Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης


xuniquex

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

είμαι καινούργια στην παρέα σας! Θα ήθελα να πω (στην joanne) ότι δεν έχεις κανέναν απολύτως λόγω να μην εμπιστευτείς τον συγκεκριμένο γιατρό που σου σύστησαν. Έχω προσωπική εμπειρία πολύ θετική και μάλιστα τον ανακάλυψα.. εντελώς τυχαία και πιστεύω πως δεν θα μπορούσα να βρω καλύτερο γιατρό. Είναι επαγγελματίας, με ήπιο χαρακτήρα -κάτι που βοηθάει πολύ τη μέλλουσα μαμά- έχει εξαιρετικές γνώσεις, είναι οργανωτικός, συνεργάσιμος κτλ. Με λίγα λόγια.. λαχείο. Ήρθα στην Αλεξανδρούπολη από μια περιοχή ακόμα πιο νότια από την Αθήνα μόνο και μόνο για να γεννήσω με τον συγκεκριμένο γιατρό. Και ήταν η δεύτερη φορά που το επιχείρησα. Τώρα κρατάω τη μπεμπούλα αγκαλιά και η γέννα μοιάζει παρελθόν και γλυκιά ανάμνηση, αν και έχουν περάσει μόλις 12 ημέρες... Αν αποφασίσεις να σε παρακολουθήσει ο γιατρός αυτός απλά εμπιστέψου τον και θα έχεις μια ασφαλή εγκυμοσύνη και μια όμορφη γέννα όπως και αν εξελιχθούν τα πράγματα (είτε φυσιολογικός τοκετός, είτε καισαρική). Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα,ειμαι νεα στην παρεα σας κ θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με τους γιατρους της Αλεξανδρουπολης,καναμε την αυχενικη διαφανεια στην Τσικρικωνη στην Αλεξανδρουπολη κ τωρα που ειναι να κλεισουμε ραντεβου για το β επιπεδου μας πασαρε η ειδικευομενη του Πανεπιστημιακου τον Κοντομανωλη, κ με πολυ επιμονη μαλιστα, αλλα δεν ξερουμε τι να κανουμε, γιατι δεν εχουμε κ καποιον δικο μας απο εδω,καθως ειμαστε απο Αθηνα κ δεν ξερουμε τι γινεται με τους γιατρους του Πανεπιστημιακου κ αν εχουν αξιοπιστα μηχανηματα για τις μετρησεις, υπαρχει καποια που μπορει να βοηθησει? Ευχαριστω...

 

Εγώ Joanne θα σε συμβούλευα να βγεις έξω για το Β επίπεδο, πχ. Σπαθόπουλο, Βασάρα, ή Τσικρικώνη και να συνεχίσεις μετά με τον Κοντομανώλη - δεν τον ξέρω προσωπικά μα όλοι τους εκεί έχουν καλό όνομα. Τα μηχανήματα μέσα στο Πανεπιστημιακό δεν φημίζονται για τα καλύτερα. Να φανταστείς εμένα ο Πανεπιστημιακός μου γιατρός με έστειλε έξω για το Β επίπεδο! Καλή τύχη, καλή δύναμη.

X3Mkp3.png

GB9Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

κοριτσια καλημερα!!!!! θελω να σας ρωτησω αληθευει οτι πλεον σε ξεγενναει οποιος εχει εφημερεια;;; η καπβως ο γιατρος σου το κανονιζει;;;;ειμαι πολυ αχγωμενη γιατι ειναι η πρωτη μου φορα

:?:-?:?:-?:?:-?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
κοριτσια καλημερα!!!!! θελω να σας ρωτησω αληθευει οτι πλεον σε ξεγενναει οποιος εχει εφημερεια;;; η καπβως ο γιατρος σου το κανονιζει;;;;ειμαι πολυ αχγωμενη γιατι ειναι η πρωτη μου φορα

:?:-?:?:-?:?:-?

 

Καλησπέρα, σου εύχομαι με το καλό να πάρεις το αγγελούδι σου στην αγκαλιά σου...

 

Και εγώ στο νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης θα γεννήσω αρχές Γενάρη, ο γιατρός μου δεν μου είπε κάτι τέτοιο. Εσύ με ποιόν ετοιμάζεσαι να γεννήσεις???

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κορίτσια, καλησπέρα!

Είμαι καινούρια στο forum και θα ήθελα να επαναφέρω το θέμα του τοκετού στο νοσοκομείο της Αλεξανδρούπολης.

Θα ήθελα να πάρω πληροφορίες από κοπέλες που γέννησαν σχετικά πρόσφατα εκεί, σχετικά με την κλινική και την παραμονή σε αυτή μετά τον τοκετό, τα χειρουργεία, αλλά και τους γιατρούς / αναισθησιολόγους.

Μου έχουν συστήσει σαν πολύ καλό μαιευτήρα τον Κουτσούγερα και θα ήθελα να μάθω πληροφορίες, σε περίπτωση που έχετε εμπειρία με τον συγκεκριμένο, πριν τελικά αποφασίσω και καταλήξω σε γιατρό.

