Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πολύποδας


Recommended Posts

Γιατρέ καλησπέρα,

Σας ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση σας! Μετά από μια πιο ψύχραιμη έρευνα διαπιστώθηκε ότι ο γιατρός του νοσοκομείου είναι ειδικευόμενος!αυτό που με εξοργίζει όμως είναι οι διαφορετικές απαρχαιωμενες απόψεις κ προτάσεις! Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί εν έτος 2014 θα πρέπει να κάνουμε τον Πουαρό για θέματα που αφορούν την υγεία μας σε πρώτη φάση κ την ψυχολογία μας ως αποτέλεσμα λάθος χειρισμών κάποιων που θέλουν να ονομάζονται "επαγγελματίες" στον τομέα της υγείας προσβαλοντας τον κλάδο σας!!!

Ευχαριστώ κ πάλι για την ανταπόκριση σας κ την υπομονή σας!

Καλό βράδυ!

 

Δυστυχως το συστημα επιτρεπει να υπαρχουν τετοια φαινομενα. Εμεις οι ιδιοι πρεπει να τα καυτηριαζουμε... Επισης, ειναι παρα πολυ σημαντικο να επιλεγει η γυναικα το γιατρο της και να κανει μια πολυ προσεκτικη "ερευνα αγορας" πριν τον εμπιστευτει. Προσοχη λοιπον....

 

Οσο αφορα εμενα, δεν με κουραζετε καθολου... Ειναι χαρα μου να βοηθω οσες γυναικες με εμπιστευονται, ωστε να ενημερωνονται σωστα και να βρισκουμε λυσεις στο προβλημα τους... !!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 586
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας και απο μένα .. θα ήθελα να σας πω και εγω την δική μου ιστορία, μήπως και λεγοντας μου τη γνωμη σας μου φυγει το υπερβολικό αγχος που έχω.

 

ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΣΥΝΤΟΜΗ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

- ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΚΥΚΛΟΥ ( ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ 40 - 45 ΜΕΡΕΣ)

- ΑΙΜΑ ΣΤΟ ΣΚΟΥΠΙΣΜΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΚΤΟΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ

- ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΡΟΗ Κ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΗΓΜΑΤΑ

- Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΗΤΑΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7 ΜΕΡΕΣ

ΠΡΟ ΗΜΕΡΩΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΥΠΕΡΥΧΟ ΕΝΤΟΠΙΣΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥΠΟΔΑΚΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΜΕ ΞΑΝΑΔΕΙ ΣΕ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ.

ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΑ ΤΑ ΕΧΩ ΣΕ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ.

ΩΣΤΟΣΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΑΛΙ ΕΧΩ ΑΙΜΑ ΣΤΟ ΣΚΟΥΠΙΣΠΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ, ΚΑΙ ΠΡΟΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ, ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΑΙΑ ΕΝΤΟΝΗ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΠΗΓΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΛΙ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΣΤΟ ΣΚΟΥΠΙΣΜΑ.

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΠΙΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ. ΧΘΕΣ ΠΗΡΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΑ ΤΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ(Anti-TRO & Anti-tg) ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟΣ.

 

ΕΣΕΙΣ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ?

ΑΝΥΣΗΧΩ ΠΟΛΥ .

ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΠΟΔΑΚΙ , ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΤΟΤΕ ΜΟΝΟ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΣΤΟ ΣΚΟΥΠΙΣΠΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ?

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ ΑΚΟΥΣΑΤΕ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Κορίτσια καλησπέρα!Ψάχνω έναν καλό γιατρό στην Αθήνα που να χρησιμοποιεί την μέθοδο της υστεροσκόπησης για αφαίρεση πολύποδα ενδομητρίου.Γιατί έχω ακούσει και για αποξέσεις και δεν θα ήθελα κάποιος να μου ξύσει τη μήτρα στα τυφλά τη στιγμή που προσπαθώ για σύλληψη:confused:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!Ψάχνω έναν καλό γιατρό στην Αθήνα που να χρησιμοποιεί την μέθοδο της υστεροσκόπησης για αφαίρεση πολύποδα ενδομητρίου.Γιατί έχω ακούσει και για αποξέσεις και δεν θα ήθελα κάποιος να μου ξύσει τη μήτρα στα τυφλά τη στιγμή που προσπαθώ για σύλληψη:confused:

 

Αγαπητή φίλη,

 

έχετε απόλυτο δίκιο και θέλω να ταυτιστώ μαζί σας!!

