεκριμένο εμβόλιο και έκανα το neisvac και το priorix θα το κάνω αργότερα. Επίσης με άφησε όλο το καλοκαίρι χωρίς εμβόλια και μάλιστα οταν της είπα ότι δεν θα με πείραζε να κάνουμε, μου είπε να μην ανησυχώ, δεν παθαίνει τίποτα το παιδί αν καθυστερήσουμε λίγο. Επίσης είναι πολύ συζητήσιμη σχετικά με τις παρενέργειες των εμβολίων και θα κουβεντιάσει μαζί σου ό,τι απορία έχεις.

Η προηγούμενη παιδίατρος που είχα ήταν γκεστάπο, όπως σου είπα βρήκα την τέλεια παιδίατρο για μένα. Ηρεμη, δεν με αγχώνει ποτέ και πολύ όμορφη (άσχετο). Την λένε Βάλια Μαθιουδάκη, Λ. Ειρήνης 35 στην κεντρική πλατεία της Ηλιούπολης και το τηλ του ιατρείου τους 2109930030.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χίλια ευχαριστώ...

Η 1η παιδίατρος όταν της είπα να καθυστερήσουμε το μμρ, μας έδιωξε!!! (μετά απο 14 μήνες που μας παρακολουθούσε)

Αυτή που έχουμε τώρα μας είπε αρχικά οτι είναι ευθύνη των γονέων τα εμβόλια. Τώρα στράβωσε που δεν κάναμε του ροταιου και τώρα που της είπα να παραλήψω 1 δόση του πρεβεναρ (κάτι που το διάβασα στο σαιτ του εμβολίου). Φοβάται και δεν θα κοιμάται το βράδυ όταν ξέρει οτι ένα μωράκι που παρακολουθεί δεν έχει εμβολιαστεί απο πνευμονιόκοκο και μηνιγγικτιδόκκοκο.

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...