Τέλος, θα ήθελα να μάθω αν την β επιπέδου και το doppler γίνονται μέσα στο νοσοκομείο ή αν θα πρέπει να βρω και εξωτερικό γιατρό.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια καλησπερα. προκειται τον αυγουστο να γεννησω στην αλεξανδρουπολη. Δεν εχω ακομα βρει γιατρο. Εχω ακουσει για τον Γραψα και τον Κοντομανωλη. Οποια εχει προσωπικη εμπειρια για τη συμπεριφορα των παραπανω καθως και για την αμοιβη τους ας βοηθησει. Επισης αν καποια αλλη εμεινε ευχαριστημενη απο αλλο γιατρο ας τον συστησει. Θα περιμενω νεα σας!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα. προκειται τον αυγουστο να γεννησω στην αλεξανδρουπολη. Δεν εχω ακομα βρει γιατρο. Εχω ακουσει για τον Γραψα και τον Κοντομανωλη. Οποια εχει προσωπικη εμπειρια για τη συμπεριφορα των παραπανω καθως και για την αμοιβη τους ας βοηθησει. Επισης αν καποια αλλη εμεινε ευχαριστημενη απο αλλο γιατρο ας τον συστησει. Θα περιμενω νεα σας!!

 

Μια φιλη μου που θα γεννησει το καλοκαιρι εκει, παρακολουθειται απο τον Νικολαου και ειναι πολυ ευχαριστημενη. Εχω και το τηλεφωνο του αν το θελησεις για ραντεβου.

Link to comment
Share on other sites

Μια φιλη μου που θα γεννησει το καλοκαιρι εκει, παρακολουθειται απο τον Νικολαου και ειναι πολυ ευχαριστημενη. Εχω και το τηλεφωνο του αν το θελησεις για ραντεβου.

 

Γι αυτον επειδη τον ρωτησε δικος μου ανθρωπος ζηταει γυρω στα 600 μαζι με τον ανιασθησιολογο και δεν ειναι σιγουρο οτι θα ερθει την ωρα της γεννας. Ξερω απο συγγενη μου οτι δεν πηγε αλλα οι βοηθοι του την περιποιηθηκαν κυριως μετα τη γεννα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Κορίτσια, καλησπέρα!

Είμαι καινούρια στο forum και θα ήθελα να επαναφέρω το θέμα του τοκετού στο νοσοκομείο της Αλεξανδρούπολης.

Θα ήθελα να πάρω πληροφορίες από κοπέλες που γέννησαν σχετικά πρόσφατα εκεί, σχετικά με την κλινική και την παραμονή σε αυτή μετά τον τοκετό, τα χειρουργεία, αλλά και τους γιατρούς / αναισθησιολόγους.

Μου έχουν συστήσει σαν πολύ καλό μαιευτήρα τον Κουτσούγερα και θα ήθελα να μάθω πληροφορίες, σε περίπτωση που έχετε εμπειρία με τον συγκεκριμένο, πριν τελικά αποφασίσω και καταλήξω σε γιατρό.

Τέλος, θα ήθελα να μάθω αν την β επιπέδου και το doppler γίνονται μέσα στο νοσοκομείο ή αν θα πρέπει να βρω και εξωτερικό γιατρό.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Κορίτσι μου καλημερα! Γέννησα στο Νοσοκομείο Αλεξανδρουπολης πριν απο 14 μέρες μια όμορφη και γκρινιάρα μπέμπα!! Ειχα γιατρό το Νικολάου και τον συστήνω ανεπιφύλακτα! Εκτος απο καλος άνθρωπος είναι και άψογος ιατρός. Εμενα με έκανε να νιώσω άνετα και ο τοκετός(φυσιολογικος με επισκληριδιο) ηταν μια απίστευτη και ομορφη εμπειρια για μενα! Το νοσοκομειο για δημοσιο ειναι καλο (εχω δει και πολυ χειροτερα). Απο ιατρούς και μαιες παντως εγω εμεινα ευχαριστημένη και αυτο ηταν που με ενδιέφερε εξ αρχής! Με το καλο το μωρακι σου! Τα δύσκολα ειναι μετα με τις αϋπνίες και τα κλαμματα! Χαχαχα αλλα αξιζει κάθε κούραση!!Την αυχενικη και τη β επιπέδου την έκανα στην Τσικρικωνη το Doppler μου το εκανε ο ιατρός σε καποια επίσκεψη.

Επεξεργάστηκαν by matina1989
-
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Κορίτσι μου καλημερα! Γέννησα στο Νοσοκομείο Αλεξανδρουπολης πριν απο 14 μέρες μια όμορφη και γκρινιάρα μπέμπα!! Ειχα γιατρό το Νικολάου και τον συστήνω ανεπιφύλακτα! Εκτος απο καλος άνθρωπος είναι και άψογος ιατρός. Εμενα με έκανε να νιώσω άνετα και ο τοκετός(φυσιολογικος με επισκληριδιο) ηταν μια απίστευτη και ομορφη εμπειρια για μενα! Το νοσοκομειο για δημοσιο ειναι καλο (εχω δει και πολυ χειροτερα). Απο ιατρούς και μαιες παντως εγω εμεινα ευχαριστημένη και αυτο ηταν που με ενδιέφερε εξ αρχής! Με το καλο το μωρακι σου! Τα δύσκολα ειναι μετα με τις αϋπνίες και τα κλαμματα! Χαχαχα αλλα αξιζει κάθε κούραση!!Την αυχενικη και τη β επιπέδου την έκανα στην Τσικρικωνη το Doppler μου το εκανε ο ιατρός σε καποια επίσκεψη.

matina 1989 σ' ευχαριστώ πολύ!! Να χαίρεσαι κι εσύ το μωράκι σου!! Χρήσιμα όσα μου έγραψες...όσο για τις αϋπνίες και τα κλάματα, τα γνωρίζω καλά, καθώς έχω ήδη ένα παιδάκι, απλά δεν είχα γεννήσει εδώ την πρώτη φορά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 7 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...