Η υστεροσκοπηση είναι μέθοδος με ασύγκριτα καλύτερα αποτελέσματα από ότι η παλαιότερη απόξεση.

Θεωρείται Παγκοσμίως ως η Gold standard μέθοδος για την αφαίρεση πολύποδα στο εσωτερικό της μήτρας. Η απόξεση για αυτές τις περιπτώσεις θα έπρεπε να ανήκει μάλλον στο παρελθόν...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ειρηνακι..αφαιρεσα πολυποδα πριν απο ενα μηνα με την μεθοδο της υστεροσκοπισης και εμεινα απιστευτα ικανοποιημενη καθως περα απο το γεγονος πως ητανε ο γυναικολογος μου και του ειχα εμπιστοσυνη απο οσο μπορω να καταλαβω εκανε πολυ σωστη δουλεια καθως ουτε αιμα ειχα ιδιαιτερα μετα, ουτε ποναγα κι η περιοδος συνεχιστηκε κανονικα σαν να μην εγινε ποτε τιποτα.. εαν θελεις τα στοιχεια του μου λες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου ειρηνακι..αφαιρεσα πολυποδα πριν απο ενα μηνα με την μεθοδο της υστεροσκοπισης και εμεινα απιστευτα ικανοποιημενη καθως περα απο το γεγονος πως ητανε ο γυναικολογος μου και του ειχα εμπιστοσυνη απο οσο μπορω να καταλαβω εκανε πολυ σωστη δουλεια καθως ουτε αιμα ειχα ιδιαιτερα μετα, ουτε ποναγα κι η περιοδος συνεχιστηκε κανονικα σαν να μην εγινε ποτε τιποτα.. εαν θελεις τα στοιχεια του μου λες..

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου,θα ήθελα να μου στείλεις τα στοιχεία για να κάνω την έρευνα μου και να καταλήξω γιατί είμαι πολύ αγχωμένη μ'αυτό το θέμα!!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή φίλη,

 

έχετε απόλυτο δίκιο και θέλω να ταυτιστώ μαζί σας!!

Η υστεροσκοπηση είναι μέθοδος με ασύγκριτα καλύτερα αποτελέσματα από ότι η παλαιότερη απόξεση.

Θεωρείται Παγκοσμίως ως η Gold standard μέθοδος για την αφαίρεση πολύποδα στο εσωτερικό της μήτρας. Η απόξεση για αυτές τις περιπτώσεις θα έπρεπε να ανήκει μάλλον στο παρελθόν...

 

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Να καταθέσω και εγώ την εμπειρία μου απο υστεροσκόπηση λόγω πολύποδα. Είχα γράψει τοτε πως 26 Απριλιου του '14 εκανα υστεροσκόπηση. Στην πρώτη περίοδο 30 Μαίου έκανα υπέρηχο και όλα καλά. Αφήσαμε 3 μήνες να περάσουν και τέλος Σεπτεμβρίου πάω για υπέρηχο πάλι, τεστ Παπ και παρακολούθηση ωορηξίας. Ο πολύποδας είχε ξαναδημιουργηθεί ακριβώς στο ίδιο σημείο!!! Το τσέκαρα και με άλλον γιατρό!! Τι μου πρότειναν? Η να ξανακάνω υστεροσκόπηση, ή να πάω για σπερματέκχυση και εαν είμαι τυχερή όλα καλά αλλιώς πάλι υστεροσκοπηση. Για δυο μήνες εκανα απλή παρακολούθηση ωορηξίας με υπερηχο και είχα σκοπό μετα τα Χριστούγεννα στην πρώτη περίοδο να πάω για σπερματέκχυση. Τελευταία περίοδος 01/01/2015 μένω έγκυος, παλλινδρομεί στην 8η εβδομάδα. Κάνω απόξεση 04 Μαρτίου, πάλι 3 μήνες αποχή. Τώρα είμαστε στον πρώτο μήνα προσπαθειών. Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πιστεύω πως δεν καθαρίστηκε καλά ο πολύποδας μου. Δεν γίνεται να ξαναδημιουργηθεί τοσο σύντομα και στο ίδιο σημείο. Φυσικά η γιατρός δεν παραδέχεται τίποτα. Είναι καινούριος λέει, όχι ο ίδιος. Και ίσως η παλλίνδρομη οφείλεται εν μέρη και στον πολύποδα, που πάλι μου είπαν όχι δεν παίζει κανέναν ρόλο. Βλέπω υπερήχους που είχα κάνει το 2008 σε άλλον γιατρο πάλι και βλέπω την ίδια σκιά του πολύποδα με αυτήν που είχα τώρα. Οταν έδειξα τους παλιους υπέρηχους του 2008 στη γιατρό που με παρακολουθούσε απο το 2010 και μου έκανε διαγνωση πολύποδα το 2013 φυσικά είπε πως δεν είναι το ίδιο. Φυσικά γιατί εαν ήταν αυτό θα σήμαινε πως εδώ και 3 χρονια που με παρακολουθεί δεν το έχει δει. Δεν ξέρω, γιατρός δεν είμαι, απλά βλέπω δυο εικόνες με την ίδια κουκίδα ακριβώς με 5 χρονια διαφορά. Φυσικά και άλλαξα γιατρό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

εγώ ειχα πολυποδα αγαπητή μου και τον αφαίρεσα και εμεινα εγκυος αμέσως και εχω ενα πανεμορφο μωρακι και προσπαθω για δευτερο τώρα

εννοειται οτι οταν τον αφαιρουμε μενουμε εγκυος γιατι σου ειπαν οχι ;

οτι θες ενημερωσε με μαρακι

Link to comment
Share on other sites

εγώ ειχα πολυποδα αγαπητή μου και τον αφαίρεσα και εμεινα εγκυος αμέσως και εχω ενα πανεμορφο μωρακι και προσπαθω για δευτερο τώρα

εννοειται οτι οταν τον αφαιρουμε μενουμε εγκυος γιατι σου ειπαν οχι ;

οτι θες ενημερωσε με μαρακι

 

Ευχαριστω που απαντησες! Μαλλον ομως δε διατυπωσα σωστα την ερωτηση μου. Ηθελα να μαθω αν πετυχε καμια μας εγκυμοσυνη ενω ειχε πολυποδα, δηλ. πριν τον αφαιρεσει.

Ο λογος που ρωτω ειναι γιατι μεσα σε σχεδον 2 χρονια προσπαθειων χωρις αποτελεσμα, το μονο ευρημα που εχουμε ειναι ενας πολυποδας 8-10 χιλιοστα. Ολοι οι γιατροι που με ειδαν (συνολικα 4) ειπαν οτι δεν ειναι προβλημα. Η συλληψη μπορει να γινει και η εγκυμοσυνη να προχωρησει....ωστοσο τιποτα!!

Τωρα αποφασισα να προχωρησω σε υστεροσκοπηση, αλλα ηθελα να δω αν οι γιατροι που δεν το απεκλειαν μιλουσαν για κατι εξαιρετικα σπανιο.

Σου ευχομαι με το καλο και συντομα μια δευτερη εγκυμοσυνη!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια... βοηθεια!!!! Εχω ενα πολυποδα που θα αφαιρεσω με υατεροσκοπηση. Ολοι οι γιατροι με τους οποιους το συζητησα (ηταν στη φαση που εψαχνα γυναικολογο και πηγα σε διαφορους) μου ειπαν οτι πρεπει να γινει μεσα στο πρωτο δεκαημερο του κυκλου. Τωρα αδιαθετησα 13/8 (νωριτερα απο το αναμενομενο). Η γιατρος μου λειπει σε αδεια και επιστρεφει 25/8, δηλαδη τη 13η ημερα. Μου ειπε λοιπον να κανουμε τοτε την υστεροσκοπηση. Δεν πειραζει που θα ειναι 13η μερα, λεει. Φοβαμαι μηπως το λεει απλα επειδη θα λειπει νωριτερα και μηπως η επεμβαση δεν γινει απολυτα επιτυχημενα.

Εσεις που εχετε κανει υστεροσκοπηση, ποτε την κανατε; Ποια μερα του κυκλου σας;

Τα εχω παιξει απο την αγωνια μου!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω μαρία μου την έκανα στις πρωτες μερες του κυκλου

13η ημερα ειναι λιγο αργα νομίζω και δεν θα την εκανα μπορει να το λεει γιατι τοτε μπορει

ποια ειναι η γιατρος σου γιατι δεν παιρνεις και αλλη γνώμη και ποσο σου ειπε το κοστος και σε ποιο νοσοκομειο εαν επιτρεπεται;

Link to comment
Share on other sites

εγω μαρία μου την έκανα στις πρωτες μερες του κυκλου

13η ημερα ειναι λιγο αργα νομίζω και δεν θα την εκανα μπορει να το λεει γιατι τοτε μπορει

ποια ειναι η γιατρος σου γιατι δεν παιρνεις και αλλη γνώμη και ποσο σου ειπε το κοστος και σε ποιο νοσοκομειο εαν επιτρεπεται;

 

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες! Τελικα αποφασισα να μη περιμενω τη γιατρο μεχρι τη 13η μερα και απευθυνθηκα στην παλια μου γιατρο, που μπορει να κανουμε την επεμβαση αυριο (8η μερα του κυκλου). Κοστος περιπου 700 ευρω, στο Διαβαλκανικο στη Θεσσαλονίκη.

Ποσο καιρό μετα δεν έπρεπε να εχεις επαφες ή να μεινεις εγκυος; Θυμασαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με το που εκανα την επεμβαση αδιαθετησα κανονικα στην 28η ημερα του κυκλου και αμεσως ειχα επαφες και επιασα και το μικρουλι μου

καλη επιτυχια και ενημερωσε με για τα καλα νεα

φιλια μαρακι

Link to comment
Share on other sites

με το που εκανα την επεμβαση αδιαθετησα κανονικα στην 28η ημερα του κυκλου και αμεσως ειχα επαφες και επιασα και το μικρουλι μου

καλη επιτυχια και ενημερωσε με για τα καλα νεα

φιλια μαρακι

 

Καλησπέρα! Εκανα την υστεροσκοπηση (8η μέρα του κύκλου) και μου είπε σε μία εβδομάδα να πάω να κάνουμε έναν υπέρηχο για να δουμε ότι είναι όλα καλά και μετα μαλλον θα μπορω να αρχισω ξανα επαφές! Θα έχει γίνει η ωορρηξια, αλλά....ποτέ δε ξέρεις...!!! Ευχαριστώ για την υποστηριξη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εκανα την υστεροσκοπηση (8η μέρα του κύκλου) και μου είπε σε μία εβδομάδα να πάω να κάνουμε έναν υπέρηχο για να δουμε ότι είναι όλα καλά και μετα μαλλον θα μπορω να αρχισω ξανα επαφές! Θα έχει γίνει η ωορρηξια, αλλά....ποτέ δε ξέρεις...!!! Ευχαριστώ για την υποστηριξη!

 

καλημερα....παει και αυτο το βημα...σε μια εβδομαδα θα ειναι ολα τελεια...κατσε να ξεκουραστεις τωρα..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα....παει και αυτο το βημα...σε μια εβδομαδα θα ειναι ολα τελεια...κατσε να ξεκουραστεις τωρα..

 

Σ' ευχαριστω πολυ!!

Ποσο πολυ με στηριζετε δε φανταζεστε! Εχει πλακα που με κοροιδευει ο αντρας μου! Μολις γυρισα σπιτι απο την κλινικη, ηθελα να ανοιξω υπολογιστη για να σας γραψω τα νεα μου κι εκεινος γελουσε κι ελεγε: ε βεβαια! να μην ενημερωσεις τα κοριτσια!! Βεβαια ξερει ποσο με εχει βοηθησει η παρεα σας και αστειευεται.... Χιλια ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια να καταθέσω και γω τη δική μου εμπειρία περι πολυποδα... :mad:

Μετά από 2 μήνες προσπαθειών για μωράκι είπα να πάω στο γυναικολόγο για ένα τσεκ απ να εντοπίσει και την ωορρηξία μου..όντως με βρήκε υπο ωορρηξία ωστόσο μου είπε πως βλέπει ενα πιθανό πολύποδα 4χιλ στη μήτρα!!μου τόνισε πως πρέπει να αφαιρεθεί γιατί και τη σύλληψη εμποδίζει και αν μείνω έγκυος μπορεί να είναι αιτία αποβολής..τρελάθηκα!!!φεύγοντας μου είπε να ξαναπάω τον άλλο μήνα μετά τη περίοδο και αν όντως τον ξαναδεί εκεί θα προχωρήσουμε σε άμεση υστεροσκόπιση..ωστόσο κάτι δεν μου άρεσε στον συγκεκριμένο και έτσι μετά τη περίοδο πήγα σε άλλο γιατρό ο οποίος δεν βρήκε κάποιο πολύποδα και μου ανέφερε χαρακτηριστηκά πως το ενδομήτριο μου είναι ΄΄ ''τέλειο'΄,,βγάλε άκρη τώρα..είπα τι να κάνω? :confused: ας προσπαθήσω λίγο ακόμα για παιδί με τον άντρα μου και βλέπουμε...αυτό το μηνά είμαστε στο 5 μήνα προσπαθειών χωρίς αποτέλεσμα και φυσικά κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα άρχισα να ξανασκέφτομαι και το πιθανό πολύποδα αλλά και 1002 άλλα..περιμένω περίοδο τέλος της άλλης βδομάδας και εύχομαι και ελπίζω να μην 'ερθει αν όμως έρθει θα αρχίσουμε το ψάξιμο και μάλλον το θέμα αυτό πολύποδα ίσως και να παραμένει ανοιχτό..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχεις δικιο με οσα ακουσες. ηρεμησε. καλυτερα να κανεις υπερηχο κατα την περιοδο σου. τωρα ποιον θα εμπιστευτεις δεν ξερω απο κομπογιαννητες γυναικολογους εχουμε γεμισει!!!!καλη τυχη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας!!προσπαθω για μωρακι εδω και ενα 1,5 χρονο χωρις καποιο αποτελεσμα.οι εξετασεις μου ειναι ολες καλες,μονο που στον υπερηχο βρηκαν ενα πολυποδακι κ οπως λεει ο γιατρος μου δεν εμποδιζει πουθενα κ δεν χρειαζεται αφαιρεση..εγω σκεφτομαι μηπως ομως ειναι αυτη η αιτια που δεν εχω μεινει..εσεις τι λετε?η σαλπιγγογραφια ηταν πολυ καλη ουτε συμφυσεις ουτε τιποτα..δωστε μου τα φωτα σας

Link to comment
Share on other sites

τελικα μαρουσκα μου ειχες πολυποδα ,εμεινες εγκυος τι εγινε τελικα

 

Καλησπέρα κοριτσάκια μου, καλησπερα alexandraxristo!

οχι δεν έχω μείνει ακόμα έγκυος, κάνω καποιες εξετάσεις αυτές τις μέρες (ορμονικές, σπερμοδιαγραμμα ο σύζυγος) τη Δευτέρα θα κάνω υπέρηχο σε άλλο γιατρό να δούμε αν υπάρχει τελικά πολύποδας. Προσωπικά δεν έχω καθόλου συμπτώματα πολύποδα (αιμορραγίες κτλ) αλλα τη Δευτέρα θα εχω μια 3η γνώμη και θα σας ενημερώσω. Stelakion το έχω ψάξει και γω το θεμα και ολοι λένε πως ενας μικρός πολύποδας δεν εμποδίζει. Φυσικά αν εχεις κάνει όλες τις εξετάσεις και ολα ειναι φυσιολογικά ισως ειναι καλη λύση να προχωρήσεις σε υστεροσκόπιση για τη αφαίρεση του μονο και μονο γιατι με την υστεροσκοπιση ανανεώνεται γενικά το ενδομήτριο και αυτο βοηθάει στη σύλληψη..ψάξε το..αα έχεις παει σε αιματολόγο?τωρα τελευταία γίνεται πολύς λόγος για τη χρησιμότητα του όταν υπάρχουν δυσκολίες σύλληψης

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...